Cocoon resort se nachází na kouzelném ostrůvku Ookolhufinolhu o rozměrech cca 650 x 250 metrů v atolu Lhaviyani. Z hlavního ostrova Malediv vás sem dopraví hydroplán za přibližně 35 minut scénického letu, což je zážitek sám o sobě. Předností Cocoonu je zejména nádherná široká laguna hrající všemi barvami modré a tyrkysové, ve které se nemusí bát ani méně zkušení plavci či děti. Velmi se nám líbí přístup vedení – ředitele neustále vidíte jak obchází prostory resortu a ujišťuje se, že vše funguje tak jak má.

 • zavřeno 15.8.-30.9.2024 – rekonstrukce
 • krásné pláže kolem dokola
 • transfer z Malé hydroplánem
 • odpovídá úrovni 4,5 hvězd
 • All Inclusive v základní ceně
 • doporučujeme si připlatit za Beach Suite
 • residentní lékař
 • ubytuje rodiny s většími dětmi
 • rodinná vila až pro 6 osob
 • písečná laguna na plavání
 • za šnorchlem se vyjíždí lodí
 • velikost ostrova tak akorát
 • děti se počítají do 15,99 let

Bonus pro novomanžele na svatební cestě, narozeniny, výročí svatby, opakovaný klient.

Více o nabízených slevách ↓

Novomanželé (pobyt až 12 měsíců od svatby): získají zdarma láhev vína, čokoládu a 1x romantickou večeři při svíčkách (pobyt minimálně 4 noci). Při dostupnosti je možný upgrade z Beach Vila -> Lagoon Vila, Beach Suite -> Lagoon Suite. Pro doložení data svatby je nutné předložit oddací list.

Hosté slavící narozeniny či výročí svatby (datum musí být v rámci pobytu!) dostanou zdarma dort.

Opakovaný klient (druhý či vícerý pobyt v Cocoon Maledivy): obdrží dodatečnou slevu na ubytování -5%. Nelze uplatnit z příplatků za stravu a z transferů, nelze kombinovat s taktickými nabídkami (mimo first minute).

Dno moře je v laguně kolem ostrova převážně písčité, tudíž šnorchlování je slabší, ale i tak se dají potkat zajímavé ryby a nějaký ten korál. Pro podmořské nadšence vyjíždí dvakrát denně loď na nedaleký útes, kde si můžete užít šnorchlování se vším všudy (zdarma). 

Milovníci potápění si zde přijdou na své v potápěčském centru, které nabízí výlety do 50 blízkých potápěčských lokalit (např. Shipyard, kde v rámci jednoho ponoru vidíte hned 2 vraky lodí, nebo Kuredhoo Express – proslulé díky sledování žraloků). V okolí lze pozorovat úchvatné manty obrovské, želvy, nebo šedé útesové žraločky, a samozřejmě spoustu pestrobarevných ryb. 

Příjemné uvolnění zažijete v hotelových lázních, které nabízí široký výběr procedur a terapií, vč. masáží. Cocoon má rovněž menší posilovnu a venkovní zařízení na posilování. Kalorie můžete také vybít na hodinách zumby, aqua aerobiku nebo protáhnout tělo při józe či pilates.

O vzrušující zážitky se postará centrum vodních sportů – od šnorchlování až po vodní lyže a ostatní motorizované i nemotorizované sporty. Začnete-li se na ostrově nudit, určitě můžete vyrazit na některý z nabízených výletů (rybaření, pozorování delfínů, šnorchlování na reefu mimo resort, výlet na lokální ostrov, piknik na neobydleném ostrůvku, atd.).

Cocoon má i dětský klub pro ty nejmenší.

Každý večer hraje k tanci DJ v baru Loabi Loabi (u bazénu).

Cocoon resort Maledives má celkem 150 vilek rozmístěných na pláži a nad vodou, některé z nich i s vlastními bazény. Jsou jednoduše, účelně zařízeny od italského designéra. 

Ve vilách je vždy manželská postel, děti spí na prostorné sofa.

Beach vila – 50 m2, vila na pláži, vždy situovaná na jihovýchodní straně. Vilky jsou vždy spojené boční zdí po dvou. Ložnice má manželské lůžko a posezení s pohovkou. V koupelně je sprchový kout, houpačka 🙂 a WC. Bohatá zeleň chrání vaše soukromí na terase, s cestičkou k pláži a vlastními lehátky. Ubytuje max. 3 osoby (buď 3 dospělí nebo 2 dospělí a 1 dítě).

Beach Suite – 70 m2, vila na pláži. Oproti základní kategorii má větší obývací pokoj a větší venkovní koupelnu s krásnými výhledy do okolní zeleně. Vždy se nachází na severozápadní straně ostrova, je tedy ideální volbou pro sledování romantických západů slunce. Vilky jsou samostatně stojící, díky čemuž nabízí ještě větší soukromí, a mají hezčí design zvenčí. Na terase je houpačka, denní lůžko a posezení, díky zeleni mají hosté své soukromí. Přístup pár kroků skrz zeleň k pláži, kde jsou vlastní lehátka. Ubytuje max. 3 dospělí + 1 dítě do 15,99 let.

Beach Suite s bazénem – 70 m2, identická jako Beach Suite, navíc má bazén. Ubytuje max. 3 dospělí + 1 dítě do 15,99 let.

Family Beach vila – 100 m2 ideální varianta pro rodiny s dětmi. Jedná se o dvě vzájemně propojené Beach vily (na východní straně ostrova), spojené přes terasu – není tedy ideální pro velmi malé děti ale spíše pro větší již samostatné ratolesti. Max 6 osob (6 dospělých nebo 4 dospělí a 2 děti).

Lagoon Vila – 65 m2, nadvodní vila na kůlech nad vodou, z terasy schůdky přímo do moře. Vždy otočené na jihovýchodní straně a stejně jako u beach vil, i Lagoon vily jsou spojené zdí po dvou. Nevhodné pro děti. Ubytuje max. 3 dospělí.

Lagoon Suite – 70 m2 nadvodní vila na kůlech nad vodou, oproti Lagoon vile má o něco větší obývací prostor a větší koupelnu s jacuzzi. Ze stylové terasy s posezením a lehátky je přístup po schůdkách přímo do moře. Pěkné na sledování západů slunce, jelikož se nachází vždy na severozápadní straně. Vily jsou samostatně stojící. Nevhodné pro děti. Ubytuje max. 3 dospělí.
Od října 2024 se tato kategorie pokojů ruší a nahradí ji Lagoon Suite with Water Slide.

Lagoon Suite s bazénem – 90 m2, posledních deset nadvodních vil na konci mola, otočené na severozápadní stranu. Vybavení je identické jako Lagoon Suite, jen s větší terasou a navíc privátním bazénem. Nevhodné pro děti. Ubytuje max. 3 dospělí.

Cocoon Suite – 300 m2, nejluxusnější kategorie ubytování, kterou resort nabízí. V celém resortu je pouze jedna. Má obrovský obývací pokoj a 2 samostatné ložnice. Venkovní jídelna a soukromý bazén. Je situovaná na nejzápadnějším výběžku ostrova (na pláži), kde je nejhezčí část pláže a zároveň nabízí nejlepší výhledy na západ slunce. Může ubytovat až 6 osob (buď 6 dospělých nebo 4 dospělí + 2 děti).

 • dovolená snů 150 vil v 8 kategoriích
 • dovolená snů WiFi zdarma, klimatizace, stropní větrák, televize, digitální sejf, minibar, telefon, servis na kávu a čaj, fén na vlasy. V koupelně je vždy sprcha.
 • dovolená snů zeleň, oceán
 • dovolená snů polopenze s nápoji u jídla, plná penze s nápoji u jídla, All Inklusive

Jako jeden z mála Cocoon poskytuje v základní ceně ubytování All Inclusive.

Kulinářské umění můžete ochutnat ve 3 restauracích a osvěžit se v jednom ze 2 barů (na pláži a u bazénu). V ceně AI je hlavní restaurace a bar, útrata v ostatních se hradí zvlášť.

Restaurace Octopus je hlavní restaurace fungující na bázi bufetových stolů s několika live cooking stanicemi, kde vám kuchaři připraví jídlo přímo před vašimi zraky. Servíruje asijskou a italskou kuchyni, a speciality z grilu. Také je zde čínský koutek. Součástí restaurace je také vinný sklípek s vynikajícími víny z celého světa.

Manta restaurace je určena pro zážitkovou gastronomii a je postavena nad vodou. Palm Square – neformální restaurace pod palmami u pláže, laděna do arabského stylu (posezení na polštářích na zemi, šíša dýmky a osvětlení lucernami).

All Inclusive zahrnuje (platnost do 12/2024):

 • snídaně, obědy a večeře v hlavní restauraci
 • odpolední svačina 16:30-18:00
 • nápoje rozlévané (nealko, pivo, vybraný druh vína, gin, vodka, whiskey, brandy, tequila, rum, martini), balená voda, výběr koktejlů alko i nealko. Vždy denně do půlnoci.
 • minibar na vile doplňován 1x denně (nealko a voda)
 • káva a čaj na vile
 • nemotorizované vodní sporty a šnorchlovací vybavení 

Extreme All Inclusive zahrnuje:

 • premium mini bar doplňovaný denně včetně piva, vína, nealkoholických nápojů, vody a svačiny
 • dvě exkurze (rybaření při západu slunce, návštěva místního ostrova)
 • 20% sleva na SPA procedury
 • 1x romantická večeře v Manta restaurant 
 • 1x BBQ večeře na pláži

AI zpravidla končí časem check out. Resort může podmínky All Inclusive změnit. 

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (srpen-prosinec), 2 dospělé osoby, All Inclusive

Osoba v dvoulůžkové vile:

 • dvoulůžková Beach vila: 9.250,- Kč x 7 nocí
 • 20% sleva při rezervaci 60 a více dní předem
 • transfery hydroplánem 10.630,- Kč
 • optimální cena letenky Praha – Maledivy – Praha 23.000 Kč
 • ČJ delegát a asistence na místě: 700 Kč

Osoba celkem s All Inclusive = 86.410,- Kč

Petra B.

Dobrý den paní Ouni,

konečně mám chvilku Vám napsat jak jsme nadšeni dovolenou, kterou jsme strávili na Cocoon Maldives.

Dovolená na ostrově Cocoon Maldives byla ta nejlepší, kterou jsem v životě zažila. Takový klid a pohodu jsem už dlouho nezažila. Nádherné, čisté, bílé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře ( byly dokonce liduprázdné, že jsme si připadali, že jsme na ostrově sami :-)), ta barva moře byla balzámem pro oči. Ubytování ve vile jak na vodě tak na pláži úžasné. Jsme rádi, že jsme si vyzkoušeli oboje. Vždy ochotný, usměvavý personál. O nás se staral pan Munni, kterýmu patří velké díky a hlavně velká pochvala. Užili jsme si i podmořský svět jako rejnočky, malé žraločky i želva plavala kolem nás.
Na Maledivách jsme doufám nebyli naposledy a už se těším co nám doporučíte příště 🙂

Hana N.

Maledivy-Cocoon: „Dovolená snů“ předčila mé vlastní sny. Váhala jsem kvůli vzdálenosti, jsem seniorka, ale zvědavost nakonec zvítězila a byla odměněna pobytem v ráji! Na každém kroku profesionalita, ubytování v nádherné vile, přebohatá gastronomie, teploučké moře, volné pláže lákající v překrásné zelení k procházkám a tichému rozjímání. Cítila jsem se jak v pohádce! Je to přesně takové, jak ukazují obrázky v nabídkách, ale to je pouze zrakový vjem, přímo na místě jsem to prožívala všemi smysly a cítila to opojení, radost, štěstí a čarokrásnou magii toho místa. Božské!

Nadšená klientka
Jiří M.
Dobré ráno Jakube, děkujeme za optání..co na to říct…pravdu jste měl v poslední zprávě, kterou jste mi psal ještě před odjezdem..”nám se vůbec, ale vůbec nechtělo zpátky🌴😘
Cocoon 🌴je opravdu překrásný a není nic, co bychom vytknuli…lidé naprosto dokonalý, neskutečný přístup, nádherné pláže, výborná kuchyně…naprosto skvělý TIP od Vás bylo vyzkoušet jak beach vilu tak i water vilu…
Závěrečné shrnutí: Naprosto úžasná dovolená, kterou si chcete zopakovat a to nejednou..!:)
Vám Jakube jedno veliké děkuji❤️za vše co jste pro naši spokojenost udělal…”Dovolené snů” co nejvíce takto spokojených zákazniků🌴👍a buďte ve střehu👀na Vánoce 2023 opět odjíždíme s Dovolenou snů ✈️🌴
Pavlína H.

Chtěli bychom vám s manželem moc poděkovat za nádhernou dovolenou. Rezort byl naprosto dokonalý. Vše bylo na jedničku a to včetně nabídky jídla, pití, servisu, personálu, úklid dvakrát denně, krásné moderně zařízené pokoje, zařízení PCR testů 🙂 Byli jsme naprosto unešeni 🙂 Zároveň moc děkujeme také za služby vaší cestovní kanceláře 🙂 s tak perfektním přístupem jsme se setkali poprvé a hned jak budeme mít možnost opět někam vycestovat, určitě se obrátíme právě na vás. Ještě jednou moc děkujeme

Kateřina H.

Chtěla bych poděkovat za krásnou dovolenou a za Vaši pomoc a zasílání aktuálních informací. Na Cocoonu bylo nádherně a veškeré služby byly perfektní.

Ještě jednou děkujeme

Jan A.
S celkovým pobytem na ostrově COCOON jsme byli velice spokojeni a to po všech stránkách. Nebylo co vytknout. Přírodní scenérie, průzračná tyrkysová a velmi teplá voda, místní fauna i flóra, kvalita počasí, vše bylo v souladu s naším očekáváním, mnohdy je i předčilo. Místní kuchyně a úroveň stravování na velmi vysoké úrovni, ubytování a všechny navazující služby naprosto bez výhrad.
Jediné co mohu podotknout je ne až tak bohatý podmořský život. Ve srovnání s jinou destinací v rámci Malediv to zde bylo o poznání chudší, nicméně to nikdo ovlivnit nemohl.
Tímto bych chtěl poděkovat paní Novákové a její cestovní kanceláři za prvotřídní a profesionální přístup, díky němuž jsme měli možnost poznat další místo z ráje na zemi. Ještě jednou děkujeme.
Tomáš M.

Dobry den, chceli by sme sa velmi pekne podakovat vasej CK, ktora nam umoznila stravit nasu svadobnu cestu v skutocnom raji na Maledivach. Osobitna velka vdaka patri p. Jakubovi Antosovi, ktory nam „usil“ balik na mieru, presne podla nasich predstav. Bol nam k dispozicii kedykolkvek pocas planovania a aj pocas pobytu a vzdy ochotny zodpovedat akekolvek otazky. Takisto ocenujeme aj jeho mily a profesionalny pristup.
Vasu CK mozeme len odporucat 


Nahoru