Omán

Six Senses Zighy Bay *****

Chci bydlet v tomto hotelu

Six Senses Zighy Bay je hotel postavený na neobyčejném místě a to v soukromém zálivu na poloostrově, který spadá pod sultanát Omán. Tento poloostrov je od zbytku Ománu oddělen Spojenými arabskými emiráty. Hotel je přímo u krásné písečné pláže a celý resort obklopují velké hory. Za necelé 2 hodiny se sem dostanete autem z Dubaje. Resort je postaven ve stylu tradiční ománské vesničky. Je v podstatě odříznut od okolního světa ale máte v něm vše, co potřebujete. Každá vila má svůj vlastní bazén a dbá se zde na maximálním soukromí klienta a jeho specifické požadavky.

 • resort ve stylu tradiční ománské vesničky
 • transfer z Dubaje do 2 hodin autem
 • soukromý záliv v sultanátu Omán
 • maximální soukromí ve vilách
 • každá vila má svůj bazén
 • resort obklopují hory dosahující až 2000 m. n .m.
 • velké množství aktivit
 • trekking v horách

Velký výběr aktivit, které jsou ve vzduchu, na souši i ve vodě. Je zde velmi dobře vybavené fitness centrum, venkovní funkční hřiště na posilování.

Zahrát si můžete tenis, plážový volejbal, pétanque, stolní tenis, z nemotorizovaných sportů je to šnorchlování, kajaky, dále pak vodní lyže, wakeboarding, výlety do hor pěšky nebo na kole.

Úžasným zážitkem může být paragliding nebo potápění v Extra Divers Worldwide potapěčském centru.

Pro ty, kteří rádi stráví čas nad dobrou knihou je tu knihovna plná osobitých kousků.

Děti od 4 do 18 se zabaví v dětském klubu.

Six Senses Spa nabízí 9 místností určených k procedurám, juice bar a 2 hammamy inspirované staletou tradicí. Ve Spa nabízí wellness programy o různých délkách.

 

Všechny vily stejně jako celý areál jsou postaveny v tradičním ománském stylu a jsou prostorné.

Pool Villa – Vila s jednou ložnicí s výhledem do „zahrady“ (písečné), celková obyvatelná plocha vychází na 82 m2, ložnice je propojená s koupelnou, kde jsou dvě umyvadla. Ve vile jsou vysoké stropy, velká pohodlná postel má bavlněné povlečení, můžete si vybrat z různých tvarů polštářů. Bazén o velikosti 21 m2 jen pro vás. Ve vile máte naprosté soukromí. Vily jsou ve druhé a třetí řadě od pláže.

Některé základní Pool vily jsou přímo u pláže a z vaší zahrádky vidíte přímo na moře a jiné zase zahrnují místnost určenou k procedurám z lázní. 

Pool Villa Suite – Vaše soukromá oáza ukrytá v kamenných zdech, obklopená rustikální zahradou a bazénem. Oddělená ložnice od obývací místnosti, materiály pocházející z regionu, venku je posezení, kde si můžete dát oběd nebo večeři. Velikost vily je 126 m2. Výhled do zahrady nebo jsou vily i u pláže.

Duplex Two- Bedroom Pool Villa – Perfektní pro rodiny, vila složená z dvou ložnic, ubytuje až 5 lidí, 161 m2 velká.

Duplex Two- Bedroom Pool Villa Suite – Ubytuje až 6 lidí, jedná se o opravdu velkou vilu na patro, jsou odtud krásné panoramatické výhledy na moře, vhodné pro rodiny, 2 ložnice, bazén velký 24 m2.

Three Bedroom Beachfront Retreat – největší z vil, tedy spíš samostatný dům se třemi ložnicemi, ubytuje až 8 lidí, je přímo u pláže s výhledem na moře. Dárky a sladkosti na pokoji při příjezdu, v ceně pokoje je snídaně buď v restauraci The Retreat nebo v Spice Market, zdarma vstup do sauny, ledové jeskyně, fitness centra, nemotorizované vodní sporty, tenis, plážový volejbal, vše v ceně pokoje. 

 

 • dovolená snů 82 vil
 • dovolená snů sprcha vevnitř i venku, vana, minibar, vinotéka, terasa s lehátky, soukromý bazén, klimatizace, stropní větrák, velká postel, servis na přípravu kávy a čaje, espresso kávovar, TV, připojení na iPod, DVD, výběr z filmů, Wi-fi připojení, telefon, kencelářský stůl
 • dovolená snů zahrada, moře
 • dovolená snů snídaně až plná penze

Summer House – tato populární restaurace nabízí grilované pokrmy, mořské plody, jídlo s nádechem Asie, středomořskou klasiku, různorodé nápadité předkrmy, saláty, fantastický výběr desertů včetně domácí zmrzliny. Venkovní posezení s výhledem na hlavní bazén je příjemným místem, kde si vychutnáte obě či večeři. Otevřeno od 12 do 22:30.

Spice Market – vychutnejte si snídani či oběd v této orientální restauraci, kuchyně blízkého východu, staletí staré a prověřené recepty které dokonale odráží kulturu tohoto místa, exotické byliny a koření, aroma, které neznáte a budete překvapeni. Vyzkoušejte tradiční hummus, tabbouleh nebo falafel.

Sense on the Edge – zarezervujte si dopředu nezapomenutelný večer v této restauraci, která je 293 metrů nad mořem s výhledem na azurové vody zálivu. Španělská kuchyně s šéfkuchařem z Andalusie.

Zighy bar – koktejly alkoholické i nealkoholické, tapas a lehká jídla na zakousnutí.

Shua Shack – hodování ve stylu beduínů, pomalu vařené jehněčí a další arabské speciality, nohy zabořené do písku, jídlo určené ke sdílení všech vašich přátel u stolu.

Six Senses Zighy Bay má taky velký vinný sklep, kde si vybere každý milovník vína.

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (říjen 2020), 2 dospělé osoby, se snídaní

Osoba v dvoulůžkové Pool vile:

 • dvoulůžková Pool vila: 13.150,- Kč x 7 nocí
 • optimální cena letenky Praha – Dubaj- Praha 14.000 Kč
 • ČJ delegát a asistence na místě: 300 Kč
 • Transfer Dubaj -> Omán Six Senses zpáteční cesta auto 4×4 7.400,-Kč

Osoba v dvoulůžkovém pokoji = 113.750,- Kč


Nahoru