Malajsie

Pangkor Laut Resort *****

Chci bydlet v tomto hotelu

Pagkor Laut je jediným resortem na stejnojmenném ostrově v západní části pevninské Malajsie. Málokde naleznete nadvodní vily zároveň s nedotčenou přírodou pralesa a bílou pláží na jednom místě. Věříme, že si Pangkor Laut zamilujete stejně tak jako my. Má své jedinečné kouzlo. Pláž Emerald Bay leží na druhé straně ostrova, díky čemuž si zachovává panenský ráz a velmi klidné prostředí s bujnou zelení všude kolem. Patří k nejkrásnějším plážím, které jsme kdy navštívili. 

Ostrov Pangkor je vzdálený jen tři kilometry od pevniny a transfer je možný z letiště Kuala Lumpur i Penang. Do přístavu dojedete autem za cca tři hodiny a následuje 15-minutový přejezd lodí do resortu Pangkor Laut.

Video z Pangkor Laut.

 • Postupná renovace pokojů duben-prosinec 2024 (za provozu)
 • Jedna z nejkrásnějších pláží
 • Soukromý ostrov
 • Pokoje v domečkách po čtyřech nebo samostatné vily nad vodou
 • Voda zdarma v restauracích i na pláži
 • Vynikající jídlo
 • Důraz na ekologii
 • Možnost plné penze
 • Klidná dovolená v přírodě
 • Možné ubytovat i věští rodiny
 • Ochrana zoborožců
 • Delší transfer
 • Cestujte po celý rok
 • Ideálně kombinujte s Kuala Lumpur

Často zde narazíte na zoborožce, jejichž ochraně se resort intenzivně věnuje. Když jdete ven z pokoje, nezapomeňte zamknout dveře, všetečný makak si totiž umí otevřít a mohl by vám navštívit minibar 🙂

V Pangkor Laut budete obdivovat dokonalé spojení luxusu s panenskou přírodou pralesa jenž pokrývá většinu plochy ostrova. Jeho ochraně se resort intenzivně věnuje a zdejší přírodovědec vás po jeho stezkách rád provede v rámci každodenní naučné procházky. Nezapomeňte si s sebou přibalit také plavky, procházka totiž končí na pláži Emerald Bay. Potřeba je i repelent, který každý host dostane při příjezdu na pokoj. Ekologie je zde velmi důležitá, i proto je v resortu několik stanic na dotočení pitné vody do vaší lahve.

Pláž Emerald Bay nás naprosto uchvátila a řadíme mezi nejkrásnější pláže, které známe. Nejsou třeba boty do vody, dno je písečné s jemným pískem. Koupání je bezpečné i pro menší děti. Emerald Bay leží na druhé straně ostrůvku, díky čemuž si zachovává panenský ráz a velmi klidné prostředí s bujnou zelení všude kolem. Dostanete se na ní v rámci 5 minutové jízdy pravidelným shuttle. Resort má vlastní tři jachty a několik lodí, na kterých se můžete vydat prozkoumávat okolní pobřeží. Podmínky pro šnorchlování či potápění v této části Malajsie nepatří k nejlepším. 

V resortu najdete dva bazény. Hlavní bazén má oddělenou mělkou část pro malé děti. Druhý bazén je situovaný u lázní a vyhrazen pro hosty Spa vil a pro hosty s rezervovanou procedurou (pouze starší 16 let). V knihovně si můžete půjčit nějakou zajímavou knížku. Akčnější z vás mohou zkusit vodní sporty, zahrát si tenis či squash, zajít do posilovny nebo na téměř dvou-kilometrovou túru pralesem.

Možnost transferu helikoptérou z Kuala Lumpur (45 minut letu), kapacita 4-5 osob. Nutné rezervovat alespoň 3 týdny dopředu.

Romantická atmosféra Pangkor Laut je jako stvořená pro dvojice. Prožijte odpočinkovou dovolenou odříznuti od zbytku světa ve svém vlastním ráji.

V Pangkor Laut se ubytujete buď v pokojích na pevnině nebo samostatných vilách nad vodou. Interiéry jsou vkusně zařízené, s balkonem či terasou a výhledem do zeleně / na moře. Větší rodiny s dětmi mají možnost dvou propojených pokojů, pouze v kategorii Garden pokoj. Propojitelné jsou pouze tři páry a umístění v nich je na vyžádání – přednost mají rodiny s menšími dětmi.

Garden pokoj (71 m2): pokoje jsou umístěné v blocích po čtyřech, vždy dva dole a dva v patře. Jsou situované v rámci resortu níže a mají výhled do zahrady. Zároveň jsou blízko restaurací a hlavních hotelových prostor. Pokoj sestává z prostorné ložnice se vstupem na terasu. Koupelna má samostatný sprchový kout i designovou vanu, dvě umyvadla a dvě šatní skříně. Každý z pokojů ubytuje max 2 dospělé a 1 dítě do 12 let (dítě spí na pohovce). Tři páry pokojů jsou vzájemně propojitelné pro rodiny (vždy v přízemí a propojovací dveře jsou zevnitř).

Hill pokoj (71 m2): opět pokoje umístěné v blocích po čtyřech, dva pokoje jsou v přízemí a dva v patře. Jsou umístěné ve svahu kopce, díky čemuž si užívají z terasy panoramatických výhledů na moře a protější ostrůvek. Nedoporučujeme pro osoby s horší pohyblivostí, nefunguje zde shuttle ani nejsou výtahy. Cesta z pokoje do restaurací či k vyzvednutí shuttle na pláž vyžaduje zdolání schodů. Pokoje v přízemí mají vanu umístěnou na venkovní terase, zatímco pokoje v patře mají vanu vevnitř.

Beach pokoj (95 m2): pokoje jsou umístěné v přízemních vilkách, v každé vilce jsou dva. Leží podél pláže Royal Bay, která není vhodná ke koupání (kamenitější dno, mořští ježkové), zato je pěkná k procházkám. Každý z pokojů ubytuje max 2 dospělé a 1 dítě do 12 let (dítě spí na pohovce).

Sea villa (55 m2): samostatně stojící vily umístěné nad vodou. Mají venkovní terasu s lehátky, nicméně bez schůdků do moře, ty v Malaysii nejsou běžné. V koupelně je pouze vana. Vila ubytuje pouze 2 dospělé, děti nejsou z bezpečnostních důvodů povoleny. Tento typ vily nemá televizi!

Spa villa (55 m2): identická jako Sea vila, ale s umístěním poblíž SPA (lázní). Přidanou hodnotou je přístup do lázeňského bazénu jenž je mnohem klidnější a tato část nepřijímá děti do 16 let. Tento typ vily nemá televizi!

Suria & Purnama suites (107 m2): luxusní nadvodní vily s oddělenou ložnicí s dvojpostelí a obývacím pokojem. Suite má tři terasy a v koupelně je jak vana, tak prostorná oddělená sprcha. Nechybí ani otevírací okénko kterým můžete z koupelny krmit ryby pod sebou. V resortu jsou pouze čtyři Suite (dvě Suria Suite a dvě Purnama Suite). Kapacita max. 2 osoby.

 • dovolená snů pokoje na pevnině nebo samostatné vilky nad vodou
 • dovolená snů Klimatizace, stropní větrák, WiFi připojení zdarma, minibar, servis na přípravu kávy a čaje, televize*, trezor, telefon. Televize chybí v nadvodních vilách!
 • dovolená snů Zeleň, moře, pláž
 • dovolená snů snídaně, plná penze

V Pangkor Laut najdete 7 restaurací, ve kterých budete zažívat opravdové gastronomické zážitky. Zdejší kuchaři vaří skutečně výborně! Hlavní restaurací je Feast Village, kde jsou podávány snídaně a večeře. Mísí se zde asijská kuchyně s mezinárodní.

Oběd si vychutnejte v jedné ze dvou plážových restaurací (u pláže Royal Bay nebo Emerald Bay), nebo v Jamu baru který se specializuje na zdravou stravu a saláty. Na večeře je kromě Feast Village otevřeno několik dalších restaurací. Vynikající ryby a mořské plody ochutnáte ve fine dining restauraci Fisherman´s Cove.

Tradiční čínskou kuchyni zažijete v restauraci Uncle Lim´s Kitchen, která kromě výborného jídla nabízí nádherné posezení nad útesy se světélkujícími čínskými lampiony dokreslujícími atmosféru. Poslední restaurací na večeře je The Straits specializující se na asijskou kuchyni, s posezením v privátních balkoncích nad pláží. Na večeře je ve všech restauracích vyžadován dress code a většinou i předchozí rezervace stolu.

Resort velmi dbá na dodržování pitného režimu, i proto je zdarma voda jak v restauracích během jídel, tak na pláži. Denně na pokoj dostanete čtyři lahve vody (dvě lahve ráno a dvě večer), na několika místech v rámci resortu jsou stanice s pitnou vodou na dotočení.

Pokud si přejete strávit romantickou večeři o samotě, máte možnost pochutnat si na pětichodovém menu na pláži při svíčkách nebo pozorovat západ slunce při večeři na útesech.

Možnost dokoupení plné penze:

 • snídaně v hlavní restauraci
 • obědy: Royal Bay Beach Club nebo Chapman´s Bar
 • večeře: Uncle Lim´s Kitchen, Feast Village nebo Fisherman´s Cove
 • obědy a večeře vždy 3 chodové – předkrm, hlavní chod, dezert (na obědy může být i bufet s částečnou přípravou jídel před vámi)
 • během jídel: voda, káva a čaj

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená, 2 osoby, 8 nocí + 2 noci cesta (standardní sezóna), snídaně

Cena na osobu:

 • ubytování v dvoulůžkové Garden vile 2.960,-Kč x 8, -25% při rezervaci + 60 dní předem
 • optimální cena letenky (1 přestup) Praha – Kuala Lumpur – Praha 17.000,-Kč
 • transfery autem (zpáteční) 5.880,-Kč
 • transfery lodí 1.120,- Kč
 • asistence místního partnera 300,-Kč

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 42.060,-Kč

Příplatek plná penze vč. nápojů při jídle : 2.160,- Kč/os/den

*pro aktivnější klienty je vhodné nakombinovat se zastávkou pár dní v Kuala Lumpur, Cameron Highlands a Taman Negara.

 

Jan A.

Tímto bych chtěl poděkovat pražskému týmu CK Dovolená snů za perfektní zorganizování naší rodinné dovolené v Malajsii a níže krátká zpětná vazba.

Odnesli jsme si nezapomenutelné zážitky a dojmy z několikadenního pobytu v Kuala Lumpur, následně z Cameronské vysočiny a ve finále z ostrova Pangkor Laut, kde jsme strávili posledních šest dní naší cesty.

V Kuala Lumpur jsme nad rámec doporučeného jeden a půl dne strávili o den více a dobře jsme udělali. Město nás naprosto okouzlilo a máte-li navštívit co nejvíce z toho, co stojí za to, není jiné volby.

Následná Cameronská vysočina nás uchvátila a domnívám se, že milovníky opravdu neskutečných přírodních scenérií, exotické fauny a flóry, velmi zaujme.

Koncová část dovolené na ostrově Pangkor Laut nezklamala. Jedná se o malebný rezort, kde úroveň všeho byla skutečně vysoká. Snoubí se zde malebnost zdejší přírody s pohodou a klidem, který je celým místem prostoupen. Návštěvu této destinace mohu jen doporučit.

Ještě jednou děkuji


Nahoru