Seychely

Six Senses Zil Pasyon *****/*

Chci bydlet v tomto hotelu

Resort Six Senses Zil Pasyon se nachází na vlastním ostrůvku Félicité, ležícím severovýchodně od ostrova La Digue v souostroví Seychely. Resort pokrývá pouhou jednu třetinu plochy ostrova, zbylou část zabírá Národní park a panenská příroda se spoustou zeleně a impozantními skalami, které jsou pro Seychely velmi typické. Na své si zde přijdou milovníci přírody a aktivního trávení volného času – ostrov je kopcovitý a velmi členitý, počítejte se schody v rámci přesunů i po resortu. Zároveň zde najdete absolutní klid a soukromí. Six Senses je značka, která je zárukou kvality a uspokojí i ty nejnáročnější z náročných. Sice pobřeží ostrova je většinou tvořené žulovými skalami, Felicité skrývá i pár nádherných plážiček. Na ostrov se dostanete buď helikoptérou z Mahé nebo lodí z Praslinu. 

 • TOP luxus
 • splynutí s přírodou
 • pouze 30 vil, každá s bazénem
 • vlastní ostrov Felicité
 • klid a soukromí, ale i aktivní
 • od snídaní až po plnou penzi
 • rezidentní lékař
 • transfer lodí z Praslinu
 • vhodné po celý rok
 • záruka kvality značky Six Senses
 • luxus v přírodním stylu
 • více-ložnicové vily pro náročné rodiny
 • osobní komorník

Seychelské ostrovy jsou oblíbeným cílem milovníků podmořského života – ať pouze šnorchlujete, nebo se potápíte, v okolí Félicité bývá výborná viditelnost. Zapůjčit vybavení si můžete v místním PADI centru. Také si můžete vyzkoušet některé z vodních sportů, například paddleboarding či kajaky. Zajet si můžete i na rybářskou výpravu nebo navštívit okolní ostrovy, zaplavat si na úžasných plážích a uspořádat trek po ostrově a poznat jeho nedotčenou přírodu.

Pro romanticky strávený večer či pro zabavení rodiny můžete zajít na promítání filmu přímo pod širým nebem. Pro děti má pak resort připraven zábavný program. Hlídání dětí taktéž zajištěno. Pro nadšence do vaření Six Senses Zil Pasyon pořádá lekce vaření, abyste si mohli místní speciality připravovat i doma.

Samozřejmostí jsou lázně, kde se o vás budou starat a rozmazlovat vás. Zajděte si na jedinečnou masáž celého těla nebo obličeje, dopřejte si omlazovací a zkrášlující procedury. Odpočiňte si u bazénu nebo si vyzkoušejte lekce jógy (denně) či meditace. Zasportovat si naopak můžete v místním fitness centru.

Pokud jste hodně aktivní, doporučujeme pobyt nakombinovat s pár nocemi na sousedních ostrovech, s ohledem na jednodušší transfer nejlépe na ostrově Praslin. Každý ze Seychelských ostrovů je jiný a má svá krásná zákoutí k objevování. Jestli se neradi stěhujete, tak si stačí udělat jednodenní výlet na sousední ostrov La Digue, který je od Felicité vzdálen pouhých 10 minut plavby lodí. Na ostrově La Digue je velmi oblíbenou aktivitou půjčení kola, na kterém si můžete objet celý ostrov a poznávat zejména jeho nádherné plážičky včetně nejfotografovanější pláže Anse Source d´Argent.

Transfer na ostrov Felicité: 

Na Six Senses Zil Pasyon se dostanete lodí v rámci 20 minutové plavby z ostrova Praslin (lze i z La Digue). Na Praslin se z hlavního ostrova Mahé dostanete buď letecky (15 minut letu), nebo katamaránem (1h plavby). Pro náročnější klienty je možné zajistit privátní transfer helikoptérou rovnou z Mahé. Jestli chcete transfer co nejvíce zjednodušit a zkrátit, doporučujeme dovolenou rozdělit na dva ostrovy – část na ostrov Praslin, část na Felicité.

Resort Six Senses nabízí ubytování v pouze 30 vilách a v tří nebo čtyř lůžkové rezidenci. Každá vila má privátní bazén a nabízí naprosté soukromí. Interiéry jsou zařízené ve stylu přírodního luxusu – nabízí veškeré možné vymoženosti, ale zároveň vám dává úžasný pocit splynutí s okolní přírodou. Vily s jednou ložnicí a bazénem jsou vybaveny dřevěným nábytkem a laděny do modrobílých tónů:

 • Vila Hideaway s bazénem má rozlohu 175 m2 a nachází se na východní straně ostrova, obklopená zelení díky čemuž nabízí dokonalé soukromí. Prostorná terasa s posezením a vlastním bazénem je ideálním místem na chvilky lenošení. Kromě samostatné koupelny tu najdete i venkovní dešťovou sprchu.
 • Vila Panorama s bazénem má plochu 200 m2 a nachází se ve vyšší úrovni ve svahu, což vám poskytne panoramatický výhled na moře z výšky.
 • Vila Oceanfront s bazénem je identická jako předchozí kategorie, rozdíl je v umístění. Oceanfront vila leží v nižší úrovni co nejblíže k moři. Je vhodná pro ty, kteří se rádi často koupou v moři a chtějí mu být co nejblíže.
 • Vila Pasyon s bazénem jsou nejlepší vily v resortu. Je jich v resortu pouze 7. Záleží na konkrétní vile, některé mají větší obývací prostor s extra posezením a leží přímo u pláže, některé mají zase větší privátní zahradu s venkovním posezením na lenošení a venkovní sprchou.
 • Vila Signature s bazénem je ještě o něco větší, má větší obývací místnost, je velká 243 m2 a má výhled na oceán.

Vila se 2 ložnicemi a bazénem je ideální pro větší skupiny či rodiny s dětmi. Vily jsou odděleny od ostatních bujnou tropickou vegetací. Najdete zde 2 protilehlé ložnice, šatní prostor, 2 samostatné koupelny, společnou obývací část. Každá z ložnic má kapacitu 2 dospělí a dítě. Vily se nachází poblíž pláže a hlavního areálu, venku naleznete prostornou terasu s velkým bazénem, posezení s lehátky a jídelní kout. Rozloha vily je 440 m2.

Rezidence se 3 ložnicemi luxusní vila se 3 ložnicemi a 3 koupelnami. V hlavní koupelně a ložnici najdete samostatně stojící vanu. Vila je dvoupatrová, kde se v horním patře nachází největší ložnice, v dolním podlaží pak ostatní ložnice, vybavená kuchyň a obývací pokoj. Největší z ložnic má vlastní bazén s proskleným dnem pro více proudícího světla do obývacího pokoje o patro níže. Z obývacího pokoje se dostanete na terasu, kde najdete další bazén. Vila se nachází ve vyšších polohách resortu, takže se vám opět naskytne nádherné panorama Indického oceánu. V nabídce je ještě větší vila se stejným vybavením, ale se 4 ložnicemi.

 • dovolená snů celkem 30 vil v 5 kategoriích plus 2 rezidence
 • dovolená snů 20m2 privátní bazén s ponořeným lůžkem, internet zdarma, klimatizace/ větrák, sejf, kávovar/ rychlovarná konvice, balená voda, soukromý vinný sklípek, minibar, výrobník ledu, ochrana proti komárům, TV, telefon, organické matrace, organické toaletní potřeby, fén, podložka na jógu. V koupelně je vana i sprchový kout
 • dovolená snů zeleň, moře
 • dovolená snů snídaně, polopenze, plná penze, All Inclusive

Restaurace Island Café servíruje snídaně, obědy a večeře inspirované tradiční Seychelskou kuchyní, ale také evropská, asijská a africká jídla. Během celého dne pak servíruje drinky a lehké svačinky. Speciální restaurací je Chef‘s Kitchen, kde probíhá živé vaření přímo před vámi. Abyste mohli co nejlépe komunikovat se šéfkuchařem, maximum je 6 hostů. Resort nabízí také mořské speciality z čerstvých ryb a plodů moře, a to v restauraci Ocean Kitchen s příjemným posezením s výhledy na moře. Milovníci vína nemohou vynechat zážitkovou gastronomii v The Wine Cellar, kde probíhá párování vína pod vedením zkušeného sommeliera. Lakanbiz se specializuje na výběr nejrůznějších druhů rumu a kubánských doutníků. Koko bar se nachází u moře a během dne servíruje osvěžující koktejly a drinky. Kromě toho všeho po ostrově jezdí zmrzlinář s domácí zmrzlinou.

Hosté na polopenzi (snídaně, večeře) a plné penzi ( snídaně, obědy, večeře) mají zahrnuto stravování v jakékoliv restauraci dle otevírací doby, zahrnuta je i donáška jídel do vaší vily. Každé jídlo sestává z jednoho předkrmu, hlavního jídla a dezertu. 

Příklad cenové kalkulace

Dovolená na privátním ostrově 7 nocí + 2 noci cesta (září), 2 osoby, snídaně

Cena pro dospělou osobu:

 • dvoulůžková vila Hideaway s bazénem 21.330,-Kč x 7
 • 25% sleva při pobytu na více než 4 noci
 • optimální cena letenky Praha – Mahé – Praha 22.000,-Kč
 • transfery: mikrobusem na Mahé, katamarán Mahé – Praslin – Mahé, loď Praslin- Félicité- Praslin 11.000,- Kč
 • místní reprezentant 580,-Kč

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 145.580,-Kč

Katka a Jiří

Milý pane Antoši,

velice rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za Vámi perfektně připravenou a zajištěnou cestu na Seychely, na ostrov Felicité a Praslin. Oceňuji Váš přístup i při hledání samotné letenky, kdy čas letu i cena letenky – velmi příjemné. Přivítání na Mahé místním partnerem ( nádherné květinové náhrdelníky nám opravdu slušely), přesun na heliport a přelet na Felicité – vše bez problémů a s nádherným zážitkem. Hotel Six Senses je krásná vzpomínka… Po několika dnech pobytu a přesunu rychločlunem na Praslin pobyt v hotelu Lemuria – opět naprosto krásně zážitkové. Ještě jednou tedy moc děkujeme za dokonalou přípravu a zajištění cesty, která v naší mysli zůstane jako velmi příjemná.

Těšíme se na další spolupráci. Srdečně zdravíme

Podobné hotely na Seychelách


Nahoru