Luxusními vlaky

Poznejte exotická místa z kupé vlaku
Poraďte mi s cestou vlakem
Dovolená vlakem po planetě Zemi je jedinečná možnost jak poznávat krásy přírody, historii a kultury v příjemném prostředí, obklopeni pohodlím a maximálním komfortem. Jako jediní se více zaměřujeme na tyto poznávací cesty vlaky, jejichž krédem je pětihvězdičková úroveň služeb hotelu na kolejích. Jestliže patříte k náročným cestovatelům a již Vám nevyhovuje klasické cestování, je toto nová možnost právě pro Vás.

Shongololo Express

Sami jsme absolvovali cestu vlakem Shongololo. Zvolili jsme variantu programu Jihovýchodní Afrika a absolutně nás nadchla. Nejen, že jsme poznali kus Afriky, ale nadchnul nás celý koncept. Nově od ledna 2016 je Shongololo přičleněno do rodiny vlaků Rovos Rail. Nicméně i přesto si ponechává svou jedinečnou koncepci.

Shongololo Express začal operovat v roce 1995, kdy zorganizoval velmi speciální a luxusní cestu po jižní části Afriky. Nyní projíždí sedmi státy: Jižní Afrika, Namibia, Mozambik, Botcwana, Zambia, Zimbabwe a Swailand. Tak jako okružní plavby jsou i vlakové okruhy s Shongololo velice speciálně zaměřeny a poskytují hostům vše co potřebují.

Vlaky jezdí pohodlně a bezpečně přes noc do další zastávky, tak aby jste byli odpočati a čerství na nové poznání a zážitky z jižní Afriky. Každý vlak veze flotilu klimatizovaných mikrobusů Mercedes pro 12 osob s profesionálními průvodci mluvícími anglicky, německy, holandsky nebo francouzsky. Výlety do okolí trati jsou již zahrnuty v programu cesty. Pro další dobrodružství jsou k dispozici další možnosti: lety balónem, vyjížďky na slonech, potápění atd. Šéfkuchař servíruje pro hosty speciality Afriky, malajské a mezinárodní kuchyně, a to vše na palubě vlaku.

Každý vlak má vlastní bar, jídelní a ubytovací vozy. Tak jako v každém lepším hotelu, tak i zde se každý den mění ručníky a povlečení. Ve všech kupé naleznete tekoucí vodu, 220V AC s evropským adaptérem. Lze si objednat vyprání prádla během cesty.

Jihovýchodní Afrika

Shongololo Express
Tato dvanáctidenní cesta vás provede čtyřmi státy jižní části Afriky. Každý den vás čekají nové zážitky. Klidná cesta s mnoha zastávkami mezi Johannesburgem a Victoria Falls nabídne k poznání Jihoafrickou republiku, Svazijské království, Mozambik, Zimbabwe. Během cesty získáte unikátní pohled na kulturní a geografický koktejl vytvořený jižní částí afrického kontinentu. Sami jsme si vyzkoušeli. Pokud byste chtěli můžeme zařídit pokračování v Botswaně či Zambii, nebo přelet na pláže Zanzibaru.
 • 4.1.-15.1.2018 Pretoria - Victoria Falls
 • 18.1.-29.1.2018 Victoria Falls - Pretoria
 • 12.4.-23.4.2018 Pretoria - Victoria Falls
 • 26.4.- 7.5.2018 Victoria Falls - Pretoria
 • 10.5.-21.5.2018 Pretoria - Victoria Falls
 • 24.5.-4.6.2018 Victoria Falls - Pretoria
 • 6.9.-17.9.2018 Pretoria - Victoria Falls
 • 20.9.-1.10.2018 Victoria Falls - Pretoria

JAR - The Good Hope Tour

Jihoafrická republika
Při cestě vlakem Jihoafrickou republikou po 15 dní, hosté na palubě poznávají rozmanitost krajiny, pobřeží, kultury, životního stylu a kuchyně, které tato země, nesoucí přezdívku jihoafrická duha, nabízí. Program má i variantu pro golfisty. Ti si místo běžného programu některé dny zahrají na vyhlášených golfových hřištích Jihoafrické republiky.
 • 18.9.-2.10.2017 Pretoria - Kapské Město (otočený program)
 • 1.2.-15.2.2018 Pretoria - Kapské Město (otočený program)
 • 20.3.-3.4.2018 Kapské Město - Pretoria
 • 4.10.-18.10.2018 Pretoria - Kapské Město (otočený program)
 • 20.11.-4.12.2018 Kapské Město - Pretoria

Namibie Dune Experss

Shongololo Express
Namibie (12 nocí) je země uhrančivé krásy, hojnosti slunečního světla a neomezeného prostoru. Široký horizont a hustota obyvatelstva, která patří mezi nejnižší na světě, evokuje pocit svobody. Tento pocit tichosti a klidu vytváří úžasnou krajinu. Dobrodružství mezi dunami nabízí jedinečnou příležitost poznat drsnou realitu pouštní krajiny a spatřit přírodní fenomén, za kterým stojí miliony let eroze a vulkanické aktivity.
 • 12.7.-23.7.2018 Pretorie – Swakopmund
 • 26.7.-6.8.2018 Swakopmund - Pretorie

Rovos Rail

Již první krok po vstupu na palubu Rovos Rail - soukromých vlaků napoví, že se jedná o jedny znejluxusnějších vlaků na světě ne-li ty nejluxusnější. Vlaky brázdí scénickou krajinu s mnoha zajímavými destinacemi Jihoafrické republiky a okolních států jižní Afriky. Od svého vzniku v roce 1989 si vlaková společnost Rovos Rail získala mezinárodní reputaci světové třídy cestování. Dřevem vykládaný interiér s jemnými detaily, vynikající kuchyně a přepych pětihvězdičkové úrovně služeb, vás bude rozmazlovat během cest po nejzajímavějších místech v okouzlující jižní Africe. Vlak vás vrátí do romantického času minulých dob cestování s vymoženostmi dnešní moderní doby. Zkušení cestovatelé zde naleznou nové možnosti, jak poznat kouzlo a tajemství Afriky a přitom si užít relaxace a elegantního stylu.

Rovos Rail vlaky mohou být taženy parní, elektrickou nebo dieslovu lokomotivou. Maximální počet hostů v 36 restaurovaných vagónech je 72 osob. Společnost si vybudovala v Pretorii soukromé nádraží, které slouží pouze pro vlaky Rovos. Můžete zde nalézt malé železniční museum. Celé nádraží se rozkládá na 10 tis m2 a má 15 železničních tratí, jde opravdu o honosný domov této společnosti, který stojí za zhlédnutí.

Golf Collage Rovos

Rovos Rail
Panoramatická cesta nejluxusnějším vlakem Afriky po Jihoafrické republice zaměřená na golfové nadšence. Během 8-9 nocí poznáte 5 golfových hřišť této země. Cesta vede z Pretorie až do Kapského Města nebo opačně.

Golf Safari Rovos

Rovos Rail
Rovos Rail - Golfový okruh určený pro náročné hráče, ale i pro jejich doprovod a nehrající hosty, pro něž je v každé zastávce připraven doprovodný program. Tato speciální cesta začíná v Pretorii a směřuje na západ do Sun City. Na úpatí impozantních Dračích hor, na vás čeká 18ti jamkový Champagne Sport Resort a pro doprovod golfistů výlet s průvodcem na bitevního pole. Užijete si hru v Durbanu a váš doprovod si mezitím prohlédne město. Pokračujete do Zululand na safari Hluhluwe a poté do Svajizka, kde si můžete rezerovat tee time v Royal Swazi nebo si užít safari v Mkahya a návštěvu sklárny a galerie Ngwenya Glass and Guava Gallery. Výzvou pro golfisty může být hřiště v Leopard Creek, zatímco jejich doprovod si užívá safari ve světoznáméem Krugrově Parku, po které tato cesta nabitá zážitky končí opět v Pretorii.

Zajistíme i jiné cesty vlakem po světě

Jsme schopni zajistit i jiné cesty luxusními vlaky po celém světě. Chcete-li se svést Orient Expressem, po Transsibiřské magistrále, nebo cestovat po Indii či Číně, kontaktujte nás a my Vám s cestou pomůžeme.


Nahoru