Cocoon resort se nachází na kouzelném ostrůvku Ookolhufinolhu o rozměrech cca 650 x 250 metrů v atolu Lhaviyani. Z hlavního ostrova Malediv vás sem dopraví hydroplán za přibližně 35 minut scénického letu, což je zážitek sám o sobě. Předností Cocoonu je zejména nádherná široká laguna hrající všemi barvami modré a tyrkysové, ve které se nemusí bát ani méně zkušení plavci či děti. Velmi se nám líbí přístup vedení – ředitele neustále vidíte jak obchází prostory resortu a ujišťuje se, že vše funguje tak jak má.

 • krásné pláže kolem dokola
 • transfer z Malé hydroplánem
 • odpovídá úrovni 4,5 hvězd
 • není třeba dokupovat AI
 • doporučujeme si připlatit za Beach Suite
 • residentní lékař
 • ubytuje rodiny s většími dětmi
 • rodinná vila až pro 6 osob
 • písečná laguna na plavání
 • za šnorchlem se vyjíždí lodí
 • velikost ostrova tak akorát
 • děti se počítají do 15,99 let

Bonus pro novomanžele na svatební cestě, narozeniny, výročí svatby, opakovaný klient pro r. 2021

Viac o ponúkaných zľavách ↓

Novomanželé (pobyt až 6 měsíců od svatby): Získají zdarma láhev vína a 1x romantickou večeři při svíčkách (pobyt minimálně 4 noci). Při dostupnosti je možný upgrade z Beach Vila -> Lagoon Vila, Beach Suite -> Lagoon Suite. Pro doložení data svatby je nutné předložit oddací list.

Hosté slavící narozeniny či výročí svatby (datum musí být v rámci pobytu!) dostanou zdarma dort.

Opakovaný klient (druhý či vícerý pobyt v Cocoon Maledivy): obdrží dodatečnou slevu na ubytování -5%. Nelze uplatnit z příplatků za stravu a z transferů, nelze kombinovat s taktickými nabídkami (mimo first minute).

Dno moře je v laguně kolem ostrova převážně písčité, tudíž šnorchlování je slabší, ale i tak se dají potkat zajímavé ryby a nějaký ten korál. Pro podmořské nadšence vyjíždí dvakrát denně loď na nedaleký útes, kde si můžete užít šnorchlování se vším všudy (zdarma). 

Milovníci potápění si zde přijdou na své v potápěčském centru, které nabízí výlety do 50 blízkých potápěčských lokalit (např. Shipyard, kde v rámci jednoho ponoru vidíte hned 2 vraky lodí, nebo Kuredhoo Express – proslulé díky sledování žraloků). V okolí lze pozorovat úchvatné manty obrovské, želvy, nebo šedé útesové žraločky, a samozřejmě spoustu pestrobarevných ryb. 

Příjemné uvolnění zažijete v hotelových lázních, které nabízí široký výběr procedur a terapií, vč. masáží. Cocoon má rovněž menší posilovnu a venkovní zařízení na posilování. Kalorie můžete také vybít na hodinách zumby, aqua aerobiku nebo protáhnout tělo při józe či pilates.

O vzrušující zážitky se postará centrum vodních sportů – od šnorchlování až po vodní lyže a ostatní motorizované i nemotorizované sporty. Začnete-li se na ostrově nudit, určitě můžete vyrazit na některý z nabízených výletů (rybaření, pozorování delfínů, šnorchlování na reefu mimo resort, výlet na lokální ostrov, piknik na neobydleném ostrůvku, atd.).

Cocoon má i dětský klub pro ty nejmenší.

Každý večer hraje k tanci DJ v baru Loabi Loabi (u bazénu).

Cocoon resort Maledives má celkem 150 vilek rozmístěných na pláži a nad vodou, některé z nich i s vlastními bazény. Jsou jednoduše, účelně zařízeny od italského designéra. 

Ve vilách je vždy manželská postel, děti spí na prostorné sofa.

Beach vila – 50 m2, vila na pláži, vždy situovaná na jihovýchodní straně. Vilky jsou vždy spojené boční zdí po dvou. Ložnice má manželské lůžko a posezení s pohovkou. V koupelně je sprchový kout, houpačka 🙂 a WC. Bohatá zeleň chrání vaše soukromí na terase, s cestičkou k pláži a vlastními lehátky. Ubytuje max. 3 osoby (buď 3 dospělí nebo 2 dospělí a 1 dítě).

Beach Suite – 70 m2, vila na pláži. Oproti základní kategorii má větší obývací pokoj a větší venkovní koupelnu s krásnými výhledy do okolní zeleně. Vždy se nachází na severozápadní straně ostrova, je tedy ideální volbou pro sledování romantických západů slunce. Vilky jsou samostatně stojící, díky čemuž nabízí ještě větší soukromí, a mají hezčí design zvenčí. Na terase je houpačka, denní lůžko a posezení, díky zeleni mají hosté své soukromí. Přístup pár kroků skrz zeleň k pláži, kde jsou vlastní lehátka. Ubytuje max. 3 dospělí + 1 dítě do 15,99 let.

Beach Suite s bazénem – 70 m2, identická jako Beach Suite, navíc má bazén. Ubytuje max. 3 dospělí + 1 dítě do 15,99 let.

Family Beach vila – 100 m2 ideální varianta pro rodiny s dětmi. Jedná se o dvě vzájemně propojené Beach vily (na východní straně ostrova), spojené přes terasu – není tedy ideální pro velmi malé děti ale spíše pro větší již samostatné ratolesti. Max 6 osob (6 dospělých nebo 4 dospělí a 2 děti).

Lagoon Vila – 65 m2, nadvodní vila na kůlech nad vodou, z terasy schůdky přímo do moře. Vždy otočené na jihovýchodní straně a stejně jako u beach vil, i Lagoon vily jsou spojené zdí po dvou. Nevhodné pro děti. Ubytuje max. 3 dospělí.

Lagoon Suite – 70 m2 nadvodní vila na kůlech nad vodou, oproti Lagoon vile má o něco větší obývací prostor a větší koupelnu s jacuzzi. Ze stylové terasy s posezením a lehátky je přístup po schůdkách přímo do moře. Pěkné na sledování západů slunce, jelikož se nachází vždy na severozápadní straně. Vily jsou samostatně stojící. Nevhodné pro děti. Ubytuje max. 3 dospělí.

Lagoon Suite s bazénem – 90 m2, posledních pět nadvodních vil na konci mola, otočené na severozápadní stranu. Vybavení je identické jako Lagoon Suite, jen s větší terasou a navíc privátním bazénem. Nevhodné pro děti. Ubytuje max. 3 dospělí.

Cocoon Suite – 300 m2, nejluxusnější kategorie ubytování, kterou resort nabízí. V celém resortu je pouze jedna. Má obrovský obývací pokoj a 2 samostatné ložnice. Venkovní jídelna a soukromý bazén. Je situovaná na nejzápadnějším výběžku ostrova (na pláži), kde je nejhezčí část pláže a zároveň nabízí nejlepší výhledy na západ slunce. Může ubytovat až 6 osob (buď 6 dospělých nebo 4 dospělí + 2 děti).

 • dovolená snů 150 vil v 8 kategoriích
 • dovolená snů WiFi zdarma, klimatizace, stropní větrák, televize, digitální sejf, minibar, telefon, servis na kávu a čaj, fén na vlasy. V koupelně je vždy sprcha.
 • dovolená snů zeleň, oceán
 • dovolená snů polopenze s nápoji u jídla, plná penze s nápoji u jídla, All Inklusive

Jako jeden z mála Cocoon poskytuje v základní ceně ubytování polopenzi plus, což zahrnuje snídaně a večeře plus během jídel i nápoje (voda, nealko, vybrané druhy vína, točené pivo, káva, čaj). Navíc na vile jsou dvě láhve vody, které jsou doplňovány 2x denně. Není tedy zcela nutné dokupovat All Inklusive.

Kulinářské umění můžete ochutnat ve 3 restauracích a osvěžit se v jednom ze 2 barů (na pláži a u bazénu). V ceně AI je hlavní restaurace a bar, útrata v ostatních se hradí zvlášť.

Restaurace Octopus je hlavní restaurace fungující na bázi bufetových stolů s několika live cooking stanicemi, kde vám kuchaři připraví jídlo přímo před vašimi zraky. Servíruje asijskou a italskou kuchyni, a speciality z grilu. Také je zde čínský koutek. Součástí restaurace je také vinný sklípek s vynikajícími víny z celého světa.

Manta restaurace je určena pro zážitkovou gastronomii a je postavena nad vodou. Palm Square – neformální restaurace pod palmami u pláže, laděna do arabského stylu (posezení na polštářích na zemi, šíša dýmky a osvětlení lucernami).

All Inklusive zahrnuje:

 • snídaně, obědy a večeře v hlavní restauraci
 • odpolední svačina 16:30-18:00
 • nápoje rozlévané (nealko, pivo, vybraný druh vína, gin, vodka, whiskey, brandy, tequila, rum, martini), balená voda, výběr koktejlů alko i nealko. Vždy denně do půlnoci.
 • minibar na vile doplňován 1x denně (nealko a voda)
 • káva a čaj na vile

AI zpravidla končí časem check out. Resort může podmínky All Inklusive změnit. 

Príklad cenovej kalkulácie

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (srpen-říjen), 2 dospělé osoby, All Inclusive

Osoba v dvoulůžkové vile:

 • dvoulůžková Beach vila: 7.080 Kč x 7 nocí
 • -30% na vilu při rezervaci 60 a více dní předem
 • zdarma upgrade z polopenze do AI
 • zpáteční hydroplán 11.890 Kč
 • optimální cena letenky Praha – Maledivy – Praha 18.000 Kč
 • ČJ delegát a asistence na místě: 700 Kč

Osoba celkem s All Inclusive = 65.290 Kč

Pavlína H.

Chtěli bychom vám s manželem moc poděkovat za nádhernou dovolenou. Rezort byl naprosto dokonalý. Vše bylo na jedničku a to včetně nabídky jídla, pití, servisu, personálu, úklid dvakrát denně, krásné moderně zařízené pokoje, zařízení PCR testů 🙂 Byli jsme naprosto unešeni 🙂 Zároveň moc děkujeme také za služby vaší cestovní kanceláře 🙂 s tak perfektním přístupem jsme se setkali poprvé a hned jak budeme mít možnost opět někam vycestovat, určitě se obrátíme právě na vás. Ještě jednou moc děkujeme

Kateřina H.

Chtěla bych poděkovat za krásnou dovolenou a za Vaši pomoc a zasílání aktuálních informací. Na Cocoonu bylo nádherně a veškeré služby byly perfektní.

Ještě jednou děkujeme

Jan A.
S celkovým pobytem na ostrově COCOON jsme byli velice spokojeni a to po všech stránkách. Nebylo co vytknout. Přírodní scenérie, průzračná tyrkysová a velmi teplá voda, místní fauna i flóra, kvalita počasí, vše bylo v souladu s naším očekáváním, mnohdy je i předčilo. Místní kuchyně a úroveň stravování na velmi vysoké úrovni, ubytování a všechny navazující služby naprosto bez výhrad.
Jediné co mohu podotknout je ne až tak bohatý podmořský život. Ve srovnání s jinou destinací v rámci Malediv to zde bylo o poznání chudší, nicméně to nikdo ovlivnit nemohl.
Tímto bych chtěl poděkovat paní Novákové a její cestovní kanceláři za prvotřídní a profesionální přístup, díky němuž jsme měli možnost poznat další místo z ráje na zemi. Ještě jednou děkujeme.
Tomáš M.

Dobry den, chceli by sme sa velmi pekne podakovat vasej CK, ktora nam umoznila stravit nasu svadobnu cestu v skutocnom raji na Maledivach. Osobitna velka vdaka patri p. Jakubovi Antosovi, ktory nam „usil“ balik na mieru, presne podla nasich predstav. Bol nam k dispozicii kedykolkvek pocas planovania a aj pocas pobytu a vzdy ochotny zodpovedat akekolvek otazky. Takisto ocenujeme aj jeho mily a profesionalny pristup.
Vasu CK mozeme len odporucat 


Hore