Maledivy

Fihalhohi Island Resort ***/*

Chci bydlet v tomto hotelu

Fihalhohi Island Resort v jihozápadní části atolu Male je místem, které vás okouzlí výhledem na Indický oceán a přírodními krásami tropického ostrova. Místní útesy patří podle zkušených potápěčů mezi jedny z nejhezčích potápěčských lokalit. Resort se nachází přibližně 28 kilometrů od letiště v Male, transfer motorovým člunem trvá zhruba 60 minut.

Ač se jedná o ekonomickou variantu, Fihalhohi rozhodně nabízí pohodlí v kouzelných bungalovech nacházejících se jen pár metrů od moře nebo přímo nad vodou.

 • 15.5.-31.10.2022 rekonstrukce všech pokojů a úprava pláže
 • cenově příznivá varianta
 • transfer lodí – nejmenší časové ztráty v návaznosti na mezinárodní lety
 • krásné šnorchlování
 • ubytování u pláže či nad vodou
 • možnost kombinace krátkých pobytů se Srí Lankou
 • recepce 24 hodin denně
 • od polopenze až po All Inclusive

Díky široké nabídce aktivit a exkurzí budete mít o zábavu postaráno. Na výběr jsou výlety do hlavního města, výlety lodí s pozorováním delfínů, plavba lodí k útesům a potápění se v okouzlujícím a pestrobarevném podmořském světě, poznávání místních rybářských vesnic, večerní aktivity připravené animátory (živá hudba, diskotéky, karaoke), vodní sporty, indoorové i outdoorové aktivity – plážový volejbal, stolní tenis, fitness centrum, stolní fotbal… .

Aeolus Dive Center nabízí široké spektrum potápěčských aktivit jak pro začátečníky, tak pro zkušené potápěče, a k dispozici je i vyučený tým instruktorů (mluvící Anglicky a Německy). Pro začátečníky denně pořádají zkušební 10-minutové ponory v laguně (do hloubky 1 metru) tato aktivita je zdarma. Centrum vodních sportů poskytuje vybavení pro vodní sporty – windsurfing, vodní lyžování, katamarán, kanoe, jízda na nafukovacím banánu… Ve správné sezóně zajistí neopakovatelný zážitek plavání s mantami či žraloky obrovskými.

Pokud budete mít chuť naopak relaxovat, v lázních si můžete dopřát různé druhy masáží (thajské masáže, lávové kameny, masáže nohou apod.).

Fihalhohi Island Resort nabízí čtyři druhy ubytování – od bungalovů na pláži, až po luxusní nadvodní vily:

Garden pokoj (dříve Classic): jednoduše zařízený bungalov s rozlohou 25 m2, max 2 dospělí a 2 děti – přízemní vilky s doškovou střechou, co vilka to 2 samostatné pokoje, výhled na moře z terasy. V koupelně je sprchový kout.

Deluxe pokoj (dříve Comfort): 27 m2 – nabízí vypracovanější interiér než Garden pokoj . Jsou to dvoupatrové domky s dvěma pokoji v přízemí a v patře. V koupelně má vanu i sprchový kout. Deluxe Sky je pokoj v patře, Deluxe Beach je pokoj v přízemí. V Deluxe Sky ubytují 2 nebo 3 dospělé, V Deluxe Beach na přízemí 2 dospělé + 2 děti.

Premium Beach pokoj: 27 m2, max 2 dospělí a 2 děti, Premium bungalovy jsou přízemní a nabízí víc soukromí, nachází se v nejklidnější části ostrova. Jsou navíc vybaveny TV se satelitními kanály a servisem na přípravu kávy a čaje. Bungalovy jsou vždy po dvou spojené zdí. 

Water Villa : nadvodní vilky se schůdky z terasy rovnou do moře, nabízejí úchvatný výhled na moře a pláž a na východy a západy slunce. Rozloha 37 m2, max 2 dospělí a 1 dítě, vana, TV se satelitními kanály, servis na přípravu kávy a čaje.

 • dovolená snů 150 bungalovů ve 4 kategoriích
 • dovolená snů Klimatizace a stropní větrák, WiFi zdarma, sejf, minibar, soukromá terasa či balkon s prostorem na sezení, telefon, fén.
 • dovolená snů moře, pláž a zeleň
 • dovolená snů polopenze, plná penze, All Inclusive

Restaurace Palm Grove poskytuje snídaně, obědy a tematické večeře formou bufetu. Konají se zde také večerní aktivity. Restaurace skvěle vystihuje duch celého ostrova a hostům je ze všech stran poskytnut výhled na oceán. Je na výběr z Evropské nebo anglické snídaně, co se týče obědů, k dispozici je široká nabídka kontinentální, asijské nebo maledivské kuchyně, večeře jsou tematické. Pokud hledáte romantiku, je možné si předem zarezervovat večeři na privátní terase (tato možnost není zahrnuta v All-Inklusive).

V Surf Café vám připraví čerstvé saláty nebo sendviče, hamburgery, pizzu, čaj, kávu a různé drinky.

Fisherman´s Bar s karaoke a tanečním parketem je hlavním barem resortu, kde to ve večerních hodinách žije díky živé hudbě a DJ. Bar Blue Lagoon je naopak klidným místem nacházejícím se na pláži, kde můžete v poklidu a bez hudby popíjet lahodné koktejly. Nachází se tu i další bary, z nichž jediný Beach Hut není zahrnut v All-Inklusive.

V ceně All Inclusive nejsou koktejly. 

All Inclusive zahrnuje (platnost do 10/2024) :

 • snídaně, obědy a večeře v Palm Grove 
 • odpolední svačinu v Blue Lagoon Baru 
 • rozlévané lihoviny (gin, vodka, rum, whiskey, brandy), stolní vína (bílé, červené a růžové), točené pivo
 • nealkoholické nápoje: coca cola, dietní kola, fanta, sprite, tonic, soda, balené ovocné džusy, voda, káva a čaj
 • v ceně All Inclusive nejsou koktejly

All inklusive začíná okamžikem check in (ubytování ve vile) a v den odjezdu končí v 12:00. Resort může podmínky All Inclusive bez předchozího upozornění změnit.

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (září-říjen), 2 dospělé osoby, All Inclusive

Osoba v dvoulůžkové vile:

 • dvoulůžková Garden vila: 3.460,- Kč x 7 nocí
 • All Inclusive: 2.310,- Kč x 7 nocí
 • transfery rychločlunem 4.310,- Kč
 • optimální cena letenky Praha – Maledivy – Praha 23.000 Kč
 • ČJ delegát a asistence na místě: 700 Kč

Osoba celkem s All Inclusive = 68.400,- Kč

Michaela Ř.
Dovolenou jsme strávili na Maledivách na Fihalhohi Island Resortu. Jelikož nás cestovalo celkem 11 osob, včetně malých děti a 1 kojence, bylo celkem obtížné skloubit požadavky všech členů. S tím nám velice pomohli zde v cestovní kanceláři. Pan Jakub se nás ujal a vše s námi prošel, poradil nám a dokázal pro nás vybrat tento nádherný ostrůvek. Ostrov je jedinečný tím, že je plný zeleně, všude je hodně palem a vegetace. Je menší, všude máte kousek a z jedné strany na druhou se dostanete za 10 minut. Nádherné pláže s bílým pískem jsou samozřejmostí, stejně jako nádherná tyrkysová voda. Korály jsou v dnešní době již celkem poznamenané vlivem globálního oteplování a také činností lidí a nejsou tak barevné, ale je stále na co koukat. Potkáte zde želvy, baby žraloky, rejnoky. Viděli jsme i malou mantu a nespočet překrásných barevných ryb. Ubytování je pěkné, čisté, 3x denně uklizeno, veškeré typy ubytování jsou cca 5-10 kroků na pláž. Wifi pokrytí velmi dobré, spojení přes WhatsApp nebo Messenger do České republiky bez problému. Kdo se nechce slunit, všude dostatek místa ve stínu. Každý pokoj má svá lehátka, která vám na požádání převezou na tu část pláže, kde se vám zrovna líbí. Personál vždy milý, usměvavý, vždy nápomocný. Strava vynikající!! Výběr široký, denně ryby-ty jsou tedy upravované velmi chutně, jedly je i děti, které je příliš v oblibě nemají, kuřecí , hovězí, rýže , těstoviny, opravdu vše. Plus 1 krát možnost nechat si připravit tygří krevety nebo humra za cenu 15 $ talíř s krevetami, 25$ půlka humra. Velký výběr ovoce ( papaja, pashion fruit, ananas, meloun, liči, jablka, pomeranče, marakuja…), vynikající dezerty, plus každý den koutek s indickou kuchyní – luxusní, pozor jen hodně pálivé pokrmy. Pití vše originál nápoje z láhve, veškeré pití servírováno do skla – cola, cola zero, sprite, tonic, 100% džusy (asi 5 na výběr). Koktejly a espresso za poplatek. Krásné výlety – všechny stojí za to, jen výletu na sandbank se vyhněte, ten za to nestojí. Celkově bych to shrnula jako úžasnou dovolenou, která neměla chybičku a moc bychom chtěli poděkovat panu Antošovi z cestovní agentury za jeho práci .

Nahoru