Kvalitní resort značky Uga Bay Resort (stejně jako sesterský Jungle Beach resort). Leží na východním pobřeží Srí Lanky na krásné pláži Passikudah. Nedaleko je reef, na který se můžete vydat šnorchlovat, potápěči ocení možnost potápění u vraku lodí.

Východ Srí Lanky je méně turisticky navštěvovaný a tudíž nabízí autentický zážitek. Z mezinárodního letiště v Colombu je resort vzdálen 265 km. Je ideální spojit cestu s návštěvou nádherného vnitrozemí Srí Lanky, které nabízí přírodní i kulturní skvosty.

 • Menší resort (pouze 46 pokojů)
 • Všechny pokoje mají výhled na moře
 • Krásná pláž Passikudah
 • Vhodné jak pro aktivní jedince, tak pro ty, kteří hledají odpočinek
 • Možnost šnorchlování na reefu nebo potápění u vraků lodí
 • Východní pobřeží Srí Lanky
 • Dlouhý transfer z/na letiště – doporučujeme spojit s výlety
 • Ideální doba na návštěvu: duben až září

Dovolená na východním pobřeží Srí Lanky je jako stvořená pro užívání si na pláži. A pláže Passekudah a nedaleká Kalkudah jsou jedny z nejširších a nejdelších, s jemným zlatavým pískem. Passekudah je v klidné mělké zátoce, díky čemuž je bezpečná na koupání. Přímo v zátoce je reef, kde můžete šnorchlovat, potápěči mohou také obdivovat vraky válečných lodí – ty se nachází v hloubce 44 metrů, proto jen pro zkušené.

Můžete vyzkoušet vodní sporty (vodní lyže, kajaky, windsurfing, vodní skútry, plachtění…)

Jste-li aktivnější a rádi poznáváte, půjčte si kola, a udělejte si výlet po okolních vesničkách, kde můžete pozorovat každodenní život místních obyvatel. K dispozici jsou i výlety do Batticaloa nebo do starověkké Polonnaruwy. Zkrátka zde nepřijdou ani milovníci přírody, k dispozici je tu totiž i odborník, který vám rád ukáže nedaleké přírodní rezervace.

Uga Bay resort nabízí 4 kategorie ubytování. Pokoje jsou rozmístěny buď v přízemí, nebo v prvním patře (vždy s balkonem či terasou).

Beach Studio – celkem 22 takových pokojů. Nachází se v přízemí a mají přímý přístup na pláž z terasy. V ložnici manželská postel, koupelna s dešťovou sprchou.

Ocean Studio – celkem 22 takových pokojů. Nachází se v prvním patře a mají vlastní balkon. Lepší výhled z výšky přes zahradu s palmami na moře.  V ložnici manželská postel, koupelna s dešťovou sprchou.

Bay Suite – jediná Bay Suite v resortu. Má 2 ložnice, obývací pokoj, jídelní kout, 2 koupelny a vlastní bazén. V obou ložnicích je manželská postel. Vhodná varianta pro rodiny s dětmi, nebo pro skupinu blízkých přátel.

Beach vila – luxusní velmi prostorná dvoupatrová vila, přímo u pláže. Má 2 ložnice (v patře), každá z nich s vlastní koupelnou. Vlastní bazén a prostorná terasa s lehátky, venkovní bar. V přízemí je prostorný obývací pokoj a jídelna. V jedné ložnici je manželská postel, v druhé jsou 2 oddělené postele. Díky privátní zahrádce nabízí dokonalé soukromí a klid.

 • dovolená snů 46 pokojů ve 4 kategoriích
 • dovolená snů Klimatizace, WiFi zdarma, LED televizor, DVD přehrávač, dešťová sprcha, servis na přípravu kávy a čaje, minibar, sejf, fén na vlasy.
 • dovolená snů Moře
 • dovolená snů Polopenze, all inklusive

Uga Bay resort se pyšní vynikající kuchyní. Pochutnáte si zejména na čerstvě ulovených rybách (resort podporuje místní rybáře), a pokrmů připravených z místně vypěstovaných surovin. Nejvíce zde vaří místní Srílanské speciality a asijskou regionální kuchyni. Restaurace pohlíží na bazén a moře. Restaurace se nedrží pevných otevíracích hodin, můžete jíst kdykoliv máte hlad.

Pro speciální příležitosti (nebo jen tak) jsou k dispozici romantické večeře na pláži, či na vámi zvoleném místě.

 

 

Příklad cenové kalkulace

Vzhledem k dlouhému transferu z letiště (cca 6-7 hodin) doporučujeme spojit transfer s návštěvou nádherných památek ve vnitrozemí Srí Lanky. Minimálně 1 noc přenocování ve vnitrozemí, lze udělat i poznávací okruh a poté se přesunout na pláž.


Nahoru