Maledivy

Kuredu Island Resort ****

Chci bydlet v tomto hotelu

Kuredu Island Resort je na Maledivách výjimečný zejména díky své rozloze a možnostem vyžití. S rozměry 1800 x 325 metrů je druhým největším ostrovem Malediv, kde i po týdenní dovolené budete mít stále co objevovat a obdivovat. Na každém kroku na vás dýchá příroda a skutečně bujná zeleň, vaše kroky doprovází zpěv exotických ptáků a když se pořádně rozhlédnete, spatříte i roztomilé netopýrky či ještěrky. Kuredu ocení zejména mladé páry a rodiny s dětmi, resort je živější. Každý večer se pořádají zábavné večery s jiným tématem, což je jedinečná příležitost jak se pobavit u skvělých koktejlů a třeba si i zatancovat 🙂

Kuredu Island Resort se nachází na atolu Lhaviyani, který milují potápěči pro svůj úžasný podmořský svět. Šnorchlování přímo u ostrova je nejlepší nalevo od hlavního mola, kde se poblíž břehu často vyskytují mořské želvy (láká je tráva rostoucí na dně, korálů zde moc nehledejte), spolu s hejny nejrůznějších ryb. Transfer z letiště v Malé trvá cca 40 minut letu hydroplánem. Kuredu si zamilujete pro jeho velmi příjemnou uvolněnou atmosféru, neskutečně milé lidi, a oceníte maličkosti, které vaší dovolenou udělají bezstarostnou…

 • Velmi kvalitní a oblíbená čtyřhvězdička
 • Možnost dlouhých procházek a vyžití
 • 4 restaurace a 6 barů v AI
 • Zvolte typ ubytování dle svých preferencí (poradíme!)
 • Hodně aktivní resort
 • Všude můžete bosky
 • Vždy polovenkovní koupelna
 • 3 části resortu – Koamas, O, Sangu
 • Resort „O“ přijímá děti od 12
 • Resort Sangu přijímá osoby starší 18 let
 • Doporučujeme vily na pláži
 • Bungalowy nemají TV a mají horší umístění
 • Malý golf 6 jamek
 • Super pro potápěče
 • Velmi dobře vaří

Kuredu Island Resort je vhodný zejména pro aktivnější jedince hledající vyžití a zábavu. Určitě se nemusíte bát, že byste se tu mohli nudit 🙂 Největším lákadlem je určitě moře a místní podmořský život. Zejména v oblasti hlavní pláže (strana resortu bez nadvodních vil), se dají běžně spatřit mořské želvy a to velmi blízko ke břehu, rovněž je k vidění i vrak lodě. Podél ostrova se prohání veliká hejna nejrůznějších ryb, Kuredu je také známé díky výskytu žraločků a malých rejnočků. Strana ostrova s nadvodními vilami má silnější mořské proudy, pro méně zdatné plavce doporučujeme plavat v rámci postavených bariér. Kamenné bariéry chrání pláž před erozí, při přílivu jsou téměř schované v moři, při odlivu vystupují ven a v rámci jejich laguny je mělko. Písečné pláže obklopují celou délku ostrova (3,5 km pláží).

V resortu najdete 3 venkovní bazény, velikou posilovnu, tenisové kurty osvětlené i pro večerní hru, golfové hřiště 6 jamek včetně plně osvětleného driving range pro večerní hru. Plážový volejbal, badminton, hriště na kriket, fotbalové hřiště. Ve fitness centru je možné zajít na jógu či zumbu, nebo si půjčit kola a projet se po ostrově. Profi potápěčské centrum pořádá nejrůznější výlety a mj. také zapůjčí vybavení na šnorchlování (za poplatek). Potápěčské kurzy jsou samozřejmostí. Nechybí ani centrum vodních sportů, kde můžete zkusit kajaky, windsurfing, parasailing, vodní lyže, wakeboard, atd… Po náročném dni plném zážitků se můžete zrelaxovat v jedněch ze dvou lázní.

Denně jsou pořádány večery s živou hudbou či DJ. Využít můžete také hotelové služby organizování svateb (symbolické obřady). V Kuredu je připraven dětský klub který potěší vaše ratolesti. Velikou výhodou je rezidentní lékař a mini klinika přímo v resortu, včetně dekompresní komory.

Doporučujeme využít alespoň jednou za pobyt možnost návštěvy sesterského ostrova Hurawalhi, vzdáleného jen pár minut lodí, a zajít na oběd či večeři do jeho unikátní podmořské restaurace… Jedinečný zážitek pro speciální příležitosti nebo jen tak.

Kuredu se dělí na 3 části: Koamas, „O“ a Sangu. Každá z nich má přidělenou vlastní restauraci, recepci, atd. a má svá specifika. Je nutné upozornit, že Garden a Beach bungalowy nemají televizi a mají stravování omezené pouze na jednu restauraci.

Všechny bungalowy či vily mají polovenkovní koupelnu.

Koamas má pouze ubytování nižší kategorie, do které spadají zahradní a plážové bungalowy a některé plážové vily. „O“ má zejména plážové vily a předností této části je, že sem nesmí děti pod 12 let. Nejlepší je Sangu, která nepřijímá hosty do 18 let a je situovaná v nejkrásnější části ostrova. K Sangu patří zejména nadvodní vily, ale také některé vyšší kategorie plážových vil.

Garden / Beach bungalov cca 54 m2 (jednoduší bez televize). Obě kategorie jsou jednodušší a situované na severu ostrova – strana s nadvodními vilami. Liší se pouze umístěním, Garden bungalowy jsou v druhé řadě od pláže, Beach bungalowy v první řadě od pláže. Cca polovina Beach bungalowů má výhled z terasy na nadvodní vily, pláž je v této části horší.

Doporučujeme Beach Villa cca 57 m2. Cenově je odlišená „O Beach vila“ kde jsou vily hranaté a mají bíle vymalované zdi což působí svěžeji. Umístění je sice na pláži se zábranami (za odlivu nejde plavat, moc mělko), zato je tato část mnohem klidnější a víc v zeleni. Rovněž na terase větší soukromí. Nejdražší je „Premium Beach vila“ – kategorie zavedená od listopadu 2019 (bývalá Koamas Beach vila) umístěná nalevo od příjezdového mola na nejlepší části pláže. Rovněž zde je lepší šnorchlování a plavání. Na druhou stranu tato část je rušnější a terasa vily nenabízí takové soukromí. Interiér je ze světlého dřeva a vila je kulatá.

Jacuzzi Beach Villa cca 78 m2 je identická jako Beach vila, ale má větší zahrádku kde je venkovní posezení a vířivka. Leží na lepší části pláže (strana bez zábran). Cenově rozlišené „O Jacuzzi Beach vila“ a „Sangu Jacuzzi Beach vila“.

Nad-vodní vily mají rozlohu 70 m2 (nemají venkovní sprchu na rozdíl od plážových vil).

Private Pool vily nabízí prostor neuvěřitelných 287 m2 a jsou situované v druhé řadě od hlavní pláže (strana bez zábran). Mají privátní bazén 40 m2 a prémiové služby a výhody jako rozšířené All Inklusive rovnou v ceně.

WiFi zdarma do 500 MB denně, popř. je možné zakoupit vyšší balíčky. Připojení pouze na 3 místech v rámci ostrova – ve vile, Akiri bar a v Golf baru. Denně jsou na pokoji zdarma 3 láhve 1 l vody zdarma.

 • dovolená snů 387 bungalovů / vil v 12 kategoriích
 • dovolená snů klimatizace, stropní větrák, telefon, trezor, minibar, Nespresso kávovar, fén na vlasy, WiFi zdarma, denně 3 láhve vody zdarma
 • dovolená snů moře ev. zahrada
 • dovolená snů plná penze, All Inclusive

V Kuredu je celkem 8 restaurací, přičemž 4 jsou bufetové a přiřazené vždy klientovi dle jeho objednané kategorie ubytování. Zbylé 3 jsou á la carte a hosté s All Inklusive mají na útratu 50% slevu. Celkem má resort 8 barů, přičemž v All Inklusive mají hosté Garden a Beach bungalowů zahrnutých 6 barů, hosté jakékoliv vila kategorie mají zahrnutých 7 barů. Kuredu si pěstuje některou zeleninu a ovoce přímo v resortu, a vaří skutečně výborně. Pokud vám stačí pít během dovolené převážně vodu, nepotřebujete ani dokupovat All Inklusive – k dispozici jsou tzv. eko-láhve, kdy si za cca 5 USD koupíte tuto láhev a zdarma si jí můžete kdekoliv v baru nechat doplnit vodou (vodu si vyrábí přímo v resortu).

Hosté Garden a Beach bungalowů mají pouze restauraci Bonthi. Hosté v jakékoliv kategorii vil (Beach vila a vyšší kategorie) mají vždy přiřazenou jednu hlavní restauraci, nicméně na snídaně a oběd mohou využívat všechny 4 bufetové restaurace (večeře primárně ve své restauraci, ale 2x za týden mohou rezervovat opět jednu ze čtyř bufetových).

All Inclusive Plus zahrnuje (platnost do 10/2024):

 • snídaně, oběd, odpolední svačina, večeře (v jedné ze 4 restaurací (info viz výše).
 • snacks, odpolední svačina od 15:00 do 18:00
 • 20% sleva na vybrané procedury ve SPA, musí se využít první 2 dny pobytu
 • 50% sleva na jídlo pouze ve vybraných barech
 • Velmi široký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů, koktejlů z 6-7 barů (dle kategorie ubytování) – zahrnuté položky jsou přehledně označeny v menu hvězdičkou, nápoje se podávají 09:00 – 01:30
 • Minibar – alko, nealko, svačina, voda Kuredu láhev 3x 1 l denně
 • 1 láhev šumivého vína na pokoj/ pobyt
 • v daný čas plavba se západem slunce
 • půl hodiny skupinová lekce šnorchlování
 • půl hodiny skupinová lekce Windsurfingu
 • půl hodiny skupinová lekce golfu
 • volný vstup do Fitness centra, denně tenis, volleyball, badminton, stolní tenis, kulečník, půjčení kajaku a windsurf (denně 1h zdarma), lekce jógy

All Inclusive končí okamžikem odjezdu z resortu, nehledě na to, v kolik hodin musíte odevzdat svou vilu v den odjezdu. Hotel může podmínky All Inclusive bez předchozího upozornění změnit.

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (říjen), 2 osoby, All Inclusive

Cena pro dospělou osobu:

 • dvoulůžkový Beach bungalov: 4.040,-Kč x 7 nocí
 • -25% sleva brzký nákup do 29.2.2024
 • All Inclusive: 2.450,- Kč x 7 nocí
 • optimální cena letenky Praha – Maledivy – Praha 23.000,-Kč 
 • transfery hydroplánem 9.870,-Kč
 • ČJ delegát a asistence na místě 700,-Kč

Osoba celkem s All Inclusive = 72.280,- Kč

Jitka K.

Dobrý večer paní Nováková,
chtěli bychom Vám moc poděkovat za zprostředkování dovolené na Maledivách.  Vše proběhlo v naprostém pořádku – doprava (včetně hydroplánu),  ubytování a veškeré služby na ostrově Kuredu v Maledivách.  Byli jsme moc spokojeni,  skvělá dovolená.

manželé H.

Dobrý den, paní Burianová,

tak jsem se konečně dostala k tomu, abych Vám poděkovala za nejlepší dovolenou v našem životě:)))

Bylo to naprosto bez chyby a až teď jsme se trochu vzpamatovali z návratu do reality..

Vše bylo super.. místo, moře, jídlo, cesta, delegátka Anna:), personál na Kuredu, výlety, prostě absolutně jsme nenašli nic, co by nebylo na jedničku!!!

Děkujeme ještě jednou,

krásný den

Ivana JF

Dobrý večer paní Burianová,

konečně jsem se dostala k tomu Vám napsat zpětnou vazbu a zaslat slíbené svatební fotografie z Malediv 🙂
Svatební cesta v Kuredu Island Resort & Spa
Chtěli bychom Vám moc poděkovat za individuální přístup při zajištění naší svatební cesty. Vše bylo perfektní. Bydleli jsme v resortu Sangu, který je pouze pro dospělé a v nejkrásnější části ostrova. Zajeli jsme si do 5.8. Undersea Restaurant, která je na sousedním ostrově a byl to skvělý zážitek. Maledivy zkrátka předčily naše očekávání a rádi se sem vrátíme.
Kateřina K

Skvělé je, když se můžete spolehnout na individuální přístup, znalosti a naprostý servis. Ne vždy má člověk čas a chuť vybírat destinaci, letenky a tipy na výlety a pokud jste na tom podobně, rozhodně kontaktujte Dovolenou Snů. Pouze nastíníte, jak si dovolenou představujete a díky profesionálnímu přístupu a skvělým zkušenostem Vám bude nabídnuta opravdu vaše dovolená snů. Tím to bych chtěla poděkovat a vřele doporučit jejich služby.

Mějte pěkný začátek týdne

Adéla S.

Moc děkujeme za úžasnou organizaci naší dovolené na Maledivách. Ostrov Kuredu je nádherný, plný užasných míst a skvělého personálu. Měli jsme to štěstí, že nás ubytovali pro nedostatek beach vil do water vily a musím říct, že už nikdy bych nešla do ničeho jiného. Zkrátka dovolená snů!

Šárka + Petr

Dovolená na ostrově Kuredu byla naší nejlepší volbou. Toto místo jsme si vybrali za účelem líbánek a bylo to skvělé. Předností je tu obsáhlý program All Inclusive, kdy jsou v ceně mimo jiné koktejly, výlet, golf, kurz šnorchlování, profesionální focení, masáž a další. Šnorchlování a potápění je zde moc pěkné, uvidíte zde želvy, rejnoky, žraloky a spoustu dalšího podmořského života. Zaměstnanci jsou velmi ochotní a přátelští.

Ubytovaní jsme byli na severní straně ostrova v O resortu, myslím že tato část je nejlepší, nejnovější a je zde krásně vidět západ slunce. Kdybychom měli najít nějaké mínus, tak snad jen horší podmínky pro plavání na severní straně ostrova, je tu málo vody a dosti kamenů. Dá se, ale chodit na druhou stranu ostrova.


Nahoru