Oblast Ogliastra, ve které se butikový resort Lanthia nachází, by se dala popsat jako majestátní, zelená, podmanivá, drsná a jemná zároveň. Kolem dokola najdete hory, zelené lesy a tyrkysové moře Santa Maria Navaresse. Životní prostředí je tu stále nezničené. Zanechte za sebou nadbytečný hluk moderního života a vychutnejte si plnými doušky ticho přírody, které probudí vaše smysly a emoce. Netřeba dlouhého vysvětlování filosofie resortu. Koncept Lanthia je velmi jednoduchý. Stačí se nadechnout a čerpat energii tohoto jedinečného místa. Recept tu napsala příroda.

Ačkoliv se jedná pouze o „čtyřhvězdičku“, nenechte se zmást, prim tu hraje lokalita a prostředí. Doporučujeme shlédnout také video resortu

 • pouhých 28 pokojů
 • tradiční architektura s moderními prvky
 • tři hektary zahrad a středomořské vegetace
 • příroda na dosah
 • vyhrazená část pláže s lehátky
 • soukromý piniový les s lehátky a výhledem na moře
 • snídaně (polopenze na vyžádání)

Hostům je k dispozici bazén a lehátka nejen u bazénu, ale také na vyhrazené části pláže. Přestože tomu velikost resortu neodpovídá, najdete v Lanthia resortu také lázně a relaxační prostory, kde můžete absolvovat některou z masáží či zkrášlujících procedur.

Samozřejmostí je spousta vodních aktivit. Lze vyjet na hned několik resortem organizovaných výletů lodí, ať již motorovým člunem, plachetnicí s kormidelníkem, s vypůjčeným kajakem nebo na zapůjčeném nafukovacím člunu. Nesmíme opomenout ani zajímavé možnosti potápění.

Během večeří si můžete vychutnat mimo výborná jídla též živou hudbu. Připraveny jsou také lekce vaření. K vidění bývají menší umělecké výstavy a resort nezapomíná ani na milovníky sportovních přenosů.

Rozhodně si nenechte ujít možnost seznámit se s místní kulturou a přírodním okolím. Čekají na vás návštěvy okolních vesnic, muzeí, ochutnávka vín, a hned několik pěkných treků (doporučujeme vidět především průzračně zelené krasové jezero Su Gologone či pohoří Gennargentu s nejvyšší horou Sardinie).

K dispozici je hned 6 kategorií pokojů, které vhodně kombinují původní ostrovní materiály (např. granitové fasády) s moderním vybavením. Najdete tu personalizovanou keramiku, jemně vyšívané povlečení či dubové podlahy. Každý z pouhých 28 pokojů má jméno po jedné ze sardinijských vesnic a dle ní je také tématicky zařízen. 

Pokoj Classic s 22m2 je základní kategorií a nachází se vždy v horním patře. 

Pokoj Deluxe s 26m2 se nachází v přízemí a má vlastní privátní verandu. 

Pokoj Executive s 30m2 se nachází v hodním patře a má privátní terasu s výhledem do zahrady. 

Junior Suite s 30m2 se nachází v přízemí, má privátní terasu a oproti Executive též masážní vanu. 

Senior Suite s 50m2 se nachází v patře, má privátní terasu s výhledem do zahrady, masážní vanu a samostatný obývací pokoj. 

K dispozici je také možnost propojení některých pokojů. 

 • dovolená snů 28 pokojů
 • dovolená snů satelitní TV s dekodérem Sky, wifi, telefon, sejf (velikost i pro laptop), minibar, individuálně kontrolovatelná klimatizace, kosmetika Davines, expresní check-in a check-out, úschovna zavazadel
 • dovolená snů zahrada
 • dovolená snů snídaně či polopenze

V resortu naleznete pouze jednu plnohodnotnou restauraci a pak plážový gril bar. Zdejší šéfkuchař klade důraz na tradice Sardinie s důrazem na lokální suroviny. Každé ráno dovážejí místní dodavatelé čerstvé produkty do kuchyně: jehněčí, zvěřinu, hovězí z pohoří Gennargentu, čerstvé ryby a plody moře. Zeleninu a bylinky si v Lanthia pěstují sami. Ze zdejší kuchyně budete nadšení. Každá večeře končí tradičně typickými sladkostmi a domácím likérem.

Během dne se pak můžete občerstvi v rámci gril baru umístěném ve stínu borovice kousek od vyhrazené části pláže. Potěší vás nejenom jednoduchá ale výborná italská kuchyně, ale také výhled na tyrkysové moře. Rozhodně nezapomeňte ochutnat místní vína.


Nahoru