Malajsie

Tanjong Jara Resort *****

Chci bydlet v tomto hotelu

Luxusní resort Tanjong Jara se nachází v severní části východního pobřeží Malajsie poblíž Kuala Dungun. Jeho styl je inspirován malajskými paláci z období 17. století. Jednotlivé budovy jsou ponořeny do tropických zahrad, ve kterých se prohání spousta zvířat včetně rezidentního páva. Hned u resortu najdete přibližně tříkilometrovou písčitou pláž ve tvaru půlkruhu (místy s vlnami, dle počasí). Navečer sem chodí místní rybáři chytat ryby. Východní pobřeží Malajsie je ideálním místem pro šnorchlování či potápění. Přibližně tříkilometrová pláž táhnoucí se před resortem sice nenabízí vhodné podmínky ke šnorchlování. Zato šnorchlovací či potápěčský výlet lodí k ostrovu Tenggol vše vynahradí (připlácí se). Resort pomáhá financovat projekt na ochranu mořských želv. Budete-li mít štěstí, můžete během svého pobytu spatřit jak se malé želvičky líhnou a následně je pomoci vypustit do moře.

 • luxusní resort
 • východní pobřeží Malajsie
 • šnorchlování/ potápění na ostrově Tenggol
 • pěkná pláž, někdy s vlnami
 • vynikající jídlo
 • vhodné duben až říjen
 • stanice na ochranu želv
 • transfer z Kuala Lumpur nebo Terengganu
 • klidné místo
 • městečko v docházkové vzdálenosti
 • sezóna na potápění a šnorchlování: březen – konec září

Omrzí-li vás procházky podél nekonečné písečné pláže a koupání v moři, můžete zavítat do jednoho z bazénů. Hlavní bazén je otevřený pro všechny hosty, zatímco druhý bazén je klidnější a je pouze pro dospělé. Jednou z nejzajímavějších věcí na resortu je, že se intenzivně věnuje ochraně mořských želv. Denně v resortu potkáte specialisty, kteří vám vše o želvách řeknou. Budete-li mít štěstí, spatříte i líhnutí malých želviček a budete je moci vypustit do moře. Rovněž můžete zkusit, zda při večerní procházce po pláži nenarazíte na želvu kladoucí vejce. Želvy se na tuto pláž totiž pravidelně vrací.

Východní pobřeží Malajsie je naprostým rájem pro potápění a šnorchlování. Naskytne se vám tu bohatý podmořský život včetně korálů a nejrůznějších druhů ryb. Pobřeží podél Tanjong Jara je převážně s písečným dnem a bez korálů, pro milovníky šnorchlování doporučujeme lodní výlet na ostrov Tenggol.

Pro jihovýchodní Asii jsou typické lázně vycházející z východních filozofií. Navštivte lázně resortu Tanjong Jara a nenechte si ujít tento jedinečný zážitek. Dále v resortu najdete fitness centrum, tenisové kurty, potápěčské centrum. Zahrát si můžete plážový volejbal, pétanque, typickou hru gasing nebo místní míčovou hru sapak takraw. Všeobecně se však jedná spíše o resort určený ke klidné a odpočinkové dovolené. K večerní zábavě tu patří promítání filmů pod širým nebem nebo typická živá hudba Gamelan (hudba tradičních indonéských bicích nástrojů).

Hosté Tanjong Jara resort mohou využít výlety nabízené v resortu – od půldenních po celodenní. 

Transfer do Tanjong Jara z Kuala Lumpur trvá cca 4 hodiny. Popř. z místního letiště v Kuala Terengganu trvá transfer cca hodinu a půl.

Luxusní pokoje resortu Tanjong Jara jsou zařízeny v materiálech jako je dřevo či tkanina a v teplých tónech. Z pokojů je výhled do tropické zahrady nebo na Jihočínské moře. Pokoje v kategorii Serambi a Bunbung jsou rozmístěny v několika dvoupatrových budovách. Každá budova má v rozmezí 8 – 12 pokojů. Kategorie Serambi je jediná, kde jsou k dispozici vzájemně propojitelné pokoje pro větší rodiny. Propojitelných párů je v resortu celkem 7 a vždy v jednom pokoji je manželská postel a v druhém dvě oddělené postele. Pokoje v kategorii Anjung leží v přízemním domečku, v každém jsou pouze dva pokoje.

Pokoj Bumbung se nachází vždy v horním patře dvoupodlažní budovy. Má rozlohu 55 m2, s výhledem do zahrady. Nemá balkon! Je zdoben tradičními malajskými dekorativními prvky.

Pokoj Bumbung s výhledem na moře identický jako Bumbung pokoj, ale s výhledem na moře.

Pokoj Serambi se nachází vždy v přízemí dvoupodlažní budovy. S výhledem do zahrady a o rozloze 55 m2. Vybavení stejné, jako má pokoj Bumbung. Navíc tu najdete zastřešenou terasu s posezením, ze které můžete rovnou vyjít ven (výhoda přízemí).

Pokoj Serambi s výhledem na moře má rozlohu 55 m2 s výhledem na moře. Nachází se buď v přízemí nebo v patře.

Pokoj Anjung se nachází v přízemním domečku a má velikost 88 m2 a leží jen pár kroků od moře. Každý pokoj má vlastní zahrádku s venkovní vanou. Najdete tu také terasu s posezením s výhledem do zahrady i na moře. I když ubytuje 2 dospělé a 2 děti, je možné přidat pouze jednu přistýlku! Druhé dítě spí s rodiči.

*kategorie které mají výhled na moře – v resortu jsou velmi bohaté zahrady, výhled může částečně clonit palma či strom.

 • dovolená snů celkem 100 pokojů v 6 kategoriích
 • dovolená snů WiFi zdarma, kávovar/ rychlovarná konvice, TV, minibar, výběr z mezinárodních novin, větrák a klimatizace, sejf, v koupelně jak vana tak sprchový kout
 • dovolená snů zahrada, moře
 • dovolená snů snídaně nebo plná penze

Restaurace Di Atas Sungei se nachází nad řekou, která vtéká do Jihočínského moře, v tropické zeleni. Zde vám nabídnou autentickou malajskou kuchyni. Zajděte si sem na snídani nebo večeři. Zejména večeře jsou velmi zajímavé. Není zde totiž pevně daný jídelní lístek, nýbrž své jídlo stavíte po diskuzi s šéfkuchařem. Nutno dodat že je výborné!

Další restaurací je Nelayan, která je inspirována rybářstvím. Nabídne vám asijskou, ale i západní kuchyni s důrazem na čerstvé mořské plody z udržitelných rybolovů. Je otevřená celý den kromě snídaní.

Restaurace Teratai Terrace se nachází v blízkosti bazénu s výhledem na moře. Pochutnat si tu můžete na čerstvých salátech, v pozdějších hodinách třeba na koktejlech.

Po domluvě můžete povečeřet i v soukromí, například na pláži.


Nahoru