Malajsie

Země chutí, možností a kontrastů
Chci se vydat do Malajsie

Přejete si nádherné pláže na pevnině i na ostrovech? Pak právě Malajsie může být ta pravá. Ochutnáte lahůdky Asie – nejlépe ty nejčerstvější přímo na ulici. Bažíte po dobrodružství ve stylu badatele v džungli? Zamiřte do Malajsie. To však není vše. Moderní umění a architektura tu stojí vedle historických památek. Jako vstupní bránu do této jedinečné země poslouží Kuala Lumpur nebo samostatný Singapur. V Malajsii je několik různých světů – od izolovaných resortů na ostrovech, přes rušná letoviska, klidná městečka a pulzující velkoměsta, k nedotčeným pralesům plných endemických rostlin i zvířat. Děti zde najdou Legoland, tatínkové závody F1, maminky klid a romantiku bílých pláží. Díky partnerovi přímo v Malajsii nejsme vázáni pouze na hotely nabízené zde. Můžeme připravit program a ubytování v celé Malajsii včetně Bornea a okolních ostrovů.

PODMÍNKY CESTOVÁNÍ COVID

HLAVNÍ SEZÓNA
po celý rok (jen se poraďte o oblasti)
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
cena letenky začíná na 16.000,–Kč
DELEGÁT
místní reprezentant AJ, RJ …
OČKOVÁNÍ
doporučujeme (žloutenka A i B, břišní tyfus)
NA MÍSTĚ
turistické taxy na hotelech 10 MYR osoba /noc (hradí se na hotelu přímo)
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
90 dní bez víza
platnost pasu 6 měsíců po návratu
3 dny před cestou je nutné vyplnit on-line příletový formulář
ČASOVÝ POSUN
+ 6 hodiny (+7 hodiny v zimním čase)

Mapa a více informací o destinaci ↓

Všechny zájezdy připravujeme na míru klientovi, můžete proto odletět kdykoliv a na jak dlouho chcete. Můžete kombinovat jednotlivá místa, zůstat na jednom z ostrovů, nebo prozkoumat super moderní města Kuala Lumpur nebo samostatný Singapur.

Nevíte-li si rady, neváhejte nás kontaktovat a my vám poradíme místo vhodné dle Vaší nátury a dalších limitů. Malajsie nabízí top luxusní resorty, ale i ekonomické varianty s vysokou kvalitou služeb.

Časový posun činní v době letního času + 6 hodin, v zimním období + 7 hodin.

Cesta z Evropy zabere 13 hodin letu. V případě, že let operuje Emirates, pak do Dubaje to je 6 hodin a dále do Kuala Lumpur dalších 7 hodin.

Letecké spojení je z Evropských letišť například s KLM, Air France, Turkish Airlines, British Airways a samozřejmě Emirates, Singapore Airlines a Malaysia Airlines. Ceny začínají v ekonomické třídě od 16.300,-Kč na osobu včetně tax. Záleží však na obsazenosti letů.

Očkování sice do Malajsie není povinné, ale v případě pobytu na Borneu nebo cestování po celé zemi doporučujeme očkování proti žloutence A, B, tetanu, japonské encefalitidě, břišnímu tyfu – záleží na Vašem uvážení a zdravotním stavu. Pro pobyty v resortech na Langkawi, Pangkor či Tioman by stačilo pouze očkovaní na žloutenku. Pro pobyt v džungli Bornea zvažte i antimalarika. V hlavním městě Kuala Lumpur, ani v pobřežních turistických oblastech včetně ostrovů Pangkor, Tioman a Langkawi se malárie nevyskytuje. Nejlépe je se poradit se specializovaným lékařem. Pro všechny oblasti však nezapomeňte přibalit repelenty. U pobřeží se v některých obdobích mohou vyskytovat medúzy či jejich larvy, sledujte u každé pláže aktuální varování a cedule.

Pro vstup do Malajsie čeští občané nepotřebují turistická víza, ale jejich pobyt nesmí přesáhnout 90 dnů. Místní imigrační úřady však vyžadují, aby platnost pasu byla minimálně 6 měsíců po ukončení pobytu. 3 dny před cestou se musí vyplnit příletový formulář

Na místě se platí při odjezdu z hotelu pobytová taxa 10 MYR (cca 60 Kč) za pokoj a noc. Je vhodné cestovat s kreditní kartou, některé resorty vyžadují vratnou kauci při příjezdu (hradí se kreditní kartou).

Základní informace:

Historie

Malajsie
Nejstarší obyvatelé přišli na území dnešní Malajsie z Číny a místo bylo ve spojení  i s Indií. Čile se mezi těmito zeměmi obchodovalo. Roku 1509 byla Melaka dobyta Portugalci, čímž začala evropská nadvláda nad zemí. Brzy se z Melaky stal obchodní uzel s kořením, bavlnou a dalšími surovinami. Od roku 1614 nad zemí na dvě stě let přebírají nadvládu Nizozemci. V 17. století byl poloostrov sjednocen. Roku 1795 Britové získali Melaku a roku 1819 přístav Singapur. Za druhé světové války bylo území okupováno Japonci. Po válce začíná malajská válka za nezávislost a sjednocení. Na poloostrově vznikla Malajská komunistická strana, která pod vedením komunistické Číny bojovala s Brity. V reakci na nástup komunistů na poloostrově vznikla antikomunistická a anti-koloniální koalice, která komunisty porazila a ve volbách v roce 1955 získala většinu. Roku 1957 dosáhla Malajsie nezávislosti. Roku 1963 byly připojeny ostrovní státy Sarawak a Sabah na Borneu. Roku 1965 se oddělil ostrovní stát.

Příroda

Malajsie disponuje velmi bohatou a krásnou přírodou s četnými rostlinnými i živočišnými druhy. Vnitrozemské pralesy Malajského poloostrova jsou považovány za jedny z nejstarších zemských ekosystémů na světě. Podnebí je rovníkové s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po celý rok. Mezi nejvzácnější živočichy patří orangutan, tygr či nosorožec. Běžně zde potkáte veliké množství ptáků, při troše štěstí zoborožce.

Lidé a kultury

Malajsie má 28 mil. obyvatel, které tvoří pestrou směsici ras. Největší podíl tvoří Malajci 52%, 27% Číňané, a 9% Indové plus další domorodé kmeny. Politickou moc v zemi mají v rukou Malajci, ale Číňané táhnou hospodářství. Hlavním náboženstvím je islám (55% obyvatel) – proto je třeba dodržovat jejich pravidla. V zemi jsou četné menšiny buddhistů (17%) lidí, kteří vyznávají některé z čínských náboženství (12%), hinduistů (7%) a křesťanů (6%).

Four Seasons Langkawi *****

Vhodné po celý rok.  Vybrat si můžete z ubytování v hlavní budově nebo v luxusních vilách na pláži.

The Datai Langkawi ******

Leží přímo v srdci starobylého pralesa kousek od pláže v malebné zátoce Datai Bay. National Geographic ohodnotil zdejší pláž jako jednu z top 10 na světě.

Pelangi Beach Resort ****

Ve stylu typické malajské vesnice přímo na pláži. Hotel je jen 15 minut od letiště na ostrově Langkawi.

Berjaya Langkawi ****

Berjaya Langkawi uchvacuje svým výhledem na smaragdově modré moře a svěží zelené hory. Zasazeno do geoparku, jenž je zařazen na seznam UNESCO. Vhodné po celý rok.

 

The Danna Langkawi *****

Hotel ve Viktoriánském stylu s možností ubytování v moderních vilách. Výhled na malý přístav i moře. Vhodný po celý rok.

Pangkor Laut Resort *****

Málo kde naleznete nadvodní vily a zároveň nedotčenou přírodu pralesa, bílou pláž na jednom místě. Odpočinek na privátním ostrově na západní straně Malajsie.

7 nocí Pangkor Laut s plnou penzí + 1 noc v Kuala Lumpur se snídaní + cesta 2 noci (11 dní), letenky z Prahy v optimální knihovací třídě, transfery, 1x masáž pro dva. Platí v termínu 1.7.-31.8.2024 s rezervací min.60 dní před. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu. Jaro a podzim okolo 59 tis Kč / os.

61.360,-Kč os. plná penze

Tanjong Jara Resort *****

Luxusní resort na východním pobřeží Malajsie je vhodným místem pro odpočinkovou dovolenou a také pro potápěče. Vhodné od dubna do října. Želví líheň v resortu.

7 nocí Tanjong Jara v Bunbung pokoji + 1 noc v Kuala Lumpur + cesta 2 noci (11 dní dovolené), denně snídaně, letenky z Prahy v optimální knihovací třídě, transfery, 1x masáž pro dva. Platí v termínu 1.9.-31.10.2024 s rezervací min.60 dní před. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

43.680,-Kč os. snídaně

Taaras Beach Redang ****/*

Klidný resort se nachází na panenském ostrově Pulau Redang u východního pobřeží Malajsie. Vhodný od dubna do října.

7 nocí v dvoulůžkové Garden Suite se snídaní + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenky z Prahy v optimální knihovací třídě, transfery. Platí v termínu 1.9.-31.10.2024 s rezervací alespoň 90 dní před. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu. Polopenze +5300 Kč / os. / pobyt.

63.220,-Kč os. snídaně

Japamala Tioman ****

Resort v duchu ekologie. Nevede sem silnice. Cestou z Kuala Lumpur přespíte jednu noc v Mersing.  Doporučujeme březen - říjen.

Gaya Island Resort ****/*

Ekologicky zaměřený resort na ostrově Gaya Island dostupný lodí z Kota Kinabalu. Kombinujte s aktivním programem na Borneu.

Shangrilla´s Rasa Ria *****

Golfový resort Shangri-La´s Rasa Ria se nachází na Borneu na krásné pláži. Nachází se zde i malá přírodní rezervace.

Mutiara Taman Negara ***

Příjemný resort nacházející se uprostřed džungle národního parku Taman Negara.

Strawberry Park Resort ***

Kvalitní resort, který najdete v Kameronské vysočině ve vnitrozemí Malajsie. Z resortu se vám naskytne panoramatický výhled na hory a okolní přírodu.

Banyan Tree Bintan Island *****

Nádherný resort s vilami ve svahu kopce s vlastními bazény, zapuštěný do bujné zeleně. Ostrov Bintan je 45 minut lodí od Singapuru. Ideální doba na cestu: duben - září. Přímo za resortem je golfové hřiště.

Angsana Bintan ****/*

Velmi příjemný a cenově dostupný resort u nádherné 1,5 kilometru dlouhé písečné pláže. Ostrov Bintan je 45 minut lodí od Singapuru. Ideální doba na cestu: duben - září. Možnost golfu.

Kuala Lumpur:

Pokud jde o pestrost a odvážnost architektury, může se Kuala Lumpur vyrovnat jen málo měst. Představte si město ze sci-fi filmu a zkombinujte jej s Pohádkou tisíce a jedné noci – jde o město, kde se moderní architektura tyčí nad čínskými, indickými a malajskými stavbami. Jeho působivou siluetu dnes tvoří nejvyšší dvojice mrakodrapů Petronas Twin Towers, železniční nádraží ve starobylém maurském stylu a početné mešity, chrámy a kostely. Překrásně upravené parky a hojnost zeleně stále slouží coby zelené plíce Kuala Lumpur. Bylo by škoda si zde neudělat alespoň denní zastávku. Tropické klima s vlhkostí přes 80% a teploty od 21-33°C v průměru jsou neodmyslitelné (většina veřejných prostorů je klimatizováno).  

Souostroví Langkawi:

Ostrov Langkawi je synonymem tropického ráje. Pláže zdobí naklánějící se palmy, zelená džungle kontrastuje s modrým oceánem. Celé souostroví Langkawi tvoří 99 ostrovů a ostrůvků. Navzdory malebnosti zde nevznikla masová zástavba spíše nižší resorty. Od roku 1986 se stalo bezcelní zónou, což zlevňuje alkoholické nápoje. Hlavní ostrov Langkawi má zhruba 20 km na 10 km. V jeho jihovýchodní části naleznete město Kauah, kde je i přístav. Pro pohodlné cestování sem denně operují lety z Kuala Lumpur a Singapuru (letiště jihozápad ostrova). Na ostrově naleznete džungli, bílé pláže, nákupní centrum u stanice lanovky, vodopády, jezírka, krokodýlí farmu, golfová hřiště, místa pro potápění… Mořský park Pulau Payar se nachází 20 km jižně od Langkawi a je populárním místem pro potápění a šnorchlování. Návštěvníci si mohou do parku udělat jednodenní výlet, neboť sem pravidelně jezdí čluny. Na ostrovech Langkawi je celoročně tropické podnebí s průměrnými teplotami 30 °C. Vane zde příjemný větřík od moře. Srážek spadne mnohem méně než na pevnině. Dá se cestovat celoročně, nejvíce srážek bývá v září a říjnu. Jinak přicházejí jen krátké zejména polední bouřky.

NP Taman Negara: 

Jedna z nejrozsáhlejších pralesních oblastí pevninské Malajsie, kde ještě dodnes je možné potkat kmeny jenž žijí primitivním životem – živí se téměř výhradně zvířaty ulovenými pomocí foukací pistole a žijí v naprostém souladu s přírodou. Resort Mutiara Taman Negara nabízí ubytování v chatičkách přímo v rámci parku a treky do pralesa s průvodcem. Nejlepší přístup do Taman Negara je z Kuala Lumpur (cca 4h). Na jednu cestu doporučujeme zařadit delší příjezd lodí z Labu Sentral jetty. Je možné kombinovat také s Cameron Highlands či s východním pobřežím Kuala Terengganu. V rámci pevninské Malajsie jsou i další méně navštěvované parky, nechte si doporučit. 

Ostrov Tioman:

Ostrov Tioman má skoro polynéskou atmosféru díky rozkvetlým květům, svěží džungli a bohatému podmořskému životu. Tioman je 20 km dlouhý a 11 km široký. Naleznete zde odlehlé pláže s bílým jemným pískem a klidem. Místních je zde pomálu, ale i tak vás překvapí svou přívětivostí. Místní faunu reprezentují poletuchy, opičky nebo kaloni, ale i další tvorové. Hlavním centrem je Tekek, v jehož ulicích je mnoho bezcelních obchůdků a stánků s jídlem. Hlavním motivem návštěvníků je fantastické potápění. Nic se tu nepěstuje, nýbrž se vše dováží z pevniny. Vhodná doba pro návštěvu je březen – říjen.  

Ostrov Penang:

Jedná se o nejstarší koloniální britské místo. Je to místo jedinečné svou kulturní směsicí a historické srdce tvoří Georgetown, jenž je zapsán na seznam UNESCO. Doplňovalo se zde palivo lodí, obchodovalo s kořením, čajem i bavlnou. Místní lidé prohlašují, že v Penang je k dostání nejlepší jídlo v celé Malajsii. Za návštěvu stojí Gurney Drive, kde je spousty stánků s jídlem v mixu čínské a malajské kuchyně. Bludiště uliček v Penangu nabízí pohled do minulosti – z dob Východoindické společnosti se zde změnilo jen málo. Fascinující jsou i dva mosty, jenž spojují pevninu a ostrov. Oba jsou jedny z nejdelších v Asii. Pokud jde o letoviska, tak nejlepší pláže jsou na severu ostrova, ale zástavba je hotelového typu – vysoké budovy. Zde nehledejte nízké resorty s vilkami. Koupat se tu moc nedá.  

Cameronská vysočina:

Pokud už vás ubíjí stále vedro a dusno, zavítejte do Kameronské vysočiny. Tato oblast je obklopená zelenými kopci, načechranými čajovými plantážemi, malými městečky a bílými vodopády. Vzhledem k nadmořské výšce mezi 1300 až 1829 m.n.m. zde teploty dosahují cca 21°C a výjimečně klesnou pod 10°C.    

 Cameronskou vysočinu naleznete ve státě Perak a cesta sem může vést přes město Ipoh. Túry, ochutnávky čaje a návštěva místních agroturistických center jsou hlavními aktivitami, které zde můžete podniknout. 

Melaka:

Jde o slavný historický přístav, jenž zde byl ještě před založením Kuala Lumpur. Původní brána pro obchod s Evropou si dosud zachovala střípky z minulosti. Architektura nese vlivy portugalských, holandských i britských prvků. Chcete-li prožít něco nevšedního, projeďte se Melakou v barevné rikše. Patnáct kilometrů od města se nachází komplex Ayer Keroh jenž nabízí atrakce jako rekreační les, ZOO, krokodýlí farmu a skanzen. Melaka je také velkou směsicí kultur, kde velkou roli hrála kultura Číny.  

Johor: 

Nejjižnější stát pevninské Malajsie. Zde naleznete ráj pro golfisty – hřišť je tu několik (nejznámější je Pulai Springs, Desaru Golf). Rodiny zde najdou Legoland. Potápěči na východním pobřeží mohou objevovat desítky ostrůvků s nedotčenými vodami plnými ryb (Sibu, Besar, Rawa, Aur, Penamggil, Hujung, Tinggi). Východní pobřeží slouží i jako letovisko pro obyvatele Johoru a Singapuru. Pro dobrodruhy tento stát nabízí agroturistiku, výstupy na horu Gunung Ledang, jenž zabere 2 dny a vede kolem vodopádů džunglí, národní park Endau-Rompin.  

Sabah – stát na Borneu:

Sabah je známý jako „Země pod větrem“ a žije zde 32 etnických skupin používajících 80 dialektů. Vstupní branou do Sabahu je hlavní město Kota Kinabalu za jehož moderními čtvrtěmi začíná hned prales. Je to místo odkud se dostanete do víru dobrodružství, ať už jde o horskou turistiku, rafting, návštěvu jeskyní, potápění a plavby po řece. Do hodiny cesty od města jsou krásná plážová letoviska i s golfovými hřišti a širokou nabídkou přímořských služeb. Z největších lákadel tohoto státu můžeme zmínit národní park Kinabalu, který byl jako první lokalita v Malajsii zapsán na seznam UNESCO. V parku se nachází obrovský počet rostlin a výzvou může být výstup na stejnojmennou horu Mt. Kinabalu s výškou 4095 m.n.m. (2 dny). Sepilok je útočištěm pro orangutany. 200 primátů již bylo zachráněno z nelegálního zajetí a zde bylo připraveno na volný život. Dvakrát denně se orangutani krmí a to je čas, kdy je možné je vidět zblízka. V Suluském, Celebeském a Jihočínském moři v blízkosti Sabahu se nachází mnoho ostrovů. V celé této oblasti jsou výborné podmínky pro potápění. Největší perlou je však ostrov Sipadan. Mořský biolog Jacques Coustau jej považoval za jednu z nejlepších potápěčských lokalit světa.  

Sarawak: 

Největším státem Malajsie nacházejícím se na bornejské východní části je Sarawak. Je známý díky charakteristickým etnickým skupinám, z nichž mnoho stále žije v osadách podél řek. Mnoho koloniálních budov v Kuchingu (hlavní město) je odkazem dynastie Brooka a britské nadvlády. Kuching je také nazýváno jako „Kočičí město“, jeho turistickým centrem je promenáda podél řeky Sarawak, Centrální trh a chrám Tua Pek Kong. Damai, vzdálená od Kuchngu 45 minut je příjemné místo plné pláží, golfových hřišť a kultury. V blízkosti je Kulturní vesnice Sarawak – tématické muzeum představující životní styly etnických skupin Sarawaku. Také se zde koná každoročně světový festival hudby v pralese. Větší dobrodruzi se mohou vydat po řekách do osad a tam pozorovat život místních obyvatel. Národní parky poskytují rozličné aktivity a jedinečné scenérie. Například v NP Mulu (UNESCO) je velkou výzvou tůra k Věžičkám na úbočí hory Gunung Api či návštěva největšího jeskynního komplexu světa.  

 

SINGAPUR:

Singapur je supermoderní a extrémně bohatý stát  (městský stát na ostrově) je znám svou čistotou, přísnými zákony a překvapivými kontrasty. Od Malajského poloostrova je oddělen pouze úzkým průlivem. Jde o druhý největší přístav světa. V městě Singapur vládnou gigantické mrakodrapy z oceli, skla a betonu, které určují obraz celého státu. K tomu staré čínské, indické a arabské čtvrtě, kde se zastavil čas a kde stále platí prastaré tradice. Nesmíme zapomenout ani na úchvatné parky a supermoderní golfové hřiště. Tropické klima je zde po celý rok bez výkyvů, stále teplé a vlhké.

Jak využít dovolené v Malajsii? Malajsie může být dovolená mnoha podob:

  • Relaxační dovolená na pevnině
  • Relaxační dovolená na ostrovech Langkawi, Pangkor, Redang, Tioman…
  • Potápění na ostrovech kolem Bornea či na východní straně pevniny
  • Nejprve na 2-3 dny v Kuala Lumpur či Singapuru
  • Poznávací organizovaný okruh
  • Poznávací část pro dobrodruhy – auto a program
  • Zastávka na Formuli 1
  • Jen pár dní v Legolandu
  • Golfová dovolená – okruh i jen některá hřiště
  • a k tomu všemu lze přidat i několik dní v Dubaji či Dauhá

Malajsie s dětmi:

Pokud máte malé děti, doporučujeme volit spíše relaxační pobyt. Poznávací dlouhý okruh asi nebude pro malé děti. Spoustu resortů má k dispozici i dětské kluby. Dětem nedávejte pít vodu z kohoutku (stejně tak i Vy ji nepijte) a vyhýbejte se ledu v nápojích. Stejně jako vy používejte repelenty (nebezpečí horečky dengue). Děti varujte, aby nesahali na žádná zvířata a volte spíše ubytování na pláži nežli v pralese. Učiněným rájem pro děti je na jihu pevniny Johor a zde proslulý Legoland či Kuala Lumpur se svými parky.  

Svatební cesta v Malajsii:

Novomanželé svou cestu po sňatku mohou pojmout různými způsoby. Pokud chcete užívat bílých pláží a rozpočet je nižší než pro cestu třeba na Maledivy či Seychely, pak variantou je například Langkawi, či Redang. Letět můžete jen relaxovat nebo zvolit zastávku v Kuala Lumpur či Singapuru na několik málo dní k nasátí místní atmosféry. Pro dobrodružnější povahy připravíme kombinaci poznávací cesty po celé zemi – důležité je s námi mluvit o svých představách … Milovníci přírody by neměli vynechat některý z národních parků nebo rovnou naplánovat kombinaci pralesů a pláží na Borneu.  

Golf na pevnině i na Borneu:

Po celé zemi se nachází kolem 200 hřišť a to vysoko v horách, podél mořského pobřeží, na tropických ostrovech, v nitru zelených pralesů i v centru měst.

V podstatě kdekoliv budete trávit svou dovolenou všude je možnost si zajet, nebo jen zajít zahrát golf.

Potápění v Malajsii:

Na svou dovolenou si nezapomeňte nikdy vzít šnorchl, tedy pokud nemíříte jen do Kuala Lumpur. Malajsie je top destinací pro potápěče a to díky podmořskému životu v Tichomořské pánvi. Potápěči si mohou být jisti, že uvidí něco fascinujícího, ať už jde o kladivouny, velké školy barakud, želvy, ďasy mořské či jehly. Na ostrovech Perhentian, Lang Tengah, Redang, Kapas, Tenggol a Tioman podél východního pobřeží pevninské Malajsie je mnoho korálů a hojný podmořský život. Pravidelně se sem rovněž vrací mořské želvy klást svá vejce. Pokud chcete okusit něco extra vydejte se na ostrov Sipadan jenž leží severovýchodně od Bornea.  

Kuchyně Malajsie:

Jídlo je pro Malajce velice důležité a často máte pocit, že jedí celý den. Nejen, že jedí, ale oni o jídle i často konverzují. Místní kuchyně je směsicí asijské, čínské, evropské kuchyně doplněna o místní speciality z Bornea. Většina jídel je pikantních. Všude na ulicích je spousta stánků s čerstvým jídlem. Upřímně pokud je na ulicích u stánků spoustu lidí a v honosně upravené kamenné restauraci nikdo, dejte přednost stánku. V malajské kuchyni figurují zejména domácí ingredience. Základní suroviny jsou kokos, chili, citrónová tráva, limetka, koření, kurkuma, ryby, maso a zelenina plus rýže.  

Nakupování:

Nakupování se stává součástí dovolené v Malajsii čím dál více. Nákupní centra nabízí světové značky za příjemné ceny. Smlouvat můžete na trzích, ale ne v renomovaných značkových obchodech. Pokud chcete nakoupit rukodělné suvenýry navštivte trh – v KL to je Centrální trh. V Melaka je místo pro nákupy starožitností a to hlavně podél ulice Jalan Hang Jebat. Od cla jsou osvobozeny ostrovy Langkawi a Labuant.  

Formule 1 a jiné celosvětově proslulé závody:

Na jaře se v Kuala Lumpur jede závod Formule 1 – jde o druhý nejdelší okruh na světě. Na podzim pak toto klání hostí Singapur s jedinečnou atmosférou nočního závodu. Během této doby ceny hotelů stoupají.

Podobné destinace

Mauricius

Mauritius

Ostrov Mauricius s usměvavými lidmi je ideálním místem pro exotickou dovolenou. Na své si přijdou zamilované dvojice, rodiny s dětmi i golfisté.

Srí Lanka

Srí Lanka

Přívětiví lidé mají co na svém ostrově ukázat. Ať už se jedná o kulturní trojúhelník s památkami, čajové plantáže, nebo pobřeží lemované plážemi.

Vietnam

Vietnam

Krajina posetá rýžovými políčky, dlouhé pláže, rušná, ale nikdy nudná města, milí a pohostinní lidé, to jsou jen střípky z toho, co Vietnam nabízí.

Zanzibar

Zanzibar

Ostrov z pohádek tisíce a jedné noci. Místo, kde se čile obchodovalo s kořením a otroky.


Nahoru