Jihoafrická rep.

Nejrozvinutější země Afriky
Chci se vydat do Jihoafrické republiky

V Jihoafrické republice se nemusíte nějak extra obávat tropických nemocí a nedostatku civilizačních požitků. Historická místa naleznete v Pretorii a Johannesburgu, u Kapského Města naleznete maximální komfort služeb včetně nejvíce navštěvovaných mysů Dobré naděje a Střelkového s jedinečnou faunou. Na jihu je také jedinečná vinařská oblast s romantickou krajinou a možnostmi pro golfisty. Na východní pobřeží severně od Durbanu jsou nádherné pláže lákající k odpočinku. Nemůžeme také zapomenout na nejznámější a největší národní park JAR Kruger Park s možnostmi safari auty, nebo i pěšky s průvodci.

PODMÍNKY CESTOVÁNÍ COVID

HLAVNÍ SEZÓNA
celoročně
DOPRAVA
odlety z Prahy i Vídně (1 přestup)
let z Evropy trvá cca 12 hodin
cena letenky začíná na 14.000,–Kč
přílety Johannesburg, Kapské Město, Durban
DELEGÁT
místní reprezentant AJ, NJ
OČKOVÁNÍ
doporučujeme (žloutenka A i B, tetanus, břišní tyfus)
jen do některých oblastí antimalarika (poradíme)
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
bez víz
děti do 18-ti let rodné listy v AJ
ČASOVÝ POSUN
+ 0 hodiny (+1 hodiny v zimním čase)

Mapa a více informací o destinaci ↓

Pro cestu do JAR není pro občany ČR vízová povinnost. Let sem trvá zhruba 12 hodin z Evropy. Malarická oblast je pouze v Kruger parku a východní části JAR (Kwazulu Natal). S účinností od 1. června 2015 vstoupí v platnost nový imigrační zákon, který zpřísňuje požadavky na cestování všech nezletilých osob (mladších 18-ti let) do/ z  Jihoafrické republiky. Nezletilá osoba musí mít u sebe vždy svůj rodný list (originál nebo úředně ověřená kopie), na němž jsou uvedena jména obou rodičů. Rodný list musí být úředně přeložen do anglického jazyka. V případě, že nezletilou osobu doprovází pouze jeden rodič, musí mít u sebe navíc úředně ověřený a do anglického jazyka úředně přeložený souhlas (místopřísežné prohlášení) druhého rodiče, že do JAR může vycestovat, a také kopii jeho cestovního dokladu. Na souhlasu musí být uvedeny kontaktní informace rodiče, zejména telefonní spojení.   Období našich zimních měsíců je v Jižní Africe hlavní turistickou sezónou a deště jsou většinou krátké a prudké v odpoledních hodinách.

Počasí se ovšem liší dle jednotlivých oblastí.  

Historie Jihoafrické republiky

Podle archeologických nálezů se na území JAR již před třemi miliony let vyskytovali lidé. Při příchodu Evropanů žili na území Sanové a později Bantuové. V roce 1488 připlul Bartolomeo Diaz poprvé na pobřeží nynějšího Kapského města do Mossel Bay. Portugalci zde do konce 16. století nestavěli žádné osady. S tím započali až mořeplavci pod záštitou Východoindické společnosti roku 1652, kdy prvních 90 Evropanů začalo stavět osadu v Kapském městě. Vybudovali zahrady, plantáže i vinice. Na těžkou práci si vozily otroky ze severu Afriky. O pár let později se začaly zakládat další farmy v okolí. Mezi dalšími osadníky byli Němci i Francouzi. V 18. století připlouvalo 80 lodí ročně, kdy se sem zavlekly neštovice a zdecimovaly zejména velkou část domorodců.

V 19. století byli Búrové potomci Holandských osadníků vytlačeni z Kapského města dále do vnitrozemí, kde založili státy jako Natal, Transvaal, přičemž bylo velké krveprolití. V 18. století vyhlásila Východoindická společnost bankrot a vládu převzala Anglie. V roce 1796 britský výsadek obsadil kolonii poprvé a 1806 již definitivně. V roce 1820 sem připlulo 4 tisíce britských osadníků. Zákaz obchodu s otroky byl vydán 1833. Búrům otroci z plantáží utíkali a jejich farmy zanikly. V letech 1880-81 a 1899-1902 proběhly dvě búrské války, kdy Britové zrušili nezávislé státy Búrů. V roce 1910 byly všechny provincie sloučeny do Jihoafrické unie. Významným přelomem byla industrializace spojená s nalezením ložisek diamantů v Kimberley a zlata. Rozvoj průmyslu byl umocněn v době velké hospodářské krize. Hospodářský růst rostl až do druhé poloviny 20. století. Jihoafrická unie se zúčastnila 2. sv. v. na straně spojenců. V roce 1948 ve volbách zvítězila Národní strana spojená s režimem apartheidu. Roku 1961 země získala nezávislost a změnila název na Jihoafrickou republiku. Od šedesátých let jsou zřizovány samosprávná území vyhrazená pro původní obyvatelstvo. Mezinárodní olympijský výbor na svém v roce 1970 rozhodl o vyloučení JAR  z olympijského hnutí do doby, než zruší rasovou segregaci barevných sportovců. Boj proti apartheidu získal na intenzitě v 80. letech. Při různých nepokojích a demonstracích byly zabity desítky lidí. Poslední bělošský prezident  Klerk 16. listopadu 1989 zrušil v Jihoafrické republice rasovou segregaci, povolil Africký národní kongres a souhlasil volbami. Z voleb v roce 1994 nastoupil do úřadu prezidenta Nelson Mandela.  

Simbavati Hilltop Lodge ****

Luxusní lodge se stany na úpatí hory v Krugrově parku. Romantika v klidu s největším výskytem zvěře.

Entabeni Safari & Golf *****

Soukromá rezervace nedaleko Johannesburgu. Ideální při svatební cestě i pro rodiny s dětmi. Lodge bez plotů.

Rhine Ridge Safari Lodge ****

Safari Lodge vhodný jako kombinace pro hotely co jsou na pobřeží s příletem do Durbanu. Vhodná jsou antimalarika.

Sabi Sabi Earth Lodge *****

Privátní varianta safari v Krugrově parku. Oblast severněji, kde není tolik turistů. Malý privátní lodge s mnoha variantami safari.

Umkumbe Safari Lodge ****

Umkumbe Safari Lodge se nachází v centru Krůgrova parku. Tento lodge je vhodný pro první návštěvu safari s Velkou 5.

Sebatana Rhino Lodge *****

Týdenní programy od soboty do soboty za nedostižné ceny. Oblast bez malárie.

Madikwe Game Reserve ****/*

15 lodgů 4-5 hvězd. Madikwe Game Reserve je bez malárie jen 3,5 hodiny cesty od Johannesburgu u hranic s Botswanou.

Victoria & Alfred Hotel ****

Victoria & Alfred Hotel je v samém srdci Kapské Města. Výhled z hotelu na přístav i na hory je uchvacující. Vydejte se do okolí a poznejte jižní JAR.

Cape Riviera Guesthouse ***

Pocit jako doma poskytuje Cape Riviera. Malý pensionek jen kousek do centra Kapského Města.

Grande Roche Hotel *****

The Grande Roche Hotel je zasazen do prostředka těch nejlepších vinic v Jihoafrické republice.

Rocktail Beach Camp ***/*

Jen kousek od pobřeží. Jiný zážitek z JAR. Nejlepší místa pro potápění či pobytu u moře s rodinou.

Canelands Beach Club ****

Canelands Beach Club je moderní hotel přímo nad pláží Salt Rock. Dostupný je autem z letiště v Durbanu.

Výše připravené poznávací programy berte jako vodítko jak by mohla vypadat i Vaše dovolená v Jihoafrické republice. Připravíme Vám na klíč Váš zájezd.  Vybírejte místa, kam byste se chtěli podívat. Poradíme, kdy je vhodná doba a kdy naopak je vhodné zvolit jiné místo dovolené. Kombinovat můžete mezi sebou všechny, jen záleží na délce Vaší dovolené.  

Kruger park

Krugerův národní park je nejstarší africký park. Byl vyhlášen v roce 1902 a dnes je nejnavštěvovanější a nejznámější přírodní zajímavostí Jižní Afriky. Nese jméno búrského politika Paula Krugera. Rozkládá se na necelých 20 000 km2 a nachází se v Transvaalu na hranicích s Mosambikem a Zimbabwe. Od Krokodýlí řeky na jihu k Limpopu na severu měří 350 km, je v něm 2400 km silnic a mnoho kempů a lodgů, ve kterých je možné přenocovat. Denně sem v sezoně přijíždí 3000 návštěvníků (na hlavních silnicích je dosti rušno). Po cestách se může jezdit nejvýše rychlostí 40 nebo 50 kilometrů v hodině, ale jezdí se i pomaleji s ohledem na snahu sledovat zvěř. Po zakoupení vstupenky je každý návštěvník registrován počítačem, což umožňuje sledovat, zda se nějaký z turistů nepohybuje v nočních hodinách po parku. V 18 hodin musí být buď přihlášen a ubytován v některém tábořišti, nebo musí vyjet ven. Díky snadné dostupnosti a celosvětové informovanosti o tomto národním parku, je zde velmi živo. Ubytování je možné ve stanech, luxusních stanech, menších chatkách a luxusních bungalovech s klimatizací. Množství zvěře je až nepředstavitelné, spíše přemnožené. Jde o park, kde pozorování zvířat je velice snadné. Na rozdíl od jiných parků je zde zaručeno, že zvířata neminete. Vyskytuje se zde 137 druhů savců, 112 druhů plazů (z toho 50 hadů), 49 druhů ryb, 33 druhů obojživelníků, 227 druhů motýlů. Žije zde téměř 500 druhů ptáků, od malých snovačů až po pštrosy. Provádí se zde letecké sčítání jednotlivých druhů zvěře. Nejhojnější jsou impaly, kterých zde žije asi 120 000. Zeber je zde 30 000, pakoní žíhaných 13 500, kudu 10 500, vodušek 4000 a hrochů po 3000, antilop vraných 2000, antilop losích 1000. Hojné jsou i velké šelmy. Lvů je každoročně pozorováno 1500, 1000 levhartů, žijí zde i gepardi, hyeny a psi hyenovití.  

Entabeni Safari & Golf

Soukromá rezervace Entabeni Safari & Golf je jen 2,5 hodiny jízdy od Johannesburgu v oblasti bez výskytu malárie. Entabeni je ideální místo dovolené pro milovníky golfu i safari. Rezervace jde cestou udržitelného turismu, podporuje místní obyvatele a ochranu ohrožených druhů zvířat. Její unikátnost je ve výskytu bílých lvů. Safari výpravy jsou jeepy i s průvodcem pěšky. Entabeni je domovem nejen „Velké 5“ (lev, nosorožec, buvol, slon, leopard), ale i dalších savců. Rezervace uchvátí svou horskou scenérií. Před několika generacemi byla tato oblast domovem divokých zvířat, jako jsou žirafa, impala, lev, hyena, buvol, slon a mnoho dalších. Nicméně požadavky farmářů a lovců vedly k vyčerpání této oblasti ve prospěch chovu skotu. Naštěstí, tento proces byl zvrácen a z území se stala soukromá rezervace plná zvířat. Celková rozloha činní 22000 hektarů ve středu s majestátní horou a dále obklopena savanou, roklemi, mokřady i lesy. Golfový svět toto místo zná pro Extrémní 19. Jde o jedinečné golfové hřiště s poslední jamkou s odpalištěm na vrcholu hory dostupné pouze vrtulníkem. Hráčům z toho místa se namane fantastický výhled na rezervaci a green ve tvaru Afriky.  

Madikwe Game Reserve

Madikwe Game Reserve je přírodní rezervace s vynikajícím ubytováním v rozsahu 4 až 5 hvězd bez výskytu malárie. Nachází se v Jihoafrické republice podél hranice s Botswanou 20 km od Gaborone. Cesta sem zabere zhruba 3,5 hodiny autem z Johannesburgu, druhou variantou je vnitrostátní let. Zdejší ekosystém je domovem rozmanitých druhů zvěře, včetně velké pětky (slon, buvol, levhart, lev, nosorožec býlí i černý). Naleznete zde 66 druhů savců a více než 300 druhů migrujících ptáků. V rezervaci nejsou místa pro kempování a minimální možnost pro jednodenní návštěvníky. Díky tomu svým hostům nabízí jedinečné služby ve svých resortech a zvěř není rušena proudícími davy turistů. Vzhledem k tomu, že do celé rozlehlé oblasti smí jen tak málo lidí, ti, kdo se sem dostanou, mají jedinečnou příležitost zažít divočinu v její takřka ryzí formě a to i na území třetího největšího parku v Jihoafrické republice. Celková rozloha Madikwe činní 75.000 hektarů. Význam má tato rezervace i pro místní lidi neboť se celá rezervace řídí udržitelným rozvojem a do svého dění zapojuje nejen veřejný a soukromý sektor ale i místní komunitu. Rezervace se rozléhá na otevřených pláních, z jihu ji ohraničují Dwarsber hory. Tato oblast je posetá skalními vyvýšeninami. Hosté zdejších lodgů mohou vyrazit na denní i noční safari. Madikwe Game Reserve poskytuje vysokou úroveň služeb při safari. Vašimi průvodci budou zkušení průvodci, jejich znalosti jen umocní Váš zážitek z přírody. Díky ideálním podmínkám bez malárie a postavení jednotlivých resortů jsou tu i varianty pro rodiny s malými dětmi, pro které se najde hlídání, a Vy si pak můžete nerušeně užívat safari.  

Augrabies Falls Nation Park

Zde se řeka Orange vrhá do 150 metrů hluboké strže a tvoří tak celou řadu vodopádů. V období od dubna do října je toto místo ideální pro pěší turistiku po trase Klipspringer Hiking Trail. Bouřlivé vody řeky Orange jsou ideálním místem pro raft či kanoistiku. Vinaři ve městě Upington najdou největší sklepy Orange River a také produkci rozinek.  

Kalahari národní park

Tento park se z velké části rozkládá v sousední Botswaně, ale i část náleží k JAR. Polopouštní národní park s pohyblivými dunami červeného písku a akáciemi je proslulý výskytem typických lvů s černou hřívou a dalšími divokými zvířaty včetně přímorožců. Park je jedinečný i pro náročné safari jeepy.  

Johannesburg

Johannesburg je obchodním srdcem celé jižní Afriky. Nabízí mnoho kulturních možností, mezi nimi například Africké muzeum, kde máte možnost pochopit dějiny této země. Gold Reef City je znovupostavené zlatokopecké městečko, z něhož dnešní Johannesburg vyrostl. Johannesburg je také výchozím místem pro všechny, kdo chtějí navštívit severní a střední část Jihoafrické republiky. Na zdejší letiště míří spoje z Evropy i z Dubaje.  

Pretoria

Hlavní administrativní město Jihoafrické republiky je proslulé svými historickými budovami, zahradami, ulicemi kvetoucími fialově, památníky i muzei. Vládní budovy Union Buildings byly postaveny v koloniálním období a byly dějištěm inaugurace prezidenta Nelsona Mandely.  

Přírodní rezervace Blyde River Canyon

Blyde River Canyon leží v Dračích horách a nabízí úchvatné přírodní scenérie. Zdejší kaňon je třetí největší na světě. Za zastávku stojí i samotné skaliska, kterými protéká řeka Blyde. Nedaleko odsud se nachází také Pilgrim´s Rest. Zlatá horečka sem v roce 1873 přilákala davy zlatokopců. Celé městečko je dnes živoucím muzeem, jenž stojí za zastávku. Je zde také možnost vidět, jak se zlato rýžovalo.  

Nelspruit

Nespruit je hlavním městem provincie Mpumalanga a je vstupní bránou pro ty, kdo směřují do Krugerova národního parku, nebo chtějí shlédnout přírodní krásy provincie. Za návštěvu stojí botanická zahrada National Lowveld Botanic Gardens, která se nachází podél řeky Crocodile River a sousedí s hadím parkem Crocriver Reptile Park.  

Durban

Durban je v jazyku zulů známě jako eTekweni. Durban je hlavní branou do provincie Kwazulu Natal a to i nově díky leteckému spojení z Dubaje. Durban je také nejrušnější africký přístav. Zdejší akváriu Seaworld na městské pláži mohou návštěvníci pozorovat více jak tisícovku ryb včetně žraloků. Sousední delfinárium Vám ukáže delfíny a lachtany. Pro otrlé je fajn i hadí park či poklidná botanická zahrada. Město je velice kulturně různorodé a to se silným vlivem indické kultury. Tu můžete spatřit na trhu i v restauracích. Díky subtropickému podnebí si lze slavných pláží, při pobřeží Golden Mile, užívat po celý rok. Severně od města leží Umhlanga Rocks a další oblíbená letoviska jako např. Ballito a Salt Rock.  

Garden Route

(zahradní cesta) Mossel Bay je místem idylicky položeného letoviska s bílými plážemi a prostředím, kde žijí ti nejbohatší. Samotné město Mossel Bay vyrostlo na místě vylodění portugalského cestovatele Bartolomeu Diase v roce 1488. Už jen cesta tímto krajem je zážitek. Navíc je zde národní park Wilderness, jenž je místem jezer a lesů. Dále více na východ se nachází park Tsitsikamma, což je první mořská rezervace JAR. Tento park je rájem pro potápěče.  

Kapské město

Cape Town či Kapské město je místem vstupu do země pro ty co přiletí z Evropy či Dubaje a míří na jih Jihoafrické republiky. Toto město má kouzlo díky stolové hoře i jedinečnému přístavu. Návštěvník se tu nestačí nudit, neboť je vtažen do víru města s pouliční zábavou, restauracemi, trhy i obchůdky se suvenýry. Pořádají se odtud lodní výlety na ostrov Robben, kde byl vězněn Nelson Mandela. Dnes je ostrov muzeem. Moderní lanovka vás dopraví na stolovou horu Table Mountain, která dominuje celé oblasti a je z ní jedinečný výhled na zátoku. Na svazích hory je i botanická zahrada Kirstenbosch. Výlet na mys Dobré naděje se nedá opomenout. Od majáku je jedinečný výhled na Atlantský oceán a na zátoku False Bay.  

Vinařské oblasti JAR

Jihoafrická republika je proslulá svými víny s plnou chutí a světovou kvalitou. Nejznámějšími městy v této oblasti je Worcester a hlavně Stellenbosch. Stellenbosch byl založen v roce 1679 a je tedy druhým nejstarším městem v JAR po Kapském městě. Jde o centrum vinařství a také univerzitní město. Vinná cesta Stellenbosch je nejstarší v zemi. Další vinařské oblasti zahrnují Paarl, Franschhoek a Willington.  

Kiberley

Je to hlavní město provincie Severní Kapsko. Kimberley je město diamantů a vyrostlo kolem Velké jámy, jenž vznikla v době těžby mezi lety 1871 a 1914.  

Bloemfontein

Bloemfontein je známé jako město růží.  V parku King´s Park najdete přes 4 tisíce keřů růží. Květiny jsou na prvním místě, neboť zde je i 6 tisíc orchidejí v Hamilton Parku. Ve městě je mnoho památek z Anglo-búrské války a koloniálních budov.

Vaše cesta do JAR (Jihoafrická republika) může mít mnoho podob. Vydat se s námi můžete například:

  • Kapské město a Garden roud – luxusní město na samém jihu Afriky, vinařská oblast
  • Rezervace bez malárie – varianty bez nutnosti očkování, vhodné pro rodiny s dětmi
  • Kruger park – safari pro každého, nejvíce zvěře na jednom místě, Velká 5
  • Dračí hory – jedinečný scenérie, 3. největší kaňon na světě
  • Golfové okruhy – v okolí Kapského města, Durbanu i ve fantastickém Entabani
  • Safari a pláže – pláže JAR či dalších destinací (Mauricius, Seychely..) Vám poskytnou zasloužený relax

Safari

Při safari je nutné dbát pokynů průvodce, vyhnout se rychlím pohybům a hlučení. Oblečení je vhodné jak teplejší varianty na ranní a večerní vyjížďky tak lehčí na den. Vhodné jsou kalhoty s možností zkrácení podle potřeby a tlumené barvy (zelená, béžová, hnědá). Není vhodné se oblékat do čistě bílé, červené a křiklavých odstínů). Prodyšné materiály jsou žádoucí. Pohodlná obuv pro pěší safari je vhodná plná (ne lodičky a boty s podpatkem). Proti komárům se chraňte repelenty, pro hygienu jsou vhodné i vlhčené papírové ubrousky a desinfekce na ruce. Při cestě autem chraňte oči slunečními brýlemi (pro citlivější je dobré si přibalit kapky do očí). Zvířata mají zbarvení tak aby splývala s okolím, proto je na místě trpělivost. Při focení nepoužívejte blesku a hlučných přístrojů. Nezapomeňte i na malý dalekohled.  

Víno kolem Kapského Města

Většina vinařství je soustředěna do oblasti okolo Kapského Města. Ve všech regionech nalezneme velké množství menších farem. Nejvýznamnějšími oblastmi jsou Stellenbosch (asi nejprestižnější region), Paarl, Constantia (zde byly vysázeny historicky první vinice), Robertson, Worcester, Swartland, Tulbagh a Durbanville. Mezi hlavní pěstované odrůdy Jižní Afriky dnes patří Chardonnay, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Muscat, Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz, Pinot Noir, ale především velmi typická Pinotage. Na stráních a v údolích kolem měst stojí desítky domků a sklepů, které jsou dokonalou ukázkou holandské architektury. Nejlépe si oblast Winelands prohlídnete při projížďce autem, kdy budete moci sledovat různorodou krajinu. Ideální je i na pár dní zde zůstat a ubytovat se v jednom z vinařství.

Svatební cesta do Jihoafrické republiky

Do Jihoafrické republiky se můžete vydat i na líbánky. Aktivní dvojice naleznou spoustu podmětů k prozkoumání. Poradíme podle nátury vhodnou variantu. Díky spojení do JAR z Dubaje (Johannesburg, Durban i Kapské Město) máte mnoho možností, jak svoji dovolenou zkombinovat. Například můžete strávit safari na severu Jihoafrické republiky, a pak odletět relaxovat na Mauritius, odkud se přes Dubaj vrátíte domů. Možností je mnoho, proto neváhejte a kontaktujte nás.  

Cesta do Jihoafrické republiky s dětmi

V Jižní Africe se dají velice dobře trávit prázdniny s dětmi. Můžete vyrazit do hor, na safari či k moři. Domorodci mají vřelý vztah k miminkům i malým dětem. Na safari je dobré vzít děti co už z toho něco budou mít. Dobré je jim obstarat vlastní dalekohled. Rodinného ubytování je dostatek. Jen je třeba to říci při plánování zájezdu, že chcete cestovat s dětmi. Některé resorty totiž nepřijímají děti do 12-ti let. Jinde jsou přímo programy pro děti. Pokud plánujete cestu do JAR s batoletem či miminkem, pak věřte, že jednorázové pleny jsou k dostání ve všech supermarketech a to i včetně vlhčených ubrousků. Stravování je také bezproblémové.  

Jihoafrická republika – velmoc golfu

Golf v JAR zavedli britští a především pak skotští kolonizátoři na počátku 19. století. Od té doby dala Jižní Afrika světu nejenom několik špičkových hráčů golfu, jakými jsou například Gary Player nebo Ernie Els, ale především fantastické hřiště.  V 80. letech se Jihoafrická republika se pustila do rozsáhlého projektu modernizace a zakládání nových golfových hřišť (Paarl Valley Golf Estate and Spa nebo Fancourt Golf Club Estate). Zvlněný terén a mírné podnebí (lze hrát po celý rok), kombinace se safari a jinými aktivitami dělají z jihoafrických hřišť ideální místo pro golfovou dovolenou. Golfová hřiště naleznete po celé JAR, ať už jede o oblast vinařské stezky a Kapského města, u národního parku Kruger, v Etabeni je dokonce Extremni 19 a v Sun Cily Lost City Golf Course hlídá 13 jamku krokodýl. Na golfovou dovolenou můžete vyrazit i s nehrajícím doprovodem. Zde se nikdy nemůže nudit, neboť dalších aktivit je nepřeberně.

Podobné destinace

Réunion

ostrov Reunion

Hlavním lákadlem je příroda snad se stovkami vodopádů a vulkánem s lávovým polem. Aktivní dovolená v tropech - to je Réunion.

Srí Lanka

Srí Lanka

Přívětiví lidé mají co na svém ostrově ukázat. Ať už se jedná o kulturní trojúhelník s památkami, čajové plantáže, nebo pobřeží lemované plážemi.

Keňa

Keňa

Keňa, úchvatná země na rovníku upoutá nejen směsicí kultur, přírodou s nepřeberným množstvím divoké zvěře, plážemi s bílým pískem, ale i tradicemi.

Namibie

Namibie

Za hlavní lákadlo turismu se dá považovat panenská nespoutaná příroda, domov divoké zvěře, nejstarší poušť světa s endemickými druhy fauny a flory.


Nahoru