Mauricius

Constance Tekoma - Rodrigues *****

Chci bydlet v tomto hotelu

Dříve Tekoma Boutik Hotel, od roku 2024 oficiálně pod prestižní značkou Constance. Tento kouzelný butikový resort se nachází na malém vulkanickém ostrově Rodrigues. Ostrov o rozměrech cca 18 x 7 km leží v Indickém Oceánu asi hodinu a půl letu z Mauricia (ideální je kombinace pobytu na oba ostrovy). Pobřeží Rodrigues obklopuje korálový útes, který chrání lagunu a koupání zde je tak bezpečné. Najdete tu bezpočet nádherných pláží a zátok, jenž jsou jak stvořené k pohodovým procházkám. Atmosféra Rodrigue připomíná Mauricius před 30-ti lety než se tam rozvinul turistický ruch.

Dovolená na Rodrigues není vhodná pro každého, i v tomto luxusním resortu počítejte, že se běžně budete potkávat s místními kozami a psy. Toto k ostrovu určitě patří a dodává mu na autenticitě. Budete si připadat, jako kdybyste se vrátili v čase. Je to jeden z tropických rájů, který si ještě dodnes zachovává svoji divokost.

 • Po rekonstrukci v r. 2020
 • Krásné svěží designy
 • Pouze 32 bungalovů 
 • Klidné prostředí obklopené zelení
 • Nádherné pláže
 • Krásné výhledy na oceán
 • Autentický ostrov Rodrigues
 • Potápění
 • Wellness a odpočinek
 • Kombinujte s pobytem na Mauriciu

V Constance Tekoma je k dispozici bazén (45 m2) a potápěčské centrum. Období od října do května je zde ideální pro milovníky potápění. Vyzkoušet si ho mohou i úplní začátečníci.

V resortu je wellness centrum, kde si můžete odpočinout při masáži, zábalech nebo při péči o tělo i pleť. Využívány jsou zejména přírodní a lokální produkty. Pro masáže je zde jediná místnost, doporučujeme rezervovat s předstihem.

Pěší stezky na pohodové procházky jsou 10 min od hotelu. Určitě se zajděte podívat na nádhernou pláž Trou d’Argent, jenž je nedaleko a vede k ní pěší stezka podél pobřeží.

Máte-li rádi adrenalin, vyrazte na dobrodružnou jízdu čtyřkolkami do vnitrozemí. Půjčit si můžete kola nebo skútr. Určitě doporučujeme vyzkoušet jeden z výletů lodí na okolní neobydlené ostrůvky, buď Ile aux Cocos nebo Ile aux Chats – strávíte příjemný den s tradičním obědem. Domluvit si můžete také rybaření nebo výlety lodí na šnorchlování.

Hotel dbá na udržitelnost. Omezují používání plastů, pokrmy jsou vyrobeny z lokálních surovin. Nábytek je také vyroben lokálně. Odsolují si vodu pro používání, zbytkovou vodu používají na zahradě. Voda v pokojích je vyhřívaná díky solárním panelům.

Constance Tekoma Rodrigues má celkem pouze 32 individuálních bungalovů rozdělených do 3 kategorií. Jsou umístěny v mírném svahu v pěti řadách podél pláže. Všechny pokoje jsou rekonstruované a mají velmi hezký moderní design.

Nejdál od pláže (4. a 5. řada) jsou Ocean view pokoje. Mají 55 m2 a ubytují max. 2 dospělé osoby. Celkem je v resortu 11 pokojů této kategorie. Součástí je venkovní sprcha.

V 2. a 3. řadě od pláže leží Superior Ocean view pokoje. V resortu jich je k dispozici 16 a jsou větší (65 m2), je možné sem ubytovat rodinu s max. 1 dítětem do 11,99 let. K pokoji patří i venkovní vana.

Nejblíže k pláži (v 1. řadě přímo podél pláže) leží Beachfront pokoje. Mají 55 m2 a ubytují max. 2 dospělé. Součástí je venkovní vana a hosté mají nárok na 25% slevu na procedury ve SPA. Zdarma mají na uvítanou po příjezdu také láhev šumivého vína a talíř s ovocem. Výhodou jsou rovněž vyhrazená lehátka před pokojem. V resortu je jich 5. 

 • dovolená snů 32 bungalovů ve 3 kategoriích
 • dovolená snů terasa s výhledem na moře, klimatizace, stropní větrák, TV, zdarma WiFi připojení, minibar (zdarma denně láhev vody), plážové osušky, trezor
 • dovolená snů oceán
 • dovolená snů polopenze, plná penze

Ubytování je možné buď v základu s polopenzí nebo s příplatkem do plné penze. Snídaně jsou formou bufetu. Obědy jsou á la carte a večeře buď výběr z denní nabídky z menu (set menu) nebo bufet. 

Resort Constance Tekoma má k dispozici jednu restauraci s názvem 1528 DINING. Většina ingrediencí pochází od místních farmářů a rybářů. Své jídlo si můžete vychutnat i na terase, která k restauraci patří. Z celé restaurace jsou krásné výhledy na oceán. Podává snídaně, obědy a večeře.

Kreek Beach bar je bar u pláže jenž je otevřený po většinu dne. Kromě osvěžujících drinků u bazénu či u pláže si tu můžete dát lehký oběd nebo odpolední svačinku.

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (říjen až duben vyjma Vánoc), 2 osoby, polopenze

Cena pro dospělou osobu:

 • dvoulůžkový pokoj Ocean View (brzký nákup)
 • optimální cena letenky Praha – Rodrigues (Air France) – Praha
 • transfery

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 54.500,-Kč

Orientační cena s letenkou operovanou od Emirates by byla cca 60.500,- Kč / os.


Nahoru