Omán

Al Baleed Resort by Anantara *****

Chci bydlet v tomto hotelu

Al Baleed Resort Salalah od řetězce Anantara se nachází na jihu Ománu jen 15 minut jízdy autem z letiště Salalah. Hned vedle resortu se nachází archeologický park, kde mohou hosté obdivovat pozůstatky staveb z brzké doby bronzové. Park je na seznamu dědictví UNESCO. Resort se nachází mezi krásnou pláží a sladkovodní lagunou. Dlouhá a široká pláž vybízí k romantické procházce. Design hotelu je moderní s arabskými prvky. Ománci si potrpí na bílou barvu, tudíž se s ní setkáte téměř všude. Vše je velmi elegantní. Ubytovat se můžete v základních pokojích, které jsou v umístěné v hlavní budově a nebo v soukromé vile. 

 • Jih Ománu, blízko Salalah
 • Za resortem archeologický park
 • Vhodný pro rodiny s dětmi
 • Mnoho aktivit 
 • Hezká dlouhá a široká pláž
 • Luxusní vily přímo u pláže
 • Možnost snídaně, polopenze i plné penze

V resortu je plně vybavené fitness centrum, hřiště na tenis, volejbal a badminton. Při rezervaci dopředu se pořádá filmový večer pod hvězdami na pláži.

Můžete jít rybařit na moře a určitě nevynechejte sledování delfínů. Jsou také organizované plavby na tradiční lodi dhow za velmi romantickými západy slunce, potápění, šnorchlování, paddleboarding, kajaky. Cvičí se yoga, můžete si půjčit kola a projet se po resortu.

Organizované výlety do pouštních dun, města Salalah nebo do hor a mnohem více.

Pro děti je tu připravený kids club a teens club, pro dospělé zase lázně. 

Anantara SPA nabízí hammam, 5 speciálních kabin určených na procedury, ajurvédské léčení a procedury, thajské masáže, salon s manikúrou pro dámy, relaxační zákoutí a jiné.

 

Všechny pokoje ubytují 2 dospělé + 1 dítě

Premier Sea View pokoje – Pokoje s krásným výhledem na moře a vlastním balkonem o velikosti 53 m2. Na balkoně je pohodlná sedačka, židle i stolík. V pokoji je postel o velikosti king size nebo 2 oddělené postele. 

Deluxe Garden View pokoje – Prostorný a světlý pokoj s výhledem do zahrady a vlastní zahrádkou. Velikost 91 m2. 

Deluxe Beach View pokoje – Pokoje, které jsou nejblíže pláži a mají výhled na moře. Velikost 110 m2.

Všechny vily s jednou ložnicí ubytují max 2 dospělé + 2 děti a mají velikost 176 m2. Vily mají službu komorníka. Všechny typy jsou dostupné také se soukromým bazénem, který má nastavitelnou teplotu vody. Ve vile budete mít maximální soukromí a klid.

Garden View vila s jednou ložnicí – Prostorná vila ideální pro páry, před vilou je prostorná terasa se zahrádkou a s posezením, na které si můžete dát večeři pod hvězdami.

Lagoon View vila s jednou ložnicí – Vila s výhledem na sladkovodní lagunu a archeologický park.

Beach vila s jednou ložnicí – Probuďte se se zvukem oceánu a jeho vln. Vily jsou umístěné přímo na pláži a můžete z nich sledovat východy slunce.

Dvouložnicová Garden View vila s bazénem – Vila s rozlohou 240 m2 ubytuje až 4 dospělé a 2 děti, má výhled do zahrady a venku má prostornou terasu na které se můžete nerušeně opalovat a relaxovat.

Tříložnicová Royal Bech Vila – Největší z vil v s nejlepším umístěním a výhledem na lagunu a moře, o velikosti 630 m2. Vila má velký bazén a samozřejmostí je služba komorníka. Můžete poobědvat buď vevnitř nebo venku na terase. Ubytuje až 6 dospělých a 3 děti.

 

 • dovolená snů pokoje ve 3 kategoriích a vily v 8 kategoriích
 • dovolená snů Wi-fi, komorník, průchozí šatna, LED TV, USB nabíjení, Bluetooth připojení, trezor, klimatizace, příprava kávy a čaje, možnost propojení pokoje, balkon nebo terasa
 • dovolená snů zahrada, laguna, moře
 • dovolená snů snídaně až plná penze

Sakalan – Elegantní restaurace, která je otevřena po celý den. Pochutnáte si na místní tradiční kuchyni ale i mezinárodních delikatesách. Otevřená kuchyně je rozdělena na stanoviště, kde vám kuchař jídlo připraví přímo před vámi. Jídlo si můžete dát ve stylové místnosti uvnitř nebo na terase s výhledem na infinity bazén. Kromě švédských stolů nabízí restaurace také A la carte výběr jídel z celého světa. Arabské pokrmy, Indické ale i západní klasiku. 

Mekong – Asijská restaurace otevřená pouze na večeři od 18.00 do 23.00. To nejlepší od thajské, přes čínskou až po vietnamskou kuchyni.

Al Mina – Středomořská kuchyně podávaná v této stylové restauraci u pláže otevřená od 10.00 do půlnoci. Přes poledne se podávají lehké obědy, přes den si dáte drink v baru a večer vodní dýmku na pláži nebo u bazénu.

Je zde možnost uspořádat soukromou večeři na pláži při západu slunce či v soukromí vaší vily. 

Kromě výborných restaurací je zde i škola vaření, mixologie a také se můžete dozvědět více o vínu a jak ho párovat s jídlem.

Simona Š.

Dobrý den pane Antoši,

Dnes jsme se vrátili z dovolené a vše bylo naprosto v pořádku. Jednoznačně doporučuji i pro ostatní zákazníky jako jedinečnou příležitost. Tím, že jsme v té zemi byli nám obrovsky změnilo i názor na ty lidi tam. Není tam žádná kriminalita a policistu potkáte jedině měřit rychlost. Jinak tam naprosto nikde nejsou potřeba.

Co se týče jediného, tak v Ománu člověk na ulici nekoupí alkohol. Pro nás jako spotřebitele je to velká ztráta, ale oni prostě alkohol nepijí, takže jediné kde je k sehnání jsou v hotelu, ale nechají si na to připlatit.


Nahoru