Koronavirus

Vážení klienti,
v pondělí 16. března 2020 začalo platit nařízení vlády České republiky o úplném uzavření hranic a zákazu vycestovat mimo území ČR. Vláda tímto nařízením znemožňuje klientům odjet na zakoupené zájezdy. Situace kolem koronaviru je pro celý svět zcela nová, dynamicky se vyvíjí, nikdy nikdo takovou situaci v cestovním ruchu nemusel řešit a dosud není ani známý přesný způsob jejího řešení. V každém případě se ale jedná o zásadní změnu podstatných okolností (§ 1765 obč. zák.) a z tohoto důvodu cestovní kancelář obnoví s každým z našich klientů, kteří jsou dotčeni uvedeným nařízením vlády, jednání o cestovní smlouvě (tj. je nutné provést změnu uzavřené cestovní smlouvy tak, aby reflektovala stávající situaci). Nutno podotknout, že na stávající situaci, kdy vláda neumožňuje klientům odjezd ze země, se nevztahuje možnost bezplatného storna dle § 2535 obč. zák., neboť uvedené ustanovení je možné aplikovat jen v případě,  kdy v místě určení cesty nebo pobytu nebo jeho bezprostředním okolí (tj. v destinaci) nastaly nevyhnutelné a mimořádné okolnosti, které neumožňují zájezd zrealizovat. 
Se všemi z vás kdo máte odjezd od 15.3. do 31.5. 2020 proto již komunikujeme, nebo v nejbližší době komunikovat budeme. Intenzivně každý případ řešíme dle jeho naléhavosti od nejvíce urgentních po ty méně urgentní. Vzhledem ale k tomu, že každý případech je odlišný, je celý proces velmi časově náročný. Prosíme proto naše klienty o trpělivost, každému klientovi se ozveme. Zároveň vás chceme poprosit o trpělivost při administrativních řešení všech náležitostí. Primárně se snažíme dohodnout na nových  podzimních či zimních termínech. 
 
Od 27.4.2020 mohou být otevřeny provozovny. Pokud budete chtít schůzku, je potřeba nás kontaktovat předem mailem či telefonicky. 
 
Děkujeme za pochopení a také za všechny vzkazy podpory. 
Tým DOVOLENÁ SNŮ

 


Nahoru