Riu Le Morne je ekonomická varianta ubytování pro dospělé osoby na nejlepším poloostrově Mauricia. Jeho poloha je za zlomem od západní pláže a leží tedy přímo na jihu. Dominantou i zde zůstává stolová hora Le Morne jenž je zapsána na seznam UNESCO.

Letiště i hlavní město Port Luise jsou obě sice jiným směrem, ale obojí zhruba 60 km.

 • Riu Le Morne nepřijímá děti
 • All Inklusive 24 hodin v základní ceně
 • na jihu poloostrova Le Morne
 • základní pokoje do zahrady, pokoje Superior otočené na oceán
 • může zde více foukat (někdy vodní tráva)
 • hotel bude uzavřen pro renovaci od 1.11.2022

Bonusy při svatební cestě!

Více o nabízených slevách ↓

Svatební cesta Riu Le Morne!

 • láhev vína na pokoj
 • dekorace pokoje
 • sleva do spa
 • sleva na ponor
 • malý dárek

Ze sportovních aktivit vás tu čeká tělocvična, stolní tenis, surfing, windsurfing, kajaky, šnorchlování, aqua-gymnastika a to vše v rámci All Inklusive servisu. K tomu navíc hodina potápění v bazénu také v rámci AI. Samozřejmostí jsou 2 bazény s terasou na slunění s lehátky a osuškami.

Denně je připravený večerní program ať už jde o tanec nebo živou hudbu.

Za poplatek pak můžete absolvovat ponory se zkušenými instruktory. Profesionální kite-windsurfing a windsurfing. 10 km od hotelu je možnost zahrát si golf.

Pokoje jsou rozmístěny do zahrady v dvoupodlažních budovách.

Standard pokoje a Garden View mají 23 až 26 m2 a jsou v budově v druhé řadě od pláže. Standard pokoje jsou často otočené směrem ven z resortu, tedy koukají na zeď oddělující resort od příjezdové cesty a parkoviště. Garden view pokoje jsou otočené směrem do zahrady (cenový rozdíl není veliký, doporučujeme připlatit za Garden view pokoj). Koupelna je se sprchou. Samozřejmostí je balkón či terasa. Manželské lůžko má velikost 180 x 200 cm.

Superior pokoje s částečným výhledem na moře mají velkosti 32-36 m2 . V koupelně je buď sprchový kout nebo vana. V interiéru navíc naleznete sofa. Lůžka mají velikost king size nebo pak 2 samostatná lůžka.

 • dovolená snů 218 pokojů, 3 kategorií
 • dovolená snů fén, telefon, Wi-Fi, klimatizace, minibar, TV, trezor
 • dovolená snů zahrada a laguna, balkon nebo terasa
 • dovolená snů All Inklusive

Riu Le Morne má k dispozici dvě restaurace a tři bary dále pak možnost využít sesterský resort Riu Creole.

All Inklusive Riu Le Morne:

 • snídaně, obědy, večeře v hlavní restauraci
 • možnost svačin po celých 24 hodin denně
 • nápoje místní i zahraniční, část minibaru
 • stolní tenis, srufing, kajaky, šnorchlování, hodina představení potápění,
 • vířivka, pára, Riu Fit v Riu Creole
 • služby Riu Creole
Jana S.

Dobrý večer p. Antoši,

konečně se dostávám k tomu, abych vám mnohokrát poděkovala za fantastickou dovolenou s vaší CK. Syn s přítelkyní u vás vybrali Mauricius. Odlétali jsme 30.10 a vraceli se 7.11. Se vším jsme byli maximálně spokojeni!!!
Ubytování luxusní, personál fantastický. Delegáti – nemám co dodat, úžasní, ochotní a milí. Ještě jednou vám strašně moc děkuji za nás za všechny. Máme nezapomenutelné zážitky na celý život. Mějte se krásně a přeji Vám jen samé spokojené klienty.

P.S. Mnohokrát děkujeme delegátům !!!

Helena a Martin, Diana a Lydia

Dobrý den Jano,

zasílám slíbené hodnocení hotelu 😀

Chtěli bychom poděkovat za profesionální, přesto velice přátelský přístup paní Jany B. při výběru naší dovolené na Mauriciu. Z naší strany naprostá spokojenost. S takto kvalitními službami jsme  se u české CK dlouho nesetkali. S klidným srdcem doporučujeme všem cestovatelům.

Při našem pobytu jsme zvolili ubytování v hotelu Riu Le Morne, který navazuje na hotel Riu Creole. Oba hotely se nachází v udržované zahradě a nabízí spoustu možností k dovolenkovému vyžití, ať už se jedná o vodní sporty, bazény, wellness, diskotéku, restaurace nebo bary. Velice jsme ocenili, že jsme zvolili variantu Riu Le Morne, která je určena pouze pro dospělé hosty a patří ke klidné části spojených hotelových komplexů. Aktivnější a zábavy chtiví turisté mohou kdykoli využít rušnější části hotelu Riu Creole, opačně to není možné. Během pobytu je možné navštěvovat bez omezení dvě bufetové restaurace nebo na základě rezervace min. den předem další tři restaurace s mezinárodním servírovaným menu, indickou restauraci nebo asijskou restauraci. Jídlo bylo rozmanité, chutné a vždy bylo z čeho vybírat, stejně tak nápoje v barech místních i mezinárodních značek. Personál hotelu byl velice milý a vstřícný. Každý večer u hlavního baru hrála příjemná živá hudba. Interpreti se střídali a opakovali se po týdnu. Hotelem procházel velice často ředitel hotelu, který přátelským způsobem navazoval rozhovor s ubytovanými a ověřoval jejich spokojenost. Pláž udržovaná čistá, častěji větší vlny a vítr, což při místních teplotách není nijak limitující. Pokud chtěl někdo klidnější vodu, stačilo zajít několik desítek metrů směrem k veřejné pláži, která je na závětrné straně. Šnorchlování bylo také fajn. K výletům po ostrově doporučujeme objednat Taxi na den online nebo využít stanoviště taxi před hotelem. Ubytování bychom zařadili mezi kvalitní čtyřhvězdu. Samozřejmě, že hnidopichové by několik nedostatků určitě našlo, ale v zásadě není co vytknout. My jsme si dovolenou užili.

Lenka a Jan
Dobrý den,
děkujeme za zprostředkování a pomoci s výběrem naší dovolené. Byla opravdu úžasná. Mauricius je skutečný ráj:-). Oba dva hotely (Riu Le Morne, Maritim Balaclava) byly na vysoké úrovni, každý měl jiné přednosti. Delegátka Lenka byla velice ochotná a milá. Jedinou věcí, kterou jsme trochu litovali, že jsme nevyužili jeden den  při mezipřistání v Dubaji. Tak někdy příště. Zůstanou nám opravdu krásné vzpomínky.
Šárka a Jakub

Chtěli bychom Vám touto cestou ještě jednou poděkovat za zprostředkování skvělé dovolené na Mauriciu! Byla to úžasná a nezapomenutelná dovolená! Jsem velmi ráda, že jsme vybrali Vaší cestovní kancelář, protože jen od Vás jsme získali tolik plnohodnotných informací, které jsme na dovolené opravdu využili. Vaší CK mohu jen a jen doporučit. Děkujeme také paní Ing. Novákové za velmi příjemné jednání. Jste super a doufáme, že se opět příští rok shledáme. Ještě jednou moc děkujeme 🙂


Nahoru