Při cestě vlakem Jihoafrickou republikou po 15 dní, hosté na palubě poznávají rozmanitost krajiny, pobřeží, kultury, životního stylu a kuchyně, které tato země, nesoucí přezdívku jihoafrická duha, nabízí.

Program má i variantu pro golfisty. Ti si místo běžného programu některé dny zahrají na vyhlášených golfových hřištích Jihoafrické republiky.

 • 18.9.-2.10.2017 Pretoria – Kapské Město (otočený program)
 • 1.2.-15.2.2018 Pretoria – Kapské Město (otočený program)
 • 20.3.-3.4.2018 Kapské Město – Pretoria
 • 4.10.-18.10.2018 Pretoria – Kapské Město (otočený program)
 • 20.11.-4.12.2018 Kapské Město – Pretoria
Shongololo Jihoafrická republika

Den 1.: Kapské město

8:00 check-in v lounge Rovos Rail v Kapském Městě

9:00 výlet po Kapském Městě

14:30 transfer do vlaku Cape Town Station

16:00 vlak odjíždí směrem do Worcester

Okruh městem začne pěšky přes zahrady Company, následuje muzeum Bo- Kaap. První malajští uprchlíci přišli od KM během 17. století. Místo má opravdu unikátní šarm díky jejich mešitě s barevným minaretem a domům s holandským nádechem. Jedna z nejstarších staveb KM je domovem muzea odrážejícího zařízení malajských domácností do 19. století.

Během cesty na pobřeží Victoria & Alfred Waterfront se zastavíte v diamantové dílně, kde je možné sledovat průběh zpracování surových diamantů a zlatnickou práci. Na oběd (není v ceně) se zastavíte právě na V&A Waterfront, kde jsou k dispozici obchody, restaurace, taverny, divadla či kina.

Odpoledne pokračuje cesta přes šestý okres – District 6, které se v 19. století stalo domovem lidí označovaných jako ,,Malajci“, ,,smíšení a jiní“ nebo ,,barevní“. Ačkoliv žili v nuzných podmínkách, byla to velmi živá a rozmanitá oblast s pulzujícím životem v ulicích. Vzkvétaly zde vedle sebe různé kultury a náboženství, vzájemně se prolínaly, ale bohužel ve 40. letech 20. století vláda Aparhteidu vystěhovala původní obyvatele a většina budov byla zbourána. I stále dnes představitele města zaměstnává palčivá otázka, jak naložit s tímto drahocenným pozemkem, ke kterému se pojí tak silná a smutná citová pouta. Cesta končí na hradě Dobré naděje, v nejstarší zachované stavbě Jižní Afriky. Je to pevnost s kamennými zdmi ve tvaru pětiúhelníku, která je mezi jednotlivými baštami dlouhá 150 metrů a 12 metrů široká. Nahradila původní pevnost z hlíny a dřeva. Byla postavena v roce 1652 velitelem Riebeeckem jako námořní stanice pro doplnění zásob lodí Východoindické společnosti. (cca 100 km, celodenní program)

Den 2.: Hermanus

Cesta vede přes průsmiky Rooihoogte a Flooshoogte a přes města Overberg a Botriveir. Bortriveir by kdysi proslulí rybím trhem a velrybářskou stanicí. Hony na velryby byly zastaveny v roce 1935. Harmanus je na seznamu 12ti nejlepších míst světa na sledování velryb. Obvyklá sezóny výskytu je červenec – listopad.

Varianta pro golfisty: hřiště Arabella Country Estate

Den 3.: Knysna

Cesta podél pobřeží George se nachází v samém srdci Garden Route. Samotné město leží na náhorní plošině mezi majestátními horami a Indickým oceánem. Cesta se vine mezi vinicemi až do Knysna. Cesta lodí po přírodní rezervaci Featherbed.

Varianta pro golfisty: hřiště Ernie Els Oubaai Golf Club

Den 4.: Jeskyně Cango a pštrosí farma

Město Oudshoorn je obklopeno přírodními krásami. Nachází se zde majestátní pohoří Swartberg, mhoho řek a potoků. Zastávkou tohoto dne bude jeskyně Cango a pštrosí farma.

Varianta pro golfisty: hřiště Fancourt Golf Estate

Den 5.: procházka po Graaff Rienet

Město Graaff Reinet na řece Sunday bylo založeno roku 1786 a je čtvrtým osídleným místem Jižní Afriky. Toto město má jedinečnou atmosféru i díky 200 dochovaným historickým budovám.

Den 6.: Kimberley

Kimberley je hlavní město Severního Kapska, které bylo založeno v roce 1893 díky nálezu ložisek diamantů Po snídani nastoupíte do autobusu a vydáte se na prohlídku města diamantů, Kimberley, které je současně sídlem společnosti De Beers. Mezi hlavní turistické atrakce města patrí muzeum těžby Big Hole, Umělecká galerie Williama Humphreye a Muzeum války v Macgregorově domě.

Varianta pro golfisty: hřiště Kimberley Golf Club

Den 7.: Bloofontein

Navštívíte Ženský památník v muzeu Anglo-Búrské války připomínající smrt 27 000 žen a dětí, které zemřely v koncentračních táborech. Následuje okružní projížďka tímto hlavním městem Svobodného státu. Zastávka na oběd je na nábřeží Loch Logan (oběd na vlastní náklady). Odpoledne vyjedete na horu Naval, odkud se vám otevře nádherný panoramatický výhled na celé město. Den zakončíte návštěvou bývalého prezidentského sídla Olivenhuis, ve kterém je dnes vystavena sbírka jihoafrického umění. Chvíle pro odpočinek před návratem do vlaku nabídne zahrada tohoto sídla.

Den 8.: Battlefield

Po stopách Anglo – Bůrské války se vydáte v Siege muzeu a na místě slavné bitvy Spioenkop. Dalším důležitým místem je vrch Wagon, kde Britové i Bůrové utrpěli těžké ztráty. Toto místo bylo roku 1938 vyhlášeno za státní památník. Nahlédnete také do života Winstona Churchilla a Ghandiho.

Varianta pro golfisty: hřiště Chanpagne Sport Resort

Den 9.: Durban

Durban je třetím největším městem Jihoafrické republiky. Je to důležité centrum průmyslu a velký přístav. Díky příjemnému klimatu a velkému počtu dlouhých pláží se toto město stává stále více oblíbeným útočištěm obyvatel z horských oblastí během zimy. Během okružní cesty městem poznáte míchající se starou a novou kulturu, Afriku, Orient a západ. Pojedete kolem pláže Golden Mile promenade, kde se nachází mnoho hotelů a restaurací. Návštěva trhu Victoria je zahrnuta v programu tohoto dne. Dopoledne ještě navštívíte botanickou zahradu nebo námořní svět Shaka (největší africký zábavní mořský park), zde si také můžete vychutnat oběd a strávit odpoledne. Z parku vás vyzvedne mikrobus v pozdním odpoledni v předem daném čase.

Varianta pro golfisty: hřiště Durban Country Club

Den 10.: St. Lucia Wetland Park

Ráno po snídani se vydáte mikrobusy do původní vesnice kmene Zulu, následuje St. Lucia Wetlands zapsané na seznamu Světového kulturního dědictví. Odpoledne absolvujete okruh po St. Lucia Estuary a budete moci sledovat hrochy, krokodýly a početná hejna vodního ptactva.

Den 11.: Hluhluwe

Hosté opustí vlak brzy z rána a klimatizovanými mikrobusy se přesunou do rezervace Hluhluwe-Umfolozi. Tento park leží v srdci Zululand. V parku jsou trasy po steskách lvů, leopardů, slonů, buvolů, zeber, žiraf, kudu i hyen. Žije zde také přes 300 různých ptáků.

Den 12.: Svazijské království (potřeba pas)

Rozlohou velmi malé Svazijské království se rozprostírá na území pouhých 17 0000 km2 a je druhou nejmenší zemí v Africe.

Na tomto výletě do Svazijska se seznámíte s každodenním životem v africkém nejmenším království. Po pasových formalitách ve stanici Mpaka nasednete do autobusu, který vás zaveze do Manzini, kde si užijete pravý svazijský trh, na kterém je k vidění rej činností a výrobky místních řemeslníků. Koupíte zde vyřezávané dřevěné plastiky, pestrobarevný textil a jemně pletené košíky. To jsou výrobky, jimiž je Svazijsko proslulé. Po této návštěvě směřujete do údolí Ezulwini na návštěvu řemeslného trhu se svíčkami, Swazi Candles. Poté cestou do Svazijského národního muzea minete královský palác Ludzidzini. Muzeum vystavuje sbírku krále Sobhuzy. Na oběd se zastavujete v Mantenga Lodges (na vlastní náklady). Po obědě se projedete hlavní městem Mbabane do slavné sklářské dílny Ngwenya. Zpáteční cesta do Jižní Afriky vede údolím řeky Komati.

Varianta pro golfisty: hřiště Nkonyeni Golf Estate

Den 13.: Kruger park

Tento světově proslulý národní park nabízí zážitky s divoce žijící zvěří, které se vyrovnávají těm nejlepším. Na 2 milionech ha půdy se nacházejí tak rozmanité životní formy, které nemají konkurenci. Park je světovou jedničkou v uplatňovaní ekologického přístupu k řízení. Endemických druhů stromů zde naleznete cca 336; 49 druhů různých ryb, 34 druhů obojživelníků, 114 druhů plazů, 507 druhů ptáků a 147 druhů savců.

Varianta pro golfisty: hřiště Leopard Creek, nebo Nelspruit Golf Club, nebo White River Golf

Den 14.: panoramatická cesta

Navštívíte vesnici Pilgrims Rest, živoucí muzeum, které bylo vyhlášeno státní památkou. Zlato bylo objeveno v této oblasti v roce 1873 a přivábilo sem více jak 1500 zlatokopů. Dnes je mnoho z původních domků zlatokopů opraveno a slouží jako obchůdky. Dále se vydáte ke kaňonu řeky Blyde, jenž je 26 km dlouhý a 800 metrů hluboký. Skály nad kaňonem určitě připoutají pozornost a kontrast řeky a hor vás uchvátí. Z vyhlídky Boží okno se vám naskytne nezapomenutelný pohled na celý region.

Varianta pro golfisty: hřiště Leopard Creek, nebo Nelspruit Golf Club, nebo White River Golf

Den 15.: Pretorie a Soweto

10:00 příjezd do privátní stanice Rovos Rail v Pretorii, check-out z vlaku (zavazadla zůstanou ve stanici)

11:00 výlet do Pretorie a Soweta

18:00 konec vlakového programu

Soweta, kde žije milion lidí a také zde vznikl zákon o apartheidu. Projdete kolem Cris Hani Baragwanathské nemocnice (největší nemocnice na jižní polokouli) a také projedete jedinou ulicí na celém světě, která byla svého času současně domovem dvou afrických laureátů Nobelovy ceny míru, arcibiskupa Desmonda Tutu a Nelsona Mandely. Zastavíte se u památníku Hectora Petersena, připomínajícího památku jednoho z prvních studentů, jenž byl zabit v roce 1976 při povstání proti vládnímu apartheidu.

Odpoledne navštívíte Pretorii, správním hlavním městě Jihoafrické Republiky. Navštívíte sídlo prezidenta a ministrů Union Buildings, budovu ve stylu anglického kolonialismu navrženou Sirem Herbertem Bakerem a dokončenou v roce 1913. Tato stavba je nepřehlédnutelná, neboť přehlíží město od pohoří na jedné straně až k jihu. Během prohlídky města spatříte bronzovou sochu „Oom Paul (Kruger)“, významného búrského politika a prezidenta Transvaalské republiky. Tato socha s vůdcem a bojovníky dominuje náměstí Church, které je centrem města. Před odjezdem z Pretorie navštívíte ještě památník Voortrekker, který připomíná Great Trekof 1830.

Kupé – Shongololo Express – africké safari:

 • Emerald class : klimatizace, vlastní sprcha a toaleta, obývací prostor
 • Gold class : vlastní sprcha a toaleta

Co čekat na Shongololo safari

Každá Shongololo cesta zahrnuje vyzvednutí klientů na letišti a transfer k vlaku, cestu, ubytování na palubě, každý den snídani a večeři a aktivit mimo vlak, stejně tak jako transfer na letiště.

V ceně nejsou zahrnuté poplatky za golf. Hradí se extra.

vlakový program od 145.800,-Kč

Co je v ceně? ↓

Termíny a ceny – vlakového safari

 • 18.9.-2.10.2017 Pretoria – Kapské Město (otočený program)
 • 1.2.-15.2.2018 Pretoria – Kapské Město (otočený program)
 • 20.3.-3.4.2018 Kapské Město – Pretoria
 • 4.10.-18.10.2018 Pretoria – Kapské Město (otočený program)
 • 20.11.-4.12.2018 Kapské Město – Pretoria
 • Orientační ceny 2018 : Gold 145.800,-Kč, Emerald 185.400,-Kč os.
 • Vyžádejte si další podrobnosti. Ceny jsou orientační (mění se v závislosti na kurzu) a platí na osobu v plně obsazeném dvoulůžkovém kupé.

Cena programu zahrnuje.

 • transfer z letiště do vlaku
 • transfer z vlaku na letiště
 • ubytování ve vlaku (dle programu)
 • aktivity během dne
 • snídaně a večeře (+ dle programu)

V ceně není zahrnuto: letenky, golfové poplatky, obědy, prádelna, nápoje, spropitné, speciální programy, ubytování před zahájením programu, víza, pojištění, transfery mezi hotely a vlakem.

Podobné poznávací zájezdy

Jihovýchodní Afrika

Shongololo Express
Tato dvanáctidenní cesta vás provede čtyřmi státy jižní části Afriky. Každý den vás čekají nové zážitky. Klidná cesta s mnoha zastávkami mezi Johannesburgem a Victoria Falls nabídne k poznání Jihoafrickou republiku, Svazijské království, Mozambik, Zimbabwe. Během cesty získáte unikátní pohled na kulturní a geografický koktejl vytvořený jižní částí afrického kontinentu. Sami jsme si vyzkoušeli. Pokud byste chtěli můžeme zařídit pokračování v Botswaně či Zambii, nebo přelet na pláže Zanzibaru.
 • 4.1.-15.1.2018 Pretoria - Victoria Falls
 • 18.1.-29.1.2018 Victoria Falls - Pretoria
 • 12.4.-23.4.2018 Pretoria - Victoria Falls
 • 26.4.- 7.5.2018 Victoria Falls - Pretoria
 • 10.5.-21.5.2018 Pretoria - Victoria Falls
 • 24.5.-4.6.2018 Victoria Falls - Pretoria
 • 6.9.-17.9.2018 Pretoria - Victoria Falls
 • 20.9.-1.10.2018 Victoria Falls - Pretoria

Namibie Dune Experss

Shongololo Express
Namibie (12 nocí) je země uhrančivé krásy, hojnosti slunečního světla a neomezeného prostoru. Široký horizont a hustota obyvatelstva, která patří mezi nejnižší na světě, evokuje pocit svobody. Tento pocit tichosti a klidu vytváří úžasnou krajinu. Dobrodružství mezi dunami nabízí jedinečnou příležitost poznat drsnou realitu pouštní krajiny a spatřit přírodní fenomén, za kterým stojí miliony let eroze a vulkanické aktivity.
 • 12.7.-23.7.2018 Pretorie – Swakopmund
 • 26.7.-6.8.2018 Swakopmund - Pretorie

Privátní safari Keňa a Diani Beach

Keňa
Deset nocí v Keni - luxusní safari Mount Kenya, Ol Pejata Conservancy, Naivasha, Hells Gate, NP Amboseli, NP Tsawo, Shimba Hills a Diani Beach.

Nahoru