Seychely

Ráj na Zemi s liduprázdnými plážemi
Chci se vydat na Seychely

Seychelské ostrovy jsou rájem na Zemi, a to v pravém slova smyslu. Čekají na Vás liduprázdné bílé pláže s žulovými balvany a palmami dokreslující smyslnost této země. Sestavujeme individuální zájezdy na Seychely a doporučujeme kombinaci dvou a více ostrovů Mahé, Praslin, La Digue nebo mikroostrovy. Díky tomu budete mít možnost poznat místní život Seychelanů a také krásu a jedinečnost místní přírody. Sami jsme Seychelské ostrovy procestovali a vyzkoušeli nespočet pláží, proto Vám rádi poradíme.

Pro inspiraci jsme pro vás připravili článek „Jeden z posledních ostrovních rájů“.

PODMÍNKY CESTOVÁNÍ COVID

HLAVNÍ SEZÓNA
po celý rok
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
let z Evropy trvá 11 hodin
cena letenky začíná na 23.000,–Kč
DOPRAVA
místní reprezentanti AJ
OČKOVÁNÍ
není třeba
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
bez víz, pas platný 6 měsíců po návratu
ČASOVÝ POSUN
+ 2 hodiny (+3 hodiny v zimním čase)
NA MÍSTĚ
hradí se ekologická taxa (od 1.8.2023)
25–100 SR os/noc (cca 45 – 170,–Kč os/noc)

Mapa a více informací o destinaci ↓

Na Seychelách nenaleznete megalomanské hotely panelákového typu. Seychely mají resorty nepřevyšující vegetaci. Hospodářství je závislé zejména na luxusním cestovním ruchu což se odráží i v ceně. Naši klienti mohou vybírat z jednodušších rodinných hotýlků nebo apartmánů bez stravování, přes střední kategorii 3 a 4 hvězdičkových hotelů po maximální luxus v nejzajímavějších resortech včetně pobytů na ostrovech jen s několika vilami. Při kombinaci ostrovů jsou transfery organizovány vnitrostátní leteckou dopravou, katamarány nebo helikoptérou. Přesuny z hlavního ostrova Mahé na sousední Praslin nezabere víc jak hodinu a z Praslinu na La Digue trvá přeplutí jen několik desítek minut.

Seychelská republika se rozkládá jižně od rovníku na 115 malých ostrovech, rozesetých v několika skupinách na ploše zhruba 1100 krát 800 km severovýchodně od Madagaskaru. Ostrovy jsou dvojího typu – vlastní Seychelské ostrovy nebo též Vnitřní ostrovy (Mahé, Praslin, La Digue, Silhouette aj.), ležící na severovýchodě státu, jsou tvořeny masivními žulovými skalisky, zatímco ostatek souostroví, souhrnně označovaný jako Vnější ostrovy, představují ploché korálové atoly (Amiranty, Coetivy, Providence, Farquhar a Aldabra. Obydleno je 33 ostrovů, přičemž 4/5 obyvatelstva se soustřeďují na největším ostrově Mahé, kde leží i hlavní město Victoria.

Seychely se těší poměrně stálému tropickému podnebí (ideální pro dovolenou během celého roku) s průměrnými denními teplotami mezi 24 a 30 °C a hojnému množství přeháněk, které jsou spíše příjemným zpestřením dne. Nejtepleji bývá v březnu až dubnu, relativně nejchladnějším obdobím roku pak léto od července do srpna. Vzhledem k blízkosti rovníku Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří.

Ostrovy (zvláště Vnitřní) jsou dosud z části pokryty hustým tropickým lesem a pro svou odlehlost od pevniny jsou domovem mnoha endemických živočichů a rostlin. Vědecká studie, vypracovaná v 90. letech, udává jako endemické „přinejmenším“ 75 druhů kvetoucích rostlin, 15 druhů ptáků, 3 druhy savců, 30 druhů obojživelníků a plazů a několik stovek druhů bezobratlých. V tomto směru vyniká zejména atol Aldabra, na němž žije největší světová populace obřích želv (150 až 180 tisíc jedinců), a který byl roku 1982 prohlášen za světové přírodní dědictví UNESCO. Dalším unikátním symbolem země je palma seychelská (Lodoicea maldivica) s obřími plody připomínající pozadí, vážícími kolem 20 kg. Také háj 4 000 těchto stromů ve Vallée de Mai na ostrově Praslin je od roku 1983 zapsán na seznam světového dědictví. Velkou většinu obyvatelstva Seychel, kolem 90 %, představují míšenci, potomci francouzských kolonistů a afrických otroků, hovořící seychelskou kreolštinou (Seselwa). Naprostá většina Seychelanů žije na trojici ostrovů Mahé, Praslin a La Digue.

Anantara Maia Seychelles Villas *****/*

Jeden z nejluxusnějších resortů na Seychelách s výjimečným konceptem.

7 nocí v dvoulůžkové Ocean View vile s bazénem + cesta 2 noci (10 dní dovolené), polopenze, optimální letenka z Vídně, transfery, AJ delegát. Platí v termínu 1.9.-30.9.2024 při rezervaci do 30.5. Termíny na říjen s příplatkem 31.000,-Kč/os. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

211.560,-Kč os. polopenze

Four Seasons Seychelles *****/*

Top luxusní resort, pro nás absolutní jednička na Seychelách. Leží na jihozápadním pobřeží Mahé nad zátokou, u jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Petit Anse.

Constance Ephelia *****

Luxusní Constance Ephelia na Mahé se nachází poblíž mořského národního parku Port Launay. Dvě pláže s jemným pískem a tropická zeleň jsou doplněny skvělým servisem.

7 nocí v dvoulůžkové Junior Suite +  cesta 2 noci (10 dní dovolené), polopenze, optimální letenka z Vídně, transfery, AJ delegát. Platí v termínu17.7.-31.7. a 24.8.-31.10. s rezervací min. 60 dnů předem. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

79.960,-Kč os. polopenze

Kempinski Seychelles *****

Komfort a luxus – to je přívlastek služeb, které resort nabízí na Mahé. Budete mít k dispozici odhodlaný a přátelský personál.

7 nocí v dvoulůžkovém Superior Hill View pokoji + cesta 2 noci (10 dní dovolené), polopenze, optimální letenka z Vídně, transfery, AJ delegát. Platí v termínu 1.9.-30.9.2024 s rezervací min. 90 dnů předem. Termíny na říjen s příplatkem 5.100,-Kč. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

75.270,-Kč os. polopenze

Laïla Resort ****

Zbrusu nový moderní butikový resort na ostrově Mahé otevřený v roce 2023.

Mango House Seychelles *****

Resort najdete na jihu ostrova Mahé, zhruba 35 minut jízdy od letiště. Najdete zde klid a menší pláž. 

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji King Deluxe +  cesta 2 noci (10 dní dovolené), polopenze, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery, AJ delegát. Platí v termínu 1.9.-30.9. s rezervací do 30.6Termín 1.10.-31.10. s příplatkem 4.400 Kč/os. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

76.180,-Kč os. polopenze

Savoy Seychelles *****

Leží na nejrušnější pláži Seychel Beau Vallon na ostrově Mahé. Vhodný pro rodiny s dětmi a pro aktivní jedince, jediná lokalita s možností motorizovaných vodních sportů.

Carana Beach Hotel ****

Butikový hotel s ubytováním ve vilkách na severovýchodní straně Mahé.

DoubleTree by Hilton Allamanda Resort ****

Resort je situován u překrásné pláže a žulových balvanů, které jsou typickým znakem Seychel. Toto prostředí je skvěle doplněno pohořím a zelení.

Hilton Seychelles Northolme *****

Hotel složený z prostorných vil na pláži s výhledem na zátoku. Malá pláž s korály a skalisky na severu hlavního ostrova Mahé.  

Coral Strand Hotel ***

Leží na rušnější pláži Beau Vallon na hlavním ostrově Mahé a je vhodný jako ekonomická varianta pro živější dovolenou např. s dětmi. V docházkové vzdálenosti od městečka.

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Coral Standard + cesta 2 noci (10 dní dovolené), polopenze, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery, AJ delegát. Platí v termínu 1.9.-30.9.2024 s rezervací min. 90 dnů předem. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

53.260,- Kč os. polopenze

Story Seychelles *****

Resort na ostrově Mahé na nejrušnější pláži Seychelských ostrovů. Moderní ubytování pro dvojice i rodiny potřebující trochu ruchu v okolí.

7 nocí v dvoulůžkové Junior Suite s balkonem +  cesta 2 noci (10 dní dovolené), polopenze, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery, AJ delegát. Platí v termínu 25.8.-30.9.2024 s rezervací min. 90 dnů předem. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

75.050,- Kč os. polopenze

Bliss Hotel Mahé ****

Nachází se na severním pobřeží ostrova Mahé, v chráněné zátoce, mezi bílou písečnou pláží s žulovými balvany a bujnou tropickou vegetací.

Valmer Resort ***/*

Malý rodinný hotýlek s vysokou kvalitou na klidném jihu Mahé. Pláž cca 7 minut po silničce.

Anse Soleil Beachcomber **/*

Malý izolovaný rodinný hotel na Mahé, vhodný pro méně náročnou klientelu, je obklopený divokou vegetací.

Sailfish Beach Villas **/*

Vily pro rodiny v bujné vegetaci ve svahu s výhledem na záliv na jihu Mahé. Vlastní vaření.

Raffles Praslin *****/*

Top luxusní resort leží na ostrově Praslin na severním pobřeží, podél dlouhé písečné pláže Anse Takamaka v blízkosti národního parku Vallee de Mai.

Constance Lemuria *****/*

Pravý luxus to je synonymum pro Constance Lemuria Resort, jenž má místo na severozápadním výběžku ostrova Praslin. Úchvatné top golfové hřiště.

Le Domaine de La Reserve ****/*

Resort se  nachází v národním mořském parku Curieuse u soukromé hotelové pláže Anse Petite Cour s bílým pískem s typickými žulovými balvany. Najdete skvělé podmínky pro šnorchlování.

Hotel L´Archipel ****

Nachází v severovýchodní straně ostrova Praslin,  přímo na konci slavného zálivu Côte d’Or. Obklopuje jej tropická zahrada ve svahu.

Canopy by Hilton Seychelles ****

Čtyřhvězdičkový resort na jihozápadním pobřeží ostrova Mahé, pláž Anse la Mouche přímo u hotelu.

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji s výhledem do zahrady +  cesta 2 noci (10 dní dovolené), polopenze, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery, AJ delegát. Platí v termínu 1.9.-30.9. s rezervací do 30.6. Termín 1.10.-31.10. s příplatkem 3.100 Kč/os. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

68.270,- Kč os. polopenze

Paradise Sun ****

Velice přívětivý resort Paradise Sun je situován na Cote d‘Or, jedné z nejlepších pláží na ostrově Praslin i na světě.

Acajou Beach Resort ****

Acajou Beach Resort je na severovýchodní straně ostrova Praslin. Na místní poměry středně velký hotel s bazénem a pokoji s výhledem na bazén a oceán.

Le Duc De Praslin ****

Své si zde najdou rodiny s dětmi i zamilované dvojice. Jedna z nejhezčích pláži Cote d´Or je zhruba 150 metrů od hotelu.

Cote d´Or Footprints Seychelles ***

Velmi pěkné vilky Cote d'Or Footprints najdete kousek od známé pláže Cote d'Or „Zlaté pobřeží“ na ostrově Praslin.

Dhevatara Beach Hotel ****/*

Jen 5 minut od letiště na ostrově Praslin najdeme tento butikový hotel, který má přímý přístup na krásnou pláž Grand Anse.

Bliss Hotel Praslin ***/*

Tento menší přátelský hotýlek se nachází na ostrově Praslin u krásné pláže Grand Anse. Ten pravý romantický útěk z reality.

Les Villas d´Or ***

Rodinný resort na Praslinu, nacházející se uprostřed přírody s útulnými vilami.

Pirogue Lodge ***

Malý rodinný hotýlek na pláži D´Or na severu ostrova Praslin. Pláž a hotel odděluje malá silnička. Pouze šest pokojů a restaurace Vám dopřeje soukromí.

Cote d´Or Chalet ***

Cote D´Ore Chalet se nachází na druhém největším ostrovu Seychel na Praslinu. Výhodou je dostupnost obchodů, restaurací.

De L´Orangeraie ****/*

Resort, který využívá přírody a moderní architektury je kousek od přístavu na ostrově La Digue. V tuto chvíli jde o nejluxusnější ubytování na ostrově.

La Digue Island Lodge ***/*

Chaloupky z doškovou střechou jsou podél pláže i v zahradě. 

Le Surmer Chalets La Digue ***

Malý hotýlek na La Digue s pár bungalovy a příjemnou rodinnou atmosférou. Vhodný pro aktivní jedince jako základna k výletům po La Digue.

L´Union Estate Beach Chalet ***/*

Privátní vilky v přírodní rezervaci L´Union na La Digue. Jen 4 vily zaručují soukromí.

Le Repaire ***

Malý butikový hotel na La Digue. Kvalitní kuchyně, osobní přístup paní majitelky.

Patatran Village ***/*

Malý resort na severu La Digue. Ideální pro ty, kdo hledají klid a romantiku s nádherným výhledem na tyrkysovou zátoku. Místo si oblíbili i snoubenci pro svatební obřady.

Chateau St. Cloud ***

Rodinný hotýlek uprostřed ostrova La Digue. Na kole to máte všude kousek a cestou k vstupní bráně narazíte na vanilku jenž zde roste.

Villa Veuve **/*

Villa Veuve je situovaná kousek od pláže Anse Réunion na ostrově La Digue. Ubytování bez jídla až po polopenzi.

Fregate Island ******

Pokud pro Vás platí "spokojím se jen s tím nejlepším" pak mikro-ostrov Fregate je Vaší cílovou destinací. Klid a romantika v dokonalém luxusu.

Six Senses Zil Pasyon *****/*

Top luxus na privátním ostrově s pouze 30 vilami s vlastním bazénem. Na Felicité se dostanete 20-minutovou plavbou lodí z ostrova Praslin. Dvě třetiny ostrova pokrývá panenská příroda národního parku.

Four Seasons Desroches *****/*

Pro ty nejnáročnější z vás hledající absolutní soukromí a klid. Obývá stejnojmenný ostrov Desroches a zabírá jen část jeho plochy, zbytek je neobydlený a porostlý bujnou zelení.

Alphonse Island *****

Alphonse Island je jediným resortem na stejnojmenném panenském atolu patřícím mezi tzv. vnější ostrovy seychelského souostroví.

Denis Private Island *****

Denis Private Island se nachází na stejnojmenném korálovém ostrově tzv. vnitřních seychelských ostrovů. Zažijte tu pravou romantiku v absolutním klidu a soukromí.

Hilton Seychelles Labriz *****

Luxusní vily ostrově Silhouette, kam cesta lodí trvá cca 40 min. Krásné pláže ostrova, treky do nedotčené přírody i servis resortu.

7 nocí v dvoulůžkové King Beachfront vile +  cesta 2 noci (10 dní dovolené), polopenze, optimální letenka z Vídně (Praha s příplatkem), transfery, AJ delegát. Platí v termínu 1.5.-13.6. a 1.10.-31.10. s rezervací do 30.6. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

88.010,- Kč os. polopenze

L´Ocean Hotel ***

Malý hotýlek na severu La Digue. Vhodný pro relaxaci.

Hlavní ostrov Mahé

Při pobytu na Mahé doporučujeme zapůjčit na den či dva auto a projet si ostrov. Jezdí se po levé straně silnice, ale provoz je zde minimální. Na jižní části ostrova naleznete pláže s minimem osob nebo úplně liduprázdné. Zajímavá je i procházka po hlavním městě Victoria a návštěva místní botanické zahrady. Při cestách autem je velice poučná cesta skrz vnitrozemí do národního parku Morne Seychelles s tropickým pralesem, možností vyhlídky na východní i západní stranu ostrova, plantáže čajovníků a vanilky.  

Praslin s národním parkem

Na Praslinu je nejzajímavější národní park Valle de Mai s největším ořechem světa a to Coco de Mer. Úchvatné jsou i samotné palmy. Pro milovníky golfu v resortu Lemuria je proslulé 18-ti jamkové hřiště. Hned pod hřištěm se nachází jedny z nejkrásnějších pláží světa. .

Romantický La Digue

La Digue je pro turisty k poznání na kole nebo pěšky. Kdy L´Union rezervace poskytuje útočiště obřím želvám. Najdete zde továrnu na kokosovou kopru, výrobnu lodí starým způsobem, starý pirátský hřbitov a ty nejznámější a nejčastěji fotografované pláže Seychel s žulovými skalami a palmami nadklánějícími se nad moře. Na východním pobřeží naleznete liduprázdné pláže.  

Mikro-ostrovy

Mikroostrovy, jako je Sainte Anne, Desroches, Fregate nebo North a další, svým návštěvníkům dopřejí soukromí a diskrétnost jedinečného ráje v absolutním klidu a v pohodlí luxusu.

Kombinace ostrovů

Nejlepším způsobem jak poznat Seychelské ostrovy je jejich kombinace. Hotely a resorty jsou kombinací kvality od jednoduchých variant po luxusní záležitosti. Lze volit libovolnou délku pobytu v jakýkoliv termín. Doporučujeme kombinovat ostrovy, nebo při návratu zvolit zastávku v Dubaji. Obecně platí, že během našeho léta je na Seychelách nejlevnější sezóna. Ceny stoupají od konce září do listopadu. Začátek prosinec je ekonomicky výhodnější (krásné počasí, lepší ceny). Top sezóna je na vánoce a Silvestra. Hlavní sezóna pak pokračuje až do konce dubna. Díky místnímu partnerovi máme možnost individuálně připravit zájezd do jakéhokoliv resortu či hotelu na Seychelách. Pokud nenajdete zde svůj preferovaný resort neváhejte nás kontaktovat, kalkulaci a nabídku dostanete obratem.  

Svatební cesta na Seychely

Užijte si partnera na těch nejhezčích plážích světa. Zapomeňte na starosti a radujte se ze života. Využijte slev pro nevěsty  na ubytování, které poskytují některé resorty. Slevy platí většinou 6 měsíců po svatbě (výjimečně i déle). Doporučíme tu nejvhodnější variantu dovolené snů právě pro Vás. Nejste Vázáni žádnými termíny, proto můžete cestovat, kdy se Vám to hodí a na jak dlouho chcete. Mimo uvedené slevy je připraveno mnoho dalších výhod pro novomanžele.  

Seychely – svatba na pláži

Pokud nechcete podléhat stresu a raději byste někam utekli, pak právě pro Vás je určen romantický svatební obřad na pláži či v altánu. Nemusíte se zabývat velkými přípravami, stačí si naplánovat dovolenou a dodat potřebné dokumenty. Svatby jsou v ČR a SR uznávány pokud proběhnou na Seychelských ostrovech. S naší pomocí vyberete místo a vhodný termín svatby. Obřady běžně probíhají ve všední dny v odpoledních hodinách a nikdy nejsou v jednom hotelu dvě svatby za den. Na Seychely musíte přijet o zhruba 3 dny dříve, abyste měli možnost doladit detaily obřadu (výběr místa – pláž či altánek pod palmami,…).

Svatební obřad probíhá dle místních pravidel v anglickém jazyce (není náročné – základní znalost postačí). Snoubenci si vymění své sliby, prstýnky a dají si své první novomanželské políbení. Obřad končí podpisy do úřední knihy, přípitkem, následným fotografováním atd. Pokud s Vámi necestují svědci, tak Vám svědčí svatební koordinátorka a zpravidla manažer hotelu. Originál oddacího listu dostanou snoubenci před odjezdem (ev. je zaslán) již ověřený s apostilou. Po návratu do ČR si oddací list necháte přeložit soudním znalcem a zanesete na matriku ve Vašem místě bydliště. Matrika předá vše na Zvláštní matriku do Brna a ta vystaví Váš český oddací list. Svou svatbu plánujte s předstihem, nejkratší doba vyřízení je měsíc. Dokumenty dokládáte přeložené soudním znalcem:

  • rodné listy
  • pasy strany s fotografií
  • jakékoliv dokumenty o předchozí změně jména
  • předchozí oddací listy a rozsudek o rozvodu
  • v případě předmanželské smlouvy i tuto smlouvu

Díky výhodám pro nevěsty si můžete dopřát luxusu (20 – 50% slevy na ubytování). Ceny svatby na pláži s pobytem 7 nocí začínají zhruba na 110.000,-Kč na dvojici (záleží na sezóně a kvalitě hotelu), nejběžněji však 160.000,-Kč dvojice.  

Potápění a rybolov na Seychelách 

Krystalově čisté vody Indického oceánu otevírají zcela nový svět dobrodružství a zábavy. Podmínky pro potápění na souostroví Seychely jsou perfektní. Jsou zde stovky různých druhů korálů, nad kterými můžete žasnout. Šnorchlování jen pár metrů od břehu Vám odhalí barevnou krajinu žijících korálů, mušlí a některé z 900 druhů ryb.

Také rybáři shledají Seychely rájem. V nabídkách výletů zajisté narazíte i na projížďky po moři nebo přímo na rybolov.

Podobné destinace

Mauricius

Mauritius

Ostrov Mauricius s usměvavými lidmi je ideálním místem pro exotickou dovolenou. Na své si přijdou zamilované dvojice, rodiny s dětmi i golfisté.

Maledivy

Kuramathi Island Resort

Malé korálky v moři, kde nic nedělání a odpočinek jsou tím pravým důvodem dovolené. Vezměte si sem knížku, šnorchl a milovanou osobu.

Malajsie

Malajsie

Malajsie je země kontrastů nabízí velkoměsta s moderní i historickou architekturou, bílé pláže s vilkami nad vodou, džungle i golfová hřiště.

Zanzibar

Zanzibar

Ostrov z pohádek tisíce a jedné noci. Místo, kde se čile obchodovalo s kořením a otroky.


Nahoru