Fidži

Likuliku Lagoon Resort *****

Chci bydlet v tomto hotelu

Již samotný název resortu Likuliku vám možná napoví, že zde najdete oázu klidu. V překladu totiž znamená klidné vody. Resort se nachází na ostrově Malolo Island, který se řadí do souostroví Mamanuca. Na všech těchto ostrovech je průzračná, tyrkysová voda a krásné pláže. V Likuliku žijí v souladu s přírodou tudíž je veškerý interiér a exteriér v přírodních materiálech s moderními prvky. Když se podíváte na resort z moře, vypadá jako nějaká místní tradiční vesnička. Likuliku Lagoon Resort opravdu dbá na udržitelný cestovní ruch. V resortu je krásná laguna ve které se dá plavat a zároveň je zde korálový reef.

Na ostrov se můžete dostat buď katamaránem, který jezdí 3x denně nebo máte na výběr ze soukromých transferů – helikoptéra, hydroplán či rychločlun.

  • Jediný resort na Fiji s nadvodními vilami
  • Klidný resort v tradičním Fijiském stylu
  • Jen pro dospělé
  • Plná penze bez nápojů
  • Aktivní vyžití
  • Ekologicky zaměřený resort

Pro aktivní jedince je zde program na každý den. Z nemotorizovaných sportů můžete vyzkoušet paddle boarding, kajaky, wind surfing nebo můžete vyjet na plachetnici do okolí ostrova. V resortu si samozřejmě můžete půjčit šnorchlovací výbavu a jít prozkoumat podmořský svět.
Je zde možnost několika výletů po okolí souostroví Mamanuca. Můžete vyjet šnorchlovat a občas se dostanete i do míst, kde budete úplně sami a uvidíte krásné korály, rybky a další mořské živočichy.

Jelikož se resort nachází v chráněné oblasti, rybaření je přísně zakázáno. Můžete ale vyjet do jiných oblastí, kde se ryby dají lovit.

Kdo má rád procházky, ostrov nabízí několik tras při kterých můžete prozkoumat místní faunu a floru. Vyjděte si třeba na kopec a budete mít lagunu s resortem jako na dlani. V dálce uvidíte i ostatní ostrovy.

Vydejte se poznat skutečný život obyvatel Fiji. Výlety se pořádají do místních vesnic Yaro a Solevu. Kdo by měl zájem, může se zúčastnit tradiční nedělní mše, při které zpívají lidé z místního pěveckého sboru. Většina Fijanů jsou křesťané a na ostrově Malolo je zastoupení v řadách metodistů.

Resort pořádá výlety po okolních ostrovech například i na ostrov, kde se natáčel známý film Trosečník.

Nebyl by to však pravý Fiji zážitek, kdyby chyběla kava ceremonie. Tento rituál je pro Fiji důležitou tradicí. Každý pondělní večer se můžete ceremoniálu zúčastnit, dozvědět se z čeho se kava vyrábí a proč se vlastně provádí tento rituál.

K dispozici jsou i lázně s různými procedurami. Ani váš aktivní režim nemusí být narušen díky místnímu fitness.

V Likuliku Lagoon Resortu najdeme 45 vilek, které jsou označovány jako „bure“. Všechny pokoje mají výhled na lagunu a jsou v tradičním stylu s přírodními prvky. V pokojích dominuje dřevo.

Beachfront vila – jen pár kroků od laguny se nachází tyto menší vily, které vypadají jako chatičky nějakého domorodého kmene. Součástí je venkovní sprcha, prostorná terasa na které najdete i velké lůžko. Můžete si tedy vybrat zda budete relaxovat vevnitř v klimatizované místnosti či dáte přednost čerstvému vzduchu. Rozloha je 55 m2

Garden Beachfront vila – identické s Beachfront Bure jen s rozdílem, že jsou zasazeny trochu dál do zahrady a dál od pláže. 55 m2

Deluxe Beachfront vila – vilky na pláži o rozloze 57 m2 disponují každá soukromým menším bazénem, který je hned před hlavním pokojem. Samozřejmostí je venkovní sprcha.

Over-Water vila – první a jediný resort, kde najdete tyto nadvodní vilky. Stejně jako celý resort jsou postaveny v tradiční architektuře a jsou zde využity přírodní materiály. Krásné vyřezávané dřevo v interiéru. Deset vilek v krásné laguně vám nabídne ten pravý odpočinek a také soukromí. Odpočívat můžete buď vevnitř na prostorné posteli, nebo na soukromé terase s výhledem na lagunu. Z terasy máte přímý vstup do laguny, kde můžete šnorchlovat.

  • dovolená snů 45 vil, 4 kategorií
  • dovolená snů postel velikosti king-size, Wi-fi, telefon, servis na přípravu kávy a čaje, minibar, lednička, klimatizace, stropní větrák, terasa, DVD přehrávač, hudební přehrávač s možností připojení Ipodu, trezor, fén, žehlička
  • dovolená snů zahrada, oceán
  • dovolená snů plná penze

Likuliku Lagoon Resort nabízí plnou penzi. Kuchařský tým pod vedením šéfkuchaře Shana Watsona se postará o vaše chuťové buňky. Využití lokálních surovin, plody moře, tropické ovoce a produktů prémiové kvality.

Fijiana – hlavní restaurace kam můžete zajít na snídaní, oběd i večeři. Večeře se musí rezervovat dopředu. Každý den se zde mění mini degustační menu na oběd a večeři. Pokud máte speciální dietu či alergie, není to žádný problém.

V ceně pokoje je zahrnuta filtrovaná káva, čaj a voda. Alkohol a nealkoholické nápoje jsou za příplatek. Večery zde bývají tématické takže se každý den můžete těšit na něco nového.

Na tropický míchaný koktejl zavítejte do Masima Baru či Dua Tale Baru. Nabízí také víno, pivo a jiné alkoholické nápoje.

Pokud toužíte po opravdové romantice, můžete si udělat obědový piknik na jednom ze soukromých ostrůvků, které patří Likuliku Lagoon Resortu.


Nahoru