Fran. Polynésie

Maitai Lapita Village Huahine ***

Chcem bývať v tomto hoteli

Resort Maitai Lapita Village je kvalitní tříhvězdičková varianta na ostrově Huahine ve Francouzské Polynésii. Je ideální volbou pokud jste rádi v dosahu městečka, ale zároveň chcete klid. Kouzelné jsou zejména jeho bungalovy na břehu jezera ve kterém hojně kvetou lekníny různých barev. Nezapomeňte však přibalit repelent! V hotelové restauraci velmi dobře vaří. Stejný majitel vlastní i top luxusní resorty Intercontinental a Brando (několik resortů na různých ostrovech Francouzské Polynésie, jde spolu i nakombinovat). Tříhvězdičkový resort Maitai je rovněž na ostrovech Rangiroa a Bora Bora.

 • kratší písečná pláž, vchod z restaurace
 • bungalovy v zahradě / u jezera
 • autentický a klidný Huahine
 • pěkné šnorchlování
 • kousek do městečka
 • děti do 15 let
 • výlety po Huahine
 • velmi klidný ostrov
 • doporučujeme na 3 noci
 • propojení bungalovů pro větší rodiny

Ostrov Huahine se od hlavních ostrovů Francouzské Polynésie (Tahiti, Moorea, Bora Bora…) liší zejména tím, jak je klidný a autentický. Je zde pouze jedno „větší“ osídlení, kterému místní říkají město, pro nás ale spíš malá vesnička. Zbytek ostrova je zejména pokryt panenskou zelenou přírodou a hory se zde zvedají do výšky kolem 600 metrů nad mořem. Dávné časy připomíná několik archeologických nalezišť tzv. Marae. Huahine se dělí na dva ostrovy, které jsou spojené mostem. Resort Maitai Lapita Village leží na větším ostrově a je vhodný zejména pro ty, kteří si rádi dojdou pěšky do městečka a zároveň jsou v klidu.

Na Huahine doporučujeme výlet s průvodcem, nedoporučujeme vyrazit např. na trek bez doprovodu místních, není zde turistické značení a lehce byste se mohli ztratit. Velmi zajímavý je výlet s paní Poe (Poe Island tour), buď na celý den nebo jen půl dne. Lepší je celý den, protože vás vezme i k sobě domů a naučí vás vařit místní jídlo a např. zaplétat věnce.

V resortu Maitai Lapita Village si můžete zapůjčit zdarma kajak a vybavení na šnorchl. Na kratší písečnou pláž je vstup z restaurace. Kousek od břehu jsou k vidění pěkné korály a rybičky. Toto místo lze doporučit i pro děti, hned u pláže je voda mělčí, poté spadá více do hloubky ale nejsou zde mořské proudy a koupání je bezpečné. Doporučujeme boty do vody vzhledem k drobným úlomkům korálů. K dispozici je i dobře udržovaný bazén.

Aktivnější jedinci si mohou i půjčit kola a projet si ostrov kolem dokola. Popř. si poznávat ostrov sami s půjčeným autem, nicméně zde je lepší průvodce. Výlety můžete volit rovněž lodí, ať už za šnorchlováním, rybařením nebo na okolní ostrůvky. Zajímavé jsou místní vanilkové plantáže kde zakoupíte domácí produkty (nejen z vanilky). Resort Maitai nemá vlastní SPA, ale spolupracuje externě s masérkou žijící nedaleko.

Dříve se na Huahine hojně pěstovaly perly, v tuto chvíli je produkce pozastavena.

Resort Maitai Lapita Village nabízí ubytování v bungalovech s doškovou střechou ponořených do zelených zahrad, což utváří kouzelnou atmosféru. Zejména je malebná kombinace bungalovů na břehu jezera porostlého kvetoucími lekníny.

Garden bungalov celkem 12 bungalovů nacházejících se v tropické zahradě. Jsou vždy po dvou, tedy jednu stěnu sdílí se sousedním bungalovem. Každou dvojici je možné vzájemně propojit dveřmi pro větší rodiny. Kapacita jednoho bungalovu jsou 2 dospělí a 1 dítě. Hezky řešená koupelna. Samozřejmostí je terasa s posezením, pro soukromí obklopená zelení. Lze vyžádat variantu s oddělenými postelemi nebo manželským lůžkem.

Premium Garden bungalov větší bungalovy, vždy samostatně stojící. Jejich interiér je inspirován místní kulturou a vzory a je velmi prostorný. Koupelna je řešená spíše pro páry, vše je prosklené a v jednom prostoru. Ložnice s vysokým stropem má vždy manželskou postel a sofa. Prostorná terasa s výhledem do zahrad. WiFi zdarma. Kapacita 2 dospělí + 2 děti do 15 let nebo 3 dospělí a 1 dítě.

Premium Lake bungalov celkem 15 bungalovů, nejvyšší kategorie. Identické jako Premium Garden bungalov, s rozdílem umístění. Jsou rozesety na břehu idylického jezera s lekníny, obrovské terasy přímo nad jezerem.

 • dovolená snů celkem 32 bungalovů
 • dovolená snů minibar, sejf, kávovar/ rychlovarná konvice, TV, toaletní potřeby, ručníky, klimatizace
 • dovolená snů zahrada, jezero
 • dovolená snů snídaně

V resortu Maitai Lapita Village najdete pouze jednu restauraci a bar. Restaurace Omai vám nabídne francouzskou a lokální kuchyni formou á la carte, vaří zde dobře. Pravidelně 1-2x týdně pořádají polynéské večery s ukázkou místních tanců. Restaurace je otevřená po celý den. Hned vedle restaurace je bar Oaoa (zároveň přímo u bazénu a pár kroků od pláže), kde si můžete vychutnat např. osvěžující koktejl.

Na snídaně nečekejte extra výběr, sortiment jídel je jednodušší a není obměňován v průběhu týdne. Co nám zde chybělo byla zelenina. Místní nejsou zvyklí zeleninu snídat a rovněž dovoz na ostrovy je omezený. Můžete se zkusit zeptat obsluhy, zda by vám pár kousků nepřipravili.

 


Hore