Zanzibar

LABA Fanjove Island *****

Chci bydlet v tomto hotelu

Fanjove Island s pouhými 18 vilami na celém ostrově nabízí exkluzivní zážitek a naprostý únik od starostí všedních dní. Tento soukromý ráj se nachází jižně od Dar es Salaam a je částí souostroví Songo Songo v jižní Tanzánii. Na souostroví Songo Songo se dostanete malým letadlem z Dar es Salaamu a poté přes ostrov Mafia Island na ostrov Songo Songo. Odtud vás dopraví tradiční dhow (malá dřevěná plachetnice) či loď na ostrov Robinsona Crusoe jménem Fanjove. Po příjezdu na ostrov vystoupíte z lodi/dhow do mělké vody a rovnou na bílou písečnou pláž.
Fanjove Island je domovem 11 km zachovalého korálového útesu a hosté mohou objevovat krásy podmořského života přímo z pláže či si vyjet lodí.
Vhodné i do kombinaci se safari.

Podívejte se na video z Fanjove Island.

 • soukromý ostrov
 • pouze 18 vil
 • naprostý klid a soukromí
 • exkluzivní zážitek
 • korálový útes a podmořský život
 • SPA

K dokonalému uvolnění je hostům k dispozici SPA využívající přírodní organické produkty Healing Earth. Lázně nabízí thalassoterapie, hydromasážní vanu, mořskou sprchu a masáže.

Tento odlehlý kousek ráje nabízí mnohem více než byste čekali. I zde se můžete udržovat v kondici . Hostům je k dispozici posilovna s výhledem na oceán, což vás i během aktivního odpočinku bude držet ve spojení s panenskou přírodou všude kolem. Pokud rádi běháte venku, ostrov je pro to jako stvořený se spoustou běžeckých cest.

Vodní sporty – hostům jsou k dispozici mořské kajaky a paddleboardy, díky kterým mohou objevovat ostrov a jeho okolí z mořské hladiny.

Pobyt ve Fanjove Island nabízí výjimečné možnosti potápění a šnorchlování v teplých vodách cca 28°C s viditelností až 30m. Neporušený korálový útes se táhne v délce 11 km kolem Fanjove a umožňuje výhled na ohromující mořskou krajinu.

Mořské safari – vody kolem Fanjove Island navštěvují různé druhy delfínů. Delfíni dlouholebí a delfíni skákaví se tu pravidelně vyskytují a s trochou štěstí budete mít příležitost si vedle nich zaplavat.

Při odlivu si můžete udělat romantickou procházku na odlehlou písečnou pláž. Zatímco budete šnorchlovat, plavat a pozorovat delfíny, v soukromí se vám bude připravovat vynikající oběd z grilovaných ryb.

Pozorování ptáků – od listopadu do března je ostrov cílem stěhovavých ptáků. Vyzbrojeni dobrým dalekohledem a umístěni na diskrétním vyhlídkovém místě můžete ocenit bohatou rozmanitost ostrovních sousedů.

Dechberoucí západy slunce můžete pozorovat jak z pláže, nebo se nalodit na dřevěnou plachetnici a výhledy spojit s tímto jedinečným zážitkem.

Objevte v sobě Robinsona Crusoe a prozkoumejte ostrov pěšky. Po ruce jsou mapy, které vás vedou, nebo vás může doprovázet místní průvodce, který vám nabídne pohledy na ostrov, jeho historii a zvyky.

Od 07/24 nový dětský klub k radosti dětí…a rodičů! Děti všech věkových kategorií jsou vítány v čase od 10:00 do 21:00 hod.

K dispozici je celkem 18 vil. Každá z nich má výhled na pláž nebo na oceán a vytváří uvolněné prostředí s dechberoucími výhledy.

Beach vila (132 m2) – celkem 12 vil v této kategorii je umístěno na pláži a nabízí přímý vstup do oceánu. Vila se vyznačuje kombinací přírodních a místních materiálů. Teakové podlahy z tanzanských plantáží, tradiční střechy Makuti, stěny z korálového kamene, dveře vyřezávané řemeslníky ze Zanzibaru a mnoho dalších detailů najdete v tomto kouzelném ubytování na soukromém ostrově. U vily na vás čekají dvě lehátka pod zastíněnou terasou. Koupelny mají vnitřní i venkovní sprchový kout. Max. kapacita 3 osoby.

Family Beach vila – rodinné dvouložnicové ubytování zahrnuje ložnici rodičů 132 m2, dětský pokoj 45 m2 pro 2-3 děti.

Coral vila (132 m2) – nachází se na útesu a nabízí dechberoucí výhledy na západ slunce. Díky svému umístění ubytuje osoby až od 12ti let. Svým vybavením a velikostí je identická jako beach vila, pouze bez přímého vstupu na pláž. Do oceánu se z vily vstupuje po schůdcích.

Vila č.16 (132 m2) – od 12ti let. Je umístěna mezi skalami a nabízí přímý vstup na malinkou pláž během odlivu.. Není to tedy ani Coral vila, ani beach vila – jedním slovem je jedinečná a na tomto soukromém ostrově je jediná v této kategorii. Výhodou je blízká poloha Spa, majáku s restaurací a posilovny.

Coral Manor – nádherná soukromá vila se společnou místností (110 m2) a terasou (40 m2) dále disponuje 2 ložnicemi (každá 100 m2) s vlastní koupelnou a terasou. Je umístěna na útesu a nabízí dechberoucí výhledy na západ slunce. Díky svému umístění ubytuje osoby až od 12ti let. Do oceánu se z vily vstupuje po schůdcích.

 

Doporučení na cestu: na všechna lehká letadla v Tanzanii je přísný hmotnostní limit 15 kg (včetně příručního zavazadla) a pro snadné uložení jsou vyžadovány měkké vaky/cestovní zavazadla s rozměry max. 76 x 48 x 29 cm.
Upozorňujeme, že Fanjove Island se nachází na odlehlém místě, a proto po Dar es Salaamu nebudete mít přístup k bankomatu nebo bance.
Všechny plážové vily jsou vybaveny dřevěnou krabicí/trezorem, který mohou hosté využít pro své osobní věci. Vezměte prosím na vědomí: hotovost je na ostrově užitečná pro nákup doplňkových služeb/sortimentu.

 • dovolená snů 18 vil
 • dovolená snů WiFi, minibar, trezor, stropní ventilátor, vysílačky, organické produkty Healing Earth šampon, sprchový gel…, venkovní a vnitřní sprcha, zastíněná terasa s lehátky, houpací sítí
 • dovolená snů oceán
 • dovolená snů plná penze s nápoji (jednodušší All Inclusive)
 • Mapa ostrova v PDF.

Fanjove Island nabízí stravování formou plné penze s alko i nealko nápoji mimo šampaňské (jednodušší All Inclusive).

Snídaně a obědy se podávají na zastíněné terase ikonického majáku z 19. století.

Večer se prostředí majáku promění v něco magického. Děti do 10 let večeří v prostředí dětského klubu v 19:00 hod., v době večeře nemají povolen vstup do restaurace.
Vychutnejte si večeři u osvětleného majáku nebo si užijte táborák na pláži. Je také možné stolovat v soukromí vaší vily.

Šéfkuchař Edmund, který se vyučil ve Francii pod michelinským šéfkuchařem, uspokojí vaše chuťové pohárky chutnou, zdravou a místní kuchyní.

Toužíte-li po něčem netradičním, objevte kouzlo pikniku na písečné mělčině nebo poobědvejte ve stínu na jedné z panenských pláží ostrova.

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 8 nocí + cesta ( září, říjen), 2 dospělé osoby, plná penze s nápoji

Osoba v dvoulůžkové vile:

 • dvoulůžková Beach vila
 • místní poplatky
 • optimální cena letenky Vídeň – Dar Es Salaam – Vídeň  
 • transfer Dar Es Salaam – Songo Songo – Dar Es Salaam

Osoba celkem s plnou penzí = 259.760,- Kč


Nahoru