Maledivy

Dhigufaru Island Resort *****

Chci bydlet v tomto hotelu

Tento krásný nový resort Dhigufaru se nachází na stejnojmenném ostrůvku Dhigufaru, který má rozlohu 35 000 m2. Velikostí ostrova a s pouze 40 vilami patří k menším na Maledivách, což je ideální volba pro ty, jenž ocení osobní přístup všech pracovníků a příjemnou vzdálenost na různé kouty ostrova (do restaurace, baru, centra vodních sportů…). Vnitrozemí ostrova je protkáno cestičkami v zeleni, pobřeží je lemováno krásně širokými plážemi s jemňoučkým pískem po kterém se velmi příjemně chodí bosky. Boty zde na Dhigufaru prakticky nepotřebujete, jelikož všechny cestičky i podlaha v restauracích jsou z písku. Doporučujeme mít oči stále otevřené, nedaleko pobřeží se pravidelně objevují hejna delfínů. Dhigufaru je navíc součástí atolu Baa, chráněné podmořské rezervace v UNESCO. Tvoří ideální základnu pro potápěče a nezapomenutelným zážitkem bude výlet za mantami či žraloky velrybími. Šnorchlovat se dá i přímo v rámci laguny, kde spatříte krásné pestrobarevné ryby a také rejnoky a útesové žraločky. Korály jsou však bohužel jako na většině míst v rámci Malediv mrtvé, což je důsledek globálního oteplování.

Ostrůvek je rozdělen na 3 části: na východní straně se nachází chráněná pláž Boaku, vhodná pro děti díky velmi mělké laguně. Na této straně se nachází stejnojmenné plážové vily. Doporučujeme volit ubytování na západní straně, kde je nejširší pláž Veli a nejkrásnější koupání. Zároveň stejnojmenné plážové vily jsou obrostlé zelení ze všech stran a tudíž skýtají pro hosty naprosté soukromí. Podél severní strany ostrova se táhne útes Aanu, který ostrůvek chrání a tvaruje. Na této straně se nachází nadvodní vily a také hlavní bar s bazénem. Na Dhigufaru  se dostanete hydroplánem za 40 minut nebo můžete letět vnitrostátním letem z Male do Dharavandhoo a odtud poté člunem až na Dhigufaru (kombinace vnitrostátní let + loď trvá dohromady cca 50 minut).

Od 31.5.2019 dočasně uzavřen z důvodu výstavby nových vil. 

 • od 31.5. dočasně uzavřen
 • krásná butiková pětihvězdička
 • bezchybné pláže s měkkým pískem
 • mělčí tyrkysová laguna
 • velmi dobře vaří
 • příjemný osobní přístup
 • velikost ostrova tak akorát
 • Baa atol
 • pravidelně pozorováni delfíni
 • vhodný pro rodiny s dětmi
 • hydroplán nebo vnitrostátní let s lodí
 • možná kombinace s dalším ostrovem v okolí
 • doporučujeme část Veli
 • soukromí a klid

V resortu Dhigufaru se nachází Funa Spa centrum, které nabízí řadu relaxačních a zkrášlujících procedur. Zajít si můžete třeba do salonu, kde se postarají o vaše vlasy a obličej. Dále můžete navštívit třeba saunu a páru nebo si zajít na masáž.

Jak už bylo zmíněno, resort se nachází v oblasti Baa atolu, kde se nachází bohatý podmořský svět. Jedna z možných dalších aktivit je třeba pozorování delfínů či velryb v jejich přirozeném prostředí poblíž ostrůvku s průvodci. Na ostrově se také nachází potápěčské centrum, pořádají se tu různé výpravy a exkurze za potápěním díky velkému reefu s rozmanitou vodní říší. Pro vášnivé rybáře se zde konají rybolovy při západu slunce.

Z vodních sportů si tu můžete vyzkoušet kitesurfing, windsurfing, šnorchlování, vodní lyžování, wakeboarding, jízdu na nafukovacích atrakcích, paddleboarding, můžete si půjčit kajaky či kánoe, katamarány, vodí skútr. Z pozemních sportů si můžete zahrát volejbal, šipky, biliard nebo foosball. Pro zábavné večery je tu zařízeno karaoke a jednou týdně tu hraje živá hudba.

Kromě toho je tu pro děti dětský klub. Také tu je fitness centrum.

Ubytovat se můžete ve vilkách, které se nachází podél obvodu ostrova. Jednotlivé vilky jsou postaveny s dostatečnými rozestupy zajišťující soukromí hostů.

Plážová vila celkem 30 vil o rozloze 49 m2, z kterých máte přímý přístup na pláž. Nachází se buď u pláže Boaku, nebo u větší pláže Veli. Veli Beach vila je o něco dražší a má velikou výhodu v umístění na široké pláži Veli. Navíc Veli vily jsou ponořené v zeleni, díky čemuž máte na terase naprosté soukromí a vlastní přístup k pláži skrz privátní uličku v zeleni. Boaku vily jsou přímo na pláži a na terase není moc soukromí. Každá vilka má venkovní koupelnu s dvěma sprchami a vanou, terasu s posezením a vlastní lehátka na pláži. Interiér je vybaven dřevěným nábytkem a laděn do přírodního stylu. Uvnitř najdete manželskou postel velikosti King, šatní skříň a psací stolek s židlí.

Semi Water vila celkem 10 vilek o rozloze 53 m2. Jsou napůl postaveny na souši a napůl nad vodou – z terasy přístup rovnou do moře. Interiér a vybavení jsou téměř shodné jako plážové vily.

 • dovolená snů 40 vil
 • dovolená snů klimatizace, minibar, sejf, telefon, WiFi zdarma, TV, kávovar/ rychlovarná konvice, fén, toaletní potřeby
 • dovolená snů laguna, zahrada
 • dovolená snů polopenze, plná penze, All Inklusive

V resortu se nachází celkem 4 restaurace. Hlavní restaurace Dhandifulhu nabízí krásné prostředí s výhledem na oceán. Pochutnáte si tu na celosvětové kuchyni, kromě toho se tu pořádají maledivské noci s tradičními pokrmy. Součástí restaurace je i bar. Thundi Pool Bar se nachází u bazénu a nabízí občerstvení formou bistra a různých jednohubek, odpolední kávu i čaj. A samozřejmě nejrůznější koktejly. Athiri Restaurant & Wine Cellar je vinný sklípek umístěn na vodě s přímým vstupem na pláž. Pokrmy si tu dáte formou á la carte. Menu ladí s nabízeným vínem a vždy vám někdo doporučí, co si dát. Poslední restaurací je Holhuashi Pavilion, která vám nabídne letní osvěžení v podobě zmrzliny nebo čerstvého džusu, v nabídce také čerstvě pečené pečivo. Restaurace je oblíbená hlavně u dětí.

Je tu také možnost udělat si piknik přímo na pláži.


Nahoru