Malajsie

Taaras Beach Redang ****/*

Chci bydlet v tomto hotelu

Resort Taaras Beach Redang se nachází na ostrově Pulau Redang u východního pobřeží Malajsie v Jihočínském moři. Je nejkvalitnější variantou ubytování v této oblasti. Těší se prvotřídní lokalitě v klidné zátoce u nádherné pláže s bílým pískem lemované fotogenickými balvany. Moře je zde mělčí s dlouhou zónou k plavání. Boty do vody nejsou potřeba, dno má jemný písek a koupání je bezpečné i pro menší děti. Po levé straně pláže jsou útesy skýtající krásné šnorchlování. Přímo v zátoce u vedlejší pláže se celoročně vyskytují mořské želvy, se kterými si můžete zaplavat. Resort má rovněž vlastní program na ochranu želv. Na ostrov Redang se dostanete hodinovou plavbou lodí z pevniny (letiště v Kuala Terengganu je od přístavu vzdáleno cca půl hodiny). Nejpohodlnější jsou přímé lety na Redang z Kuala Lumpur a Singapore, nelétají však denně. Taaras ideálně kombinujte s poznávacím okruhem po Malajsii. Osobně známe,  poradíme.

Video resortu Taaras Redang. 

 • Romantická dovolená v klidu
 • Soukromá zátoka s 2 plážemi
 • Východ Malajsie, ostrov Redang
 • Super pro potápěče
 • Vhodné pro rodiny s dětmi
 • Plavání se želvami
 • Krásná příroda, lesy a hory
 • Pravidelné lehké renovace
 • Doporučujeme restauraci Beach Brasserie
 • Uzavřeno vždy listopad – únor (monzuny)
 • Transfer na Redang lodí nebo letecky

Ostrov Redang je součástí národního mořského parku a nachází se v Čínském moři. Redang je hlavní ostrov souostroví skládající se celkem z 9 ostrůvků. Kolem celé této oblasti najdete útesy, které chrání bohatý podmořský svět. Proto je tato oblast naprostým rájem pro potápěče. Více jak 30 lokalit umožňuje potápění či šnorchlování. Zahlédnout tu můžete mořské želvy, žraloky (neškodní vůči lidem), mořské úhoře, sépie, chobotnice, různé ostence a další. Pro vstup do území národního parku se platí před nástupem na loď poplatek 35 MYR na osobu (výše poplatku se může měnit dle legislativy). Samotný ostrov Redang je velmi klidný, je z veliké části porostlý zelení a jen minimum ostrova pokrývá zástavba. Nečekejte zde bohaté vyžití v podobě městeček a nákupních možností. Místní osídlení lze spíše nazvat jako ospalou vesničku, kde se zastavil čas. Dovolená pro milovníky klidu, přírody a podmořského života.

V Taaras resortu se nachází tradiční lázně, pokud budete chtít relaxovat, zajděte si sem na příjemnou masáž. Mimo SPA v resortu najdete další vyžití, například fitness centrum, zajít můžete na lekci vaření, pro děti virtuální hry, mezi vodními aktivitami potom windsurfing, kajaky nebo paddleboarding. Zahrát si můžete i plážový volejbal nebo si vyjet na plavbu lodí při západu slunce. Zajímavé je centrum na ochranu mořských želv, kde v sezóně můžete spatřit vypouštění novorozených želviček do moře a dozvědět se více o jejich životě a ochraně. V zátoce vedle resortu je místo, kde se želvy celoročně vyskytují a můžete si s nimi i zaplavat. Ostrov Redang je pokrytý bujnou zelení kam můžete podniknout menší treky či procházky.

Taaras Redang je vhodnou volbou i s malými dětmi, díky jemné písečné pláži s mělčím dnem. V bazénu je pro děti rovněž speciální mělká část.

Ubytování je rozděleno do tradičních Malajských domečků ze dřeva, jenž se nachází blíže k pláži v nížině. Všechny kategorie, které mají v názvu „Cliff“ jsou umístěny v třech větších třípatrových budovách posazených ve svahu. Výhodou je výhled na moře z výšky (kromě hill pokojů které koukají do zeleně), nevýhodou je delší cesta k pláži se schody.

Pokoj Garden Deluxe o rozloze 30 m2 je ideální pro páry, ale i rodiny s dětmi- možnost propojení dvou pokojů. Pokoj se nachází v zahradách a na výběr je manželská postel nebo 2 oddělené postele. Se zastřešenou verandou.

Garden Suite o velikosti 70 m2 je laděn do přírodních tónů a materiálu a je situován v zahradách. Skládá se z ložnice a odděleného obývacího pokoje, prostorné koupelny s vanou a sprchou. Leží v domečkách vždy po dvou (jedna Suite je v horním patře a druhá v přízemí). Nemá klasický balkon či terasu.

Cliff Hill Deluxe jsou pokoje o rozloze 46 m2 s výhledem na zahrady, umístěné v třípatrové větší budově na okraji svahu. Na výběr manželská postel nebo 2 oddělené. Je tu možnost propojení dvou pokojů, proto vhodné i pro rodiny.

Cliff Bay Twin jsou pokoje s výhledem do zátoky. Pokoje laděny do teplých přírodních odstínů. Velikost pokoje je 46 m2. Je tu možnost propojení s Cliff Bay Suite, čímž vznikne velmi prostorné dvouložnicové bydlení pro náročné rodiny.

Cliff Bay Suite o rozloze 92 m2, s výhledem do zátoky má ložnici a oddělený obývací pokoj. Oproti předchozím kategoriím má větší šatnu a koupelnu s prostornou dešťovou sprchou i vanou.

Cliff Premier Twin jsou pokoje o rozloze 54 m2, které se nachází v prémiové lokalitě v rámci resortu – v nejvýše položené budově s nejlepším panoramatickým výhledem na zátoku a oceán. V koupelně je vířivka. Možnost propojení s pokojem Cliff Premier Suite, čímž vznikne dvouložnicové ubytování pro náročné rodiny.

Cliff Premier Suite s výhledem na oceán a zátoku, o velikosti 100 m2 . V Suite najdete vybavenou koupelnu s vanou a vířivku. Pokoj má oddělený obývací a jídelní prostor.

Ocean Front Suite se nachází blízko oceánu. Pokoj o rozloze 80 m2 je situovaný v tradičních malajských domečkách buď v přízemí nebo v prvním patře. Najdete tu manželskou postel, obývací prostor, verandu a vybavenou koupelnu.

Ocean front Studio je velmi podobné jako Suite, s tím rozdílem že obývací pokoj je propojený s ložnicí, není oddělený dveřmi.

Ocean Front Master Suite toto apartmá se nachází kousek od pláže a v resortu je pouze jedno. Najdete tu oddělený obývací pokoj, jídelnu, ložnici s manželskou postelí a velkou šatní skříní, samostatnou kuchyňku s ledničkou. Celkový prostor 140 m2 včetně veliké terasy kousek od pláže. K dispozici soukromý sluha.

Vila Taaras má celkovou rozlohu 1440 m2. Nachází na útesu a má 5 ložnic. S výhledem na celou zátoku a dál na moře. K vile vede soukromý vchod, najdete tu salonky, jídelnu, bazén a vybavenou koupelnu s kruhovou vanou, posilovnu, výtah. Ráno vám připraví snídani soukromý kuchař, k dispozici soukromý sluha. Vila uspokojí nároky i těch nejnáročnějších.

 • dovolená snů celkem 190 pokojů
 • dovolená snů TV, minibar, větrák a klimatizace, telefon, internet zdarma, bezpečnostní schránka, fén
 • dovolená snů pláž, moře, lesy, hory
 • dovolená snů snídaně, ve speciálním balíčku polopenze

Taaras Redang má celkem tři restaurace. Hlavní restaurace Asean All Day Dining je otevřená po celý den. Ráno servíruje snídaně formou bufetu, po zbytek dne si vybíráte pokrm z jídelního lístku. Zaměřuje se převážně na asijskou kuchyni. Přes den je otevřen rovněž plážový bar s venkovním posezením u pláže. Kromě lehkých jídel jako je pizza, burgery, sendviče.. zde ochutnáte různé koktejly nebo čerstvý kokosový ořech.

Dle nás nejlepší restaurací je Beach Brasserie (fine dining) jenž je otevřená jen na večeře. Servíruje převážně západní kuchyni a mořské plody, popř. speciality z grilu.

Šárka a Honza T.

Paní Nováková, paní Burianová,

myslím, že jsme vám ještě dostatečně nepoděkovali za skvělé služby, které jste nám poskytly před, v průběhu a nejvíce v zakončení naší letošní dovolené v Malajsii.

Program dovolené byl naplánován a zorganizován výtečně, a vámi navržené lokality, Kuala Lumpur, park Tamara Negara, a pobyt na ostrově Redang, včetně potápění byly opravdu krásné!

Přesuny byly naplánované výborně a proběhly zcela přesně.

Nelze zapomenout na vaši okamžitou pomoc a rychlé řešení v závěru dovolené, kterou způsobila naše chyba. I když je vlastně chyba, že jsme ani nechtěli odletět domů? ?

Opravdu vám děkujeme, a těšíme se jakou specialitu nám navrhnete v příštím roce!

Přejeme vám ve vaší práci i osobním životě mnoho úspěchu, vše krásné, a co nejméně takových nenadálých událostí jaké jsme způsobili my.

S pozdravem


Nahoru