Namibie (12 nocí) je země uhrančivé krásy, hojnosti slunečního světla a neomezeného prostoru. Široký horizont a hustota obyvatelstva, která patří mezi nejnižší na světě, evokuje pocit svobody.

Tento pocit tichosti a klidu vytváří úžasnou krajinu. Dobrodružství mezi dunami nabízí jedinečnou příležitost poznat drsnou realitu pouštní krajiny a spatřit přírodní fenomén, za kterým stojí miliony let eroze a vulkanické aktivity.

 • 12.7.-23.7.2018 Pretorie – Swakopmund
 • 26.7.-6.8.2018 Swakopmund – Pretorie
Shongololo Done Express

Den 1.: Pretoria

15:00 odjez vlaku z domovské privátní stanice Rovos Rail v Pretorii.

Den 2.: Kimberley

Kimberley je hlavní město Severního Kapska, známé také pod názvem ,,Velká díra“. Bylo založeno v roce 1893 díky nálezu ložisek diamantů.

Po snídani nastoupíte do autobusu a vydáte se na prohlídku města diamantů, Kimberley, které je současně sídlem společnosti De Beers. Mezi hlavní turistické atrakce města patří muzeum těžby diamantů The Big Hole Diamond Mine Museum.

Den 3.: Upington a víno

Tento den navštívíte historické centrum města Upington. Dále vás čeká návštěva Bezalel sklepů s vínem a brandy. Nemine vás ochutnávka a poté návrat do vlaku.

Den 4.: Fish River Canyon

Užijte si brzkou snídani a po ní se vydáte do kaňonu Fish River. Eroze zde po miliony let vytvořila kaňon, jehož hloubka je druhou největší v celé Africe. Vypadá velice nelítostně se svými rovně zakončenými kameny a sukulenty Quiver Tree a Kokerboom rostoucími po jeho stěně. Jeho celková délka je 160 km, šířka dosahuje 27 km a hloubka 550 m.

Den 5.: Kolmanskop a Luderitz

Ráno se vydáte na výlet do pouště, na prohlídku pouštních koní na cestě do Luderitzu.  Po příjezdu si prohlédnete historické město Luderitz a město duchů Kolmanskop v poušti. Projdete se, dozvíte se o elektřině, výrobnících ledu a bowlingu ve 30-tých letech. Lüderitz je známý svým muzeem, koloniální architekturou a tučňáky.

Den 6.: Keetmanshoop

Zamíříte do Giant´s Playground, což je horský masiv vytvořený před více jak 160 mil. lety. Další zastávkou programu je les Quiver Tree. Zde se nalézá 300 specifických prehistorických stromů Aloe Dichotoma. Tyto rostliny dorůstají výšky 3 až 5 metrů a jejich rozeklané stvoly míří vzhůru k nebi.  Určitě zde pořídíte zajímavé snímky.

Den 7.: Sesriem Canyon

Po snídani transfer do Soussusvlei Lodge v parku Namib-Naukluft. Navštívíte kaňon Sesriem jenž byl vytvořen před miliony lety řekou Tsauchab. Je to jedno z mála míst této části Afriky, jenž po celý rok zadržuje vodu.

Den 8.: Namib

Zažijete východ slunce na Duně 45. Následuje brunch v lodgi a poté scénická cesta přes pak Namib-Naukluf. Poušť Namib je stará víc jak 5 mil. let. Její duny mají barvu zlaté až červené.

Den 9.: Windhoek

Hlavní město Namibie na náhorní plošině v centrálním regionu. Windhoek je atraktivní město obklopené impozantními horami Auas a Eros.

Začátek dnešního okruhu je v muzeu dopravy TransNamib Transport Museum. Toto muzeum bylo postaveno mezi roky 1912 a 1913 v železniční stanici Windhoek Railway Station. Před budovou bývá k vidění stará lokomotiva z roku 1900, která jezdívala mezi Swakopmud a Windhoekem. Další dvě zastávky budou v Alte Feste Castle a Social History Gallery, obě tato místa vypovídají o minulosti Namibie. Na třídě Robert Mugabe je křesťanský kostel. Je to jedno z pozoruhodných míst města. Bylo celé vystavěno z místního pískovce a dokončeno roku 1910. Romantismus, neogotika, secese – všechny tyto styly ovlivnily jeho design a císař Wilhelm II daroval vitrážová okna chrámu. Poslední zastávkou je centrum namibijských řemesel, které se nachází ve staré budově pivovaru.

Den 10.: Etosha NP

Transfer do jednoho z lodgu v NP Ethosha, užijete si safari a přenocujete v parku.

Národní park Etosha je jedním z hlavních útočišť zvěře v Africe a byl prohlášen za rezervaci německým gubernátorem Von Lindequistem roku 1907. Srdcem parku je pánev Etosha (etosha v překladu znamená ,,místo suché vody“). Je to rozsáhlá jednotvárná plocha, která se rozkládá na 5.000 km2. Safari absolvujete v klimatizovaných mikrobusech. V parku žije na 144 druhů savců, kteří obývají prostor o rozloze 22.270 km2. Mezi nejlépe sledovatelné savce patří sloni, žirafy, antilopy a černí nosorožci. Mezi místní predátory se řadí lvi, gepardi, leopardi a malé kočkovité šelmy. Hyeny a šakali zastupují psovité šelmy. Žije zde řada druhů antilop, od majestátních antilop eland až po malinké dik-dik. Mezi nejzajímavější antilopy patří gemsbok, které zaujmou svou barevností černé a bílé. Bohaté je i zdejší ptactvo, žije zde na 340 druhů ptáků.

Den 11.: Ethosa

Ranní safari ještě před opuštěním lodge. Návrat do vlaku a odjezd kolem 15:00.

Den 12.: Swakompmund

V cca 11:30 příjezd do Walvis Bay Station kde vlakový program končí

Sami pak můžete vyrazit do města.

Swakopmund, pobřežní letovisko na západním pobřeží, je místo s pozoruhodným šarmem. Podobá se malé bavorské vesničce s poklidnou atmosférou, ale rozkládá se mezi pouští a oceánem.  Architektonický styl města evokuje starý kontinent, a to díky secesním budovám, které byly postaveny na přelomu předminulého století. Poblíž ve Walvis Bay lze sledovat kolonie tučňáků a tuleňů.

Kupé – Shongololo Express – africké safari:

 • Emerald class : klimatizace, vlastní sprcha a toaleta, obývací prostor
 • Gold: vlastní sprcha a toaleta

Co čekat na Shongololo safari

Každá Shongololo cesta zahrnuje vyzvednutí klientů na letišti a transfer k vlaku, cestu, ubytování na palubě, každý den snídani a večeři a výběr z aktivit mimo vlak, stejně tak jako transfer na letiště.

Dál se nabízejí speciální aktivity, které mohou být vybrány na palubě vlaku. Ne všichni chtějí dělat stejné věci ve stejný čas, a proto si každý může vybrat ze široké nabídky dle vlastních představ. V každém případě si můžete naplnit svůj volný čas golfem nebo ukončit cestu setkáním s velkým bílým žralokem. Velké množství těchto aktivit vás zlákají až cestou, proto si tyto exkluzivní programy můžete dokoupit cestou.

vlakový program od 117.000,-Kč osoba

Co je v ceně? ↓

Termíny a ceny – vlakového safari Dune Express

  • 12.7.-23.7.2018 Pretorie – Swakopmund
  • 26.7.-6.8.2018 Swakopmund – Pretorie
 • Orientační ceny 2018 : Gold 117.000,-Kč, Emerald 145.800-Kč os.
 • Vyžádejte si další podrobnosti. Ceny jsou orientační (mění se v závislosti na kurzu) a platí na osobu v plně obsazeném dvoulůžkovém kupé.

 

Cena programu zahrnuje.

 • transfer z letiště do vlaku
 • transfer z vlaku na letiště
 • ubytování ve vlaku (dle programu)
 • volný výběr s výletu Land Excursions
 • snídaně a večeře (+ dle programu)

V ceně není zahrnuto: letenky, obědy, prádelna, nápoje, spropitné, speciální programy, ubytování před zahájením programu, víza, pojištění, transfery mezi hotely a vlakem.

 

Podobné poznávací zájezdy

Jihovýchodní Afrika

Shongololo Express
Tato dvanáctidenní cesta vás provede čtyřmi státy jižní části Afriky. Každý den vás čekají nové zážitky. Klidná cesta s mnoha zastávkami mezi Johannesburgem a Victoria Falls nabídne k poznání Jihoafrickou republiku, Svazijské království, Mozambik, Zimbabwe. Během cesty získáte unikátní pohled na kulturní a geografický koktejl vytvořený jižní částí afrického kontinentu. Sami jsme si vyzkoušeli. Pokud byste chtěli můžeme zařídit pokračování v Botswaně či Zambii, nebo přelet na pláže Zanzibaru.
 • 4.1.-15.1.2018 Pretoria - Victoria Falls
 • 18.1.-29.1.2018 Victoria Falls - Pretoria
 • 12.4.-23.4.2018 Pretoria - Victoria Falls
 • 26.4.- 7.5.2018 Victoria Falls - Pretoria
 • 10.5.-21.5.2018 Pretoria - Victoria Falls
 • 24.5.-4.6.2018 Victoria Falls - Pretoria
 • 6.9.-17.9.2018 Pretoria - Victoria Falls
 • 20.9.-1.10.2018 Victoria Falls - Pretoria

JAR - The Good Hope Tour

Jihoafrická republika
Při cestě vlakem Jihoafrickou republikou po 15 dní, hosté na palubě poznávají rozmanitost krajiny, pobřeží, kultury, životního stylu a kuchyně, které tato země, nesoucí přezdívku jihoafrická duha, nabízí. Program má i variantu pro golfisty. Ti si místo běžného programu některé dny zahrají na vyhlášených golfových hřištích Jihoafrické republiky.
 • 18.9.-2.10.2017 Pretoria - Kapské Město (otočený program)
 • 1.2.-15.2.2018 Pretoria - Kapské Město (otočený program)
 • 20.3.-3.4.2018 Kapské Město - Pretoria
 • 4.10.-18.10.2018 Pretoria - Kapské Město (otočený program)
 • 20.11.-4.12.2018 Kapské Město - Pretoria

Nahoru