Malajsie

Pelangi Beach Resort ****

Chci bydlet v tomto hotelu

Pelangi Beach Resort and Spa (dříve Meritus Pelangi) je navržen ve stylu typické malajské vesnice s vilkami rozesetými po zahradě. Z jedné strany je bílá pláž Cenang a uprostřed zahrady menší dvě jezera jenž je zajímavé sledovat při večerní relaxaci z terasy pokoje. Je nedaleko letiště a proto transfer zabere jen 15 minut jízdy. Městečko s obchody a místními restauracemi je na dosah, jen pár minut chůze.

V bujné tropické zahradě o rozloze 35 akrů se v jedno a dvou-podlažních vilkách nachází přes 350 pokojů a suite. Vhodné období pro návštěvu je od druhé poloviny prosince do konce října.

 

 • Kousek od letiště na ostrově Langkawi
 • Několik typů pokojů podle umístění
 • Klasický resort se vším všudy
 • Jen pár minut od místních obchodů a restaurací
 • Spa se spoustou procedur
 • Dětský klub i hlídaní dětí

Bílá pláž se spoustou mušliček jen pár kroků od vil je doplněna bazénem v tropické zahradě. Lehátka jsou k dispozici jak na pláži tak u bazénu. Rodině ocení možnost dětského klubu i hlídání malých dětí.

Hotel pořádá romantické svatby na pláži i firemní akce.

Recepce zabezpečí výlety po ostrově Langkawi i okolí, bude rezervovat golfové hřiště i půjčení auta či taxi.

Hosté mají k dispozici fitness, tenisové i squashové kurty, mini-golf.

Nejen dámy ocení místní orientální procedury ve luxusním Spa v zahradě i u pláže.

Garden Terrace pokoje jsou pokoje velkosti 46 m2, směrované do tropické zahrady a moderní koupelnou. Všechny mají terasu či balkon. Postele velikosti king-size.

Pokoje Lake Front (poblíž jezera), Pool Terrace (s výhledem na bazén), Beach Front (před pláží) a Sea View  jsou stejně vybavené jen mají navíc vanu v koupelně a o stejné velikosti jako Garden Terrace. Rozdíly jsou v umístění na pozemku. Všechny tyto pokoje se nacházejí v dvoupodlažních vilách. 

Od roku 2023 jsou pokoje Garden Terrace, Lake Front, Pool Terrace a Family pokoj i ve variantách Deluxe – prošly rekonstrukcí. Rekonstrukce stále postupně pokračuje.

Family pokoje (55 m2) jsou v dvoupodlažních vilách. Mají hlavní ložnici pro rodiče s možností přidání přistýlky a šatnu, koupelnu a obývací prostor s 2-3 sofa. Ubytují 2 dospělé + 2 děti pod 12 let.

Pelangi Junior Suite (73 m2) a Pelangi Suite (97 m2) se nacházejí přímo u pláže a jsou v jednopodlažních vilách s nejlepším umístěním. Ubytují maximálně 2 dospělé + 1 extra osobu na přistýlce.

 • dovolená snů 352 pokojů a suite několika kategorií
 • dovolená snů Wi-Fi, TV, telefon, kávovar, trezor, fén, minibar
 • dovolená snů zahrada, jezero, bazén, pláž
 • dovolená snů snídaně

V ceně ubytování je snídaně podávaná ze švédských stolů v hlavní restauraci. Ochutnáte z velkého výběru kari, omelet a jinak upravovaných vajíček, ovoce i zeleninu, vafle či lívance.

V resortu máte na výběr několik restaurací a barů, jenž zaručují servis po celý den. Pro romantiky či při odpočinku na pláži Vám přijde vhod restaurace přímo u pláže včetně baru a servisu přímo na lehátko.

Pelangi Lounge se nachází v hlavní hale resortu Meritus Pelangi. U bazénu nejen pro servis koktejlů je Cascade Pool Bar.

Pokud nebude stačit výběr přímo resortu není problém si dojít do městečka.

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená, 2 osoby, 8 nocí + 2 noci cesta (standardní sezóna), snídaně

Cena na osobu:

 • ubytování v dvoulůžkovém Garden Terrace 3660,-Kč x 6 (8=6)
 • optimální cena letenky (2 přestupy) Praha – Langkawi – Praha 21.000,-Kč
 • transfery autem 680,-Kč
 • asistence místního partnera 300,-Kč

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 43.940,-Kč (nezahrnuje pobytovou taxu placenou na místě)

*Pro aktivnější klienty je vhodné nakombinovat se zastávkou pár dní v Kuala Lumpur, Cameron Highlands a Taman Negara.

 

Sandra V.L.

Resort jako takový – snídaně super (s výhledem na moře), klidný resort, hezké bazény, milý personál a velké čisté pokoje (pokoje jsme dostali vedle sebe, jak jsme žádali). Určitě můžete resort doporučit rodině, jako jsme my. Po ostrově se dá lehce pohybovat s Grab aplikací – za pár eur jsme byli na druhé straně ostrova. Resort na dlouhé pláži, kde nejsou skoro žádní lidé. O kousek dál za resortem začínají stánky s pronájmem Jet-ski atd. Je fajn, že je to o kus dál a ne před resortem. Paní Anno, moc vám děkuji za pomoc a tipy na tuto dovolenou. Moc jsme ocenili hlavně ty zařízené převozy.


Nahoru