Keňa

Neptune Mara Rianta Camp *****

Chci bydlet v tomto hotelu

Neptune Mara Rianta Luxury Camp je ideální základnou pro vaše exkluzivní safari dobrodružství. Jedná se o 20 luxusních stanů usazených v původní buši mezi domorodými plantážemi a stromy. Je z něj nádherný výhled na řeku Mara, která se vine kolem kempu a okolo ní žije divoká zvěř. Hemží se to tu i velkými skupinami hrochů.

Klienti mají také nově možnost přejít po mostě přes řeknu a využít safari v soukromé rezervace Siria Olomelok.

Podívejte se na video z Neptune Mara Rianta Luxury Camp
Ideální je kombinovat safari s pobytem na pláži Diani.

 • Ideální základna pro safari dobrodružství
 • 20 komfortních stanů
 • V srdci přírodní rezervace Mara North
 • Safari ráno i odpoledne
 • Jedinečný výhled na řeku Mara
 • Migrace pakoňů 
 • All Inclusive 
 • Vhodné pro kombinaci safari + plážový pobyt na pláži Diani

Masai Mara je jedním z největších světových ekosystémů, který je domovem široké škály stromů, rostlin, ptáků, plazů, savců a samozřejmě velkých koček.

V červenci přicházejí za lepší a zelenější pastvou k řece Mara pakoně a zůstávají zde do října, kdy se vracejí do Tanzanie. Cestu absolvuje přibližně 1,3 milionu pakoňů a stovky tisíc dalších zvířat, včetně zeber a gazel pocházejících z jihu. Méně známá, ale přesto velmi působivá je migrační vlna do Loita Hills, kam v květnu přicházejí z východu tisíce místních pakoňů, kteří často po celý rok zůstávají v Mara North Conservancy a míří zpět do Loita Hills, pouze když v březnu znovu prší.

Zvířata dle roční období
V Masai Mara je živo po celý rok a každé období má svoje vrcholy. V lednu až březnu se pozornost soustředí na velké kočky a jejich mláďata, která se obvykle rodí na konci roku. Za pozornost stojí migrace pakoňů do Loita Hills. Od dubna do června je tzv. smaragdová sezóna a na své si přijdou hlavě ornitologové. Od července až do září je období migrace pakoňů a přechodů zvířat přes řeky Od října do prosince přivádějí zvířata na svět svoje potomky.

Výlety do Národní rezervace Masai Mara
 Luxusní kemp Neptune Mara Rianta nabízí různé druhy výletů za safari.

Výlet brzy ráno
Poté, co vás probudí lahodná vůně čerstvě namleté ​​kávy, výtečný šálek čaje nebo horké čokolády, vám místní průvodci ukáží zázraky africké buše i krásy divoké přírody rezervace za proměňujících se barev východu slunce.  Vysoce kvalifikovaní řidiči vás budou vozit v autech s pohonem na všechny čtyři kola po masajských pastvinách. Poté se vrátíte do kempu a vychutnáte si perfektně připravenou snídani.

Odpolední výlety
Vaše dobrodružství začne v pozdních odpoledních hodinách. Na cestu se vypravíte v autech s pohonem na všechny čtyři kola a pod vedením místních kvalifikovaných průvodců zažijete kouzelné safari až do západu slunce.  V nabídce jsou i celodenní výlety s piknikovým obědem a na vyžádání můžete podniknout i noční výlet.

Vycházky do přírody s průvodcem
Napínavé dobrodružství, které vás zavede do srdce keňské buše, abyste zblízka objevili divokou přírodu Masai Mara. Váš ranger vám ukáže, jak sledovat zvířata, a instruuje vás, jak se ke zvířatům přiblížit vždy v bezpečné vzdálenosti. 

Pozorování ptáků
Pozorování ptáků zůstává jednou z nejvyhledávanějších aktivit v Masai Mara. Park je obýván více než 470 druhy ptáků od supů po čápy marabu, pštrosy, africké trpasličí sokoly a mnoha dalšími. Neuplyne jeden den, aniž byste neviděli jedno z těchto krásných ptáků.

Výlet horkovzdušným balónem
 Dalším vzrušujícím zážitkem, který si během svého pobytu v luxusním kempu Neptune Mara Rianta nenechte ujít, je safari výlet horkovzdušným balónem. Není lepší způsob, jak obdivovat krásu přírody, než z výšky. Budete mít dostatek času pořídit si dokonalé snímky, když se budete vznášet nad úchvatnou a jedinečnou scenérií Masai Mara.

Návštěva masajské vesnice
 Masai Mara je domovem etnické skupiny Masajů, která je známá svým osobitým oblečením a živou kulturou. Dostanete jedinečnou šanci zjistit něco o kultuře, která si udržela své tradice po celá staletí. Masajové vás srdečně přivítají ve své vesnici a povypráví vám vše o svém každodenním životě, jak na svém území žijí a loví.

Spa
Po dlouhém dni stráveném objevováním africké divočiny neexistuje lepší způsob jak zakončit den, než si dopřát hýčkání, které okamžitě uvolní a zklidní vaši mysl i tělo. Earth & Rain Spa je oázou klidu, kde si můžete užít relaxační a povzbuzující masáže, ošetření obličeje a těla a mnoho dalších jedinečných procedur. Nechte se unést léčivou atmosférou nedotčené africké buše a jemnými zvuky řeky Mara

Všech 20 luxusních stanů má rozlohu 85 m² a jsou postaveny na vyvýšených dřevěných plošinách. Mají vlastní soukromou vyhlídkovou plošinu, odkud lze pravidelně pozorovat hrochy a divokou zvěř.

K vybavení stanu patří:
velká manželská postel nebo oddělené postele s jemným povlečením
komorník „butler“ na zavolání
vlastní sociální zařízení se solárně vyhřívanou teplou a studenou tekoucí vodou
velká sprcha, dvě umyvadla na ruce, vlastní WC
posezení s lehátky
psací stůl a trezor

 • dovolená snů 20 pokojů
 • dovolená snů vlastní sociální zařízení, posezení s lehátky, psací stůl, trezor
 • dovolená snů na řeku
 • dovolená snů All Inclusive

Jídelna Acacia

Stravování v kempu Neptune Mara Rianta Camp  je samo o sobě exotickým dobrodružstvím. Kulinářské delikatesy tady vaří z čerstvých keňských produktů a potěší i ty nejnáročnější jazýčky. Snídaně a obědy jsou většinou podávány formou bufetu. Večeře je servírována à la carte s výběrem předkrmů, těstovin, hlavních chodů a lákavých dezertů. Nechybí čerstvé tropické ovoce nebo lahodné sýry vyrobené v Keni.
Snídaně se podávají od 07:30 do 10:00, oběd: od 12:30 do 14:30 a večeře: od 19:30 do 21:30.
Jedinečným zážitkem jsou obědy pod širým nebem nebo večerní grilování u bazénu, které doprovází vystoupení masajských tanečníků či přednášky o přírodní rezervaci Masai Mara.

Romantické dobrodružství v buši
Objednat si můžete soukromou snídani nebo oběd v buši, které se konají v pečlivě vybraných oblastech a nabízejí hostům ten nejúžasnější výhled na savanu. Dopřát si můžete i romantickou večeři v buši přímo pod hvězdnou africkou oblohou.

Stravování ve stanu
Každé ráno po probuzení vám naservírují čaj, kávu a horkou čokoládu.
Tato služba je k dispozici na základě předchozí rezervace.

Bary
Útulný Zebra Bar & Lounge je místem, kde si můžete odpočinout a vychutnat si svůj oblíbený drink nebo koktejl. Odpolední čaj, sušenky, koláče a sendviče se podávají od 15:30 do 18:00
Zebra Bar & Lounge je otevřen od 11:00 do 23:00.

All Inclusive v Neptune Mara Rianta Luxury Camp zahrnuje: 

 • welcome drink
 • snídaně, oběd, večeře v hlavní restauraci formou bufetu
 • nealkoholické nápoje, voda, džusy, vybrané koktejly, pivo, víno, lihoviny od 10:00-00:00
 • občerstvení, čaj, káva ve vyhrazených časech
 • animační aktivity
 • sladkovodní venkovní bazén 
 • používání lehátek a plážových ručníků

Hotel může podmínky All Inclusive bez předchozího upozornění změnit

 


Nahoru