Mauricius není jen o krásných plážích, ale také o úžasných lidech, zážitcích a o poznání. Jste-li hodně aktivní a plánujete čas trávit zejména cestováním po ostrově nebo jinými aktivitami, můžete se ubytovat v některém z menších hotýlků v oblasti Chamarel (vnitrozemí) a využít jejich příhodnou lokalitu blíže k přírodě. Toto ubytování je také vhodné pro všechny, kteří hledají odpočinkovou dovolenou mimo hlavní turistická místa, kde mohou s knížkou v ruce nasávat zdejší venkovskou atmosféru.

 • autentický venkov
 • malé hotýlky
 • klid v přírodě
 • koně (Vieille Ch.)
 • Chamarel – spousta výletů
 • turistické stezky
 • ekologicky zaměřené

Oblast Chamarel je úchvatný region ležící hned vedle přírodní rezervace Plaine Champagne, Ebony Forest reserve a také poblíž několika hor na které můžete relativně snadno vystoupat. Nejznámějšími turistickými místy v těsné blízkosti je vodopád, Sedm barev země, palírna rumu, NP Black River Gorges, Adventure park a Curious Corner. Tato oblast je rovněž protkaná turistickými trasami. Jedny z nejkrásnějších pláží Mauricia jsou vzdáleny cca 15 minut jízdy autem.

Lodge Lakaz Chamarel

Luxusní lodge v oblasti Chamarel zaměřená na ekoturistiku. Resort má celkem 20 pokojů / Suite. V resortu jsou k dispozici dva bazény, lázně se saunou a masážním altánem, prostory na jógu a meditaci. Dřevěná vyhlídková terasa tvoří perfektní místo na sledování západů slunce. Všechny Suite mají privátní bazén.

Denně funguje svozová služba z resortu na pláž a zpět (3x denně dle rozvrhu).

 

Ubytování La Vieille Cheminée

Malá farma v oblasti Chamarel. La Vieille Cheminée má pouze 5 bungalovů, každý z nich s vlastní kuchyňkou a privátní zahrádkou. Bungalovy jsou pravidelně uklízeny. Výhodou je poloha velmi blízko k vodopádu Chamarel (lze domluvit trek k vodopádu s průvodcem). 

Na farmě jsou koně, na kterých lze domluvit projížďku. Součástí farmy je také malý bazén na vrcholku kopce. Děti si mohou vyhrát na pískovišti či houpačkách. Zdarma WiFi připojení na recepci spolu s kávou a čajem. V prostorách farmy je obchůdek se základními potravinami. Lze také zakoupit produkty vyrobené / vypěstované na farmě.

Lakaz Chamarel

Celkem 20 pokojů / Suite. Suite má vždy vlastní bazén a navíc Nespresso kávovar.

3x Standard pokoj (50 m2), kapacita 2 dospělí a 1 dítě pod 13 let. 4x Superior pokoj (60 m2), kapacita až 3 dospělí (nebo 2 dospělí a 1 dítě).  8x Mountain / Garden Pool Suite (95 m2) s vlastním bazénem. Kapacita 2 dospělí a 2 děti pod 13 let (nebo 3 dospělí). 4x Seaview Pool Suite (110 m2) s vlastním bazénem. Kapacita až 3 dospělí (nebo 2 dospělí a 1 dítě). 1x Exclusive Sea view Pool Suite (120 m2) s vlastním bazénem. Kapacita až 3 dospělí (nebo 2 dospělí a 1 dítě). Denně je servírována malá svačinka do Suite v 18:30.

Všechny pokoje / Suite jsou vybaveny venkovní sprchou, stropním větrákem, toaletními potřebami, moskytiérami, ručníky a osuškami, minibarem, fénem na vlasy, telefonem, servisem na přípravu kávy a čaje, trezorem a také WiFi připojením zdarma.

 

La Vieille Cheminée:

Ubytování je rozděleno do 5 bungalovů v tradičním kreolském stylu s celkovou kapacitou 19 osob. Každý bungalov má vlastní zahrádku. Bungalovy 4 a 5 je možné vzájemně propojit a tím vznikne prostor až pro 8 osob.

La Remise cottage – ubytuje 2 dospělé a 1 extra osobu na rozkládací sofa. Le Perchoir – ubytuje max. 2 dospělé. Le Champement – ubytuje až 6 osob. L´Atelier – ubytuje 2-4 osoby. La Maison du Potager – ubytuje 2-4 osoby.

Vybavení každého bungalovu: plně vybavená kuchyň (4-plotýnkový vařič, lednička, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, toastovač, nádobí). Bungalovy Campement, La Maison a Atelier mají navíc také troubu. Dále stropní větrák, žehlička a prkno, ložní prádlo a ručníky, hygienické potřeby. Klimatizace (kromě Champement). Krb (kromě Perchoir a Atelier). K dispozici BBQ s taškou uhlí při příjezdu. Dřevo k dispozici zdarma na vyžádání (pro krb), uhlí k zakoupení.

 • dovolená snů Lakaz Chamarel / La Vieille Cheminée
 • dovolená snů příroda / oceán
 • dovolená snů vlastní strava / snídaně / polopenze

Lakaz Chamarel: má vlastní restauraci a bar. V ceně je zahrnutá polopenze. Obědy se hradí dle útraty formou á la carte. Možnost objednání jídla na pokoj (hradí se). Je možné připlatit tzv. LAKAZ FORMULA jenž zahrnuje oběd (hlavní jídlo a dezert), odpolední svačinu 16:00-17:30, nápoje – voda, džusy, nealko, pivo, káva, čaj, horká čokoláda, ledový čaj, služby prádelny, půjčení kol, 1x 30-minutová masáž během pobytu (při minimu 7 nocí 2x masáž, při minimu 15 nocí 3x masáž).

La Vieille Cheminée: nemá vlastní restauraci. Hosté si buď sami vaří nebo si mohou objednat jídlo uvařené na farmě (nutné nahlásit s 24h předstihem).

Příklad cenové kalkulace

Aktivní balíček 3 noci ve vnitrozemí + 4 noci na pláži, polopenze, 2 osoby (květen až září)

3N Lakaz Chamarel + 4N La Pirogue: 46.840,- Kč / os.
3N La Vieille Cheminée + 4N Canonnier Beachcomber: 38.320,-/ os.
3N La Vieille Cheminée + 4N Le Meridien: 38.320,- Kč / os.
4N La Vieille Cheminée + 4N Recif Attitude: 33.770,- Kč / os.


Cena na osobu zahrnuje:

 • letenka Praha – Mauricius – Praha (A380 přes Dubaj)
 • ubytování 7 nocí (s cestou 10 dní dovolené)
 • polopenze
 • příjezdový a odjezdový transfer
 • ČJ delegát
 • Lakaz Chamarel – dvoulůžkový pokoj Standard
 • La Vieille Cheminée – dvoulůžkový bungalov
 • La Pirogue – dvoulůžk. Garden bungalov pokoj (first minute)
 • Canonnier Beachcomber – dvoulůžkový Standard Garden pokoj
 • Le Meridien – dvoulůžkový Deluxe Ocean view pokoj (včasný nákup alespoň 90 dní před)
 • Recif Attitude – dvoulůžkový Couple pokoj

Nahoru