Fairmont Mayakoba Resort je situován na 240 akrech tropického lesa, jenž je protkaný křišťálově čistými vodami lemovanými mangrovovými porosty. Většina pokojů je rozmístěných v menších domečkách podél řeky a ta slouží jako dopravní kanál k hlavní budově s restauracemi, i k pláži. Značka Farimont je zárukou kvalitních služeb na pětihvězdičkové úrovni. Resort se nachází nedaleko města Playa del Carmen na Mayské rivieře Mexického poloostrova Yucatan.

Podívejte se na video resortu Fairmont Mayakoba

 • Kvalitní pětihvězdička
 • Super pláž
 • Možnost All Inclusive
 • Kvalitní golf
 • Unikátní ekosystém s mangrovy
 • Děti do 5,99 let zdarma
 • Výhodná cena pro rodiny s dětmi do 18 let
 • Lékař v resortu 24/7

 • Resort fee 30 USD / os. starší 18 let / noc (hradí se na místě)
 • Ecologický poplatek 31,12 MXN / pokoj / noc (hradí se na místě)
 • Po renovaci v 2022
 • Velmi prostorné bazény
 • Skluzavka pro děti
 • Na pláž dojedete lodí

Fairmont Mayakoba resort se aktivně věnuje ekologii a pěstování korálů jenž zasazuje zpět do moře. Můžete se také podílet. Skrz hotelové pozemky vede síť cca 4 km stezek v přírodě, kam můžete chodit běhat, projet na kole či procházet – vedou skrz bujnou zeleň mangrovových lesů, podél vodních kanálů a okolo golfového hřiště El Camaleon. 

Určitě navštivte úchvatnou Cenote El Burrodromo – přírodní jeskyně s křišťálově čistou vodou zasazená do krásné přírody přímo v rámci resortu (nutný doprovod průvodce). 

Součástí resortu je tzv. El Pueblito Mayakoba, což je replika mexického městečka – s kapličkou, obchůdky, autentickou mexickou kuchyní (k dispozici lekce vaření) a živou hudbou. Transfer do El Pueblito je zdarma.

Přímo před resortem se táhne dlouhá písečná pláž. Resort má celkem pět bazénů. Jeden určen jen pro dospělé, jeden speciálně pro děti. Bazény jsou velmi prostorné a lze i kondičně plavat.

Golfisté se budou cítit ve Fairmont Mayakoba resort jako v ráji. Jeho součástí je totiž mistrovské 18-jamkové golfové hřiště El Camaleón navržené Gregem Normanem (par 72). Španělský překlad pro chameleona není zvolen náhodou – symbolizuje rozmanitost. Hřiště totiž prochází skrz tři různé ekosystémy, mayskou džungli, mokřady s mangrovy a karibské pobřeží. Hráči tak kromě kvalitního golfu mohou užívat nádherných výhledů.

Součástí golfového hřiště je i golfová akademie vedená svěřenci Jima McLeana (mezinárodně velmi uznávaný instruktor). 

Fairmont Mayakoba vlastní privátní jachtu, na které pořádá společné nebo privátní výlety.

Na výběr máte širokou škálu aktivit (některé za poplatek), např. šnorchlování, vodní skútry, potápění, kajaky, paddleboardy, plachtění, plážový volejbal, 4 tenisové kurty, lukostřelba, atd. Relaxační masáže a další luxusní procedury ve Spa. 

V resortu se platí poplatek 30 USD / os. / noc (nehradí ho děti do 17,99 let). V ceně je zahrnuto: kajaky, paddle boardy, půjčení vybavení na šnorchlování a plážové míčové hry, výlet na katamaránu, výlet lodí na pozorování ptáků, dopravu v rámci resortu v golfových vozících, parkování (máte-li pronajaté auto), půjčení kol v rámci resortu, transfer do El Pueblito, na golf a do sousedních Mayakoba resortů. Dále WiFi připojení, kredit 40 USD / pokoj /pobyt na masáž, kredit 25 USD / pokoj / pobyt na sportovní aktivity (jóga, lekce fitness, TRX…), kredit 20 USD / pokoj / pobyt do „cukrárny“ Sweet Spot v El Pueblito.

Pro děti od 4 do 12 let funguje dětský klub, kde si užijí spoustu legrace a také se něčemu přiučí. Je otevřený zpravidla 9-12:00 a pak 17-20:00. Dva hotelové bazény jsou speciálně vyhrazené dětem. 

Fairmont Mayakoba má celkem 401 pokojů (včetně 34 Suite) rozdělených do několika kategorií. Kvůli zachování místního ekosystému úžasných mangrovů, většina pokojů je rozmístěna dál od pláže. 

Pokoje jsou vždy tvořeny ložnicí a koupelnou, jednotlivé kategorie se liší zejména umístěním a výhledem. Nejmenší pokoj má rozlohu 41 m2.

 • Fairmont pokoj a Fairmont view pokoj: jsou umístěné ve čtyřpatrové budově poblíž hotelového lobby. Vzájemně propojitelné pokoje jsou k dispozici pro rodiny.
 • Signature Casita pokoj a Deluxe Casita pokoj: umístěné v malebných dvoupatrových „casitách“ (buď přízemí nebo první patro). Casity jsou budovy po čtyřech pokojích – dva v přízemí a dva v patře. Výhled do zeleně a na vodní kanály. 
 • Beachfront Casita pokoj: umístěná vždy v přízemí s přístupem přímo na pláž. Butler service v ceně. Varianta pouze s dvěma queen postelemi. 
 • Beach Area Casita pokoj: umístěná vždy v horním patře (1. patro). Tyto casity jsou zpravidla v druhé řadě od pláže s výhledem otočeným do vnitrozemí. Výhoda blízkosti k pláži, ale výhled není na moře. Butler service v ceně. 

Suite oproti tomu mají navíc mají oddělený obývací pokoj a dvě plně vybavené koupelny (výhodné zejména pro rodiny s dětmi). Nejmenší Suite má rozlohu 85 m2. Nejdražšími kategoriemi ubytování jsou pokoje či Suite umístěné v domečkách přímo podél pláže. Některé kategorie ubytování mají v ceně služby komorníka.

 • Signature Casita Suite (85 m2): umístěné v malebných dvoupatrových „casitách“ (buď přízemí nebo první patro). Casity jsou budovy po čtyřech pokojích – dva v přízemí a dva v patře. Výhled do zeleně a na vodní kanály. 
 • Beach area Casita Suite (103 m2): úžasná Suite rozprostřená do dvou pater. V nižším patře je ložnice, oddělený obývací pokoj, obrovský balkon a dvě koupelny. Horní patro tvoří privátní obří venkovní terasa s lehátky a privátním bazénem, kde máte soukromí. Výhoda blízkosti k pláži, ale výhled není na moře. Butler service v ceně. 
 • Beachfront Casita Suite (89 m2): umístěná u pláže, s terasou s privátním bazénem (výhled z bazénu na moře). Skládá se z ložnice s manželskou postelí, odděleného obývacího pokoje, dvou koupelen a jídelny. Butler service v ceně.
 • Beachfront Premium Suite (100 m2): umístěná přímo na pláži, s terasou s privátním bazénem (výhled z bazénu na moře). Skládá se z ložnice s manželskou postelí, odděleného obývacího pokoje, dvou koupelen a jídelny. Butler service v ceně.
 • Coral Specialty Suite (139 m2): luxusní Suite vhodná pro ty, kteří preferují velmi klidnou lokalitu v obklopení přírodou. Umístěná v rámci mangrovů s výhledem na vodní kanál. Sestává z obrovské ložnice, dvou koupelen, odděleného obývacího pokoje a jídelny. Obrovská terasa s privátním bazénem a výhledem na mangrovy a řeku. 
 • El Camaleon Presidential Suite (205 m2): privátní schůdky přímo na pláž. Dvě ložnice (jedna s manželskou postelí, druhá s dvěma queen beds), dvě koupelny, samostatný obývací pokoj a jídelna, obrovská terasa s privátním bazénem a výhled na moře a na 15.jamku golfového hřiště. Butler service v ceně. Lze vzájemně propojit se sousedící Ocean Front Casita, čímž vznikne 3-ložnicová Suite. 
 • La Tortuga Presidential Suite (198 m2): umístěná poblíž hlavního bazénu v zeleni. Má 1 ložnici, oddělený obývací pokoj a jídelnu, dvě koupelny a obrovskou venkovní terasu s privátním bazénem. V ceně butler service. Lze vzájemně propojit s dvěma sousedícími Signature Casitas, čímž vznikne 3-ložnicová Suite. 

Pokoje i Suity mají kapacitu max. 3 dospělé osoby nebo 2 osoby s 2 dětmi. Pro větší rodiny nebo skupiny přátel slouží 3- nebo 4-ložnicové rezidence.

Vybrané pokoje lze vzájemně propojit, což je ideální pro větší rodiny jenž nechtějí sdílet jednu ložnici a zároveň si chtějí být nablízku. Umístění vaší rodiny do dvou vzájemně propojených pokojů lze garantovat příplatkem.

Ve většině kategorií lze vyžádat manželskou postel nebo dvě oddělená lůžka.

 • dovolená snů 401 pokojů / Suite
 • dovolená snů WiFi, TV, klimatizace, stropní větrák, sejf, fén na vlasy, kávovar, rychlovarná konvice s výběrem čajů, župany a pantofle, žehlička a prkno, telefon, kvalitní pracovní deska pro případ že potřebujete pracovat. Každý pokoj/Suite má balkon nebo terasu.
 • dovolená snů zahrada, řeka nebo moře
 • dovolená snů snídaně, All Inclusive

Fairmont Mayakoba je zárukou kvalitní a rozmanité gastronomie. Ochutnáte zejména tradiční mexickou, ale i italskou, japonskou, moderní latinsko-americkou a mezinárodní kuchyni. Pobyt je možné zakoupit v ceně se snídaní nebo rovnou All Inclusive. 

Restaurace Brisas má krásné posezení s výhledy na oceán. Je otevřená na snídaně, obědy i večeře a podává jídlo formou á la carte. Část restaurace je v klimatizovaném prostoru a část na otevřené terase. Je potřeba rezervace. 

HIX lounge je otevřená od oběda do noci a specializuje se na sushi a jiné luxusní svačinky. Není potřeba rezervace.

V Tauro Steakhouse si vychutnáte ty nejlepší steaky. Podává pouze večeře a je nutná předchozí rezervace.

Gaia je speciální restaurace situovaná poblíž pláže. Funguje pouze na večeře a je nutná rezervace předem. V Gaia si přijdou na své milovníci mořských plodů.  

KI´Beach Bar a Korean BBQ je bar na pláži s uvolněnou atmosférou, kde vám během dne namíchají lahodné osvěžující koktejly a na oběd můžete ochutnat tradiční mexické pokrmy nebo malé svačinky. V noci se toto místo mění na ležérní korejský gril (skvělé večeře, nutná rezervace) s posezením s nohami v písku přímo u moře. 

Bassano Italian Restaurant jak napovídá název, Bassano s venkovním posezením navodí atmosféru italského městečka a připraví pravou italskou pizzu. Funguje pouze na večeře, nutná rezervace.  

Fuego, perfektní místo s příjemným venkovním posezením kousek od pláže. Vynikající pokrmy připravené na ohni. Otevřené na obědy i večeře, nutná rezervace.

La Laguna Restaurant se specializuje na tradiční mexickou kuchyni s moderními prvky. Je otevřená na snídaně (formou bufetu) a večeře a její součástí je i bar, kde podávají typické mexické koktejly a jak jinak také tequilu 🙂 Nutná rezervace. 

La Cantina je tradiční mexický bar specializovaný na obědové menu. Nutná rezervace. 

Café Maya se nachází u hlavního bazénu, poblíž dětského klubu. Výborné pečivo, kávu nebo zmrzlinu z prvotřídních surovin, si můžete vychutnat jak uvnitř tak venku. Kavárna je otevřená od rána do odpoledne. Rezervace není potřeba. 

Pro speciální zážitek si můžete připlatit lekce vaření, abyste se naučili připravovat tradiční mexické pokrmy i doma.

 

All Inclusive zahrnuje:

 • Zahrnuté restaurace a bary viz níže:
 • HIX bar
 • Tauro
 • La Laguna
 • Cantina Esmeralda
 • Bassano
 • Café Maya
 • Brisas – pouze obědy a večeře. Snídaně á la carte s 50% slevou. Hosté ubytovaní v „beach area“ nebo „beach front“ kategoriích pokojů, v presidentské Suite a speciálních Suite (Bambú, Coral, Tortuga a Camaleon) mají snídaně v Brisas zahrnuté v rámci AI
 • Fuego
 • Aqua 
 • Cielo
 • Ki-Beach Bar (nezahrnuje Korean BBQ)
 • Servis u bazénu a na pláži
 • donáška jídel na pokoj
 • minibar
 • 20% sleva na menu v Gaia
 • vína a likéry – rozlévané. Široký výběr tequily, rumu, mezcal, brandy, whisky, gin, vodka, likérů, vín (výjimkou je šampaňské, v ceně i v lahvi), koktejlů, piva, sake, nealko nápojů. V ceně jsou všechny druhy kávy a čaje, včetně speciálních druhů. 
 • Sleva 50% z ceny lahvového menu.

Resort může podmínky All Inclusive bez předchozího upozornění změnit. Některé speciální položky v menu mohou být za příplatek. 

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí, 2 osoby, All Inklusive (listopad-prosinec)

Cena pro osobu:

 • dvoulůžkový pokoj Fairmont 14.620,-Kč x 7
 • transfer auto tam i zpět 1.600,-Kč
 • letenka v optimální ceně 25.000,- Kč
 • ČJ delegát a asistence partnera 700,- Kč

Osoba v dvoulůžkovém Fairmont pokoji 129.640,- Kč

Na místě budete hradit 30 USD x 7 nocí = 210 USD / os. + Ecology County Fee cca 25 CZK x 7 nocí 


Nahoru