Menší resort Essque Zalu se nachází v přírodní zátoce na malém útesu na severovýchodní straně ostrova Zanzibar. Nad tyrkysově zbarvenou vodou indického oceánu se táhne dlouhé úchvatné molo s restaurací a barem. To do značné míry kompenzuje odliv, dá se z něj totiž plavat takřka po celý den. Z mola můžete, díky jeho umístění, pozorovat nejenom východy ale i západy slunce. V Essque Zalu se snoubí současný luxus s místním architekturou a také s velkým citem pro místo. Hned při vstupu do resortu vás ohromí zdejší došková střecha Makuti hlavní budovy, která se vypíná do výšky 14m. Podél pláže jsou rozesety jednotlivé bungalovy, v nichž se nachází vždy maximálně dvě suites, a také víceložnicové vily s vlastními bazény. Cesta do resortu zabere hodinu jízdy autem od mezinárodního letiště.

 • menší resort na malém útesu
 • severovýchod s odlivem
 • úchvatné molo kompenzující odliv
 • max 2 suite v jednom bungalovu
 • víceložnicové rezidence s bazény
 • vlastní spa

Z Essque Zalu můžete podniknout jakýkoliv z dostupných výletů či exkurzí na Zanzibaru. Velmi blízko je především atol Mnemba, známý svým podmořským životem. V resortu se nachází u bazénu centrum vodních sportů a potápění. K dispozici jsou kajaky, šlapadla, paddleboardy. Za příplatek můžete vyrazit šnorchlovat, na rybolov nebo si vyzkoušet vodní lyžování.

V resortu najdete lázně, které se specializují na tradiční rituální masajské postupy, ale zajít můžete i na klasické procedury. K dispozici tu máte také saunu nebo páru, můžete zajít na lekce jógy či meditace. Samozřejmostí je fitness centrum.

Zajímavostí je vlastní kuchařské studio Mosha, kde se můžete naučit připravovat swahilskou kuchyni. Zapomeňte na běžné lekce vaření.

Pro děti je tu zařízen dětský klub Tinga. Kombinují tu vzdělávání a zábavu a na programu je velká spousta denních aktivit, které jsou zdarma.

Ubytovat se můžete v suites nebo víceložnicových vilách.

Suites jsou umístěny po dvou, a to v přízemí nebo patře samostatně stojícího bungalovu. Některé z bungalovů jsou pouze jednopatrové. Mají tradiční doškovou střechu a jejich interiér je inspirován přírodními tóny a africkými motivy. Mimo ložnice je zde také obývací pokoj s jídelnou. V ložnici naleznete manželskou postel s povlečením z té nejlepší egyptské bavlny. Ubytují se v nich max. 3 dospělé osoby a 1 dítě, případě 2 dospělé osoby a 2 děti.

Garden Suite má 85 m2 a nachází se vždy v přízemí dvoupodlažního bungalovu. Z terasy a pokoje je výhled do zahrady.

Superior Garden Suite mají taktéž 85 m2 s tím rozdílem, že se nachází v horním patře dvoupodlažního bungalovu. Z terasy a pokoje je výhled do zahrady.

Ocean View Suite má 80 m2 a nachází se v samostatných bungalovech poblíž pláže, z nichž se vám naskytne výhled na oceán. Mají vlastní rozlehlou terasu.

Seafront Suite mají stejnou velikost jako Ocean View, ale leží přímo u pláže.

K dispozici jsou tříložnicové a čtyřložnicové vily. První ubytuje 6 dospělých a 3 děti a druhá pak 8 dospělých a 4 děti. Uvnitř naleznete vždy plně vybavenou kuchyň, obývací pokoj a jídelnu, venku potom terasu s privátním bazénem a vlastní zahradu. K dispozici je také soukromé spa.

Rezidence Garden View se třemi ložnicemi má celkovou rozlohu 193 m2. Výhled je do zahrady.

Rezidence Ocean View je dispozici ve verzi se třemi ložnicemi s celkovou rozlohou 300 m2 a ve ve verzi se čtyřmi ložnicemi s celkovou rozlohou 350 m2. Výhled je na oceán a do zahrady.

Rezidence Seafront je dispozici opět ve verzi se třemi ložnicemi s celkovou rozlohou 300 m2 a ve ve verzi se čtyřmi ložnicemi s celkovou rozlohou 350 m2. Vily se nachází přímo u oceánu a poskytují maximální možné soukromí.

 • dovolená snů 40 suites a 8 vil
 • dovolená snů TV s prémiovými kanály, klimatizace, minibar, fén, sejf, příslušenství na přípravu kávy a čaje, moskytiéra, denně košík čerstvého ovoce, WiFi zdarma.
 • dovolená snů oceán, zahrada
 • dovolená snů polopenze až All Inclusive

Hlavní restaurace Market Kitchen vám nabídne jídla po celý den. Najdete zde mezinárodní kuchyni, nicméně připravovanou především z místních ingrediencí. Můžete si tu dát nejen čerstvé mořské plody, ale například i čerstvé pečivo přímo z pece. Druhou restaurací a zároveň barem je restaurace Jetty, která se nachází na mole nad mořem. Vychutnat si tu můžete třeba koktejl při západu slunce. Baobab bar nabídne také koktejly, ale dáte si je přímo pod velkým baobabem. U bazénu se nachází Pool bar, kde se osvěžíte po celý den a dát si tu můžete i malou svačinku. Tento bar však není součástí All Inklusive.

Také je tu samozřejmě možnost nechat si přinést jídlo až na pokoj nebo povečeřet v soukromí, třeba na pláži pod hvězdami.

Příklad cenové kalkulace

Dovolená na ostrově Zanzibar na 7 nocí + 2 noci cesta (leden-březen, srpen-prosinec), 2 osoby, polopenze

Cena pro dospělou osobu:

 • dvoulůžkový pokoj Garden Suite 6.630,-Kč x 5 (7=5)
 • 10% sleva při rezervaci min. 90 dnů předem
 • optimální cena letenky Vídeň – Zanzibar – Vídeň 22.000,-Kč 
 • transfer autem do hotelu a zpět 2.080,-Kč
 • asistence místního partnera 300,-Kč

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 54.230,-Kč

Příplatek za All Inclusive 2.020,-Kč / os. / den.


Nahoru