Salt of Palmar je butikový resort, otevřený koncem roku 2018 od skupiny řetězců LUX. Jedná se o lepší čtyřhvězdičku. Hotel je zaměřený na ekologickou udržitelnost. Nenajdete zde žádný jednorázový plast, mají vlastní farmu, kde si pěstují suroviny ze kterých potom vaří výborné, zdravé pokrmy. Cílem tohoto místa je nejenom poskytnout špičkový servis ale hlavně vás spojit s místní kulturou. Pobízí vás k prozkoumání ostrova, seznámení s místními zvyky a tradicemi. Salt podporuje místní farmáře, rybáře a úzce s nimi spolupracuje. V restauraci dostanete pouze jídlo z čerstvých a kvalitních surovin. Již z fotek je zřejmé, že Salt se vyjímá mezi ostatními hotely svým zjevem. Interiér hotelu má na svědomí francouzská designérka Camille Walala pro kterou jsou pestré barvy známkou pozitivity a veselí. To samé vidí i v obyvatelích Mauricia.

 • záměr na ekologickou udržitelnost a ochranu životního prostředí
 • východní strana ostrova s krásnou pláží Palmar
 • pro moderní cestovatele, kteří chtějí poznat Mauricijskou kulturu
 • možnost All Inclusive
 • suroviny v restauraci jsou místní, sezónní, většina vypěstovaných na vlastní farmě
 • solný pokoj, využití solných doplňků v lázních
 • seznámení hostů s životem na Mauriciu, tak jak ho žijí místní obyvatelé
 • výborná gastronomie, spoustu vegetariánských a veganských jídel, na své si ale přijdou i masožrouti 🙂
 • nepodává se hovězí
 • žádné jednorázové plasty

Salt of Palmar má vyhřívaný bazén ve kterém si díky jeho délce zaplavete. K bazénu si můžete půjčit jednu z mnoha knížek, které jsou dotupné v místní knihovně. Najdeme zde hlavně knížky od místních spisovatelů ale také mezinárodní kusy.

SALT App – mobilní aplikace, ve které najdete jak informace o hotelu, tipy na výlety tak hlavní výhoda je, že můžete otevírat dveře od pokoje pomocí vašeho telefonu a nemusíte se tak bát, že zapomenete kartu od pokoje. Kromě telefonu ale funguje i normální, běžné odemykání pomocí karty, která slouží místo klíče.

Z vodních aktivit nabízí aqua gymnastiku, kajaky s proskleným dnem, zapůjčení šnorchlovacích potřeb, paddle board, vodní lyžování, loď s proskleným dnem, windsurfing.
Za poplatek dále pak projížďka na rychločlunu, potápění, kitesurfing, plavba na katamaránu, rybaření.

Z pozemních aktivit je v ceně fitness centrum (otevřeno od 6.00-20.00), plážový volejbal, fotbálek na pláži, yoga (na pokoji najdete yogamatku, kterou můžete využít).
Za poplatek si můžete půjčit kola, elektrokola, auto, různé druhy exkurzí a výletů, yoga při východu slunce, jogging při východu slunce, jízda na koni.

Skill Swap – chcete si vyzkoušet něco nového? něco co je typicky mauricijského? Zkuste si třeba pletení ratanových košíků, výrobu keramiky, mýdla či rybaření s místním rybářem.

SPA – místní lázně otevřené od 9.00-20.00 mají 4 místnosti na procedury, solná místnost. Hodně se zde využívá sůl při kúrách a procedurách.

V Salt of Palmar najdeme 59 pokojů v 5 různých kategoriích. V každém pokoji je 100% bavlněné povlečení a vysoká, pohodlná postel vyrobená ve Švédsku. V každém pokoji jsou skleněné nádoby s různými pochutinami jako je třeba sušené ovoce. Doplňuje se každý den. Láhve na vodu, které si můžete kdykoliv doplnit filtrovanou vodou. Stanice s vodou je u plážového baru. Každý pokoj má buď balkon nebo terasu. Některé pokoje mají možnost oddělených postelí.

Garden view – světlý prostorný pokoj o velikosti v rozmezí 33.6 – 37.3 m2. Nemá přímý výhled na moře. Ubytuje 2 dospělé + 1 dítě do 5 let.

Poolside – pokoj o velikosti 47 m2, ubytuje 2 dospělé + 1 dítě. Z tohoto pokoje jde vidět na bazén a moře.

Bang on Beach – pokoje nejblíže pláži, nemusí být přímo na přízemí. Velikost od 30.7. – 33.6 m2. Ubytuje 2 dospělé + 1 dítě.

Pool Plus – pokoj o velikosti 47 m2, ubytuje 2 dospělé + 1 dítě.

Best on Beach – 1. typ pokoje 47.5 m2 velký, v nejvyšším patře pouze pro 2 osoby. 2. typ – 38.2 m2 pro 2 dospělé +1 dítě.

 • dovolená snů 59 pokojů v 5 kategoriích
 • dovolená snů Wi-fi, klimatizace, Carpe Diem postel ze Švédska, balkon nebo terasa, servis na přípravu kávy a čaje, safe, fén, USB nabíjení, yogamatka
 • dovolená snů zahrada, bazén, oceán
 • dovolená snů polopenze, plná penze, all inklusive

Všechny chody v restauraci jsou podávány jako A la carte aby se zamezilo zbytečnému vyhazování nespotřebovaného jídla.
V žádné z restaurací se nepodává hovězí maso a jídla jsou zaměřena na rostlinnou stravu.

The Restaurant – hlavní restaurace A la carte, všechny ingredience jsou čerstvé, z místních trhů, farem. V restauraci je 6 typů vaření: Wok, pec Tandoor, grilování, pečení a pomalé vaření, udění. Většina pokrmů je velmi nápaditých a také zdravých.

SALT Bakery – pekárna a kavárna, čerstvě upečený chleba a výborná káva od profesionálního baristy. Je zde možnost účastnit se kurzu pečení a jiných.

The SALT Farm – otevřeno 12:30 – 15.00 a 19.00-22.30, 5 minut od hotelu se nachází toto pole/zahrada, kde si Salt pěstuje svoje suroviny. Můžete sem zajít na oběd či večeři ale specializují se na pokrmy převážně zeleninové. Můžete se zúčastnit zahradničení, kypření půdy, různých workshopů ohledně pěstování bylinek, zeleniny. Mají tu včelí úly, pěstují si tu zeleninu v bio kvalitě a některou za použití hydroponického systému.

The Roof Top Bar – otevřeno 10.30 – 24.00, na střeše hotelu najdeme bar s krásným výhledem na pláž Palmar. Dejte si jeden z výborných drinků a relaxujte s krásným výhledem na oceán. Mezi 4-5 odpoledne zde nabízí čaje a čerstvě upečené pečivo, různé koláčky, sušenky.

The Beach Bar – otevřeno 10.30-24.00, koktejly inspirované čerstvým tropickým ovocem, domácími bylinkami a místním rumem.

The Pool Bar – největší z barů, nachází se nejblíže bazénu a restauraci. Mají zde i točené pivo.


Nahoru