Mauricius 2017 s dětmi je to jiné

stále stejný a přitom jiný

Vydáno 20. 5. 2017
Opět se vydáváme na ostrov Mauricius. Už se může zdát, že jsme už zde doma, ale ono to tak není. Stále jsou místa, které jsme neviděli či nevyzkoušeli. Nicméně tentokrát bychom měli i trochu odpočívat a být spíš normální rodina na dovolené.
Mauricius 2017 s dětmi je to jiné

No i když schůzkám se asi úplně nevyhnu. Děti však budou dobrý důvod být co nejvíc s nimi a otestovat vhodnost hotelů na nich. Jejich reakce budou určující i pro další z Vás co berete sebou obdobně staré ratolesti.

Emirates Business

Volba letecké společnosti je jasná, Emirates, není co řešit. Tedy až na obsazenost. Ukazuje se, že ekonomická třída je plná, a proto padá volba na business. Nevím, zda budeme chtít po této volbě ještě létat jinak. Pohodlí na nohy a vlastní prostor je nesporný. Pro první let s dětmi jsme si vybrali místa na středu kde se dá na A380 děti držet za ruce. Kubíkovi (7 let) svítí očíčka jak žárovky a neví co dřív zkoušet za čudlíky. Je potichounku, musí vše vyzkoušet, to samé i Veronika (10 let). Po chvíli, kdy se trochu zaberou do pohádek nebo do her, se my po startu můžeme projít na bar a strávit nějaký se sklenkou. Super je, že nemusíte sedět a máte volnost pohybu. Tedy jen do prvních malých turbulencí, kdy jsme šli za dětmi (zpět z baru). Večeři jsme si vychutnali, jen mi Verunka ujídala. Už jí nebudu objednávat dětské jídlo. Kubovi však varianta vyhovuje a jsme rádi, že něco i sní. Upřímně z tohoto letu se nám ani nechce vystupovat.

Naše letenka je s delším čekáním v Dubaji (normální letenky navazují tak akorát). S ohledem na děti bereme hotel. Taxíkem (neberou karty, je třeba hotovost, měníme na letišti) přesun během 10 – 15 min. a lehnout a spát. Ráno zpět, necháváme si 2,5 hodiny, protože už je celkem provoz. Na letišti jsme včas a to i s výkladem od řidiče. Byl celkem ukecaný.

Druhý let je také fajn. Kuba už otravoval na letišti při čekání „Kdy už budeme v letadýlku?“ Jen Pavlovi nedělají dobře turbulence (no pozůstatky zánětu mozku). Zbytek rodinky je v pohodě. Jen Verča stihla tátovi vynadat, proč jí budí k obědu a letušky se hodně divily (no prostě vzbudil holčičku jenž si užívala business postýlku). Po příletu na Mauriciu klasická procedura – imigrační, zdravotní přepážky, kufry a ven do příletové haly, kde nás čeká Sidonie (místní partner). Prohodíme pár pracovních slov a jedem na hotel Le Meridien Ile Maurice. V autě tlumíme klimatizaci, jako obvykle hrozně chladí.

Mauritius Le Meridien

V hotelu Le Meridien máme večeři v čínském stylu a druhý den v orientálním. Moře je dnes celkem zvlněné, což už jsme dlouho na Mauriciu nezažili. Dětem to však vůbec nevadí, jsou vlny. Před Meridien jim však dáváme botky do vody, úlomky korálů by je píchali do nožiček. Já i Pavel to dáváme bez větších problémů bez bot. Ač větší resort a všechny pokoje plné je zde celkem klid. Na pláži není přelidněno a stále jsou volná i některá lehátka. U bazénu je odpoledne rušněji, ale tady se koupou děti a naše se k nim s radostí přidávají. Pro rodinu je vhodná Suita s dvěma pokoji a koupelnami a možností oddělit zašupovací stěnou. Servis odpovídá kategorii hotelu (4 hvězdičky).

Další dvě noci máme v hotelu The Revenala Attitude. Je to sice také větší komplex, ale s moc pěknou zahradou a poklidnou říčkou vedle sebe. Pláž ač užší, tak lepší pro děti, neboť písek je jemnější než u Meridienu a v podstatě bez úlomků korálů. Kuba s Verčou hrabou díru a staví si zákop. Ani dětem nemusím dávat boty do vody. Nevýhodou, jenž ale někomu nemusí vůbec vadit, je více lehátek na menším místě. Restaurace odpovídají, jen umístění většiny z nich na jednom místě trochu smývá jejich rozdíly. Chápeme ale, že vzhledem k tvaru pozemku (užší pláž a z boku říčka) to nijak jinak moc řešit nešlo a že v daném prostoru je vše navržené tak dobře, jak jen to šlo. Pokud by člověk chtěl jinou atmosféru, tak je tu totálně klidná restaurace Riviera, jak název napovídá přímo na pontonu na řece. Nebo pak restaurace na pláži, ze které je možné pozorovat nádherný západ slunce. Pokoje tak jako i další věci v Revenala jsou zařízeny v Mauricijském stylu (tak jak místní žijí). Cesta podél říčky vybízí ke klidné procházce, hraví tvorové (jako naše děti) si tu při ní mohou zahrát i velké zahradní šachy (pro úplnost druhé šachy jsou v zahradě mezi bazénem a pláží).

Mauricius Revenala

Mezi naším ubytováním jsem stihla se podívat ještě na skok se schůzkou do Angsana Balaclava. Opravdu jde o luxus, kde potkáte minimum dětí a má jen něco nad 50 pokojů. Základní pokoje Garden jsou prostorné a co je zajímavé sprcha je přímo vedle vany bez jakýchkoliv zástěn. Prostě se osprchujte uprostřed koupelny. Všechny další vyšší kategorie pokojů mají vlastní infinity bazén. Pláž je malá a v podstatě privátní, protože z obou stran jsou skály. Dá se zde šnorchlovat i plavat. Jen jsou opět vhodné boty do vody pro citlivější nožičky. Restaurace jsou zde dvě plus bary. Hlavní bazén je udělaný jako pláž s pískem a je také s mořskou vodou. Druhý azurově modrý bazén je klasicky se sladkou vodou. Jídlo se podává dle výběru z jídelního lístku. Nenajdete zde All Inklusive, ale kvalitní servis s citem pro detail.

Další přejezd spojujeme opět pro mne s prací. Zastávky v Emeraude Attiutude a Coin de Mire Attitude využívají děti k tak neoblíbené činnosti jako jsou úkoly do školy. Pro mne klasická procházka s manažerem po hotelu. Oba hotely jsou malé a jen přes silničku na pláž. Coin de Mire je před rekonstrukcí jenž proběhne nyní v červnu až srpnu. Změnit se mají pokoje a zesvětlit design. Pláž je pěkná veřejná, ale stojí zde celkem dost lodí. Vhodný je spíše pro ty co chtějí být v dosahu městečka a nákupů. Autobus zde jezdí po 10 ti minutách a za cca 28 MUR (cca 20 Kč) se dostanete do 4 km vzdáleného Grand Baie.

Druhá zastávka je v Emerude Attitude, jenž je za mne o něco lepší než první varianta. Je zde klidněji. Nevýhodou i výhodou je umístění na východní straně Mauricia v Balle Mare. Krásná pláž, ale návětrná strana, takže jde doporučit jen na hlavní sezónu. Říjen až začátek května. Pokoje jsou malé, ale se vším co je třeba a loni po rekonstrukci. Do 1. listopadu sem můžete jet i dětmi, ale od zmíněného data hotel bude jen pro dospělé. Pláž před hotelem ač opět veřejná je klidná a s jemným pískem. Svatby hotel dělá právě zde.

Mauritius Constace Belle Mare Plage

Zastávkou, na kterou jsme byli dost zvědaví, je pětihvězdičkový hotel Constance Belle Mare Plage. Opět východní strana, takže na přelomu dubna a května už trochu větrno a děštivo, ale i tak hotel docela plný. Nádherná dlouhá pláž s krásným pískem, v části tedy i s kameny, ale není žádný problém si najít pěkné místo na koupání či na stavění hradů. Jídlo téměř dokonalé, sice formou bufetu, a v každém minibufetu jeden až dva kuchaři připravující čerstvé jídlo přímo pro vás. Komu by snad ani tento zážitek nestačil, je tu (jak už to v obdobných rezortech bývá) dost dalších restaurací, kde je možné si dát jídlo z jídelního lístku, nutno je provést předem rezervaci. Milovníci golfu tady najdou svůj ráj, neboť jsou tady dvě golfová hřiště (a minigolf pro děti a pro nás, co zatím golf hrát neumíme). Ač relativně velký rezort, nikde není přelidněno, na pláži i u bazénu téměř nikdo, jen u snídaně je vidět, kolik lidí tu vlastně je a číšnici trochu nestíhají uklízet stoly a přinášet kávu (jediný menší nedostatek, který jsme tu zaregistrovali).

Sama bez dětí jsem si udělala prohlídku s manažerkou v luxusním resortu Constance Prince Maurice. Luxus a klid zde dýchá na každém kroku. Pláž byla klidná s jemným pískem v zátoce a to co je zde zajímavé jsou vilky nad vodou. Dá se říci, že toto je jediné místo na Mauriciu, kde takovéto vily jsou. Na pontonech je pak i jedna z restaurací. Jak mi říkala manažerka, tak pokud chtějí i jiní klienti do této restaurace, tak na rezervaci s větším předstihem to je možné.

Mauricius Tamarina

Poslední přesun v rámci ubytování byl pro nás opět na západní pobřeží a to do Tamarina Golf. Je to menší hotel za svým golfovým hřištěm s moc pěknou zahradou. Protože ráda plavu, tak mi bylo líto, že je v hotelu několik bazénů. Ale všechny jsou mrňavé takže se zchladíte, ale nezaplavete si. Ještě jedna nevýhoda je zde úzkost pozemku. Pláž je moc pěkná s nejemnějším pískem co jsme při této cestě vyzkoušeli. Děti se měli kde hrabat. Barvu má skoro bílou s části i černou kdy se mixují (vulkán a korály). Když je zamračeno je spíše šedá, když svítí sluníčko jde do bílé. Pokoje jsou moc pěkné zařízené v teplých barvách. Jídlo bylo dobré na úroveň daného hotelu – jistě Constace je lepší 🙂

Mauricius Casela Park

Druhý den jsme se v rámci služeb hotelu vydali do Casela Parku. Děti se nám zasekli hned za branou na prolézačkách a lanovce. Pak jsme prošli část s ptáčky a papoušky. Prohlídli jsme si lvy ve výběhu a pak jsme sedli do safari autobusu a vydali se na skákání po hrbolaté cestě. Pár zvířátek jsme si vyfotili, ale africké safari to není. Taková malá ZOO.

V rámci posledního mého pracovního dne jsem se jela podívat ještě na Shanti Resort, Heritage Awali a Riu hotely. Shanti je pro mne jeden z opravdu nejlepších variant na Mauriciu. Heritage Awali mám již dlouho ráda je v africkém stylu. A poslední zastávkou byly Riu hotely – velká 4 hvězda. Za mne také super v dané kategorii.

Pro tentokrát nám dovolená skončila, ale je skoro jisté, že sem pojedeme brzo znovu 🙂

Autor: Jana Nováková


Nahoru