Maledivy

LUX South Ari Atoll *****

Chci bydlet v tomto hotelu

Ať už se chcete potápět, nebo si jen tak užívat tropického ráje, přepychový pětihvězdičkový ostrovní resort LUX* Maldives Vás uchvátí svým kouzlem. Sněhobílá pláž, tyrkysová laguna, tropické palmy, ale i nejmoderněji vybavené pokoje a vily, výtečné restaurace a příjemné bary, dva bazény, tenisové kurty, certifikované potápěčské centrum, lázeňské centrum – to vše podtrhuje svěží koncept resortů LUX*, který místo přebujelé opulence nabízí nové chápání luxusu, jež se nevzdaluje, ale přibližuje přírodě. Tento k životnímu prostředí šetrný resort najdeme na ostrově Dhidhoofinolhu. Od mezinárodního letiště v hlavním městě Male ho dělí jen 25 minut letu hydroplánem, popř. kombinace vnitrostátního letu 20 min + 10 min lodí. Na hlavním ostrově Malé má resort vlastní salonek na terminálu pro hydroplány. LUX South Ari Atoll byl dříve označován jen jako LUX Maledives.

 • fantastický resort kde se nebudete nudit
 • záruka kvality značky LUX
 • spoustu výletů a sportu
 • vhodné i pro náročné rodiny
 • nádherné vilky s doškovou střechou
 • výlet za žraloky velrybími celoročně
 • nádherné pláže

 • snídaně až All Inclusive
 • široký výběr 8 restaurací a 5 barů
 • svěží design
 • lékař přímo v resortu
 • transfery organizovány buď hydroplánem, nebo kombinace vnitrostátní let + loď (toto rozhoduje resort dle času příletu / odletu)

Výhody pro děti, sleva za dlouhý pobyt, sleva při svatební cestě!

Více o nabízených slevách ↓

Děti:

 • děti pod 12 let sdílející vilu společně s 2-mi dospělými platí pouze turistickou taxu, jídlo a transfer (ubytování zdarma)

Sleva za dlouhý pobyt:

 • 4-6 nocí: 20% sleva
 • 7-10 nocí: 25% sleva
 • 11-20 nocí: 30% sleva
 • 21 a více nocí: 35% sleva
 • vztahuje se na ubytování se snídaní, příplatky polopenze, AI.. si klient hradí
 • nelze kombinovat se slevou při svatební cestě či výročí

Svatební cesta / výročí svatby:

 • sleva 60% na ubytování se snídaní pro nevěstu (nebo 30% sleva z ceny vily)
 • nelze kombinovat s jinou slevou
 • svatební cesta do 12-ti měsíců od sňatku
 • výročí svatby 5,10,15, 20 ..let od svatby

Bonusy pro novomanžele: ovoce a láhev vína při příjezdu, 1x za pobyt masáž 30 minut pro pár (nutné vybrat mezi 10:00-16:00, po rezervaci).

Resort LUX South Ari Atoll na Maledivách se nachází na protáhlém ostrůvku a svým hostům nabízí 4 kilometry nádherných pláží s jemným pískem, omývaných teplými vodami průzračného Indického oceánu. Relaxovat můžete také u dvou infinity bazénů.

Milovníci podmořského života zde budou ve svém živlu. Pro potápěče zde funguje prvotřídní PADI potápěčské centrum, ale i se šnorchlem můžete objevovat bohatý podmořský svět. Unikátní jsou žraloci velrybí, které v okolí můžete potkat prakticky celoročně.

V LUX South Ari Atoll se nebudou nudit ani aktivní jedinci, pro které je připraveno bohaté vyžití. Ať už dva tenisové kurty (osvětlené i pro večerní hru), fitness centrum, centrum vodních sportů, herní místnost, stolní tenis, kulečník… Lázeňské centrum nabízí vybrané menu masáží a jiných procedur, saunu či parní lázeň. Pro ty nejmenší je dětský a teen klub. Zdarma tyto vodní sporty: vybavení na šnorchlování, kanoe, šlapadla, výlety za šnorchlováním na místní útes. Za poplatek: potápění, windsurfing, fun tube, vodní lyže, kitesurfing, katamarán, výlety za žralokem velrybím, flyboarding, výlety lodí s proskleným dnem, rybaření, výlety lodí… Za poplatek je možné rovněž půjčení jízdních kol.

Ani na Maledivách nechybí tradiční překvapení typické pro značku LUX – vlastní vynikající kafe, venkovní kino, strom přání…

Ubytovat se můžete v různých částech ostrova a typech pokojů.

Základní kategorií je Beach Pavilion (65m²) s přístupem na pláž. Nejedná se o privátní vilu, ale ve vile jsou vždy dva samostatné pokoje – to je výhodné zejména pro rodiny, které chtějí soukromí ale zároveň být hned vedle sebe (propojení není zevnitř, ale z pláže přes přepaženou venkovní terasu). Celkem k dispozici 36 takových pokojů. Kapacita 2 dospělí + 1 teenager či dítě.

Family Lagoon Pavilion (130 m2) celkem 6 takových vil je speciálně určeno pro rodiny s dětmi. Vila má jeden společný vstup a dvě ložnice, každá z ložnic má vlastní terasu. Kapacita 4 dospělí + 2 teenageři či děti.

Beach Vila (95 m²) je samostatně stojící vilka s velikou terasou, přímo u pláže. Oproti Beach Pavilionu je prostornější, a ve vile je vždy pouze 1 pokoj (vilu máte celou privátně pro sebe). Celkem v resortu 45 Beach vil. Kapacita 3 dospělí nebo 2 dospělí + 2 teenageři či děti. Beach Pool Villa (116 m²) se nachází pouze na západní části ostrova a má navíc venkovní privátní bazén a malou zahrádku. Kapacita 2 dospělí + 1 teenager či dítě.

Pokud toužíte po ubytování na vodě, potom zvolte jedinečnou Water Villa (98 m²), která leží na kůlech přímo nad průzračnou lagunou. Vybírat můžete z vil na západě nebo východě ostrova. Vybavením se neliší od vil na pláži, kouzlem zůstává pohodlný privátní vstup z prostorné terasy přímo do laguny. V resortu 38 Water vil. Kapacita 2 dospělí + 1 teenager či dítě. Romantic Pool Water vila (110 m2) je nadvodní vila, která má navíc i privátní bazén a unikátní „hnízdo lásky“ – závěsné křeslo na lenošení na vaší terase, připomínající svým designem ptačí hnízdo. Celkem 46 takových vil. Určeno pouze pro dospělé, max. 2 osoby.

Temptation Pool Water vila (220 m2) – v resortu pouze 3x. Speciálně určená pro zamilované dvojice, které chtějí zažít tu pravou romantiku. Z vily se skýtají nádherné výhledy přímo na východ slunce nad Indickým oceánem. Velmi prostorná terasa skrývá 14 metrový privátní bazén, jídelní stůl na romantická jídla ve dvou, unikátní „hnízdo lásky“ a denní lůžko s nebesy. Ve vile je také vířivka. Určeno pouze pro dospělé, max. 2 osoby.

Nejnáročnější klient ocení LUX Vila (360 m²), ta je v resortu jen jedna a je usazena na samém konci mola. Panoramatické výhledy na oceán a západ slunce, obývací pokoj s proskleným dnem na pozorování ryb přímo z pohodlí vaší vily, jídelní místnost, obrovská venkovní terasa s infinity bazénem. Kapacita 2 dospělí, max. možnost přidat 1 dítě či teenager.

 • dovolená snů 187 vil 8-mi kategorií
 • dovolená snů prostorná terasa, manželská postel (možnost vyžádat oddělené postele pouze u Beach Pavilion či Family Lagoon Pavilion), klimatizace, stropní větrák, v každé koupelně je sprchový kout i vana, televize, telefon, minibar, káva a čaj, zdarma balená voda na vile doplňovaná denně, trezor, fén na vlasy, vlastní lehátka, WiFi připojení zdarma.
 • dovolená snů Indický oceán
 • dovolená snů 60% sleva pro nevěstu na ubytování
 • dovolená snů snídaně, polopenze, plná penze, All Inklusive

Resort překypuje skvělými možnostmi, ať se jedná o jídlo, pití nebo sportovní a zábavní vyžití. Osm skvělých restaurací, které servírují čerstvé a lehké pokrmy maledivské i dalších světových kuchyní, doplňuje pětice příjemných barů včetně vinného sklepa, kavárny, plážového baru a nočního klubu.

Senses: orientální kuchyně s nádechem Indického oceánu je otevřená na obědy a večeře. Během dne zde funguje také bar. MIXE podává inovativní pokrmy (mezinárodní kuchyně, snídaně a večeře). Restaurace Smoke Shack otevírá pouze na večeře. Restaurace East Market servíruje speciality jihovýchodní Asie a funguje jak na snídaně, tak na večeře. 

Umami se soustředí zejména na japonskou kuchyni – sushi, teppanyaki, sake či japonská Whiskey. Je otevřená pouze na večeře a není zahrnuta v žádném předplaceném stravování hosté minimálně s polopenzí mají slevu 30% z cen v menu. 

Allegria potěší milovníky italské kuchyně (pouze večeře). Veli je bistro u bazénu, kam můžete zajít na osvěžující drink či lehkou svačinu z mořských plodů mezi 12:00-17:00. Beach Rouge nabízí během dne středomořskou kuchyni (12:00 – 22:00) a funguje také jako bar u pláže. Večer se mění v taneční parket 🙂

Typické pro značku LUX je vlastnoručně pražené kafe.

Dress code – LUX dbá zejména na pohodlí a nesvázané prostředí pro své hosty, v restauracích žádá hosty o zahalení plavek alespoň lehkým šátkem či tričkem. Během večeří je vyžadováno slušnější oblečení (smart casual).

Restaurace na snídaně (zahrnuté vždy): Mixe, East Market

Restaurace na večeře zahrnuté v polopenzi: Mixe, Allegria, East Market, Beach Rouge

Plná penze zahrnuje nad rámec polopenze obědy v: Senses, Veli (bar u bazénu), Beach rouge

All inklusive zahrnuje plnou penzi (viz výše) a: 

 • odpolední čaj v Senses Lounge & Bar 16:00-18:00
 • ve všech restauracích a barech je All Inklusive menu, prémiové položky (humr, prémiové značky alkoholu, atd) jsou za příplatek
 • široký výběr nápojů z AI menu ve všech restauracích a barech – nealko, káva, čaj, pivo, víno, džusy, koktejly, likéry. Dle otevíracích hodin 
 • konzumace z minibaru na vile – voda, džusy, nealko, pivo, víno, vodka, gin, sladké a slané chuťovky (doplňován 1x denně)
 • bar na pláži a u bazénu – pouze u Lagoon baru, Senses Beach a Beach Rouge
 • jóga, strečink, sauna, pára, bazén a relaxační zóna ve Spa (na lekce je třeba rezervace)
 • vybavení na šnorchlování, kajaky, šlapadla, výlety za šnorchlováním na místní útes (dle aktuálního rozpisu v diving centre, a dle počasí)
 • neomezený vstup do posilovny, tenisové kurty (osvětlené, pro rakety zdarma k zapůjčení, míčky za poplatek), stolní tenis, bocce, plážový volejbal
 • večery s živou hudbou, DJ, 1x týdně vystoupení tradičních tanců
 • WiFi připojení zdarma

All Inklusive začíná okamžikem příjezdu do hotelu, a končí okamžikem odjezdu z hotelu. Nehledě na check in a check out. Resort může podmínky AI bez upozornění změnit.

Jana V.

Již podruhé jsme při výběru a zprostředkování naší dovolené oslovili p. Novákovou CK Dovolená Snů, která má nejen profesionální, ale i lidský a individuální přístup k zákazníkovi.

Dá se říci, že se nechceme řadit mezi turisty, ale spíše cestovatele, kteří rádi poznávají vždy jiný kout země, máme o dovolené, místu vždy představu, kterou se snažíme realizovat. „Překážkou“ není ani dítě, které s sebou vždy do vzdálených destinací bereme s námi, abychom se ze zážitků mohli vždy radovat celá rodina. Zde je omezením pouze destinace z důvodu očkování.

Poprvé jsme oslovili p. Novákovou v roce 2014, kdy se cílem naší dovolené stal kouzelný ostrov Reunion (poznávací okruh)v kombinaci s odpočinkovým Mauriciem(hotel Lux Le Morne). Nádherná dovolená, kterou dělá především výběr hotelů, místa, doporučení co vidět, atd….

Podruhé jsme oslovili p. Novákovou v roce 2015 za účelem výběru odpočinkové dovolené, kde podmínky byly dány:klid, krásné místo, větší ostrov, možnosti  šnorchlování, vhodné pro děti. Zvoleny byly Maledivy, hotel Lux South Ari Atoll.

Se službami p. Novákové nemůžete nikdy „šlápnout“ vedle, stejně tak jako s výběrem řetězce hotelů LuxJ. A proto závěrem patří napsat: Děkujeme!


Nahoru