Fran. Polynésie

Luxusní ráj Pacifiku
Chci se vydat do Francouzské Polynésie

Vítejte ve Francouzské Polynésii, nebo chcete li jednoduše Tahiti. Souostroví korunované mechem porostlými vrcholky, zdvihající se k modré obloze. Nekonečná zeleň, úchvatné pláže s tyrkysovými lagunami plnými pestrobarevných ryb, pohostinnost, přívětivost, květiny, mořské želvy, delfíni … to vše sem patří a stojí za to se sem vydat a zpomalit na zdejší tempo života.

Tahiti je sice jméno hlavního ostrova, ale spoustu cestovatelů celé souostroví s celkem 118 ostrovy a atoly na rozloze zhruba 4.000 km2 na pěti souostrovích nazývá prostě jen takto. Byl by hřích sem letět jen na skok, doporučujeme si plánovat svou cestu minimálně na 10 nocí pobytu. Na našich stránkách máme luxusní a střední varianty ubytování, jde to však s námi i po pensionech. Jen je dobré si uvědomit, že pokud vynaložíte min. 50tis na letenku, pak je vhodné si pobyt náležitě užít. Rozpočet na dovolenou do jedné z nejkrásnějších destinací světa je tomu tedy také vhodné přizpůsobit.

Jednoznačně doporučujeme kombinovat k pobytu několik ostrovů. Málokdo ví, že třeba Tahiti má zejména černé vulkanické pláže, že Moorea společně s Tahiti je rájem pro treky. Bora Bora a Tahaa jsou místem maximálního luxusu, ale i místem nespočtu aktivit. Tajemný je ostrov Huahine s divokou přírodou a původní kulturou bez masového turismu. Rangiroa je pro změnu propadlý atol s lagunami plnými korálů, života a také perlorodkami. A k tomu všechny ostrovy jsou rájem odpočinku a jedinečných lagun a scenérií.

HLAVNÍ SEZÓNA
celoroční destinace
nejlepší období červen – říjen
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
cena letenky běžně od 40.000,–Kč
DELEGÁT
anglicky hovořící reprezentant
OČKOVÁNÍ
není třeba
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
není vízová povinnost
pas musí být platný ještě 6 měsíce po návratu
při letu přes USA povolení ESTA
ČASOVÝ POSUN
– 12 hodiny (-11 hodiny v zimním čase)

Mapa a více informací o destinaci ↓

Doprava sem je složitější a hlavně dlouhá, proto sem nemá smysl cestovat na týden. Lety z Prahy i Vídně jsou s přestupem v Paříži či Londýně, dále se stopem v Los Angeles a pak na hlavní ostrov Tahiti do hlavního města Papeete. Z Tahiti se dá pak pokračovat vnitrostátními lety či trajekty, nebo na pár dní zastavit i zde.

Four Seasons Resort Bora Bora *****/*

Absolutní špička na prstenci kolem ostrova Bora Bora. Nechte se hýčkat v ráji.

St. Regis Bora Bora *****

Jeden ze špičkových resortů světově proslulého ostrova Bora Bora. Nejvyšší standard služeb Vás bude rozmazlovat.

The InterContinental Bora Bora Resort & Thalasso Spa *****

Patří mezi nejluxusnější resorty na Bora Bora a také v celé Francouzské Polynésii. Všechny vily jsou umístěny nad vodu s různým výhledem na horu či do laguny.

Le Meridien Bora Bora *****

Jeden z nejluxusnějších resortů na prstenci atolů u ostrova Bora Bora. Toto je pravá Polynésie, tem pravý odpočinek.

(Čeština) Conrad Bora Bora Nui ****/*

Kvalitní resort na prstenci kolem ostrova Bora Bora.

Bora Bora Pearl Beach Resort ****

Resort na nejznámějším ostrově Bora Bora. Všechny vily na pevnině mají vlastní uzavřenou zahradu a bazén. Tím je zaručeno absolutní soukromí a klid.

Sofitel Bora Bora Privat Island ****

Sofitel Bora Bora Privat Island je kvalitní varianta se super šnorchlováním na jižní straně prstence kolem Bora Bora. Užijte si krásné přírody a hlavně sami sebe.

Maitai Polynesia Bora Bora ***

Ekonomická varianta s kouzlem Bora Bora. Vydejte se na trek do vnitrozemí nebo si zašnorchlujte kousek od pláže.  

The Brando *****/*

Nejluxusnější resort v celé Francouzské Polynésii se nachází na panenském atolu Tetiaroa pouhých 20 minut letu od Tahiti. Hýčkat vás budou široké služby All Inclusive.

Intercontinental Moorea Resort ****/*

Jeden z nejluxusnějších resortů na ostrově Moorea s třemi rezidentními delfíny v uzavřené zátoce, se kterými si můžete i zaplavat. Vhodné pro rodiny i dvojice. Základ jsou pokoje, doporučujeme bungalovy na pláži nebo nad vodou.

Hilton Moorea Resort ****/*

Hilton Moorea je další kvalitní varianta ubytování na ostrově Moorea s pěknou pláží a super šnorchlováním. Ubytování v prostorných vilách (zahradní vily mají vždy vlastní bazén). Doporučujeme jako jednu z nejlepších variant s dětmi díky pozvolné pláži s písečným dnem.

Sofitel Moorea Ira Ora Beach ****/*

Námi preferovaná varianta na ostrově Moorea – resort Sofitel leží na jednoznačně nejkrásnější a nejdelší pláži ostrova. Kouzelné bungalovy s doškovou střechou obklopené zelení, jen pár minut od letiště. Super šnorchlování.

Manava Resort Moorea ***/*

Manava Beach resort je nižší varianta ubytování na ostrově Moorea. Ideální základna pro aktivní dovolenou na ostrově a treky do místní panenské přírody. Má tři krátké pláže uzavřené nad-vodními bungalovy.

Le Tahaa Island Resort *****/*

Jeden z nejluxusnějších resortů Francouzské Polynésie. Resort na malém atolu nedaleko mateřského ostrova Tahaa.

Vahine Island ****

Kvalitní resort patřící do Small Luxury Hotels se nachází na jednom z atolů prstence kolem ostrova Tahaa.

La Pirogue Api ***/*

Střední kategorie ubytování na atolech kolem ostrova Tahaa. Ideální místo pro milovníky šnorchlování a podmořského života.

Fare Pea Iti ***

Butikový hotýlek na ostrově vanilky Tahaa je vhodný pro nenáročné cestovatele. Vhodné pro kombinaci s dalšími ostrovy.

Maitai Lapita Village Huahine ***

Kvalitní tříhvězdička na ostrově Huahine vhodná zejména pro ty kteří hledají klid. V docházkové vzdálenosti městečko. Ubytování v bungalovech v zahradě nebo na břehu jezera, krátká pěkná pláž.

Le Mahana Huahine ***

Nejlepší z hotelů s nejhezčí pláží na ostrově Huahine. Kvalitní tříhvězdička, ubytování v bungalovech kousek od moře. Ostrov Huahine je jen zřídka obydlený a poznáte tu ten pravý venkovský život místních.

Maitai Rangiroa ***

Ekonomická varianta ubytování na jednom z ostrůvků atolu Rangiroa.

Intercontinental Tahiti ****/*

Intercontinental Tahiti je nejlepší resort na ostrově určený pro náročné. Jednoznačně nejlepší volba na ostrově Tahiti pro milovníky podmořského života, díky uměle vytvořené mořské laguně s opravdu nádhernými živými korály a spoustě nejrůznějších ryb.

Tahiti la Ora Beach by Sofitel ****

Čtyřhvězdičkový resort Sofitel (dříve Le Meridien) na hlavním ostrově Tahiti patří k větším resortům, což ale kompenzuje pěknými tropickými zahradami a je rozdělen do více úrovní. Je jediným hotelem na ostrově Tahiti, který má přímý přístup na pláž s bílým pískem. Výhodou jsou nákupní a stravovací možnosti pár minut chůze.  

Manava Suite Tahiti ***/*

Velmi kvalitní ekonomická varianta na hlavním ostrově Francouzské Polynésie Tahiti. Menší hotýlek s velmi příjemnou atmosférou je ideální základnou pro poznávání krás Tahiti. V docházkové vzdálenosti možnosti nákupů a lokálního stravování. Absenci klasické pláže kompenzuje umělou zátokou s krásným šnorchlováním a super infinity bazénem.

Royal Tahitien **/*

Royal Tahitien je jednoduchá ekonomická varianta na hlavním ostrově Tahiti. Situován v městě Papeete u černé vulkanické pláže. Resort je starší, ale má kouzelnou zahradu plnou zeleně.

(Čeština)

Moorea

Sourozenecký ostrov Tahiti je ostrovem zelených hor, bílých pláží, tyrkysových lagun a nenuceností. Laguny jsou vhodné k pozorování podmořského světa. Vydat se sem mohou milovníci kitesurfingu, pěší turistiky i klasické relaxace. Jde o levnější variantu, než je Bora Bora a přitom zažijete vše, co na známějším ostrově.

Výlety za pozorováním velryb jsou nejlepší dělat od července do října, na delfíny můžete narazit po celý rok. Hotely také nabízejí výlety za šnorchlováním i speciální potápěčské výpravy. V Intercontinental Resort se nachází přímo delfíní centrum, jenž určitě stojí za zastávku, zejména pokud máte děti. Pro rybáře jsou k dispozici speciální aktivity, ať už rybaření v laguně nebo hlubokomořský rybolov.

Oblíbenými aktivitami hostů většiny resortů jsou projížďky na kajaku, či šlapadle. Lze zařídit i projížďku na koni, čtyřkolky, či výlet na elektrických kolech. Pro náročné opět od roku 2018 je možný vyhlídkový let nad ostrovem helikoptérou.

Na ostrově také můžete dělat náročnější výstupy, horolezecké výstupy i canyoning. Trasy pro treky jsou špatně značené a až na hlavní trasu je tedy třeba treky absolvovat s průvodcem.

Gurmánské organizované výlety za tradičními pokrmy jsou směřovány do restaurace Moorea Beach Café nebo Holy Steak House.

Půjčení auta je možné, ale drahé. Je dobré si jej rezervovat předem.

 

Bora Bora

Vulkanický ostrov s prstencem ostrůvků kolem sebe je místo s jednou z nejkrásnějších lagun na světě. Výhledy z resortů na mystickou horu Otemanu (727 m.n.m.) v středu Bora Bora je doplněn bílým pískem a kokosovými palmami v zahradách. V lagunách se střídají barvy safírové, indigové, tyrkysové, jenž doplňují svěží zelené barvy ostrova. Bora Bora je díky idylické výbavě volbou číslo jedna pro zamilované páry. Můžete však dělat mnohem více než je zamilovaně tokat. Můžete svou dovolenou snů obohatit o potápění, šnorchlování, plachtění, procházky či treky do vnitrozemí. Bora Bora je klidný ostrov s luxusními resorty i jednoduchými pensiony.

Organizované výlety jsou směrovány do laguny na safari za rejnoky a žraloky, romantické výpravy na lodi, 4×4 horské výlety a kombinace obojího, či s doplněním vodního lyžování. Další možnosti jsou denní, půldenní či jen při západu slunce výpravy na plachetnici. Privátní výpravy ať už plně romantické nebo s vidinou fotografického safari v laguně. Opět se sem vrátila možnost scénického letu helikoptérou (privátní či sdílené).

Zažít můžete na vlastní kůži lovení perlorodek při ponorech v laguně Bora Bora (od 8 let). Nebo plavbu na tradičních kánoích Outrigger (až od 10ti let). Sledování velryb je možné v období srpna až října. Ne jen klasické potápění, ale i ponory pro laiky s helmou na hlavě.

Z organizovaných sportovních aktivit si můžete objednat vodní lyžování, hodiny kitesurfingu, rybaření v laguně i na hlubokomořský lov, parasialing a různé varianty průvodcovaných treků.

Gurmánské zážitkové výlety směrují do několika restaurací nebo na plachetnici při západu slunce.

Půjčení auta je možné, ale drahé. Je dobré si rezervovat předem, třeba jen na 8 hodin.

Festivaly jsou na Bora Bora během roku dva:

Heiva i Bora Bora (červenec) se koná každoročně ve Vaitape na velkém pódiu postaveném z mola. Jde o program plný přehlídek, tanců, zpěvu i sportovních klání. Zapomenout nesmíme na průvody a květinové vozy. Je to druhá největší Heiva v Polynésii (ta největší je v Papeete).

Hawaiki Nui (počátek listopadu) Okamžik, kdy účastníci klání na pláž Hawaiki Nui. Závod na kánoích s vahadly si v tuto dobu nesmíte nechat ujít.

 

Huahine

Huahine vypadá jako jeden ostrov, ve skutečnosti jsou to ostrova dva (Huahine Nui větší na severu a Huahine Iti menší na jihu), jenž jsou spojeny krátkým mostem. Celkově oba ostrovy měří zhruba 6 km na šířku a a 10 na délku. Ostrovy jsou hornaté s nespočtem členitých zálivů a lagunami s bílým pískem. Místní lidé jsou hrdí na archeologické naleziště, jenž se nachází na na Nui (Maeva) i Iti (Parea). Celý Huahine je velice klidné místo s pomalým tempem s minimem hotelů.

Celkový okruh kolem ostrova je dlouhý zhruba 60 km. Návštěva hlavní vesnice Fare připomíná cestu zpátky časem. Poklidná vesnička s trhem a několika obchůdky.

Půjčení auta je vhodné rezervovat předem. Nicméně i organizované výlety dají dostatečnou představu o zdejším ostrově. Ty se jezdí auty 4×4 a dle své délky zahrnují vše nejdůležitější včetně geologických, botanických i archeologických zastávek.

Na ostrově si můžete vyjet na koni, vydat se na procházku po archeologické oblasti Maeva, zarybařit si, či se potápět. Zejména je to ostrov, kde budete objevovat laguny. Surfaři si přijdou na své na vlnách před útesy proti Fare a Fitii.

Podobné destinace

Maledivy

Kuramathi Island Resort
Malé korálky v moři, kde nic nedělání a odpočinek jsou tím pravým důvodem dovolené. Vezměte si sem knížku, šnorchl a milovanou osobu.

Réunion

ostrov Reunion
Hlavním lákadlem je příroda snad se stovkami vodopádů, vulkánem s lávovým polem. Aktivní dovolená v tropech - to je Réunion.

Malajsie

Malajsie
Malajsie je země kontrastů nabízí velkoměsta s moderní i historickou architekturou, bílé pláže s vilkami nad vodou, džungle i golfová hřiště.

Havaj

Havaj
Havajském souostroví je vhodné pro milovníky nedotčené přírody a zejména aktivnější dovolené včetně treků. Uspořádáme i legální svatbu.

Hore