Maledivy

Relax na plážích uprostřed Indického oceánu
Chci se vydat na Maledivy

Malé korálky v moři, tak jde označit souostroví Maledivy, jenž je ideálním místem, pro celoroční odpočinkovou exotickou dovolenou. Prostředí je naprosto idylické pro všechny romantiky a pro přepracované lidi, kteří potřebují na několik dní zcela vypnout. Každý ostrůvek má jen pár set metrů a je lemován nádhernými plážemi s bílým pískem, a palmy s tyrkysovou lagunou dotváří perfektní kombinaci, jako vystřiženou z obrázku. Milovníci podmořského života zde budou ve svém živlu, vždyť potápění a šnorchlování na Maledivách patří k nejkrásnějším na světě.

Pro ty, kdo chtějí i poznávat je vhodná kombinace Malediv se Srí Lankou. Ideálně okruh na 4 -7 nocí s průvodcem a pak přelet na Maledivy a odpočinek. Dalším zpestřením dovolené na Maledivách může být stop v Dubaji.

PODMÍNKY CESTOVÁNÍ COVID

HLAVNÍ SEZÓNA
celoročně mimo květen a červen
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
čistá doba letu cca 10 hodin
cena letenky začíná na 15 000 Kč
DELEGÁT
místní AJ hovořící na hlavním atolu Malé
pokud klient potřebuje je možné i ČJ asistence na letišti za příplatek
OČKOVÁNÍ
není potřebné
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
na místě po příletu se uděluje turistické vízum
pas musí být platný 6 měsíců po návratu a strojově čitelný
ČASOVÝ POSUN
+ 3 hodiny (+4 hodiny v zimním čase)

Mapa a více informací o destinaci ↓

Maledivy se nachází v Indickém oceánu, jihozápadně od Srí Lanky. Rozloha je 90.000 km2. Souše tvoří pouze jedno procento rozlohy Malediv. Najdete zde přibližně 1.200 ostrovů, z nichž je cca 200 ostrovů obydlených. Klima na Maledivách je tropické, průměrná roční teplota se pohybuje mezi 29 – 32 °C. Střídají se zde dva monzuny – jihozápadní, od května do listopadu (více srážek) a severovýchodní, od prosince do dubna. Intenzivní krátké přeháňky jsou nejčastější na přelomu května a června, to ale neznamená, že proprší celý týden. Cestovat lze celoročně. Na Maledivách žije cca 280.000 obyvatel, z nichž kolem 100.000 pobývá v hlavním městě Male, které je zároveň nejmenším hlavním městem na světě. Náboženstvím na Maledivách je Islám (100% sunnitů). Místní obyvatelé mluví řečí Dhivehi, což je mix sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů všude domluví. Písmem Maledivanů je Thaana (znaky psané zprava doleva), toto písmo má 24 písmen a je používáno od 16. století.

Gramotnost se na Maledivách pohybuje okolo 98%. Mladí lidé touží po vzdělání, hodně z nich odjíždí studovat do zahraničí, zejména na Srí Lanku a do Malajsie. Zhruba 80% příjmů do státní pokladny tvoří příjmy z cestovního ruchu, zbylých 20% tvoří příjmy z vývozu ryb. Jediným průmyslem, který se nachází na Maledivách, jsou malé továrny na zpracování ryb a rybích výrobků – z tohoto důvodu můžeme ovzduší na Maledivách nazvat doslova „ozónovými lázněmi“.

Obyvatelstvo je velice přátelské ke všem návštěvníkům bez ohledu na náboženské vyznání. Maximálně se snaží zpříjemnit pobyt turistům, ať jsou na resortech či navštíví hlavní město Male.

Zdravotnictví na Maledivách je na velmi dobré úrovni. Většinou zde potkáte lékaře z Indie či Ruska. Nemocnice jsou rozmístěné po celé délce souostroví. Na jídelníčku místních obyvatel se denně objevuje rýže a ryby. Maso a kuřata jedí při zvláštních příležitostech. Jejich pokrmy bývají velmi ostré. Na resortech se podávají jídla evropské kuchyně, spousta ostrovů pořádá tématické bufety (indický, maledivský, čínský, atd.).

Na turistických resortech nenajdete hotely. Kolem pláží jsou postaveny jednotlivé bungalovy či vily, které bývají uschovány ve stínu palem. V každém turistickém resortu se nachází centrum vodních sportů, které hostům nabízí za poplatek např. projížďky na katamaránu, parasailing, vodní lyže atd. Na všech resortech najdete též potápěčskou školu, kde jsou hostům k dispozici kurzy od základních pro začátečníky, po kurzy pro pokročilé. Potápěčské školy nabízí k pronájmu vybavení na šnorchlování. Na každém resortu se nachází minimálně jeden obchod se suvenýry. Resorty též nabízí za poplatek různé výlety (poznávání ostrovů, rybaření, výlety za delfíny atd.). V nabídce většiny resortů najdete také lázeňské služby jako např. masáže, různé zábaly a peelingy, manikůru, pedikůru, programy ayurveda, kurzy jogy a další. Večer se v barech konají zábavné večery – diskotéky, karaoke, soutěže, promítání, ukázky místního folklóru Bodu Beru.

Na Maledivy je zakázáno dovážet: symboly cizích náboženství (kromě judaismu a křesťanství), alkohol, drogy, materiály s erotickým podtextem či pornografii, zbraně. Na veřejnosti na ostrovech s místními (ne na resortech) je zakázáno konzumovat alkohol. 

Atmosphere Kanifushi Maldives *****

Pětihvězdičkový resort s prostornými vilami podél pláže i nad vodou, nabízí v základní ceně velkorysý stravovací plán Atmosphere Kanifushi™. Na své si zde přijdou jak náročné dvojice, tak i ti, kteří se chtějí vydat na Maledivy s rodinou.

7 nocí v dvoulůžkové Sunset Beach vile+ cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9.2024Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Lze upravit délku pobytu.

80.010,- Kč os. All Inclusive

Cocoon Maldives ****/*

Resort vhodný i pro rodiny s dvěma dětmi. Předností Cocoonu je zejména perfektní pláž kolem dokola a klidná široká laguna s bezpečným koupáním. Moderní pětihvězda za zajímavou cenu.

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-31.7. s rezervací do 4.8. Termín 1.8.-17.8. s příplatkem 8.820 Kč/os. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

60.480,-Kč os. All Inclusive

Six Senses Laamu *****

Luxusní resort v Laamu atolu s výborným servisem a individuálním přístupem ke každému.

7 nocí v dvoulůžkové Ocean Water vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9.2024.  Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

166.190,-Kč os. All Inclusive

Constance Halaveli Maldives ******

Jeden z mála resortů Malediv s velice luxusním konceptem, kdy nadvodní vily jsou levnější než ty na pláži. Všechny vily i ty nadvodní mají vlastní bazén.

7 nocí v dvoulůžkové Water vile s bazénem + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9.2024.  Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

111.180,- Kč os. All Inclusive

Dusit Thani *****

Resort Dusit Thani nabízí kombinaci laskavosti a pohostinnosti thajské kultury v bezkonkurenčně luxusním prostředí Malediv. Ostrůvek leží v Baa atolu, který je zapsaný na seznam UNESCO.

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 16.7.-31.10.2024 s rezervací do 31.5. 2 děti do 12ti let zdarma, platí pouze transfery. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

131.250,- Kč os. All Inclusive

Mövenpick Resort *****

Kvalitní pětihvězdička na atolu Noonu situovaná v prvotřídní potápěčské lokalitě, s bohatým podmořským životem a krásnými písečnými plážemi. Super pro rodiny s dětmi díky prostorným vilám s možností soukromí oddělených místností. Všechny vily mají bazén.

7 nocí v dvoulůžkové Overwater Lagoon vile s bazénem + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9.s rezervací do 10.6. Termín 1.10.-23.12. s příplatkem 5.320 Kč/os.  Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

133.260,-Kč os. All Inclusive

Hideaway Beach Resort *****/*

Jeden z největších ostrovů, zároveň nejméně osídlen. Resort pro náročné nabízí ve vile stoprocentní soukromí. O vaši spokojenost se bude starat váš osobní komorník.  

Furaveri Island Resort ****/*

Resort s prostornými vilami a příznivou cenou v atolu Raa. Možnost transferu hydroplánem nebo vnitrostátním letem a lodí.

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile+ cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 12.3.-23.12.2024 (mimo Velikonoc) s rezervací do 30.5Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Lze upravit délku pobytu.

77.000,- Kč os. All Inclusive

Cora Cora Maldives *****

Nově otevřený resort (10/2021), ve kterém se budou skvěle cítit jak páry na romantické dovolené, tak i děti. V základu je pro všechny přichystáno Premium All Inclusive.

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile+ cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.8.-31.9.2024. Termíny na říjen s příplatkem 8.500 Kč/os. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

100.780,-Kč os. All Inclusive

Angsana Velavaru *****

Vily na pláži i s bazénem a extra velké nadvodní vily v sobě spojují tropický životní styl s moderním způsobem bydlení. Dobré šnorchlování. 

7 nocí v dvoulůžkové Beachfront vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9.2024 s rezervací do 31.5Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Lze upravit délku pobytu.

84.240,- Kč os. All Inclusive

Siyam World Maldives *****

Velký ostrov s vyžitím pro rodiny s dětmi i dvojice. Hezké pláže a korálový útes a hlavně velmi široké All Inclusive.

7 nocí v dvoulůžkové Sunset Beach vile s bazénem + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9.2024 s rezervací do 15.9. 2 děti do 12ti let zdarma, platí pouze transfery. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. 

88.340,- Kč os. All Inclusive

Amari Raaya Maldives *****

Resort se nachází 45 minut hydroplánem od mezinárodního letiště v Malé. Moderní ubytování ve vilkách na pláži nebo nad hladinou a vždy s výhledem přímo na tyrkysový oceán.

You & Me by Cocoon *****

Pětihvězdičkový resort pouze pro dospělé. Má podmořskou restauraci a základem jsou nadvodní vily.

7 nocí v dvoulůžkové Manta vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-31.7. s rezervací do 4.8Termín 1.8.-31.10. s příplatkem 8.550 Kč/os. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

60.760,- Kš os. All Inclusive

Niyama Private Islands Maldives *****

Niyama Maldives se rozkládá na dvou sousedících ostrovech Play a Chil a nabízí tak hned dvě skvělé možnosti, jak prožít dovolenou.

Sun Siyam Iru Fushi *****

Luxusní resort se skvělými službami. Velmi prostorné vily s absolutním soukromím ocení zejména páry, ale i rodiny s dětmi. Široká nabídka restaurací v All Inclusive.

7 nocí v dvoulůžkové Deluxe Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9. s rezervací do 15.9. Až 2 děti do 15ti let zdarma, platí pouze transfery. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

83.230,-Kč os. All Inclusive

NH Collections Maldives Havodda *****

Bývalý Amari Havodda. Resort vhodný pro dvojice milující podmořský život. Super podmínky pro rodiny.

7 nocí v dvoulůžkové Sunrise Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery vnitr. letem a rychločlunem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9. s rezervací do 31.5Termín 1.10.-23.12. s příplatkem 4.410 Kč/os. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

87.500,- Kč os. All Inclusive

Constance Moofushi *****

Leží v jižní oblasti Ari Atolu, což je místo jenž je pro svůj podmořský svět celosvětově uznáváno. Zažijte pravý luxus na Maledivách s vynikajícím jídlem.

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile+ cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.10.-31.10.2024 s rezervací min. 60 dnů předemNutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Lze upravit délku pobytu.

123.100,- Kč os. All Inclusive

Reethi Faru Resort ****/*

Nový resort s ekologickým přístupem na atolu Raa, jenž má úchvatný podmořský život. 

7 nocí v dvoulůžkové Deluxe Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.8.-31.10.2024 s rezervací do 30.6. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

79.140,-Kč os. All Inclusive

Kudafushi Resort ****/*

Nový resort s kvalitním šnorchlováním a super servisem. Vhodné pro rodiny i s dvěma dětmi.

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), Soft All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.9.-30.9. s rezervací do 31.5Termín 1.10.-31.10. s příplatkem 9.170 Kč/os. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

68.290,- Kč os. All Inclusive

Sun Siyam Vilu Reef ****/*

Resort od kvalitní značky Sun Siyam, který je zejména vhodný pro rodiny s dětmi. Pětihvězdička, která potěší příjemnou cenou.

7 nocí v dvoulůžkové Deluxe Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, letenka v optimální knihovací třídě, transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-31.10.2024 s rezervací do 15.9 2 děti do 12ti let zdarma, platí pouze transfery. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. 

80.320,- Kč os. All Inclusive

Vilamendhoo Island Resort & Spa ****/*

Ostrov obklopený vnitřním korálovým reefem se nachází v jižním South Ari atolu. Super poměr ceny vs. kvality. 

7 nocí v dvoulůžkové Adjoining Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-14.10.2024 s rezervací do 15.7Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

60.440,-Kč os. All Inclusive

Dreamland Island ****

Nově vybudovaný resort v Atolu Baa na ostrově s unikátním jezerem.

7 nocí v dvoulůžkovém Beach bungalovu + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.8.-31.10.2024. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

61.690,-Kč os. All Inclusive

Angaga Island Resort ****

Levnější čtyřhvězdička na Jižním Ari atolu, transfer hydroplánem. Krásné šnorchlování na domácím reefu.

7 nocí v dvoulůžkovém Superior Beach bungalovu + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.8.-31.10.2024. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

61.830,-Kč os. All Inclusive

Kuredu Island Resort ****

Kuredu ocení zejména mladé páry a rodiny s dětmi, které potřebují vyžití ale zároveň i klid. Jeden z největších ostrovů Malediv vás bude neustále okouzlovat svojí bujnou zelení, kde vás procházky nikdy neomrzí.

7 nocí v dvoulůžkovém Beach bungalovu + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-31.10.2024 s rezervací do 15.7.  2 děti do 12ti let zdarma, platí pouze transfery. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

69.450,-Kč os. All Inclusive

Meeru Island Resort & Spa ****

Kvalitní resort patřící do stejného řetězce jako Kuredu. Jen 55 minut lodí od Malé. Pokoje v zahradě až nadvodní vily.

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery rychločlunem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9.2024 s rezervací do 15.7. 2 děti do 12ti let zdarma, platí pouze transfery. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

68.530,-Kč os. All Inclusive

Sun Siyam Olhuveli ****

Čtyřhvězdičkový resort za příjemnou cenu poblíž hlavního ostrova Malé. Je vhodný pro kombinace se Srí Lankou a pro rodiny s dětmi.

7 nocí v dvoulůžkovém Deluxe pokoji + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery rychločlunem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9. s rezervací do 15.9. Říjen s příplatkem 2.800,- Kč/os. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity.

64.060,- Kč os. All Inclusive

Kuramathi Island Resort ****/*

Kvalitní romantický resort s perfektním servisem. Ostrov plný zeleně a moře plné pestrobarevných rybek.

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 20.7.-30.9.2024 s rezervací do 31.5. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

79.630,- Kč os. All Inclusive

Fihalhohi Island Resort ***/*

Fihalholi Island Resort je vhodný pro nenáročné klienty, hledající krásu Malediv za ekonomickou cenu. Leží v jižním Malé atolu a transfer je organizován lodí.

Emerald Maldives Resort *****

Luxusní resort, otevřený v létě 2019, se nachází v jihozápadní části maledivského atolu Raa. 

 

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 11.7.-31.8. a 1.10.-31.10. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

115.930,-Kč os. All Inclusive

Pullman Maldives Maamutaa *****

Hodně zelený ostrov s vilou jenž má podmořskou ložnici. Ideální pro dvojice i rodiny. 

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery vnitr. letem a člunem, delegát. Platí v termínu 6.5.-30.9. s rezervací do 30.6. Termíny 1.10.-23.12. s příplatkem 19.350 Kč/os. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

84.620,- Kč os. All Inclusive

Outrigger Maafushivaru *****

Menší ostrov Maafushivaru má pouhých 350 metrů na délku. Je částečně zastíněn bujnou vegetací s nádhernými bílým plážemi a útesem, kde je vidět nespočet ryb.

Ayada Maldives *****

Leží v atolu Gaafu Dhaalu kousek od rovníku. Má super reef na šnorchlování a vily jsou rovnou s bazénem. Varianta pro nejnáročnější.

Ozen by Atmosphere at Maadhoo *****

Klidný ostrov Maadhoo v jižním Male atolu nabízí moderní ubytování a velkou tyrkysovou lagunu kolem ostrova.

InterContinental Maldives Maamunagau *****/*

Velice luxusní resort se nachází na atolu Raa. Ideální místo pro milovníky podmořského světa.

The Standard Huruvalhi *****

Živější varianta v atolu Raa vhodná pro rodiny či aktivní dvojice. Všechny vily mají bazén. Nový resort.

Finolhu Resort Baa Atoll *****/*

TOP luxusní resort na Maledivách. Nabízí velmi zajímavý design, obrovské vily nad vodou i na pláži, a hlavně 1,8 km dlouhou idylickou pláž. Lokalita v atolu Baa zaručuje perfektní šnorchlování.

Diamonds Thudufushi ****/*

Velmi příjemný resort v jižním Ari Atolu. Krásná písečná pláž a italský design bungalovů. 

Diamonds Athuruga ****/*

Resort Diamonds Athuruga se nachází uprostřed atolu Ari a je obklopen nádhernou tyrkysovou lagunu a romantickými plážemi.

Banyan Tree Vabbinfaru *****

Luxusní resort Banyan Tree Vabbinfaru nedaleko Malé. Najdete zde klid v soukromých vilách se zahradou.

7 nocí v dvoulůžkové Beachfront vile s bazénem + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery rychločlunem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9.2024.  2 děti do 12ti let zdarma, platí pouze transfery. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Lze upravit délku pobytu.

123.550,-Kč os. All Inclusive

LUX South Ari Atoll *****

Jeden z top resortů na Maledivách. Jeho koncept je nejširší co do sportovního vyžití včetně potápění na Maledivách.

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9.2024 s rezervací do 30.6. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

109.130,-Kč os. All Inclusive

JA Manafaru *****

Luxusní resort se nachází v nejsevernější části Malediv, v atolu Haa Alifu.  V sedmi místních restauracích, které vaří z těch nejkvalitnějších surovin, můžete uspokojit vaše chuťové pohárky.

Lily Beach Resort *****

Idylický resort vyniká zejména nádherným reefem přímo kolem ostrova. V ceně rovnou s bohatým All Inclusive.

7 nocí v dvoulůžkové New Beach suitě + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.7.-30.9.2024 s rezervací do 31.5. a min. 60 dnů předem. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

123.000,-Kč os. All Inclusive

Dhigufaru Island Resort ****/*

Menší resort s pouze 40 vilami fungující teprve od roku 2016 je vhodný pro milovníky klidu a perfektního koupání v nádherné laguně. 

Sun Siyam Iru Veli *****

Nový luxusní resort řetězce Sun Siyam s výhodnými nadvodními vilami.  Je rovnou koncipován s kvalitním All Inclusive.

 

Dhigali Resort *****

Resort leží v atolu Raa jenž je známý pro svůj podmořský život. Luxusní pětihvězdička v moderním stylu se skvělou kuchyní.

Centara Grand Island Resort & Spa *****

Resort Centara Grand je založen na bázi All Inclusive. Ideální pro rodiny s dětmi, ale i pro potápěče, kteří zde najdou i vraky lodí.

Oblu Select at Sangeli *****

Nový resort v klidné části Malé Atolu, kam dojedete rychlo-člunem. Kvalitní servis s širokým All Inclusive. 

Joy Island ****/*

Nově otevřený resort v roce 2023, který je vhodný jak pro páry, tak rodiny s dětmi. Pouze 40 minut rychločlunem z mezinárodního letiště v Male na vás čekají bílé písečné pláže lemované tyrkysovou lagunou.

 

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně, transfery rychločlunem, delegát. Platí v termínu 1.7.-31.7. s rezervací do 4.8Termín 1.8.-30.9. s příplatkem 14.700 Kč/os. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

63.420,- Kč os. All Inclusive

Fushifaru Maldives *****

Butikový resort Fushifaru je ideálním místem pro klidnou dovolenou a zasnění se. Základní pětihvězdička s dobrým All Inclusive programem.

Sandies Bathala ****

Malý, romantický ostrov v Ari atolu, jen 15 minut hydroplánem z mezinárodního letiště Male.

Filitheyo Island Resort ****

Romantický resort v italském stylu. Vilky na pláži i nad vodou. Jídlo lze volit od polopenze k All Inklusive.

Safari Island Resort ****

Malá čtyřhvězdička v Severním Ari Atolu s možností využít privátní lodi na soukromý výlet po okolí. Slušné šnorchlování i u ostrova.

7 nocí v dvoulůžkovém Beach bungalovu + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 1.8.-31.10.2024. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

61.690,-Kč os. All Inclusive

Royal Island ****/*

Vhodný pro dvojice i rodiny s dětmi. Dvě restaurace a několik barů, bazén. Atol Baa (UNESCO) - pestrost života pod hladinou.

Villa Park Sun Island ****

Levnější velký resort s pěknou lagunou na šnorchlování. Je vzdálen jen zhruba 3 km od vnitrostátního letiště.

Villa Nautica Paradise Island ***/*

Jen zhruba 10 km od Malé. Pěkné šnorchlování a klid na pláži. Bungalovy na pláži a luxusní vily nad vodou.

Kihaa Maldives ****

Resort se nachází na soukromém korálovém ostrůvku o délce asi 600 metrů v oblasti Baa Atoll, chráněné mořské biosférická rezervace UNESCO. 

Reethi Beach Resort ****

Jednoduší resort s výborným šnorchlováním na house reefu v Baa Atolu. Varianta pro dvojice i rodiny. Možnost plážových i nadvodních vil. 

7 nocí v dvoulůžkové Reethi Sunrise vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inclusive, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery hydroplánem, delegát. Platí v termínu 15.7.-31.8.2024 s rezervací do 31.5Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

64.780,-Kč os. All Inclusive

Thulhagiri Island ***/*

Malý ostrůvek v severním Malé atolu, transfer lodí trvá 20 minut. Varianta pro krátké pobyty a kombinace se Srí Lankou, minimální časové ztráty při transferech z/na Malé.

Kombinace 2 ostrovů ****

Unikátní příležitost vyzkoušet si během jednoho pobytu dva resorty v severním a jižním Ari Atolu, konkrétně Safari Island a Angaga Island.

Hlavní město Malé

Výletních míst na Maledivách není příliš. Jediné co spojuje všechny atoly je hlavní město Malé. Vedle hlavního města je letiště kam jsou směrovány všechny mezinárodní lety. Výlet na Malé je vhodný jen jako ev. zastávka před odletem zpět do Evropy. S delegátem si tak můžete zpříjemnit čekání na svůj let.

Kvůli omezené ploše muselo být Malé dobře plánováno, a tak si uchovalo i trochu zeleně. Nábřeží se navečer mění v rybí trh. Souběžně s nábřežím vede několik ulic, z nichž Amir Ahmeda a Madžili Magu tvoří obchodní centrum města. Z městských staveb se vyjímá budova bývalého sultánova paláce, který byl postaven v arabském stylu. Minarety a mešity jsou neoddělitelnou součástí panoramatu města. Co se týče obchodu, vyváží se z Malé ryby.

 

Maledivy = výlety za šnorchlováním

Určitě se vydejte na jeden z výletů za šnorchlováním z vnější strany atolu. U reefu uvidíte mnohem více pestrobarevných ryb od malých po velké než jen v laguně.

Místní Maledivský průvodce Vám ukáže želvy, různé korály i třeba ryby s podobou papouška. Společně s ním si můžete fotit a prohlížet nepočítatelné množství ryb.

 

Manty a velrybí žraloci

Tito obři dorůstají kolem sedmi metrů a živí se planktonem. Ve vodách Indického oceánu na Maledivách se vyskytují celoročně, různě však cestují za potravou mezi jednotlivými atoly. Možnost zaplavat si s mantou nebo velrybím žralokem je silným zážitkem na celý život! Poraďte se o vhodné oblasti v daném období. 

 

Delfíni v Maledivských vodách

Mnoho resortů pořádá také výlety za delfíny. Poklidná jízda se změní jakmile se chtějí delfíni vozit na vlně pod přídí lodě. Jen trocha štěstí stačí k tomu, aby jste tyto inteligentní tvory zahlédli. Jestliže si je chcete vyfotit, je lepší variantou použít kameru, než fotoaparát. Delfíni jsou příliš rychlí a určitě nebudou pózovat před vaším objektivem.

Resorty jsou ideálním útočištěm pro odpočinek. Lze volit libovolnou délku pobytu v jakémkoliv termínu. Kombinovat lze s okruhem či pobytem na Srí Lance, či při návratu zvolit zastávku v Dubaji.

 

Rodiny s dětmi

Resorty na Maledivách přijímají děti, většina pokojů či vilek je vhodná pro rodiny s jedním dítětem. Pro větší rodiny jsou také varianty, ale není jich mnoho – určitě sem patří Atmosphere Kanifushi, Sun Siyam Irufushi, Cocoon, Furaveri, Ayada, Dhigali… Nejčastěji se jedná o jeden otevřený prostor a děti spí na přistýlkách. Pro větší soukromí je z 90% třeba objednat dvě vily. 

Děti zde naleznou písečné pláže s pozvolným vstupem do vody i písek vhodný k hrám. Větší děti ocení vodní sporty a tenis.

Pro děti jsou vhodnější vily či bungalovy na ostrově než vily nad vodou. Záleží na velikosti a neposednosti dítěte 🙂

 

Svatební cesty na Maledivy

Maledivy pro svůj malebný ráz a klid jsou vhodným místem pro novomanžele. Výhody v podobě slev pro dvojici či dámu jsou jen v lepších resortech. Resorty poskytují drobné bonusy v podobě sektu či ovoce.

Svatby na Maledivách

Zařídíme Vám i svatbu v místním stylu, ale obřad bude jen na oko. Bohužel české úřady sňatky z těchto ostrovů neuznávají. Variantou je jednoduchá úřední svatba v ČR a na Maledivách si pak užijete místní obřad při zvuku bubínků přímo na pláži či v altánu.

 

Potápění a šnorchlování

Maledivy jsou rájem pro milovníky podmořského života. Už jen se šnorchlem je co sledovat. S trochou štěstí potkáte manty, rejnoky či menší žraloky. Pestrobarevných rybek je zde nespočet. Jedny z nejlepších míst pro potápění jsou v atolu Baa a Jižním Ari atolu – šnorchlování a ponory jsou však doménou všech atolů a resortů.

 

Windsurfing na Maledivách

Windsurfing a kite jsou na Maledivách jen na vybraných místech. Pokud chcete zažít sportovní dovolenou s větrem v zádech, plánujte si cestu v období od května do října.  

Podobné destinace

Mauricius

Mauritius

Ostrov Mauricius s usměvavými lidmi je ideálním místem pro exotickou dovolenou. Na své si přijdou zamilované dvojice, rodiny s dětmi i golfisté.

Seychely

Fregat Island

Liduprázdné bílé pláže s žulovými balvany a palmami dokreslující smyslnost této země. Doporučujeme kombinaci dvou a více ostrovů.

Srí Lanka

Srí Lanka

Přívětiví lidé mají co na svém ostrově ukázat. Ať už se jedná o kulturní trojúhelník s památkami, čajové plantáže, nebo pobřeží lemované plážemi.

Mexiko

Mexiko

Ideální volba pro všechny, kteří rádi spojí dovolenou v Karibiku s poznáváním jedinečných Mayských památek. Vydejte se s námi do Mexika!


Nahoru