Resort Sun Siyam Olhuveli (dříve Olhuveli Beach Resort) se nachází pouhých 34 km od Malé, v Jižním Malé atolu. Doprava z mezinárodního letiště je organizovaná rychločlunem (plavba cca 45 minut), díky čemuž je resort vhodný i pro kratší pobyty, což využijí zejména klienti kombinující Maledivy s poznáváním na Srí Lance. Výhodou je také menší časová ztráta při transferech z/na mezinárodní lety, protože rychločlun jezdí také po setmění a na rozdíl od hydroplánu může vyplout i za relativně špatného počasí.

Olhuveli je součástí značky Sun Siyam, která má na Maledivách další tři resorty (kategorie 5*). Je sice svým designem starší, ale nabízí kvalitní servis. Vzhledem k ceně se jedná o dostupnou čtyřhvězdičku a skvělou volbu i pro rodiny s dětmi.

Resort se nově rozšířil i na vedlejší ostrůvek, který nabízí ubytování v nových nadvodních vilách. Ostrůvek je připojen ke stávajícímu ostrovu molem. Kromě nových pokojů zde najdete i bary a restaurace, které rovněž můžete využít, i když jste ubytovaní na stávajícím ostrově.

 • kvalitní čtyřhvězdička
 • poblíž Malé
 • výhoda transferu lodí – nejmenší časové ztráty při transferech
 • možnost nočních transferů
 • vhodné pro kratší pobyty
 • ideální pro kombinace se Srí Lankou
 • starší design původních pokojů
 • základní kategorie ubytování v dvoupatrových blocích po 4 pokojích
 • nové Grand Deluxe pokoje a Grand Beach Vily
 • příjemná cena
 • lze vzájemně propojit 2 pokoje pro větší rodiny
 • od dubna 2019 propojení s vedlejším ostrovem s novými nadvodními vilami

Aktivní jedince potěší široký výběr aktivit a sportů – bazén, tenisové a badmintonové kurty, plážový volejbal. I milovníci vodních sportů a adrenalinu si zde přijdou na své – mohou zkusit windsurfing, vodní lyže, jízdu na katamaránu či v kajaku. Pro ty méně aktivní jsou zde stolní hry či kulečník. Oázou klidu jsou lázně, kde si můžete dopřát masáž, či některou z procedur. O večerech resort Sun Siyam Olhuveli ožívá lehkou zábavou, zejména živou muzikou, karaoke, diskotékou či tradičními maledivskými večery s ukázkou místních tanců.

Na Maledivy se jezdí zejména kvůli nádhernému podmořskému světu – ten můžete objevovat s pomocí potápěčského centra, které zabezpečí potápění s přístrojem jak pro začátečníky, tak pokročilé. Nebo stačí vzít šnorchl a brýle a brouzdat se místní lagunou a pozorovat pestrobarevné ryby či malé rejnočky. Na mapě resortu jsou vyznačená místa, kde lze šnorchlovat, na zbylých lokalitách kolem ostrova je převážně písečné dno bez bohatého podmořského života (ideální pro bezpečné koupání dětí). K dispozici jsou samozřejmě i nejrůznější výlety, např. za delfíny, šnorchlováním na venkovním reefu či za rybařením…

Potřeby k šnorchlování jsou zdarma k půjčení pro hosty ubytované v Grand Beach Villa, Grand Beach Villa with Pool, Grand Beach Suite with Pool, Grand Water Villa and Grand Water Villa with Pool.

Resort je velmi vhodnou variantou pro rodiny s dětmi – většina pokojů / vil ubytuje až 2 děti do 14.99 let, a samozřejmostí je dětský klub a speciální dětská jídla.

Jedná se o propojené 3 ostrovy mezi sebou – původní ostrov, Dream Island a Romance Island (pouze pro dospělé).

V resortu Sun Siyam Olhuveli jsou základní kategorie ubytování formou pokojů umístěných ve dvoupatrových blocích, v každém bloku jsou umístěny 4 pokoje (dva v přízemí a dva v patře). Vyšší kategorie jsou v samostatně stojících vilách na pláži, či luxusních navodních vilách. Každý pokoj či vila má privátní terasu / balkon s lehátky.

Všechny pokoje či vily na pláži mají kapacitu 3 dospělí nebo 2 dospělí + 2 děti. Grand Beach vila with pool až 4 dospělé či 2 dospělé + 3 děti. Vily nad vodou mají kapacitu menší: 2 dospělí + 1 dítě nebo 3 dospělí. Honeymoon Water vila pouze 2 dospělé. Presidential Water Suite ubytuje až 4 dospělé.

Deluxe pokoje – mají 50 m2 a jsou umístěny v blocích po 4 pokojích (dva pokoje v přízemí a dva v patře). Leží přímo u pláže a nabízí krásné výhledy na pláž a moře. V koupelně je sprchový kout. Je možné vzájemně propojit dva pokoje pro větší rodiny!

Beach vila – Již samostatně stojící vilka přímo na pláži s plochou 84 m2. Má vlastní lehátka u pláže. Vzadu se vilka otevírá do otevřené koupelny tvořící privátní nádvoří. V koupelně najdete jak vanu, tak sprchový kout.

Grand Beach vila – nová kategorie ubytování od 15.11.2017. Má 80 m2 a prosvětlený moderní design. Koupelna je napůl venkovní, tvořící privátní zahrádku. Vila ubytuje 3 dospělé nebo 2 dospělé a 2 děti (manželské lůžko, sofa a přistýlka). V koupelně je vana i sprchový kout.

Grand Beach vila s bazénem– nová kategorie ubytování od 1.8.2017. Má 91 m2. Jedná se o vilu na pláži, která má navíc venkovní bazén s výhledem na oceán a prostornější ložnici s obývacím koutem. V zadní části je vana, sprcha a navíc venkovní sprcha. Může ubytovat až 3 dospělé, nebo 2 dospělé a 2 děti.

Grand Beach Suite s bazénem – Na rozdíl od ostatních vil ubytuje až 4 dospělé nebo 2 dospělé a 3 děti. Má privátní bazén a 101 m2.

Deluxe Water vila – vila nad vodou na kůlech se schůdky do moře z privátní terasy. Velikost 64 m2.

Jacuzzi Water vila – 82 m2 nadvodní vila která má navíc vířivou vanu.

Sunset Jacuzzi Water vila82 m2 identická jako Jacuzzi Water vila, situovaná v nejlepší pozici v rámci ostrova k pozorování nerušených západů slunce nad oceánem.

Honeymoon Water vila – nadvodní vily mají 123 m2 a nabízí dokonalé soukromí. Mají obývací pokoj oddělený od ložnice dvěřmi. Samozřejmostí je vířivka situovaná na venkovní terase. Kapacita pouze 2 dospělé osoby.

Presidential Water Suite – nejluxusnější a největší kategorie ubytování v Olhuveli s plochou 270 m2. Tato nadvodní vilka má 2 samostatné ložnice, každá se vstupem na terasu. Obývací a jídelní prostor a kuchyňka. Na terase je privátní bazén i vířivá vana. Hosté mají k dispozici 24 hodin denně vlastního komorníka. Presidentské vilky se nachází na samém konci mola s vodními vilami.

 

Resort Olhuveli má od 1.4.2019 v nabídce i nové pokoje na vedlejším ostrůvku, který je propojený molem s hlavním ostrovem, na kterém resort sídlí. Na vedlejším ostrůvku se kromě nových pokojů nachází i restaurace a bary.

Grand Water vila (od 1.4.2019) – celkem 52 moderních a prostorných nadvodních vil o rozloze 80 m2. Z vily máte přímý vstup do laguny z terasy, kde najdete lehátka. V koupelně navíc najdete kromě vany i dešťovou sprchu. Maximální kapacita pokoje jsou 3 dospělí nebo 2 dospělí a 2 děti.

Grand Water vila s bazénem (od 1.4.2019) – celkem 28 luxusních nadvodních vil o rozloze 92 m2. U vily na terase najdete soukromý bazén s lehátky, odkud se vám naskytne panoramatický výhled na oceán. Kromě vany tu najdete dešťovou sprchu. Maximální kapacita pokoje jsou 3 dospělí nebo 2 dospělí a 2 děti.

 • dovolená snů 164 vil v 9 kategoriích
 • dovolená snů WiFi, televize, klimatizace, stropní větrák, sejf, minibar, denně láhev vody ve vile, servis na kávu a čaj, telefon, fén na vlasy, žehlička + prkno, záchranné vesty, lehátka.
 • dovolená snů pláž, oceán
 • dovolená snů plná penze, All Inclusive

Vaše chuťové pohárky budou rozmazlovat 9 restaurací a 5 barů. Předností je vypěstovaná organická zelenina a čerstvě ulovené ryby a mořské plody.

Chutná jídla příjemně doplní posezení převážně na pláži, či na venkovní terase.

All Inclusive zahrnuje (platnost do 10/2024):

 • snídaně je dostupná formou rozsáhlé bufetové nabídky v restauraci Sunset (hlavní restaurace) /Malaafaiy od 07:30 do 10:00
 • obědy se podávají v Sunset restauraci (hlavní)/ Malaafaiy od 12:30 do 14:30
 • bohatá bufetová večeře na vás čeká v Sunset restauraci/ Malaafaiy od 18:30 do 21:00
 • nemusí být vždy otevřené obě bufetové restaurace – záleží na obsazenosti hotelu, restaurace se také odvíjí od typu vily
 • alkoholické a nealkoholické nápoje jsou servírované během dne od 10:00 do 24:00 (voda, sladké nealkoholické nápoje, balené ovocné džusy, čepované pivo, káva, čaj, ledová káva, ledový čaj, espresso, cappuccino, latte, macchiato, stolní víno, gin, vodka, rum, whiskey, tequila, brandy, vybrané koktejly a moktejly)
 • minibar doplňovaný 1x denně (s vybranými nealko nápoji a pivem)
 • na výběr 1 ze 2 aktivit – exkurze/výlet -šnorchlovací safari, nebo výlet na místní ostrov
 • nemotorizované vodní sporty 1 hodina denně (kajak, paddle board, hydro bike)
 • 30min skupinová lekce šnorchlování na osobu za pobyt 
 • 30min skupinová lekce windsurfingu na osobu za pobyt (jen do 10/2023)
 • 60min půjčení windsurfingového vybavení na osobu za pobyt (pouze pro zkušené uživatel a platné od 11/2023 do 10/2024)
 • přístup do fitness centra, tenis, badminton, kulečník, billiard, šachy, šipky
 • kredit 50 USD do Spa na pobyt/dospělou osobu – nutná rezervace
 • sleva 40% na jídlo v á la carte restauracích Siyam Orchid, Namaste, Maghrib Grill – nutná rezervace

Rozsah All Inclusive může hotel bez předchozího upozornění změnit. 

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (říjen), 2 dospělé osoby, All Inclusive

Osoba v dvoulůžkovém pokoji: 

 • dvoulůžkový Deluxe pokoj: 5.870 Kč x 7 nocí
 • All Inclusive: 1.730,-Kč x 7 nocí
 • 15% sleva brzký nákup
 • transfery člunem: 6.330,- Kč
 • optimální cena letenky Praha – Maledivy – Praha 23.000 Kč
 • ČJ delegát a asistence na místě 700 Kč

Osoba celkem s All Inclusive = 75.530,- Kč

Helena A.

Dobrý den Aničko

Chtěla bych Vám poděkovat za naplánování krásné dovolené přesně podle našich představ. Hotel na Maledivách neměl chybu, všechno klaplo na jedničku (i o 30min opožděný rychločlun byl vlastně ku prospěchu, že jsme se před jízdou mohli v klidu ukotvit na zemi). Rezort mohu doporučit všemi deseti, nikdo ani na žádné spropitné nečekal, všichni se snažili dělat vše, co nám na očích viděli, delegáta rezortu jsme viděli jen při příjezdu, nic jsme od něj nepotřebovali po celou dobu bezproblémového pobytu. I na dortu pro dceru jsme se dohodli bez potíží a překrásná výzdoba postele pro oslavenkyni byla též milá. Syn si mezi zaměstnanci hotelu „našel přátelé“, takže jestli někdy ještě na Maledivy, tak jiný rezort asi neukecáme :-).

Ještě jednou bych Vám chtěla poděkovat za komunikaci před i během pobytu, na všechny mé „zvídané, zbytečné a nepodstatné otázky“ jste měla vždy relevantní odpověď. Až budeme zase plánovat dovolenou za hranice všedních dnů, ozvu se.


Nahoru