Při cestě vlakem Jihoafrickou republikou hosté na palubě poznávají rozmanitost krajiny, pobřeží, kultury, životního stylu a kuchyně, které tato země, nesoucí přezdívku jihoafrická duha, nabízí.

Program začíná v Kapském městě, přes vinice, Hermanus, Garden route, Knysna (přírodní rezervace Featherbed), cesta vede dále přes horský masiv Outeniqua Mountains, Oudtshoorn (pštrosí farma a jeskyně Cango), historické město Graaf Reinet, muzeum diamantů. Zastavíte se v přímořském městě Durban, St. Lucia Wetland Park. Část programu vede i přes Svazijské království s návštěvou rezervace Hluhluwe. Následně přes hory Drakensberg přijíždíte do proslulého Krugrova parku a končí na vlakové stanici v Pretorii.

Tento program má i variantu pro golfisty. Ti si místo běžného programu některé dny zahrají na vyhlášených golfových hřištích Jihoafrické republiky – možnost 8x golf.

 • 20.3.-3.4.2018 Kapské Město – Pretoria
 • 4.10.-18.10.2018 Pretoria – Kapské Město (otočený program)
 • 20.11.-4.12.2018 Kapské Město – Pretoria
 • 31.1.-14.2.2019 Pretoria – Kapské Město (otočený program)
 • 19.3.-2.4.2019 Kapské Město – Pretoria
 • 3.10.-17.10.2019 Pretoria – Kapské Město (otočený program)
 • 19.11.-3.12.2019 Kapské Město – Pretoria
Shongololo Jihoafrická republika

Den 1: Kapské město

8:00 check in v salonku Rovos Rail v Kapském Městě. 09:00 – 14:30 výlet po Kapském městě. Okruh městem začne pěšky přes zahrady Company, následuje muzeum Bo- Kaap. Během cesty na pobřeží Victoria & Alfred Waterfront se zastavíte v diamantové dílně, kde je možné sledovat průběh zpracování surových diamantů a zlatnickou práci. Na oběd (není v ceně) se zastavíte právě na V&A Waterfront, kde jsou k dispozici obchody, restaurace, taverny, divadla či kina a krásný výhled na přístav.

Odpoledne pokračuje cesta přes šestý okres – District 6, kde v 19. století žili lidé označovaní jako ,,smíšení a jiní“ nebo ,,barevní“. Ačkoliv žili v nuzných podmínkách, byla to velmi živá a rozmanitá oblast s pulzujícím životem v ulicích, kde se vzájemně prolínaly různé kultury a náboženství. Bohužel ve 40. letech 20. století vláda vystěhovala původní obyvatele a většina budov byla zbourána. Cesta končí na hradě Dobré naděje, v nejstarší zachované stavbě Jižní Afriky. Je to pevnost s kamennými zdmi ve tvaru pětiúhelníku

14:30 transfer do vlaku a ubytování. V 16:00 vlak odjíždí do Worcester, kde také ve vlaku přenocujete.

 

Den 2: Hermanus

Celodenní výlet (09:00 – 16:00) do Hermanus. Cesta vede přes průsmiky Rooihoogte a Flooshoogte a přes města Overberg a Botriveir. Bortriveir byl kdysi proslulý rybím trhem a velrybářskou stanicí. Hony na velryby byly zastaveny v roce 1935. Harmanus je na seznamu 12ti nejlepších míst světa na sledování velryb z pevniny. Obvyklá sezóna výskytu je červenec – listopad, velryby zde bývají pozorovány i z blízkosti 5 metrů. Návrat do vlaku v 16:00 a cesta do Voorbaai, kde ve vlaku přenocujete.

Varianta pro golfisty: hřiště Arabella Country Estate

Den 3: George a Knysna

Celodenní výlet (09:00 – 18:30). Cesta podél pobřeží se nachází v samém srdci Garden Route. Město George je situované na náhorní plošině mezi majestátními horami Outenique a Indickým oceánem. Cesta do Knysna je neméně scénická, míjíme průsmyky a bujné lesy s výhledem na klidné pobřežní laguny. Cesta lodí po přírodní rezervace Featherbed. V 18:30 večeře ve Fancourt Golf Estate (společná jak pro golfisty tak negolfisty) a přenocování v George.

Varianta pro golfisty: hřiště Ernie Els Oubaai Golf Club

Den 4: Jeskyně Cango a pštrosí farma

Celodenní výlet (09:00 – 15:30) Město Oudshoorn je obklopeno přírodními krásami. Nachází se zde majestátní pohoří Swartberg, mhoho řek a potoků. Zastávkou tohoto dne bude jeskyně Cango a pštrosí farma. 15:30 zpět do vlaku, který z Oudtshoorn vyjíždí do Graaf Reinet, kde ve vlaku přenocujete.

Varianta pro golfisty: hřiště Fancourt Golf Estate

Den 5: procházka po Graaff Rienet

V 09:00 půldenní prohlídka města Graaff Reinet. Bylo založeno roku 1786 a je čtvrtým nejstarším osídleným místem Jižní Afriky. Toto město má jedinečnou atmosféru i díky 200 dochovaným historickým budovám. V 11:00 návrat zpět do vlaku a vyjíždíte do Kimberley, kde ve vlaku přenocujete.

Den 6: Kimberley

Po snídani nastoupíte do autobusu a vydáte se na prohlídku města diamantů. Kimberley je hlavní město Severního Kapska, známé také pod názvem ,,Velká díra“. Bylo založeno v roce 1893 díky nálezu ložisek diamantů. Mezi hlavní turistické atrakce města patří muzeum těžby diamantů The Big Hole Diamond Mine Museum. Dále navštívíte uměleckou galerii Williama Humphreye a muzeum války v Macgregorově domě.  V 17:00 návrat do vlaku a transfer do Bloemfontein, kde ve vlaku přenocujete.

Varianta pro golfisty: hřiště Kimberley Golf Club

Den 7: Bloofontein

Půldenní prohlídka 09:00 – 11:00. Navštívíte Ženský památník v muzeu Anglo-Búrské války připomínající smrt 27 000 žen a dětí, které zemřely v koncentračních táborech. Projížďka městem, které je také nazýváno město růží. V 11:00 návrat do vlaku a vyjíždíte do Ladysmith, kde ve vlaku přenocujete.

Den 8: Battlefield

Po stopách Anglo – Bůrské války se vydáte v Siege muzeu a na Wagon Hill, což je dějiště slavné bitvy. Zde Britové i Bůrové utrpěli těžké ztráty. Toto místo bylo roku 1938 vyhlášeno za státní památník. Výlet 09:00 – 12:30, poté návrat do vlaku a transfer do Durbanu, kde ve vlaku přenocujete.

Varianta pro golfisty: hřiště Chanpagne Sport Resort (vyjíždí se už v 07:00)

Den 9: Durban

Durban je třetím největším městem Jihoafrické republiky. Je to důležité centrum průmyslu a velký přístav. Díky příjemnému klimatu a velkému počtu dlouhých pláží se toto město stává stále více oblíbeným útočištěm obyvatel z horských oblastí během zimy. Během okružní cesty městem poznáte míchající se starou a novou kulturu, Afriku, Orient a západ. Návštěva PheZulu Safari Village a uShaka Marine World (největší africký mořský park), zde si také můžete vychutnat oběd a strávit odpoledne. Výlet 09:00 – 16:00, poté vlak vyjíždí do Empangeni, kde také ve vlaku přenocujete.

Varianta pro golfisty: hřiště Durban Country Club

Den 10: St. Lucia Wetland Park

09:00 – 15:30 výlet po St. Lucia Wetlands zapsané na seznamu Světového dědictví. Park pokrývá přes 600.000 akrů a táhne se od St Lucia až po hranice s Mozambikem. Žije zde mnoho druhů zvířat a rostlin. V St Lucia Wetland Parku je největší výskyt ptáků v celé Africe. V 15:30 návrat do vlaku a transfer do Hluhluwe, kde ve vlaku přenocujete.

Varianta pro golfisty: hřiště Zimbali

Den 11: Hluhluwe

Hosté opustí vlak brzy z rána (06:30) přesun do rezervace Hluhluwe-Imfolozi. Tento park leží v srdci Zululand a má rozlohu 960 km2, převážně hornatý terén. V parku jsou trasy po steskách lvů, leopardů, slonů, buvolů, zeber, žiraf, kudu i hyen. Žije zde také přes 300 různých ptáků a největší populace nosorožců na světě. V 15:00 vlak vyjíždí do Mpaka – Svazijské království.

Den 12: Svazijské království (potřeba pas)

Rozlohou velmi malé Svazijské království se rozprostírá na území pouhých 17 0000 km2 a je druhou nejmenší zemí v Africe. Po pasových formalitách ve stanici Mpaka nasednete do autobusu, který vás zaveze do Manzini, kde si užijete pravý svazijský trh, na kterém je k vidění rej činností a výrobky místních řemeslníků. Koupíte zde vyřezávané dřevěné plastiky, pestrobarevný textil a jemně pletené košíky. To jsou výrobky, jimiž je Svazijsko proslulé. Po této návštěvě směřujete do údolí Ezulwini na návštěvu řemeslného trhu se svíčkami, Swazi Candles. Poté cestou do Svazijského národního muzea minete královský palác Ludzidzini. Na oběd se zastavujete v Mantenga Lodges (na vlastní náklady). Po obědě se projedete hlavní městem Mbabane do slavné sklářské dílny Ngwenya. 16:00 po překročení hranic zpět ve vlaku v Malelane.

Varianta pro golfisty: hřiště Nkonyeni Golf Estate

Den 13: Kruger park

Celodenní safari v Krugerově parku (06:30 – 17:00). Tento světově proslulý národní park nabízí zážitky s divoce žijící zvěří, které se vyrovnávají těm nejlepším. Na 2 milionech ha půdy se nacházejí tak rozmanité životní formy, které nemají konkurenci. Park je světovou jedničkou v uplatňovaní ekologického přístupu k řízení. Endemických druhů stromů zde naleznete cca 336; 49 druhů různých ryb, 34 druhů obojživelníků, 114 druhů plazů, 507 druhů ptáků a 147 druhů savců. V 17:00 zpět do vlaku v Malelane a v 19:00 vyjíždí vlak do Nelspruitu.

Varianta pro golfisty: hřiště Leopard Creek, nebo Nelspruit Golf Club, nebo White River Golf

Den 14: Panoramatická cesta

Celodenní výlet (09:00 – 17:00). Navštívíte vesnici Pilgrims Rest, živoucí muzeum, které bylo vyhlášeno státní památkou. Zlato bylo objeveno v této oblasti v roce 1873 a přivábilo sem více jak 1500 zlatokopů. Dnes je mnoho z původních domků zlatokopů opraveno a slouží jako obchůdky. Dále se vydáte ke kaňonu řeky Blyde, jenž je 26 km dlouhý a 800 metrů hluboký. Skály nad kaňonem určitě připoutají pozornost a kontrast řeky a hor vás uchvátí. Z vyhlídky Boží okno se vám naskytne nezapomenutelný pohled na celý region.

Varianta pro golfisty: hřiště Leopard Creek, nebo Nelspruit Golf Club, nebo White River Golf

Den 15: Pretorie a Soweto

10:00 příjezd do privátní stanice Rovos Rail v Pretorii, check-out z vlaku (zavazadla zůstanou ve stanici). V ceně je zahrnut ještě celodenní program po Pretorii a Soweto (11:00-18:00). Soweta, kde žije milion lidí a také zde vznikl zákon o apartheidu. Projdete kolem Cris Hani Baragwanathské nemocnice (největší nemocnice na jižní polokouli) a také projedete jedinou ulicí na celém světě, která byla svého času současně domovem dvou afrických laureátů Nobelovy ceny míru, arcibiskupa Desmonda Tutu a Nelsona Mandely. Odpoledne navštívíte Pretorii, správní hlavní město Jihoafrické Republiky. Navštívíte mj. sídlo prezidenta a ministrů Union Buildings.

18:00 konec vlakového programu

Kupé – Shongololo Express – africké safari:

 • Gold: kupé má cca 7m2 (rozměr 1,9 x 3,74 m). Skládá se z ložnice buď s manželskou postelí nebo dvěma samostatnými lůžky a vlastní koupelny (sprcha, toaleta, umyvadlo).
 • Emerald: oproti Gold je větší, má 10 m2 (1,9 x 4,9 m). Je zvětšená o obývací prostor se stolkem a židlemi. Možné s manželskou postelí i dvěma oddělenými lůžky.

Každý vlak má vlastní bar a restauraci. Kupé jsou denně uklízeny. Každé kupé má k dispozici dostatečný úložný prostor a skříně jsou vybaveny ramínky i policemi.

vlakový program od 145.800,-Kč

Co je v ceně? ↓

Termíny vlakového safari

 • 20.3.-3.4.2018 Kapské Město – Pretoria
 • 4.10.-18.10.2018 Pretoria – Kapské Město (otočený program)
 • 20.11.-4.12.2018 Kapské Město – Pretoria
 • 31.1.-14.2.2019 Pretoria – Kapské Město (otočený program)
 • 19.3.-2.4.2019 Kapské Město – Pretoria
 • 3.10.-17.10.2019 Pretoria – Kapské Město (otočený program)
 • 19.11.-3.12.2019 Kapské Město – Pretoria

 

Orientační ceny 2018: Gold 145.800,-Kč, Emerald 185.400,-Kč os.

 • Ceny jsou orientační (mění se v závislosti na kurzu) a platí na osobu v plně obsazeném dvoulůžkovém kupé.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj +50%
 • Vlak přijímá pouze osoby starší 10 let (bez dětské slevy)

 

Cena programu zahrnuje.

 • ubytování ve vlaku a hotelech (dle programu)
 • polopenze – snídaně a večeře
 • veškeré výlety vedené kvalifikovaným průvodcem (AJ)
 • vstupné a transfery dle programu
 • taxy

V ceně není zahrnuto: letenky, obědy, transfer na vlakovou stanici a zpět (první a poslední den programu), víza, pojištění. Rovněž nezahrnuje ubytování před a po zahájení programu – doporučujeme alespoň 1 den před a po, možno libovolně prodloužit. V ceně není dále prádelna, nápoje, spropitné.

Podobné poznávací zájezdy

Jihovýchodní Afrika (12 dní)

Shongololo Express
Tato dvanáctidenní cesta vás provede čtyřmi státy jižní části Afriky. Každý den vás čekají nové zážitky. Klidná cesta s mnoha zastávkami mezi Johannesburgem a Victoria Falls nabídne k poznání Jihoafrickou republiku, Svazijské království, Mozambik, Zimbabwe. Během cesty získáte unikátní pohled na kulturní a geografický koktejl vytvořený jižní částí afrického kontinentu. Sami jsme si vyzkoušeli. Program je k dispozici z Pretorie do Victoria Falls (velmi žádané, termíny jsou plné i přes rok dopředu) nebo v opačném směru Pokud byste chtěli můžeme zařídit pokračování v Botswaně či Zambii, nebo přelet na pláže Zanzibaru.
 • 25.11.-6.12.2019 Pretoria - Victoria Falls
 • 2.1.-13.1.2020 Pretoria - Victoria Falls
 • 16.1.-27.1.2020 Victoria Falls - Pretoria (obrácený program)
 • 20.2.-2.3.2020 Pretoria - Victoria Falls
 • 5.3.-16.3.2020 Victoria Falls - Pretoria (obrácený program)
 • 16.4.-27.4.2020 Pretoria - Victoria Falls
 • 30.4.-11.5.2020 Victoria Falls - Pretoria (obrácený program)
 • 11.6.-22.6.2020 Pretoria - Victoria Falls
 • 25.6.-6.7.2020 Victoria Falls - Pretoria (obrácený program)
 • 6.8.-17.8.2020 Pretoria - Victoria Falls
 • 17.9.-28.9.2020 Victoria Falls - Pretoria (obrácený program)
 • 22.10.-2.11.2020 Pretoria - Victoria Falls
 • 5.11.-16.11.2020 Victoria Falls - Pretoria (obrácený program)
 • již další termíny na 2021

Namibie Dune Experss (12 dní)

Shongololo Express
Namibie je země uhrančivé krásy, hojnosti slunečního světla a neomezeného prostoru. Široký horizont a hustota obyvatelstva, která patří mezi nejnižší na světě, evokuje pocit svobody. Tento pocit tichosti a klidu vytváří úžasnou krajinu. Dobrodružství mezi dunami nabízí jedinečnou příležitost poznat drsnou realitu krajiny pouště Kalahari a spatřit přírodní fenomén, za kterým stojí miliony let eroze a vulkanické aktivity. V rámci 12 denního programu začnete v Pretorii, kde navštívíte Big Hole a muzeum těžby diamantů, následuje Upington s ochutnávkou vín, Fish River Canyon (druhý největší kaňon hned po Grand Canyonu), historická města Lüderitz, Kolmanskop a Keetmanshoop. Vlakový program ozvláštní nocování v Sossusvlei lodge mezi dramatickými dunami Namib-Naukluft parku. Z pouštní krajiny vede program přes Národní park Etosha (safari) až do přímořského města na západním pobřeží Afriky - Swakopmund. Program je k dispozici v obou směrech.
 • 7.6.-18.6.2018 Pretorie - Swakopmund
 • 22.6.-3.7.2018 Swakopmund - Pretorie (otočený program)
 • 16.5.-27.5.2019 Pretorie - Swakopmund
 • 30.5.-10.6.2019 Swakopmund - Pretorie (otočený program)

Privátní safari Keňa a Diani Beach

Keňa
Deset nocí v Keni - luxusní safari Mount Kenya, Ol Pejata Conservancy, Naivasha, Hells Gate, NP Amboseli, NP Tsawo, Shimba Hills a Diani Beach.

Nahoru