Fran. Polynésie

Intercontinental Moorea Resort ****/*

Chci bydlet v tomto hotelu

Jeden z nejluxusnějších resortů na ostrově Moorea, resort Intercontinental se nachází na severozápadním výběžku ostrova. Jeho největším lákadlem je uzavřená zátoka s třemi rezidentními delfíny, které budete rádi pozorovat jak spolu dovádí a plavou sem tam (lze si zaplatit i plavání s delfíny). Pláž je v úzké zátoce, za kterou pokračují ostrůvky s nadvodními vilami. Ostrov Moorea ve Francouzské Polynésii má nádhernou panenskou přírodu, hory, romantické zátoky a tyrkysové laguny plné podmořského života a je vhodný zejména k aktivní turistice. Z Tahiti se na Mooreu dostanete buď letecky, nebo lodí za cca 30 minut.

 • varianta pro náročné
 • celý rok 2019 rekonstrukce (nadvodní vily + lobby), zůstane však otevřený
 • delfíní park
 • pláž v úzké zátoce
 • vhodný pro rodiny s dětmi
 • šnorchlování, potápění
 • základní pokoje v hlavní budově
 • doporučujeme bungalovy na pláži i nad vodou
 • základna pro aktivní poznávání Moorey

Přímo v resortu se nachází delfíní park se třemi delfíny, kde se o ně stará tým zoologů. Park funguje už 20 let jako výukové centrum s různými interaktivními programy, kde se dovíte víc o životě mořských savců. Můžete tu pozorovat delfíny v laguně nebo si s nimi i zaplavat.

Byl by hřích během pobytu na ostrově Moorea zůstat pouze na pláži a neprobádat alespoň z části nádhernou panenskou přírodu která pokrývá prakticky celý ostrov. Nejlepší je pronajmout si na pár dní auto. Nejkrásnější oblastí je beze sporu údolí Opunohu obklopené vysokými horami tvořícími okraj tehdejší dávno vyhaslé sopky, nyní porostlé bujnou tropickou zelení. Celé údolí je protkané značenými turistickými stezkami různé délky a obtížnosti, na které můžete vyrazit sami nebo s průvodcem. Část z nich lze absolvovat i na kole či na koni. Milovníci zdravého mlsání rádi zavítají do místní Tropical garden, kde pěstují místní druhy ovoce a vyrábí z nich vynikající marmelády, zmrzlinu… Nesmíte vynechat ani Lagoonarium, což je maličký ostrůvek na který vás zaveze loď a u jeho břehů si budete skutečně připadat jako v akváriu. Dvakrát denně (10:30 a 14:00 – časy se mohou změnit, ověřte si na místě!) probíhá krmení ryb, což stojí za to, jelikož můžete zblízka spatřit útesové žraloky nebo obří tuňáky.

Máte-li rádi vodní sporty, v Intercontinental Moorea si můžete půjčit kajak, paddle board, šnorchlovat, zajet na rybaření či windsurfing… Ostrov Moorea má skutečně nádherný podmořský život, který můžete objevovat se šnorchlem nebo si v hotelovém diving centru domluvit nějaký ten ponor. Z pozemních sportů je k dispozici volejbal, petanque, tenisové kurty nebo fitness centrum. Samozřejmostí je bazén. Rodiny s dětmi ocení dětský klub,

Po aktivním dni si můžete dopřát uvolňující masáž v hotelových lázních.

Resort je součástí renomovaného řetězce Intercontinental, který má ve Francouzské Polynésii více resortů (Bora Bora, Tahiti..), můžete tedy poznat i více ostrovů v rámci této kvalitní značky. Zejména bychom vypíchli Intercontinental na ostrově Bora Bora, který nás naprosto nadchl osobním přístupem a promyšleností každého detailu.

Resort nabízí ubytování v pokojích umístěných v hlavní budově (dvoupodlažní budova) / v bungalovech s doškovou střechou v zahradě, na pláži nebo nad vodou.

Pokoj Lanai se nachází v hlavní budově. Celkem 36 útulných a prostorných pokojů o rozloze 30 m2. Na výběr s manželskou postelí nebo 2 samostatnými postelemi. Součástí je vždy terasa či balkon o rozloze 7 m2 s výhledem do zahrady. Maximální kapacita pokoje jsou 2 dospělí a 1 dítě.

Pokoj Premium Lanai celkem 13 pokojů, oproti základní kategorii se nachází vždy 1. patře hlavní budovy, odkud jsou výhledy na lagunu.

Plážový bungalov Junior Suite celkem 17 bungalovů s doškovou střechou o rozloze 38 m2 situovaných na pláži. Možné použít i pro rodiny s dětmi, maximální kapacita 3 dospělí nebo 2 dospělí a 2 děti. Uvnitř najdete ložnici s manželskou postelí, obývací pokoj s pohovkou a jídelní stůl se židlemi ve venkovním altánku.

Junior Suite Garden Pool bungalov celkem 17 prostorných bungalovů o rozloze 38 m2 jsou zasazeny v tropické zahradě. Každý bungalov má svůj vlastní bazén a altánek s posezením. Kapacita pokoje jsou 3 dospělí nebo 2 dospělí a 2 děti.

Nadvodní bungalov Junior Suite celkem 19 nadvodních bungalovů s přímým vstupem z terasy po schůdkách do laguny. Součástí bungalovu je terasa s altánkem a posezením o velikosti 33 m2. Interiér o rozloze 42 m2 nabízí ložnici a obývací pokoj s pohovkou. Maximální kapacita jsou 3 dospělí nebo 2 dospělí a 2 děti.

 • dovolená snů celkem 142 pokojů / bungalovů
 • dovolená snů klimatizace, Wi-Fi zdarma, minibar, větrák, TV, telefon, fén, kávovar/ rychlovarná konvice
 • dovolená snů moře, zahrada, pláž
 • dovolená snů snídaně

V resortu se nachází restaurace Fare Hana, kde vám nabídnou jak mezinárodní kuchyni, tak i místní speciality, jako třeba kuře fafa. Okolní prostředí restaurace tvoří tropická zeleň, povečeřet můžete jak uvnitř, tak i venku na terase při západu slunce. Další restaurací je Fare Nui, kam si zajdete na snídani, která je formou bufetu.

Na večeři si můžete dále zajít do restaurace The Shell, z terasy se vám naskytne výhled na lagunu a západ slunce. Otevřeno má každý den kromě pondělí, středy a soboty. Na koktejl si zajděte do baru Motu Iti, kde vám naservírují i dobré víno nebo pivo. Bar se nachází mezi pláží a zahradou, v útulném a příjemném prostředí. Dalším barem je Beach Bar, který se nachází přímo na pláži.

Každé pondělí, středy a soboty se potom konají speciální polynéské večery s představením tanců či akrobacie, místní hudba a další různé speciální show.

Podobné hotely ve Francouzké Polynésii


Nahoru