Cocoon resort se nachází na kouzelném ostrůvku Ookolhufinolhu o rozměrech cca 650 x 250 metrů v atolu Lhaviyani. Z hlavního ostrova Malé vás sem dopraví hydroplán za přibližně 35 minut scénického letu, během kterého pod sebou můžete pozorovat nádherné tyrkysové laguny a jednotlivé maledivské ostrůvky obklopené korálovými útesy, což je zážitek sám o sobě. Na Cocoon Maldives je také možné se dopravit lodí za 150 minut.

Předností Cocoonu je zejména nádherná široká laguna hrající všemi barvami modré a tyrkysové, ve které se nemusí bát ani méně zkušení plavci či děti. Dno moře je převážně písčité, tudíž šnorchlování je slabší, ale i tak se v rámci laguny dají potkat velmi zajímavé pestré ryby a nějaký ten korál 🙂 Pro podmořské nadšence vyjíždí 2x denně loď na nedaleký útes, kde si můžete užít šnorchlování se vším všudy. Ostrov je rovněž lemován nádhernými plážemi s bílým pískem, které přímo vybízí k romantickým procházkám či lenošení. Velmi se nám líbí přístup vedení – resort má Mauricijského ředitele, kterého neustále vidíte jak obchází prostory resortu a ujišťuje se, že vše funguje tak jak má. Jako jeden z mála Cocoon poskytuje v základní ceně ubytování polopenzi plus, což zahrnuje snídaně a večeře plus během jídel i nápoje (voda, nealko, vybrané druhy vína, točené pivo, káva, čaj). Navíc na vile jsou dvě láhve vody, které jsou doplňovány 2x denně. Není tedy zcela nutné dokupovat All Inklusive.

 • Krásné pláže kolem dokola
 • Transfer z Malé hydroplánem
 • Pohodový pětihvězdičkový resort za příjemnou cenu
 • Polopenze plus v základu (vč.nápojů při večeři)
 • Není zcela nutné dokupovat AI
 • Skvěle fungující servis
 • Residentní lékař
 • Vhodné pro páry i rodiny s dětmi
 • Od vil na pláži až po nadvodní vily s bazénem
 • K dispozici větší vily s kapacitou až 6 osob
 • Nádherná laguna na plavání (za šnorchlováním nutno vyjet lodí na vnější reef)
 • Velikost ostrova tak akorát

Bonus pro novomanžele na svatební cestě, narozeniny, výročí svatby

Více o nabízených slevách ↓

Novomanželé získají zdarma láhev vína a 1x romantickou večeři při svíčkách (pobyt minimálně 4 noci). Novomanželé ubytovaní v nadvodních vilách Lagoon Vila či Lagoon Suite při pobytu alespoň 7 nocí: 1x romantická snídaně se Šampaňským v soukromí vaší vily.

Bonus je možné získat maximálně 6 měsíců od svatby (nutno předložit oddací list).

Hosté slavící narozeniny či výročí svatby (datum musí být v rámci pobytu!) dostanou zdarma dort.

 

Příjemné uvolnění zažijete v hotelových lázních, které nabízí široký výběr procedur a terapií, vč. masáží. Milovníci potápění si zde přijdou na své v potápěčském centru, které nabízí výlety do 50 blízkých potápěčských lokalit (např. Shipyard, kde v rámci jednoho ponoru vidíte hned 2 vraky lodí, nebo Kuredhoo Express – proslulé díky sledování žraloků). V okolí lze pozorovat úchvatné manty obrovské, želvy, nebo šedé útesové žraločky, a samozřejmě spoustu pestrobarevných ryb. Přímo u resortu není reef, je nutné lodí dojet na vnější reef, kde lze krásně šnorchlovat, toto je zdarma.

O vzrušující zážitky se postará centrum vodních sportů – od šnorchlování až po vodní lyže a ostatní motorizované i nemotorizované sporty. Začnete-li se na ostrově nudit, určitě můžete vyrazit na některý z nabízených výletů (rybaření, pozorování delfínů, šnorchlování na reefu mimo resort, výlet za místními, piknik na neobydleném ostrůvku, atd.).

Cocoon má i dětský klub pro ty nejmenší.

Cocoon je jedním z mála designových resortů na Maledivách a je ideální volbou jak pro zamilované páry, odpočinkovou dovolenou, tak pro rodiny s dětmi hledající kvalitní resort za přívětivou cenu. Má celkem 150 vilek rozmístěných na pláži a nad vodou, některé z nich i s vlastními bazény. Rodinám s dětmi slouží rodinné vily s kapacitou až 6 osob.

Beach vila – 50 m2, vila na pláži, vždy situovaná na východní straně. Ložnice má manželské lůžko a posezení s pohovkou. V koupelně je sprchový kout, houpačka 🙂 a WC. Bohatá zeleň chrání vaše soukromí na terase, s cestičkou k pláži a vlastními lehátky. Ubytuje max. 3 osoby (buď 3 dospělí nebo 2 dospělí a 1 dítě).

Beach Suite – 70 m2, vila na pláži. Oproti základní kategorii má větší obývací pokoj a větší venkovní koupelnu s krásnými výhledy do okolní zeleně. Vždy se nachází na západní straně ostrova, je tedy ideální volbou pro sledování romantických západů slunce. Na terase je houpačka, denní lůžko a posezení, díky zeleni mají hosté své soukromí. Přístup pár kroků skrz zeleň k pláži, kde jsou vlastní lehátka. Max. 3 dospělí + 1 dítě.

Beach Suite s bazénem – 70 m2, identická vila jako Beach Suite, navíc má i bazén s krásnými výhledy na moře. Max. 3 dospělí + 1 dítě.

Family Beach vila – 100 m2 ideální varianta pro rodiny s dětmi. Jedná se o dvě vzájemně propojené Beach vily (na východní straně ostrova), spojené přes terasu – není tedy ideální pro velmi malé děti ale spíše pro větší již samostatné ratolesti. Max 6 osob (6 dospělých nebo 4 dospělí a 2 děti).

Lagoon Vila – 65 m2, nadvodní vila na kůlech nad vodou, z terasy schůdky přímo do moře. Vždy na východní straně a v jednom bloku jsou vždy dvě vily. Nevhodné pro děti. Max. 3 dospělí.

Lagoon Suite – 70 m2 nadvodní vila na kůlech nad vodou, oproti Lagoon vile má o něco větší obývací prostor a větší koupelnu s jacuzzi. Ze stylové terasy s posezením a lehátky je přístup po schůdkách přímo do moře. Pěkné na sledování západů slunce, jelikož se nachází vždy na západní straně. Vily jsou samostatné. Max. 3 dospělí.

Lagoon Suite s bazénem – 90 m2, jedná se o identickou vilu jako Lagoon Suite, k tomu navíc je na terase privátní bazén. Max. 3 dospělí.

Cocoon Suite – 300 m2, nejluxusnější kategorie ubytování, kterou resort nabízí. Je určena pro ty nejnáročnější klienty, kteří si chtějí zajistit neskutečný prostor a také soukromí. V celém resortu je pouze jedna. Má obrovský obývací pokoj a 2 samostatné ložnice. Venkovní jídelna a soukromý bazén. Nachází se na pláži přímo u moře, s krásnými výhledy na tyrkysové laguny. Vhodná varianta i pro větší rodiny, jelikož může ubytovat 6 osob (buď 6 dospělých nebo 4 dospělí + 2 děti).

 • dovolená snů 150 vil v 8 kategoriích
 • dovolená snů WiFi zdarma, klimatizace, stropní větrák, televize, digitální sejf, minibar, telefon, servis na kávu a čaj, fén na vlasy
 • dovolená snů oceán
 • dovolená snů polopenze s nápoji u jídla, All Inklusive

V základní ceně ubytování je zahrnuta polopenze plus, což zahrnuje snídaně a večeře v hlavní restauraci, plus během jídel i nápoje (voda, nealko, vybrané druhy vína, točené pivo, káva, čaj). Není zcela nutné dokupovat All Inklusive.

Kulinářské umění můžete ochutnat ve 3 restauracích a osvěžit se v jednom ze 2 barů (na pláži a u bazénu). V ceně AI je hlavní restaurace a bar, útrata v ostatních se hradí zvlášť.

Restaurace Octopus je hlavní restaurace fungující na bázi bufetových stolů s několika live cooking stanicemi, kde vám kuchaři připraví jídlo přímo před vašimi zraky. Servíruje asijskou a italskou kuchyni, a speciality z grilu. Ochutnáte také spoustu ryb a mořských plodů. Také je zde čínský koutek. Součástí restaurace je také vinný sklípek s vynikajícími víny z celého světa. Manta restaurace je určena pro zážitkovou gastronomii a je postavena nad vodou. Palm Square – neformální restaurace pod palmami u pláže, laděna do arabského stylu (posezení na polštářích na zemi, šíša dýmky a osvětlení lucernami).

All Inklusive:

 • snídaně, obědy a večeře v hlavní restauraci
 • odpolední svačina 16:30-18:00
 • nápoje rozlévané (nealko, pivo, vybraný druh vína, gin, vodka, whiskey, brandy, tequila, rum, martini), balená voda, výběr koktejlů alko i nealko. Vždy denně do půlnoci.
 • minibar doplňován 1x denně (nealko a voda)
 • káva a čaj na vile
 • 10% sleva na procedury ve SPA

Detaily a podmínky All Inklusive vám sdělí na recepci resortu.

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (duben), 2 dospělé osoby, All Inklusive

Osoba v dvoulůžkové vile:

 • dvoulůžková Beach vila: 5.850 Kč x 7 nocí
 • -20% na vilu při rezervaci 60 a více dní předem
 • All Inklusive: 1.710 Kč x 7 nocí
 • zpáteční hydroplán 10.500 Kč
 • optimální cena letenky Praha – Maledivy – Praha 21.000 Kč (Emirates A 380 přes Dubaj)
 • ČJ delegát a asistence na místě: 700 Kč

Osoba celkem s All Inklusive = 76.930 Kč

Jan A.
S celkovým pobytem na ostrově COCOON jsme byli velice spokojeni a to po všech stránkách. Nebylo co vytknout. Přírodní scenérie, průzračná tyrkysová a velmi teplá voda, místní fauna i flóra, kvalita počasí, vše bylo v souladu s naším očekáváním, mnohdy je i předčilo. Místní kuchyně a úroveň stravování na velmi vysoké úrovni, ubytování a všechny navazující služby naprosto bez výhrad.
Jediné co mohu podotknout je ne až tak bohatý podmořský život. Ve srovnání s jinou destinací v rámci Malediv to zde bylo o poznání chudší, nicméně to nikdo ovlivnit nemohl.
Tímto bych chtěl poděkovat paní Novákové a její cestovní kanceláři za prvotřídní a profesionální přístup, díky němuž jsme měli možnost poznat další místo z ráje na zemi. Ještě jednou děkujeme.
Tomáš M.

Dobry den, chceli by sme sa velmi pekne podakovat vasej CK, ktora nam umoznila stravit nasu svadobnu cestu v skutocnom raji na Maledivach. Osobitna velka vdaka patri p. Jakubovi Antosovi, ktory nam „usil“ balik na mieru, presne podla nasich predstav. Bol nam k dispozicii kedykolkvek pocas planovania a aj pocas pobytu a vzdy ochotny zodpovedat akekolvek otazky. Takisto ocenujeme aj jeho mily a profesionalny pristup.
Vasu CK mozeme len odporucat 

Podobné hotely na Maledivách


Nahoru