Malajsie

Pangkor Laut Resort *****

Chci bydlet v tomto hotelu

Luxusní Pagkor Laut je jediným resortem na stejnojmenném ostrově v západní části pevninské Malajsie. Málokde naleznete nadvodní vily zároveň s nedotčenou přírodou pralesa a bílou pláží na jednom místě. Ostrov je vzdálený jen tři kilometry od pevniny a asi 270 kilometrů od letiště v Kuala Lumpur, je tedy třeba počítat s delším transferem (kombinace pozemního transferu a lodi). O něco kratší transfer je z Penangu. Často zde narazíte na zoborožce, jejichž ochraně se resort intenzivně věnuje. Když jdete ven z pokoje, nezapomeňte zamknout dveře, všetečný makak si totiž umí otevřít a mohl by vám navštívit minibar 🙂 Nádherná pláž Emerald Bay s jemným bílým pískem leží na druhé straně ostrova.

 • Jedna z nejkrásnějších pláží
 • Luxusní resort pro náročné
 • Soukromý ostrov
 • Pokoje v domečkách po čtyřech nebo samostatné vily nad vodou
 • Vynikající jídlo
 • Voda zdarma v restauracích i na pláži
 • Možnost plné penze
 • Klidná dovolená v přírodě
 • Možné ubytovat i větší rodiny
 • ochrana zoborožců
 • delší transfer z Kuala Lumpur nebo z Penangu
 • Cestujte po celý rok

V Pangkor Laut budete obdivovat dokonalé spojení luxusu s panenskou přírodou pralesa jenž pokrývá většinu plochy ostrova. Jeho ochraně se resort intenzivně věnuje a zdejší přírodovědec vás po jeho stezkách rád provede v rámci každodenní naučné procházky. Nezapomeňte si s sebou přibalit také plavky, procházka totiž končí na pláži Emerald Bay. Potřeba je i repelent, který každý host dostane při příjezdu na pokoj. Ekologie je zde velmi důležitá, i proto je v resortu několik stanic na dotočení pitné vody do vaší lahve.

Pláž Emerald Bay nás naprosto uchvátila a řadíme mezi nejkrásnější pláže, které známe. Nejsou třeba boty do vody, dno je písečné s jemným pískem. Koupání je bezpečné i pro menší děti. Emerald Bay leží na druhé straně ostrůvku, díky čemuž si zachovává panenský ráz a velmi klidné prostředí s bujnou zelení všude kolem. Dostanete se na ní v rámci 5 minutové jízdy pravidelným shuttle, vše zde krásně (a často) funguje. Resort má vlastní tři jachty a několik lodí, na kterých se můžete vydat prozkoumávat okolní pobřeží. Lodí je třeba vyjet za potápěním či se šnorchlem. V resortu najdete dva bazény. Hlavní bazén má oddělenou mělkou část pro malé děti. Druhý bazén je situovaný u lázní a vyhrazen pro hosty Spa vil a pro hosty s rezervovanou procedurou (pouze starší 16 let). V knihovně si můžete půjčit nějakou zajímavou knížku. Akčnější z vás mohou zkusit vodní sporty, zahrát si tenis či squash, zajít do posilovny nebo na téměř dvou-kilometrovou túru pralesem.

Možnost transferu helikoptérou z Kuala Lumpur (45 minut letu), kapacita 4-5 osob. Nutné rezervovat alespoň 3 týdny dopředu.

Romantická atmosféra Pangkor Laut je jako stvořená pro dvojice. Prožijte odpočinkovou dovolenou odříznuti od zbytku světa ve svém vlastním ráji.

V Pangkor Laut se ubytujete buď v pokojích na pevnině nebo samostatných vilách nad vodou. Interiéry jsou vkusně a moderně zařízené, s balkonem či terasou a výhledem do zeleně / na moře. Větší rodiny s dětmi mají možnost dvou propojených pokojů, pouze v kategorii Garden pokoj. Propojitelné jsou pouze tři páry a umístění v nich je na vyžádání – přednost mají rodiny s menšími dětmi.

Garden pokoj (71 m2): pokoje jsou umístěné v blocích po čtyřech, vždy dva dole a dva v patře. Jsou situované v rámci resortu níže a mají výhled do zahrady. Zároveň jsou blízko restaurací a hlavních hotelových prostor. Pokoj sestává z prostorné ložnice se vstupem na terasu. Koupelna má samostatný sprchový kout i designovou vanu, dvě umyvadla a dvě šatní skříně. Každý z pokojů ubytuje max 2 dospělé a 1 dítě do 12 let (dítě spí na pohovce). Tři páry jsou vzájemně propojitelné pro rodiny (vždy v přízemí a propojovací dveře jsou zevnitř).

Hill pokoj (71 m2): opět pokoje umístěné v blocích po čtyřech, dva pokoje jsou v přízemí a dva v patře. Jsou umístěné ve svahu kopce, díky čemuž si užívají z terasy panoramatických výhledů na moře a protější ostrůvek. Nedoporučujeme pro osoby s horší pohyblivostí, nefunguje zde shuttle ani nejsou výtahy. Cesta z pokoje do restaurací či k vyzvednutí shuttle na pláž vyžaduje zdolání schodů. Pokoje v přízemí mají vanu umístěnou na venkovní terase, zatímco pokoje v patře mají vanu vevnitř.

Beach pokoj (95 m2): pokoje jsou umístěné v přízemních vilkách, v každé vilce jsou dva. Leží podél pláže Royal Bay, která není vhodná ke koupání (kamenitější dno, mořští ježkové), zato je pěkná k procházkám. Každý z pokojů ubytuje max 2 dospělé a 1 dítě do 12 let (dítě spí na pohovce).

Sea villa (55 m2): samostatně stojící vily umístěné nad vodou. Mají venkovní terasu s lehátky, nicméně bez schůdků do moře, ty v Malaysii nejsou běžné. V koupelně je pouze vana. Vila ubytuje pouze 2 dospělé, děti nejsou z bezpečnostních důvodů povoleny. Tento typ vily nemá televizi!

Spa villa (55 m2): identická jako Sea vila, ale s umístěním poblíž SPA (lázní). Přidanou hodnotou je přístup do lázeňského bazénu jenž je mnohem klidnější a tato část nepřijímá děti do 16 let. Tento typ vily nemá televizi!

Suria & Purnama suites (107 m2): luxusní nadvodní vily s oddělenou ložnicí s dvojpostelí a obývacím pokojem. Suite má tři terasy a v koupelně je jak vana, tak prostorná oddělená sprcha. Nechybí ani otevírací okénko kterým můžete z koupelny krmit ryby pod sebou. V resortu jsou pouze čtyři Suite (dvě Suria Suite a dvě Purnama Suite). Kapacita max. 2 osoby.

 • dovolená snů pokoje na pevnině nebo samostatné vilky nad vodou
 • dovolená snů Klimatizace, stropní větrák, WiFi připojení zdarma, minibar, servis na přípravu kávy a čaje, televize*, trezor, telefon. Televize chybí v nadvodních vilách!
 • dovolená snů Zeleň, moře, pláž
 • dovolená snů snídaně, plná penze

V Pangkor Laut najdete 7 restaurací, ve kterých budete zažívat opravdové gastronomické zážitky. Zdejší kuchaři vaří skutečně výborně! Hlavní restaurací je Feast Village, kde jsou podávány snídaně a večeře. Mísí se zde asijská kuchyně s mezinárodní. Oběd si vychutnejte v jedné ze dvou plážových restaurací (u pláže Royal Bay nebo Emerald Bay), nebo v Jamu baru který se specializuje na zdravou stravu a saláty. Na večeře je kromě Feast Village otevřeno několik dalších restaurací. Vynikající ryby a mořské plody ochutnáte ve fine dining restauraci Fisherman´s Cove. Tradiční čínskou kuchyni zažijete v restauraci Uncle Lim´s Kitchen, která kromě výborného jídla nabízí nádherné posezení nad útesy se světélkujícími čínskými lampiony dokreslujícími atmosféru. Poslední restaurací na večeře je The Straits specializující se na asijskou kuchyni, s posezením v privátních balkoncích nad pláží. Na večeře je ve všech restauracích vyžadován dress code a většinou i předchozí rezervace stolu na konkrétní čas.

Resort velmi dbá na dodržování pitného režimu, i proto je zdarma voda jak v restauracích během jídel, tak na pláži. Denně na pokoj dostanete čtyři lahve vody (dvě lahve ráno a dvě večer), na několika místech v rámci resortu jsou stanice s pitnou vodou na dotočení.

Pokud si přejete strávit romantickou večeři o samotě, máte možnost pochutnat si na pětichodovém menu na pláži při svíčkách nebo pozorovat západ slunce při večeři na útesech.

Možnost dokoupení plné penze:

 • snídaně v hlavní restauraci
 • obědy: Royal Bay Beach Club nebo Chapman´s Bar
 • večeře: Uncle Lim´s Kitchen, Feast Village nebo Fisherman´s Cove
 • obědy a večeře vždy 3 chodové – předkrm, hlavní chod, dezert (na obědy může být i bufet s částečnou přípravou jídel před vámi)
 • během jídel: voda, káva a čaj

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená, 2 osoby, 8 nocí + 2 noci cesta (standardní sezóna), snídaně

Cena na osobu:

 • ubytování v dvoulůžkové Garden vile 2.960,-Kč x 8, -25% při rezervaci + 60 dní předem
 • optimální cena letenky (1 přestup) Praha – Kuala Lumpur – Praha 17.000,-Kč
 • transfery autem (zpáteční) 5.880,-Kč
 • transfery lodí 1.120,- Kč
 • asistence místního partnera 300,-Kč

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 42.060,-Kč

Příplatek plná penze vč. nápojů při jídle : 2.160,- Kč/os/den

*pro aktivnější klienty je vhodné nakombinovat se zastávkou pár dní v Kuala Lumpur, Cameron Highlands a Taman Negara.

 

Jan A.

Tímto bych chtěl poděkovat pražskému týmu CK Dovolená snů za perfektní zorganizování naší rodinné dovolené v Malajsii a níže krátká zpětná vazba.

Odnesli jsme si nezapomenutelné zážitky a dojmy z několikadenního pobytu v Kuala Lumpur, následně z Cameronské vysočiny a ve finále z ostrova Pangkor Laut, kde jsme strávili posledních šest dní naší cesty.

V Kuala Lumpur jsme nad rámec doporučeného jeden a půl dne strávili o den více a dobře jsme udělali. Město nás naprosto okouzlilo a máte-li navštívit co nejvíce z toho, co stojí za to, není jiné volby.

Následná Cameronská vysočina nás uchvátila a domnívám se, že milovníky opravdu neskutečných přírodních scenérií, exotické fauny a flóry, velmi zaujme.

Koncová část dovolené na ostrově Pangkor Laut nezklamala. Jedná se o malebný rezort, kde úroveň všeho byla skutečně vysoká. Snoubí se zde malebnost zdejší přírody s pohodou a klidem, který je celým místem prostoupen. Návštěvu této destinace mohu jen doporučit.

Ještě jednou děkuji


Nahoru