Constance Aiyana leží na turisticky stále nedotčeném ostrově Pemba. V dnešním světě neustálé konektivity je zapotřebí se někdy zastavit a nadechnout se. Pokud hledáte únik od každodenního shonu a odpočinek v souladu s přírodou, nalezli jste právě svoje útočiště. Kombinace zdejší fascinující africké architektury a okolního prostředí je doslova pastvou pro oči. Resort je vybudován ekologicky a z místních na Zanzibaru dostupných materiálů. V pouhých 30 vilách naleznete veškerý komfort v minimalistickém luxusním designu a kolem nich na Vás čeká nádherná vonící zahrada. Již po příjezdu, když vstoupíte do otevřeného vzdušného lobby, ucítíte zdejší energii. Jednoduchost a smyslnost to je to, co dělá Constance Aiyana tak výjimečným resortem.

Cesta letadlem a autem ze zanzibarského mezinárodního letiště trvá cca 2 hodiny.

 • Nedotčený ostrov Pemba
 • Bohatý podmořský život
 • Únik od každodenního shonu
 • Pouze 30 vil
 • Vlastní spa
 • Většina vil má vlastní bazén

Zdarma si můžete zapůjčit kola. Z vodních sportů jsou k dispozici výlety člunem, kanoe/kajak a paddle board. Přímo z pláže si užijete šnorchlování.

Za příplatek si lze vyjet rybařit nebo se potápět (PADI). Pemba je lokalita s výborným potápěním. Čekají na vás nedotčené korály, rozmanitý podmořský život, hluboké kanály, dobrá viditelnost a průměrná teplota vody 26°C.

Rozhodně nevynechejte návštěvu místního „U Spa“. Vysoce kvalifikovaný personál Vás bude za rytmického zvuku moře doslova rozmazlovat. K dispozici je velká škála procedur za použití přírodních produktů inspirovaných rostlinami indického oceánu.

Okolní oceán doslova volá po výletech, zde jsou jejich možnosti:

Výlet na tradiční lodi dhow. Plachtění na tradiční lodi je zážitek. Je vyrobená ručně a vyřezaná z mangovníku.

Výlet na písčinu / písečnou mělčinu. Závisí na aktuálním přílivu/odlivu a počasí. Je to příležitost projít se po nejčistším bílém korálovém písku a relaxovat. Při výletu můžete také pozorovat hojný ptačí život. Písčina je deset minut cesty člunem od hotelu.

Plavba na západ slunce na Ngalawa. Ngalawa je tradiční plavidlo používané rybáři na ostrově. Plavte se podél pobřeží kousek za reefem na lodi Ngalawa a užijte si západ slunce s občerstvením.

Velmi zajímavé výlety lze ale také zažít na souši:

Městečko Chake Chake. Návštěva je pastvou pro Vaše oči a chutě. K vidění jsou rozpadající se budovy i uličky plné stánků. Ochutnat můžete tamarindovou pastu, zázvorový cukr, muškátový oříšek, hřebíček.

Městečko Chwaka. Výlet sem je výletem do bohaté historie. Uvidíte ruiny města z 18. století, které bývalo hlavním městem a je zde několik hrobek rodiny Mazrui.

Mkama Ndume. Tato pevnost je historickou pamětihodností a architektonickou připomínkou arabského, svahilského a portugalského vlivu na ostrov.

Navštivte plantáže koření. Ačkoliv zde není turistika za kořením tak vyvinutá jako na Zanzibaru, Pemba pořád produkuje většinu koření na export. K vidění je hřebíček, citronová tráva, skořice, muškátový oříšek, pepř a vanilka.

Ngezi deštný les – leží na nejsevernějším výběžku Pemby. Tato chráněná oblast zůstává pomalu posledním místem, kde lze vidět původní porost, který dříve pokrýval většinu ostrova. Na východní straně se nachází pláž Vumawimbi, krásná pláž s kilometry bílého písku hraničící s bujným porostem. V lese jsou k vidění endemický druh kaloňe a kočkodani.

Výlet na býčí zápasy – pozůstatek z doby portugalské nadvlády.

Kousek od Chake Chake je k vidění továrna na zpracování esenciálních olejů. Ty se zde vyrábějí např. z rostlin jako citronová tráva, skořice a hřebíček.

Můžete také navštívit rybí trh v Tumbe nebo farmy na zpracování mořských řas.

Uvnitř všech vil Vás přivítá minimalistický design, vysoké stropy a pastelové barvy a venku pak zahrada. Ložnice a postele jsou orientované přímo na moře. V koupelně naleznete dvě umyvadla, samostatně stojící vanu, sprchu a k dispozici je též venkovní sprcha.

Beachfront Prestige Villa má 85 m2 a je pro 2 dospělé a 1 dítě. K dispozici je vstupní síň a venkovní altánové posezení. Z terasy s posezením je výhled na oceán i do zahrady. Má prostornou koupelnu a také venkovní sprchu.

Beachfront Senior Villa má 110 m2 a je pro 2 dospělé a 1 dítě. Oproti Prestige Villa má navíc obývací pokoj a v rámci venkovního posezení si také můžete dát večeři.

Dvoupodlážní Beachfront Ambassador Villa má 190 m2 a je pro 4 dospělé a 2 dítě. Oproti Prestige Villa má dvě ložnice, obývací pokoj s jídelním koutem, venkovního posezení, 20m2 krytou venkovní verandu, vlastní 30m2 velký infinity bazén. Z druhé ložnice v patře je přístup na balkón s výhledem na moře.

Dvoupodlážní Beachfront Royal Villa má 270 m2 a je pro 6 dospělých. Oproti Ambassador Villa má třetí ložnici.

Jednopodlažní Beachfront Presidential má 340 m2 a je pro 4 dospělé a 2 děti. Má dvě ložnice obě v přízemí napojené na obývací pokoj s jídelním koutem. Dále je k dispozici venkovní posezení, altán, 20m2 krytá veranda, 50m2 velký infinity bazén, kuchyňka a místnost pro služebnou.

 • dovolená snů 30 vil
 • dovolená snů Klimatizace, LCD televize, DVD, telefon, minibar, trezor, vysoušeč vlasů, wifi připojení
 • dovolená snů na oceán (přes zahradu)
 • dovolená snů rozšířená plná penze

Mottem je zde „z farmy na stůl“ . Důraz se klade také na africké chutě a vůně. Kdo zná řetězec Constance, ví, že se je na co těšit. Restaurace je otevřena na snídani, oběd i večeři a má vnitřní i venkovní posezení. Čerstvé ryby a dary moře jsou k dispozici každý den. Výjimečná kuchyně spojuje tradiční zanzibarské a mezinárodní chutě.

K dispozici je samozřejmě také bar, vinný sklep a navíc shisha salónek.

Rozšířená polopenze začíná ve 14:00 po check-in a končí check-out 12:00 a zahrnuje:

 • Snídani včetně kávy/čaje/džusů.
 • Oběd včetně vody, nealko nápojů a kávy/čaje.
 • Večeři včetně vody, nealko nápojů a kávy/čaje.
 • Vodu ve vilách doplňovanou 1x denně.
 • Příslušenství na přípravu kávy / čaje ve vile.

Příklad cenové kalkulace

Dovolená na ostrově Pemba na 7 nocí + 2 noci cesta (červen), 2 osoby, rozšířená plná penze

Cena pro dospělou osobu:

 • dvoulůžková Prestige Villa 8.350,-Kč x 7  -20% sleva
 • optimální cena letenky Praha – Zanzibar – Praha 20.500,-Kč (mezipřistání mimo Afriku)
 • transfer letadlem na ostrov a zpět 5000,-Kč
 • transfer autem do hotelu a zpět 2500,-Kč
 • asistence místního partnera 300,-Kč

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 75.060,-Kč


Nahoru