SALT of Palmar byl otevřen koncem roku 2018 a patří do skupiny řetězců LUX.  Je určen pouze hostům starším 16 let.  Jedná se o čtyři a půl hvězdičku. Hotel je zaměřený na ekologickou udržitelnost. Nenajdete zde žádný jednorázový plast, z místních surovin vaří výborné, zdravé pokrmy. Cílem tohoto místa je nejenom poskytnout špičkový servis, ale hlavně vás spojit s místní kulturou. Pobízí vás k prozkoumání ostrova, seznámení s místními zvyky a tradicemi. Salt podporuje místní farmáře, rybáře a úzce s nimi spolupracuje. V restauraci dostanete pouze jídlo z čerstvých a kvalitních surovin.

Již z fotek je zřejmé, že Salt se vyjímá mezi ostatními hotely svým zjevem. Interiér hotelu má na svědomí francouzská designérka Camille Walala pro kterou jsou pestré barvy známkou pozitivity a veselí. To samé vidí i v obyvatelích Mauricia.

 • ekologická udržitelnost a ochrana životního prostředí
 • hotel pro osoby starší 16 let
 • východní strana ostrova s krásnou pláží Palmar
 • pro moderní cestovatele, kteří chtějí poznat Mauricijskou kulturu
 • suroviny v restauraci jsou místní, sezónní
 • nepodává se hovězí
 • solný pokoj, využití solných doplňků v lázních
 • seznámení hostů s životem na Mauriciu, tak jak ho žijí místní obyvatelé
 • výborná gastronomie, spoustu vegetariánských a veganských jídel, na své si ale přijdou i masožrouti 🙂
 • žádné jednorázové plasty

Salt of Palmar má vyhřívaný bazén ve kterém si díky jeho délce zaplavete. K bazénu si můžete půjčit jednu z mnoha knížek, které jsou dotupné v místní knihovně. Najdeme zde hlavně knížky od místních spisovatelů ale také mezinárodní kusy.

SALT App – mobilní aplikace, ve které najdete jak informace o hotelu, tipy na výlety tak hlavní výhoda je, že můžete otevírat dveře od pokoje pomocí vašeho telefonu a nemusíte se tak bát, že zapomenete kartu od pokoje. Kromě telefonu ale funguje i normální, běžné odemykání pomocí karty, která slouží místo klíče.

Z vodních aktivit nabízí aqua gymnastiku, kajaky s proskleným dnem, zapůjčení šnorchlovacích potřeb, paddle board, vodní lyžování, loď s proskleným dnem, windsurfing.
Za poplatek dále pak projížďka na rychločlunu, potápění, kitesurfing, plavba na katamaránu, rybaření.

Z pozemních aktivit je v ceně fitness centrum (otevřeno od 6.00-20.00), plážový volejbal, fotbálek na pláži, yoga (na pokoji najdete yogamatku, kterou můžete využít).
Za poplatek si můžete půjčit kola, elektrokola, auto, různé druhy exkurzí a výletů, yoga při východu slunce, jogging při východu slunce, jízda na koni.

Skill Swap – chcete si vyzkoušet něco nového? něco co je typicky mauricijského? Zkuste si třeba pletení ratanových košíků, výrobu keramiky, mýdla či rybaření s místním rybářem.

SPA – místní lázně otevřené od 9.00-20.00 mají 4 místnosti na procedury, solná místnost. Hodně se zde využívá sůl při kúrách a procedurách.

V Salt of Palmar najdeme 59 pokojů v 5 různých kategoriích. V každém pokoji je 100% bavlněné povlečení a vysoká, pohodlná postel vyrobená ve Švédsku. V každém pokoji jsou skleněné nádoby s různými pochutinami jako je třeba sušené ovoce. Doplňuje se každý den. Láhve na vodu, které si můžete kdykoliv doplnit filtrovanou vodou. Stanice s vodou je u plážového baru. Každý pokoj má buď balkon nebo terasu. Některé pokoje mají možnost oddělených postelí.

Garden view – světlý prostorný pokoj o velikosti v rozmezí 33.6 – 37.3 m2. Nemá přímý výhled na moře. Ubytuje 2 dospělé.

Seaview room – pokoj o velikosti 47 m2, ubytuje 2 dospělé.  Z tohoto pokoje jde vidět na bazén a moře. 

Bang on Beach – pokoje nejblíže pláži, nemusí být přímo na přízemí. Velikost od 30.7. – 33.6 m2. Ubytuje 2 dospělé.

Pool Plus – pokoj o velikosti 47 m2, ubytuje 2 dospělé.

Best on Beach – 1. typ pokoje 47.5 m2 velký, v nejvyšším patře . 2. typ – 38.2 m2 vždy pro 2 dospělé.

 • dovolená snů 59 pokojů v 5 kategoriích
 • dovolená snů Wi-fi, klimatizace, Carpe Diem postel ze Švédska, balkon nebo terasa, servis na přípravu kávy a čaje, safe, fén, USB nabíjení, yogamatka
 • dovolená snů zahrada, bazén, oceán
 • dovolená snů polopenze, plná penze, all inklusive

Všechny chody v restauraci jsou podávány jako A la carte aby se zamezilo zbytečnému vyhazování nespotřebovaného jídla. V žádné z restaurací se nepodává hovězí maso a jídla jsou zaměřena na rostlinnou stravu.

The Restaurant – hlavní restaurace A la carte, všechny ingredience jsou čerstvé, z místních trhů, farem. V restauraci je 6 typů vaření: Wok, pec Tandoor, grilování, pečení a pomalé vaření, udění. Většina pokrmů je velmi nápaditých a také zdravých. Otevřena na snídaně, obědy i večeře.

SALT Bakery – pekárna a kavárna, čerstvě upečený chleba a výborná káva od profesionálního baristy. Je zde možnost účastnit se kurzu pečení a jiných. Otevřena dopoledne. 

The SALT Farm – otevřeno 12:30 – 15.00, 5 minut od resortu se nachází toto pole/zahrada, kde si Salt pěstuje svoje suroviny. Můžete sem zajít na oběd či večeři ale specializují se na pokrmy převážně zeleninové. Můžete se zúčastnit zahradničení, kypření půdy, různých workshopů ohledně pěstování bylinek, zeleniny. Mají tu včelí úly, pěstují si tu zeleninu v bio kvalitě a některou za použití hydroponického systému.

The Roof Top Bar – otevřeno 11.00 – 24.00, na střeše resortu najdeme bar s krásným výhledem na pláž Palmar. Dejte si jeden z výborných drinků a relaxujte s krásným výhledem na oceán. 

The Beach Bar – otevřeno 11.00-24.00, koktejly inspirované čerstvým tropickým ovocem, domácími bylinkami a místním rumem.

The Pool Bar – největší z barů, nachází se nejblíže bazénu a restauraci. Mají zde i točené pivo.

Jedinou restaurací zahrnutou v polopenzi / plné penzi / All inklusive je The Restaurant.

All Inklusive zahrnuje: 

 • snídaně, obědy a večeře v The Restaurant
 • odpolední čaj v Salt Bakery 16:00-17:00
 • Svačina do ruky mezi 11:00-15:00
 • snídaně s sebou na vyžádání
 • výběr nápojů dle AI menu (ve třech barech) – čerstvé džusy, voda, káva, čaj, výběr nealko drinků, pivo, víno, likéry a koktejly. Alko nápoje pouze mezi 11:00-23:00
 • každou středu ochutnávka rumu Takamaka v Pool baru
 • lekce umění Latté s baristou v Salt Bakery
 • lekce fitness – jóga, meditace, float fit, top-to-toe, aquafit, airbox, core training, circuit, plážový volejbal, výlety na kole, triatlon, vedené procházky, neomezený vstup do posilovny
 • kajaky, šnorchlování, plachetnice, paddleboard, windsurf, hobbie Mirage a výlet lodí s proskleným dnem
 • lekce vaření 

All Inklusive začíná okamžikem příjezdu do resortu a končí okamžikem odjezdu, nehledě na času check in a check out. Podmínky může resort bez předchozího upozornění změnit.

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (únor-duben), 2 osoby, polopenze

Cena pro dospělou osobu:

 • dvoulůžkový Garden View pokoj 
 • optimální cena letenky Praha – Mauricius – Praha 
 • transfery, ČJ delegát 

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 56.710,-Kč

 


Nahoru