Malajsie

Gaya Island Resort ****/*

Chci bydlet v tomto hotelu

Z Gaya Island resortu budou nadšení zejména milovníci přírody, kteří v Malajsii kombinují aktivní dovolenou na Borneo s pobytem na pláži. Resort zajímavě zapadá do okolního pralesa a obklopují ho vody chráněného podmořského parku Tunku Abdul Rahman Marine Park. S tím je spojený povinný poplatek, který napomáhá ochraně zdejší přírody a je splatný na místě: 35 MYR (cca 180 Kč) / os. za první noc a dále 25 MYR (cca 130 Kč) / os. za každou další noc. Poplatek hradí i děti nehledě na věk. 

Do resortu vás dopraví loď z Kota Kinabalu za 10 minut, spoj je k dispozici 6x denně dle rozvrhu nebo je možné připlatit za privátní loď.

 • Ekologicky zaměřený resort
 • Nádherná panenská pláž Tavajun Bay 5 minut lodí z resortu
 • Doporučujeme plnou penzi
 • Výhled na Mt. Kinabalu
 • Marine park a centrum
 • Plážové zakončení na Borneu
 • Ochrana nosaté opice Kahau
 • Nejlépe únor až září
 • Zaměření na odpočinek, přírodu a spa
 • Více restaurací na výběr
 • Při špatném počasí se mohou na pláž vyplavit odpadky (resort uklízí)
 • Není vhodné pro hůře pohyblivé osoby
 • Doporučujeme repelent

Zaplavat si můžete v 40 metrů dlouhém bazénu, který má také vyhrazenou mělkou část pro děti. U bazénu nechybí lehátka s osuškami a pool bar. Udržovat se ve formě můžete v posilovně nebo využít 2 kilometrovou trasu na běhání v rámci resortu.

Resort Gaya Island v Malajsii se aktivně věnuje ochraně okolní přírody a vzdělávání veřejnosti o ekologii a udržitelnosti životního prostředí na ostrově Borneo.

K resortu patří nádherná panenská pláž Tavajun Bay, na kterou vás z Gaya resortu buď dopraví loď (5 minut jízdy) nebo lze dojít pěšky skrz tropický les. Právě na pláži Tavajun Bay leží i Marine Centrum provozované resortem, kde zachraňují ohrožené mořské želvy Karety obrovské (Green sea turtle) a kriticky ohrožené Karety pravé (Hawksbill). Dále se Marine Centrum pod vedením mořského biologa věnuje ochraně mořských korálů, které si můžete prohlédnout v jednom z akvárií. Korály se zde množí a vysazují zpět do moře. Do jejich aktivit se můžete během vašeho pobytu také aktivně zapojit.

Ostrov Gaya o velikosti 1480 ha byl od roku 1923 vedený jako lesní rezervace a byl v roce 1974 vyhlášen národním parkem díky vzácně zachovalému pralesu pokrývajícímu většinu plochy ostrova. Gaya Island Resort se věnuje ochraně ohroženého druhu opic Kahau nosatý, kterého najdete pouze na Borneu. Pravidelně se můžete zúčastnit treku v džungli s rezidentním přírodovědcem. Největší šance spatřit opičky Kahau na ostrově Gaya Island je od dubna do začátku července.

Na ostrově Gaya Island je vzrostlý mangrovový les starý více než sto let. Resort pravidelně pořádá plavbu kajakem skrz vodní kanály v tomto lese.

Máte-li rádi podmořský život, nenechte si ujít výlet za šnorchlováním či potápění u okolních ostrovů v rámci Marine parku.

Zajímavá je také lekce vaření s místním šéfkuchařem, díky které si budete moci doma uvařit některé lokální speciality.

Pro rodiny s dětmi je k dispozici služba hlídání dětí za poplatek.

Každý pokoj může ubytovat maximálně 2 dospělé a 2 děti do 11,99 let. Nicméně do každého pokoje je možné přidat maximálně 1 přistýlku (day bed), tzn. druhé dítě sdílí manželskou postel s rodiči. Pro větší komfort doporučujeme objednat dva pokoje. 

Bayu Villa pokoj (47 m2) leží ve vilce ve svahu kopce a to buď v přízemí nebo v patře – vila obsahuje zpravidla čtyři pokoje a umístění v patře či přízemí lze vyžádat (bez garance). Pro rodiny je možné propojit dva sousedící pokoje na stejném patře. Výhled z pokoje je buď do pralesa nebo na mangrovový les.

Canopy villa pokoj (47 m2) se od základní kategorie liší pouze umístěním blíže k pláži a lepším výhledem. Některé pokoje v této kategorii jsou blíže k recepci a restauracím (lze vyžádat, bez garance).

Kinabalu villa pokoj (47 m2) má nejkrásnější výhledy z větší výšky na moře a siluetu hory Mt. Kinabalu. Pro rodiny je možné propojit dva sousedící pokoje na stejném patře. 

Suria Suite (188 m2) tato kategorie ubytování v Gaya Island resort je na vyžádání. Sestává z dvou ložnic a nabízí nádherný výhled na moře. Suite je rozdělená do dvou pater, přičemž přízemí má obývací prostor a jídelnu se vstupem na venkovní terasu. V patře jsou pak obě prostorné ložnice, každá s vlastní koupelnou. Nechybí ani venkovní vana na balkoně s krásnými výhledy na moře. Hosté Suria Suite mají k dispozici služby butlera.

 • dovolená snů pokoje umístěné v budovách po čtyřech
 • dovolená snů WiFi zdarma, servis na přípravu kávy a čaje, televize se satelitními kanály, sejf, minibar, stropní větrák a klimatizace, pracovní stůl, venkovní veranda s posezením, koupelna s vanou a dvěma umyvadly.
 • dovolená snů zeleň nebo moře
 • dovolená snů snídaně, plná penze

Vzhledem k odlehlé lokalitě (není kam si zajít do místní restaurace mimo resort) doporučujeme volit plnou penzi. Ta zahrnuje 4 volby restaurací / baru na oběd, včetně plážové restaurace na pláži Tavajun. Na večeře máte možnost výběru ze 3 restaurací. Během jídel je v ceně zahrnutá voda, káva a čaj. Obědy a večeře jsou formou 3-chodového servírovaného menu.

Feast Village je hlavní restaurace otevřená na snídaně, obědy i večeře. Ochutnáte tu zejména kuchyni Asie, Japonska, Korey, ale i západní pokrmy.

Fisherman´s Cove nepřijímá děti do 12 let. Specializuje se zejména na ryby a mořské plody. Zde je vyžadovaný dress code smart casual.

Omakase je japonská restaurace otevřená pouze na večeře.

Pool bar naservíruje zejména osvěžující drinky během dne a je umístěn u hotelového bazénu. Na oběd si můžete dát lehké svačinky.

Plážová restaurace na Tavajun Bay je určená pro hosty, kteří si užívají této úžasné pláže (nutno z resortu dojet lodí, plavba trvá 5 minut a je k dispozici dle rozvrhu). Oběd zde tvoří vždy jedna specialita, která se denně mění. Popř. je možné si předem objednat piknikový koš s pokrmem dle výběru.

Pro speciální příležitosti (nebo jen tak) si můžete domluvit romantickou večeři na pláži. 

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (téměř celoročně), 2 osoby, Plná penze

Cena pro osobu:

 • dvoulůžkový Bayu villa pokoj
 • optimální cena letenky Vídeň – Kota Kinabalu – Vídeň (odlet z Prahy cca +2500 Kč / os.)
 • transfery
 • first minute při rezervaci alespoň 60 dní předem a pobyt min. 5 nocí
 • zdarma 1x masáž pro dva (50 min)

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 56.680,-Kč


Nahoru