Fairmont Mayakoba Resort je situován na 240 akrech tropického lesa, jenž je protkaný křišťálově čistými vodami lemovanými mangrovovými porosty. Většina pokojů je rozmístěných v menších domečkách podél řeky a ta slouží jako dopravní kanál k hlavní budově s restauracemi, i k pláži. Značka Farimont je zárukou kvalitních služeb na pětihvězdičkové úrovni. Resort se nachází nedaleko města Playa del Carmen na Mayské rivieře Mexického poloostrova Yucatan.

 • Pláž s bílým pískem
 • Lékař v resortu 24/7
 • Děti do 5,99 let zdarma
 • Kvalitní golf
 • Možnost All Inklusive

 • Resort fee 25 USD / dospělý / noc (hradí se na místě)
 • Velmi prostorné bazény
 • Do pokojů se vejdou až 2 děti
 • 2021-6.2022 je částečná renovace některých kategorií pokojů 

Resort má celkem pět bazénů. Jeden určen jen pro dospělé, jeden speciálně pro děti. Bazény jsou velmi prostorné a lze i kondičně plavat. Přímo před resortem se táhne dlouhá písečná pláž.

Golfisté se budou cítit ve Fairmont Mayakoba resort jako v ráji. Jeho součástí je totiž mistrovské 18-jamkové hřiště El Camaleón navržené Gregem Normanem (par 72). Španělský překlad pro chameleona není zvolen náhodou – symbolizuje rozmanitost. Hřiště totiž prochází skrz tři různé ekosystémy, mayskou džungli, mokřady s mangrovy a karibské pobřeží. Hráči tak kromě kvalitního golfu mohou užívat nádherných výhledů.

V resortu se platí poplatek 25 USD / os. / noc (nehradí ho děti do 17,99 let). V ceně je zahrnuto: kajaky, paddle boardy, šnorchlování a plážové míčové hry, výlet na katamaránu, dopravu v rámci resortu v golfových vozících, parkování (máte-li pronajaté auto), WiFi připojení, kredit 40 USD za pokoj a pobyt do lázní, kredit 25 USD za pokoj a pobyt na sportovní aktivity (jóga, lekce fitness, TRX…).

Fairmont Mayakoba resort se aktivně věnuje ekologii a pěstování korálů jenž zasazuje zpět do moře. Můžete se také podílet. Za příplatek je možný výlet za šnorchlováním nebo plachtění, windsurfing a kitesurfing.

Součástí resortu je tzv. El Pueblito Mayakoba, což je replika mexického městečka – s kapličkou, obchůdky a galerií. Transfer do El Pueblito je zdarma.

Pro děti od 5 do 11 let funguje dětský klub, kde si užijí spoustu legrace a také se něčemu přiučí.

Fairmont Mayakoba má celkem 401 pokojů (včetně 34 Suite) rozdělených do několika kategorií.

Pokoje jsou vždy tvořeny ložnicí a koupelnou, jednotlivé kategorie se liší zejména umístěním a výhledem. Nejmenší pokoj má rozlohu 41 m2. Suite oproti tomu mají navíc mají oddělený obývací pokoj. Nejdražšími kategoriemi ubytování jsou pokoje či Suite umístěné v domečkách přímo podél pláže. Některé kategorie ubytování mají v ceně služby komorníka.

Pokoje i Suity mají kapacitu max. 3 dospělé osoby nebo 2 osoby s 2 dětmi. Pro větší rodiny nebo skupiny přátel slouží 3- nebo 4-ložnicové rezidence.

Vybrané pokoje lze vzájemně propojit, což je ideální pro větší rodiny jenž nechtějí sdílet jednu ložnici a zároveň si chtějí být nablízku. Umístění vaší rodiny do dvou vzájemně propojených pokojů lze garantovat příplatkem.

Lze vyžádat manželskou postel nebo dvě oddělená lůžka.

 • dovolená snů 401 pokojů / Suite
 • dovolená snů WiFi, TV, klimatizace, stropní větrák, sejf, fén na vlasy, Nespresso kávovar, rychlovarná konvice s výběrem čajů, župany a pantofle, žehlička a prkno, telefon, kvalitní pracovní deska pro případ že potřebujete pracovat.
 • dovolená snů zahrada, řeka nebo moře
 • dovolená snů snídaně, All Inklusive

Hlavní restaurace Brisas má krásné posezení s výhledy na oceán. Je otevřená na snídaně, obědy i večeře. Část restaurace je v klimatizovaném prostoru a část na otevřené terase. Je zde speciální koutek pro raw stravu a mořské plody.

Restauraci El Puerto si můžete pochutnat na latinsko-asijské kuchyni. Připravují zde zajímavé koktejly, podávají latinská vína, japonské saké a přes sto druhů tequily. Restaurace má i terasu a dvě soukromé místnosti. Je otevřená pouze na večeře.

La Laguna Restaurant se specializuje na tradiční mexickou kuchyni s moderními prvky. Je otevřená na snídaně, obědy i večeře a její součástí je i bar, kde podávají typické mexické koktejly a jak jinak také tequilu 🙂

Ki Beach Bar & Korean BBQ je bar na pláži s uvolněnou atmosférou, kde vám během dne namíchají lahodné osvěžující koktejly. V noci se toto místo mění na ležérní korejský gril (skvělé večeře) s posezením s nohami v písku přímo u moře.

Café Maya se nachází u hlavního bazénu, poblíž dětského klubu. Výborné pečivo, kávu nebo zmrzlinu z prvotřídních surovin, si můžete vychutnat jak uvnitř tak venku. Kavárna je otevřená denně od 7 ráno do 21h.

Pro speciální zážitek si můžete připlatit lekce vaření, abyste se naučili připravovat tradiční mexické pokrmy i doma.

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí, 2 osoby, All Inklusive (květen-červenec)

Cena pro osobu:

 • dvoulůžkový pokoj Fairmont 5.180,-Kč x 7
 • transfer auto tam i zpět 1.740,-Kč
 • letenka v optimální ceně 23.000,- Kč
 • ČJ delegát a asistence partnera 700,- Kč

Osoba v dvoulůžkové Suite 61.700,- Kč


Nahoru