Malajsie

Pangkor Laut Resort *****

Chci bydlet v tomto hotelu

Luxusní resort Pagkor Laut je posazen na stejnojmenném ostrově v západní části pevninské Malajsie. Málokde naleznete nadvodní vily zároveň s nedotčenou přírodou pralesa a bílou pláží na jednom místě. Ostrov Pangkor Laut je vzdálený jen tři kilometry od pevniny a asi 270 kilometrů od letiště v Kuala Lumpur, je tedy třeba počítat s delším transferem (kombinace pozemního transferu a lodi). Stojí však za to! Ostrov je kromě resortu jen velmi málo obydlený, budete si zde připadat jako na vlastním ostrůvku. Je ideální volbou pro všechny, kteří hledají klidnou a odpočinkovou dovolenou odříznuti od zbytku světa ve svém vlastním ráji. Většina ostrova je pokrytá pralesem, ve kterém žijí exotická zvířata, jako je makak nebo zoborožec.

 • Luxusní resort pro náročné
 • Vilové ubytování
 • Ve vile zpravidla 4 pokoje (2 nahoře, 2 dole)
 • Nadvodní vily po 1 pokoji
 • Delší transfer z K. Lumpur
 • Cestujte celý rok
 • Doporučujeme rozšířenou plnou penzi
 • Leží na téměř neobydleném ostrůvku
 • V obklopení pralesem
 • Relaxační dovolená a klid
 • Možné ubytovat i větší rodiny
 • Více pláží, na některé se jezdí shuttle vláčkem

Klidná atmosféra resortu se projevuje i v nabízených aktivitách, můžete strávit odpoledne s místním šéfkuchařem a naučit se vařit některou z místních specialit nebo si objednejte romantickou večeři na pláži při západu slunce a ochutnejte místní kuchyni v pěti chodech. Pro páry, kteří chtějí strávit celý den spolu a zažít relax i dobrodružství je připraven celodenní program Raja Sehari, den začíná snídaní na pláži, poté se s průvodcem vydáte objevovat prales, užijete si společnou tříhodinovou lázeňskou proceduru a den zakončíte tématickou večeří ve dvou. Pokud chcete objevovat moře, vyrazte na plavbu luxusní lodí a prozkoumejte okolní ostrovy nebo zkuste potápění. V rámci resortu si můžete zahrát tenis nebo squash, zajít si do fitness centra nebo si z knihovny půjčit nějakou zajímavou knížku.

Moderně zařízené dvoupatrové vilky resortu Pangkor Laut jsou obklopeny pralesem a nabízí jedinečný výhled do zahrady, na moře či na okolní hory. V koupelně najdete prostornou vanu. Každá vila má rovněž terasu s lehátky. Pro větší rodiny je možné vyžádat dvě vzájemně propojené vily, díky čemuž bude rodina spolu, ale zároveň s dostatkem soukromí (vzájemně propojitelných dvojic je v resortu jen málo, je potřeba s dostatečným předstihem vyžádat!).

Garden villa (71 m2): vilky umístěné v tropické zahradě jsou strategicky umístěny blízko restaurací a bazénu a jsou více v centru dění. V rámci každé vily jsou 4 pokoje – 2 v přízemí a 2 v patře. Každý z pokojů ubytuje max 2 dospělé a 1 dítě do 12 let (dítě spí na pohovce). Pro větší rodiny je možné vzájemně propojit dva pokoje (pouze přízemní a propojovací dveře jsou zevnitř).

Hill villa (71 m2): vilky jsou umístěné ve svahu kopce a nabízí výhled na oceán. V rámci každé vily opět 4 pokoje (2 nahoře a 2 dole). Pokoje v přízemí mají polo-venkovní vanu, zatímco pokoje v patře mají velikou vanu vevnitř. Každý z pokojů ubytuje max 2 dospělé a 1 dítě do 12 let (dítě spí na pohovce). Určitý počet vil je možné vzájemně propojit skrz balkon pro větší rodiny.

Beach villa (95 m2): vilky umístěné blízko pláže Royal Bay (tato pláž je od přírody kamenitější, chcete-li plavat, doporučujeme pláž Emerald Bay). Vila má 4 pokoje – 2 nahoře a 2 dole. Každý z pokojů ubytuje max 2 dospělé a 1 dítě do 12 let (dítě spí na pohovce).

Sea villa (55 m2): nadvodní vilky stojící na kůlech nad mořem jsou samostatné (co vila to 1 pokoj). Mají venkovní terasu s lehátky, nicméně bez schůdků do moře, ty v Malaysii nejsou běžné. Vila ubytuje pouze 2 dospělé, děti nejsou z bezpečnostních důvodů povoleny.

Spa villa (55 m2): identická jako Sea vila, ale s umístěním poblíž SPA (lázní).

Suria & Purnama suites (107 m2): luxusní nadvodní vily s oddělenou ložnicí s dvojpostelí, obývacím pokojem, koupelnou s vanou a výhledem na moře a s balkónem s lehátky.

 • dovolená snů Vilky na pláži po 4 pokojích, nad vodou po 1
 • dovolená snů Klimatizace, stropní větrák, WiFi připojení zdarma, minibar, servis na přípravu kávy a čaje, televize, trezor, telefon.
 • dovolená snů Zeleň, moře, pláž
 • dovolená snů snídaně, plná penze

Resort má tři restaurace, které nabízí pokrmy západní i asijské kuchyně (s větší specializací na místní asijskou kuchyni s použitím lokálních surovin). Restaurace Fisherman’s Cove se specializuje na ryby a mořské plody, v této restauraci je vyžadován dresscode a není zde povolen vstup dětem do 16 let. Dále resort nabízí tři bary, Chapman’s Bar u bazénu, Royal Bay Beach Club na pláži a Jamu Bar u spa centra, který přes den nabízí saláty a ovocné a zeleninové fresh drinky. Pokud si přejete strávit romantickou večeři o samotě, máte možnost pochutnat si na pětichodovém menu na pláži při svíčkách nebo pozorovat západ slunce při večeři na útesech.

Možnost dokoupení plné penze:

 • snídaně v hlavní restauraci
 • obědy: Royal Bay Beach Club nebo Chapman´s Bar
 • večeře: Uncle Lim´s Kitchen, Feast Village nebo Fisherman´s Cove
 • obědy a večeře vždy 3 chodové – předkrm, hlavní chod, dezert
 • během jídel: voda, káva a čaj

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená, 2 osoby, 8 nocí + 2 noci cesta (standardní sezóna), snídaně

Cena na osobu:

 • ubytování v dvoulůžkové Garden vile 2.960,-Kč x 8, -25% při rezervaci + 60 dní předem
 • optimální cena letenky (1 přestup) Praha – Kuala Lumpur – Praha 17.000,-Kč
 • transfery autem (zpáteční) 5.880,-Kč
 • transfery lodí 1.120,- Kč
 • asistence místního partnera 300,-Kč

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 42.060,-Kč

Příplatek plná penze vč. nápojů při jídle : 2.160,- Kč/os/den

*pro aktivnější klienty je vhodné nakombinovat se zastávkou pár dní v Kuala Lumpur, Cameron Highlands a Taman Negara.

 

Jan A.

Tímto bych chtěl poděkovat pražskému týmu CK Dovolená snů za perfektní zorganizování naší rodinné dovolené v Malajsii a níže krátká zpětná vazba.

Odnesli jsme si nezapomenutelné zážitky a dojmy z několikadenního pobytu v Kuala Lumpur, následně z Cameronské vysočiny a ve finále z ostrova Pangkor Laut, kde jsme strávili posledních šest dní naší cesty.

V Kuala Lumpur jsme nad rámec doporučeného jeden a půl dne strávili o den více a dobře jsme udělali. Město nás naprosto okouzlilo a máte-li navštívit co nejvíce z toho, co stojí za to, není jiné volby.

Následná Cameronská vysočina nás uchvátila a domnívám se, že milovníky opravdu neskutečných přírodních scenérií, exotické fauny a flóry, velmi zaujme.

Koncová část dovolené na ostrově Pangkor Laut nezklamala. Jedná se o malebný rezort, kde úroveň všeho byla skutečně vysoká. Snoubí se zde malebnost zdejší přírody s pohodou a klidem, který je celým místem prostoupen. Návštěvu této destinace mohu jen doporučit.

Ještě jednou děkuji


Nahoru