Malajsie

The Datai Langkawi ******

Chci bydlet v tomto hotelu

Resort je zasazený v srdci starobylého deštného pralesa. The Datai Langkawi zapadá svým přístupem i svou přirozeností do okolního prostředí. Pokoje, suity i vily v objetí zeleně nabízí ze soukromých teras dechberoucí výhledy. National Geographic ohodnotil Datai Bay jako jednu z top 10 pláží na světě. Z jedné strany si budete užívat jedinečné pláže s azurovými barvami vody a z druhé džungli se zpěvem ptáků a hlasy opic. Zdejší ekosystém se pyšní mnoha endemickými tvory a rostlinami. Při troše štěstí spatříte třeba primáty hulmany tmavé, gekony nebo letuchy malajské.

The Datai Langkawi je zhruba 35 min. jízdy od letiště na ostrově. Hlavní město ostrova Kuah je zhruba 20 km. Pro návštěvu Langkawi nemá cenu vylučovat nějaké období roku. Na ostrově prší měně než na pevnině.

Video The Datai Langkawi.

 • Jedna z top pláží světa
 • Přímo v pralese a v naprostém klidu
 • Nejlepší resort nejen na ostrově
 • Golfové hřiště
 • Procházky do pralesa s místním přírodovědcem
 • Ekologický přístup
 • Mnoho aktivit včetně výletů
 • Vlastní loď
 • Ubytování od pokojů po luxusní vily
 • Do restaurace The Dining Room je během večeří povolen vstup dětem starším 12 let

Výhody pro děti, brzký nákup, noci zdarma, bonusy při svatební cestě.

Více o nabízených slevách ↓

Děti:

 • děti do 5-ti let neplatí ubytování se snídaní
 • děti 5-11 let mají sníženou cenu na ubytování

Bonusy pro novomanžele:

 • při příjezdu květiny, ovoce, čokolády a sekt na pokoji

 

18-ti jamkové golfové hřiště bylo roku 2014 oceněno World Golf Awards. The Els Club Teluk Datai má 5 jamek přímo u moře. Ostatní jsou zasazeny na greeny mezi vzrostlé stromy a přímo sousedí s pralesem. Z jedné strany se zvedají skály a z druhé omývá břehy Andamanské moře. Po hře si můžete odpočinout v The Hornbill Café.

Datai Spa jsou navrženy tak, aby zde panoval klid a harmonie. Pět otevřených vil je rozmístěno podél potoka. Relaxovat můžete při písni cikád, švitoření ptáku i hlasů džungle. Používány jsou vzácné léčivé rostliny, které místní šamani používali již tisíce let. Proceduru si můžete vychutnat i ve dvojici.

Resort pořádá několikrát do roka (většinou 1x měsíčně) pravidelné kulinářské zážitky s renomovanými michelinskými kuchaři.

Výlety do přírody jsou v The Datai Langkawi neodmyslitelnou součástí pobytu. Místní průvodci Vás provedou nedotčeným deštným pralesem. Místní prales je zde již 10 milionů let. Jsou zde jedinečné druhy zvířat včetně zoborožce, poletuchy, gekonů a dalších.

Škuner Nega Pelangi je další chloubou resortu. Výlety do okolních vod na plachetnici zvaném Duhový drak je volbou pro vaše zážitky z dovolené snů.

Mezi další aktivity resortu patří rybolov, speciální romantické večeře všeho druhu, hodiny vaření malajských, thajských i indických specialit. Bazény jsou rozděleny na část pro dospělé a část pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou tenisové kurty, posilovna u pláže, nemotorizované vodní sporty, jógový pavilon a butik.

 

Hlavní budova s pokoji se nazývá Canopy. Je postavena z černé břidlice okolních skal a její pokoje jsou prostorné s balkóny s výhledem do deštného pralesa či u některých i na smaragdově zelenou vodu Andamanského moře. Přímo z pokoje pak při troše štěstí budete moci sledovat velkou spoustu obyvatel lesa. V lepších pokojích máte pro tento účel k dispozici i dalekohled. V těsné blízkosti jsou pak hlavní restaurace, Lobby Lounge, butik, hlavní bazén a posilovna.

Canopy Deluxe pokoj – 40 pokojů o rozloze 63 m2.

Canopy Premium pokoje – 14 pokojů o rozloze 63 m2, lepší výhled z nejvyššího patra.

Dále jsou v této budově 2 druhy luxusních Suite.

Výčet ubytování může pokračovat vilami v pralese, kdy základní Rainforest vila má rozlohu 123 m2 a Pool vila 175 m2. Tento typ ubytování se nachází na kůlech uprostřed prales a u potůčku, který teče resortem.

Největší komfort pak poskytují vily na pláži a to ve variantách s jednou a dvěma ložnicemi, vlastním bazénem… Vila s jednou ložnicí má 350 m2 a vila s dvěma ložnicemi zaujímá 750 m2 (v resortu je pouze jediná). Tyto vily zahrnují butler servis.

Pro VIP klienty či velké skupiny nebo pro ty, jež vyžadují naprosté soukromí, má resort k dispozici vilu The Datai Estate, která má 5 ložnic a 2 bazény. Nachází se v pralese poblíž pláže.

 • dovolená snů celkem 121 pokojů a vil
 • dovolená snů klimatizace, sejf i pro laptop, minibar, plochá TV, koupelna se samostatnou sprchou a vanou, vysoušeč vlasů, žehlící potřeby, šatna, WiFI zdarma, kávovar/ rychlovarná konvice, možnost výběru polštáře…
 • dovolená snů prales, Andamanské moře
 • dovolená snů snídaně

Hlavní restaurace je otevřená od 7:00 do 23:00. Ráno se zde podávají snídaně formou švédských stolů i se sektem a tradičními pokrmy. Ve večerních hodinách se zažehnou svíčky a prostor se odráží ve vodách bazénu.

Restaurace The Gulai House se nachází v samotném srdci deštného pralesa a okouzlí vás tradiční venkovskou atmosférou malajských domů. Jídlo se zde podává autentické malajské a indické na banánových listech a ručně vyráběné keramice. Otevřeno jen pro večeře.

Restaurace The Pavilion je otevřena opět jen ve večerních hodinách. Je postavena na 30 m vysokých kůlech a z pralesa je výhled na moře s ostrovy Thai Tarutao na obzoru. Podává se zde thajská kuchyně za použití bylin. Jídlo si vyberete z jídelního lístku.

Restaurace The Dining Room (fine dining) se nachází u hlavního bazénu, na večeři nepřijímá děti mladší 12 let. Jídlo je podávané – předem nastavené menu.

The Beach Club je místem pro lehký oběd či koktejl během dne. Navečer zde ochutnáte speciality středomoří. Prostor je jen pár kroků od pláže.

The Lobby Lounge je místem pro drink, živou hudbu či lehké občerstvení během celého dne. Výhled je zde na Andamanské moře a ostrov Tarutao.

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená, 2 osoby, 8 nocí + 2 noci cesta (standardní sezóna), snídaně

Cena na osobu:

 • ubytování v dvoulůžkovém pokoji Canopy Deluxe 7.950,-Kč x 6 – 10% (8=6, brzký nákup)
 • optimální cena letenky (2 přestupy) Praha – Langkawi – Praha 21.000,-Kč
 • transfery autem 1.020,-Kč
 • asistence místního partnera 300,- Kč

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 63.660,-Kč

*Pro aktivnější klienty je vhodné nakombinovat se zastávkou pár dní v Kuala Lumpur, Cameron Highlands a Taman Negara.


Nahoru