Ať už se chcete potápět, nebo si jen tak užívat tropického ráje, přepychový ostrovní resort LUX* South Ari Atoll vás uchvátí svým kouzlem. Namísto přebujelé opulence nabízí nové chápání luxusu, jenž se nevzdaluje, ale přibližuje přírodě. Svěží koncept značky LUX někteří z vás budou znát ze sesterských resortů z Mauricia, je zárukou kvality.  Tento k životnímu prostředí šetrný resort najdeme na ostrově Dhidhoofinolhu v jižním Ari atolu. Z mezinárodního letiště v Malé se do resortu dostanete buď hydroplánem (25 minut letu) nebo kombinace vnitrostátního letu 20 min + 10 min lodí. Oba typy transferu stojí stejně, resort rozhodne dle času příletu / odletu, kterým transferem poletíte, aby co nejlépe navazoval na vaše mezinárodní lety. LUX South Ari Atoll byl dříve označován jen jako LUX Maledives.

 • fantastický resort kde se nebudete nudit
 • záruka kvality značky LUX
 • spoustu výletů a sportu
 • vhodné i pro náročné rodiny
 • nádherné vilky s doškovou střechou
 • výlet za žraloky velrybími celoročně
 • nádherné pláže

 • snídaně až All Inclusive
 • široký výběr 8 restaurací a 5 barů
 • svěží design
 • lékař přímo v resortu
 • transfery organizovány buď hydroplánem, nebo kombinace vnitrostátní let + loď (toto rozhoduje resort dle času příletu / odletu)

Bonusy pro novomanžele a výročí svatby.

Více o nabízených slevách ↓

Svatební cesta / výročí svatby:

 • talíř s ovocem, láhev šumivého vína na vile při příjezdu
 • 1x párová masáž (30 minut) 
 • 1x dort a dekorace postele
 • během pobytu: zachyťte své momenty v ráji s fotografy ze studia „Photo Fanatics“

Platí až 12 měsíců od svatby. U výročí se musí jednat o půlkulaté nebo kulaté výročí a datum by mělo být v rámci pobytu. Pro doložení data svatby je třeba předložit oddací list. 

Resort LUX South Ari Atoll na Maledivách se nachází na protáhlém ostrůvku a svým hostům nabízí 4 kilometry nádherných pláží s jemným pískem, omývaných teplými vodami průzračného Indického oceánu. Relaxovat můžete také u dvou infinity bazénů.

Milovníci podmořského života zde budou ve svém živlu. Pro potápěče zde funguje prvotřídní PADI potápěčské centrum, ale i se šnorchlem můžete objevovat bohatý podmořský svět (zapůjčení šnorchlovacího vybavení je zdarma). Unikátní jsou žraloci velrybí, které v okolí můžete potkat prakticky celoročně.

V LUX South Ari Atoll se nebudou nudit ani aktivní jedinci, pro které je připraveno bohaté vyžití. Zdarma osvětlené tenisové kurty, fitness centrum, nemotorizované vodní sporty (kanoe, šlapadla, kajaky), průvodcované výlety za šnorchlováním na domácím reefu, stolní tenis, kulečník, fotbálek. Za poplatek můžete zkusit potápění, windsurfing, vodní lyže, vodní skútry, kitesurfing, rybaření, výlety, nebo si půjčit kola. Lázeňské centrum nabízí vybrané menu masáží a jiných procedur, saunu či hammam. Pravidelně jsou pořádány také lekce jógy. 

Pro ty nejmenší je dětský a teen klub. V resortu nechybí lékař. 

Ani na Maledivách nechybí tradiční překvapení typické pro značku LUX – vlastní vynikající kafe a zmrzlina, venkovní kino, strom přání…

LUX* South Ari Atoll má celkem 187 vil, které buď lemují pobřeží, nebo jsou postaveny nad mořem. V ložnici je vždy manželská postel (není-li níže specifikováno jinak). Všechny vily mají samostatnou sprchu a vanu (mimo kategorie Romantic Pool Water vila, ve které vana není). Do každé vilky se vejde alespoň 1 teenager až do 17 let. 

Beach Pavilion (60 m²) je základní kategorií s přístupem na pláž. Nejedná se o privátní vilu, ale ve vile jsou vždy dva samostatné pokoje – to je výhodné zejména pro rodiny, které chtějí soukromí ale zároveň být hned vedle sebe (propojení není zevnitř, ale z pláže přes přepaženou venkovní terasu). Některé mají manželskou postel, některé dvě samostatné postele, preferenci lze vyžádat (bez garance). Kapacita max. 2 dospělí + 1 teenager do 17 let.

Beach Vila (95 m²) je samostatně stojící vilka s velikou terasou, přímo u pláže. Oproti Beach Pavilionu je prostornější, a ve vile je vždy pouze 1 pokoj (vilu máte celou privátně pro sebe). Kapacita max. 3 dospělí nebo 2 dospělí + 2 teenageři do 17 let. 

Beach Villa s bazénem (116 m²) má navíc venkovní privátní bazén a malou zahrádku. Kapacita max. 2 dospělí + 1 teenager do 17 let.

Romantic Beach Villa s bazénem (136 m²) nová kategorie vil ( dokončená 12/2023) jedná se o samostatně stojící vilky, které se pyšní nekonečným bazénem a výhledem na oceán, který je jen pár kroků od vaší vily. Toto luxusní ubytování nabízí přímý přístup na pláž a lagunu. Vila má venkovní a vnitřní koupelnu s prostornou vanou. Kapacita max. 3 dospělí nebo 2 dospělí + 2 děti nebo teenageři do 17 let.

Family Lagoon Pavilion (130 m²) toto ubytování je speciálně určeno pro rodiny s dětmi. Vila má jeden společný vstup a dvě ložnice, každá z ložnic má vlastní terasu. V jedné ložnici je manželská postel, v té druhé dvě oddělené postele. Kapacita až 4 dospělí + 2 teenageři do 17 let nebo 2 dospělí + 4 teenageři.

Water Villa (98 m²) nadvodní vila, molo vedoucí k nim patří k nejdelším na Maledivách. Kapacita max. 3 dospělí nebo 2 dospělí + 2 teenageři do 17 let. 

Romantic Water vila s bazénem (bez dětí) –  je nadvodní vila s velikostí 110 m², která má navíc i privátní bazén a unikátní „hnízdo lásky“ – závěsné křeslo na lenošení na vaší terase připomínající svým designem ptačí hnízdo. V koupelně je pouze sprcha, ne vana (privátní bazén vynahradí). Určeno pouze pro dospělé, max. 2 osoby.

Temptation Water vila s bazénem (220 m²) – v resortu pouze 3x. Speciálně určená pro zamilované dvojice, které chtějí zažít tu pravou romantiku. Z vily se skýtají nádherné výhledy přímo na východ slunce nad Indickým oceánem. Velmi prostorná terasa skrývá 14 metrový privátní bazén, jídelní stůl na romantická jídla ve dvou, unikátní „hnízdo lásky“ a denní lůžko s nebesy. Ve vile je také vířivka. Určeno pouze pro dospělé, max. 2 osoby.

Nejnáročnější klient ocení LUX Vila (360 m²), ta je v resortu jen jedna a je usazena na samém konci mola. Panoramatické výhledy na oceán a západ slunce, obývací pokoj s proskleným dnem na pozorování ryb přímo z pohodlí vaší vily, jídelní místnost, obrovská venkovní terasa s infinity bazénem. Kapacita 2 dospělí + 1 teenager do 17 let.

 • dovolená snů 187 vil 8-mi kategorií
 • dovolená snů WiFi zdarma, klimatizace, stropní větrák, televize, telefon, minibar, káva a čaj, sejf, fén na vlasy
 • dovolená snů oceán
 • dovolená snů snídaně, polopenze, plná penze, All Inclusive

Resort překypuje skvělými možnostmi, ať se jedná o jídlo, pití nebo sportovní a zábavní vyžití. Osm skvělých restaurací, které servírují čerstvé a lehké pokrmy maledivské i dalších světových kuchyní, doplňuje pětice příjemných barů včetně vinného sklepa, kavárny, plážového baru a nočního klubu.

Senses: orientální kuchyně s nádechem Indického oceánu je otevřená na obědy a večeře. Během dne zde funguje také bar. MIXE podává inovativní pokrmy (mezinárodní kuchyně, snídaně a večeře). Restaurace Smoke Shack otevírá pouze na večeře. Restaurace East Market servíruje speciality jihovýchodní Asie a funguje jak na snídaně, tak na večeře. 

Umami se soustředí zejména na japonskou kuchyni – sushi, teppanyaki, sake či japonská Whiskey. Je otevřená pouze na večeře a není zahrnuta v žádném předplaceném stravování hosté minimálně s polopenzí mají slevu 30% z cen v menu. 

Allegria potěší milovníky italské kuchyně (pouze večeře). Veli je bistro u bazénu, kam můžete zajít na osvěžující drink či lehkou svačinu z mořských plodů mezi 12:00-17:00. Beach Rouge nabízí během dne středomořskou kuchyni (12:00 – 22:00) a funguje také jako bar u pláže. Večer se mění v taneční parket 🙂

Typické pro značku LUX je vlastnoručně pražené kafe.

Dress code – LUX dbá zejména na pohodlí a nesvázané prostředí pro své hosty, v restauracích žádá hosty o zahalení plavek alespoň lehkým šátkem či tričkem. Během večeří je vyžadováno slušnější oblečení (smart casual).

Restaurace na snídaně (zahrnuté vždy): Mixe, East Market

Restaurace na večeře zahrnuté v polopenzi: Mixe, Allegria, East Market, Beach Rouge

Plná penze zahrnuje nad rámec polopenze obědy v: Senses, Veli (bar u bazénu), Beach rouge

All Inclusive zahrnuje (platnost do 01/2025): 

 • snídaně v MIXE a East Market 
 • oběd á la carte v Senses Restaurant, Veli Bar, Lagoon Bar a Beach Rouge
 • večeři á la carte v Senses a Beach Rouge, bufetovou v MIXE a East Market
 • káva a zákusy v Cafe LUX*,  zmrzliny 
 • ve všech restauracích a barech je All Inklusive menu, prémiové položky (humr, prémiové značky alkoholu, atd) jsou za příplatek
 • široký výběr nápojů z AI menu ve všech restauracích a barech – nealko, káva, čaj, pivo, víno, džusy, koktejly, likéry, dle otevíracích hodin 
 • konzumace z minibaru na vile – voda, džusy, nealko, pivo, víno, vodka, gin, sladké a slané chuťovky (doplňován 1x denně)
 • bar na pláži a u bazénu – pouze u Lagoon baru, Senses Beach a Beach Rouge
 • jóga, strečink, sauna, pára, bazén a relaxační zóna ve Spa (na lekce je třeba rezervace)
 • vybavení na šnorchlování, kajaky, šlapadla, výlety za šnorchlováním na místní útes (dle aktuálního rozpisu v diving centre, a dle počasí)
 • neomezený vstup do posilovny, tenisové kurty (osvětlené, pro rakety zdarma k zapůjčení, míčky za poplatek), stolní tenis, bocce, plážový volejbal
 • večery s živou hudbou, DJ, 1x týdně vystoupení tradičních tanců
 • WiFi připojení zdarma

All Inclusive začíná okamžikem příjezdu do hotelu, a končí okamžikem odjezdu z hotelu. Nehledě na check in a check out. Resort může podmínky AI bez upozornění změnit.

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (10.4.-30.4. a 1.10.-15.10.2024), 2 dospělé osoby, All Inclusive

Osoba v dvoulůžkové vile:

 • dvoulůžkový Beach pavilon: 8.390,- Kč x 7 nocí
 • 25% sleva při rezervaci min. 6 měsíců předem
 • All Inclusive: 6.340,- Kč x 7 nocí
 • transfery hydroplánem 10.000,- Kč
 • optimální cena letenky Praha – Maledivy – Praha 23.000 Kč
 • ČJ delegát a asistence na místě: 700 Kč

Osoba celkem s All Inclusive = 122.460,- Kč

Jana V.

Již podruhé jsme při výběru a zprostředkování naší dovolené oslovili p. Novákovou CK Dovolená Snů, která má nejen profesionální, ale i lidský a individuální přístup k zákazníkovi.

Dá se říci, že se nechceme řadit mezi turisty, ale spíše cestovatele, kteří rádi poznávají vždy jiný kout země, máme o dovolené, místu vždy představu, kterou se snažíme realizovat. „Překážkou“ není ani dítě, které s sebou vždy do vzdálených destinací bereme s námi, abychom se ze zážitků mohli vždy radovat celá rodina. Zde je omezením pouze destinace z důvodu očkování.

Poprvé jsme oslovili p. Novákovou v roce 2014, kdy se cílem naší dovolené stal kouzelný ostrov Reunion (poznávací okruh)v kombinaci s odpočinkovým Mauriciem(hotel Lux Le Morne). Nádherná dovolená, kterou dělá především výběr hotelů, místa, doporučení co vidět, atd….

Podruhé jsme oslovili p. Novákovou v roce 2015 za účelem výběru odpočinkové dovolené, kde podmínky byly dány:klid, krásné místo, větší ostrov, možnosti  šnorchlování, vhodné pro děti. Zvoleny byly Maledivy, hotel Lux South Ari Atoll.

Se službami p. Novákové nemůžete nikdy „šlápnout“ vedle, stejně tak jako s výběrem řetězce hotelů LuxJ. A proto závěrem patří napsat: Děkujeme!


Nahoru