Centara Ceysands Resort se nachází mezi deltou řeky Bentota a vodami Indického oceánu. Jen kousek do města Bentota, ale na druhou stranu v dostatečném klidu jenž hledáte při dovolené. Zavítají-li sem rodiny i dvojice najdou zde perfektní zázemí této celosvětově uznávané značky Centara. Velkým lákadlem jsou projížďky po řece i na moři. Letiště v Colombu je zhruba 100 km od Bentoty. Přístup do rezortu je lodí, plavba zabere jen pár minut přes řeku.

Z pokojů je výhled přes bazén a pak pláž na oceán nebo na řeku. Bazén má i část určenou dětem a vířivku.

 • Osobně jsme vyzkoušeli
 • Moc pěkná široká a dlouhá pláž
 • Klidný resort
 • Vhodné pro dovolenou během našeho podzimu až jara
 • Přístup lodí přes řeku
 • Pro rodiny i dvojice
 • Snídaně až All Inklusive
 • Z jedné strany řeka, z druhé oceán
 • Celosvětově uznávaný řetězec hotelů
 • Relativně nový resort

Díky kombinaci říčního a mořského prostředí je zde hojnost přírodních zajímavostí. Řeka je široká a po krajích ji lemují dosud nezničené mangrovy. Naproti tomu břeh s pláží je poset palmami. Zlatý písek a klid láká nejen rodiny, ale i dvojice k dovolené. Bazén přímo na pláži je chráněn palmami, má část určenou dětem i jacuzzi.

Naleznete zde středisko vodních sportů včetně šnorchlování, vodního lyžování či plachtění. Zapomenout nesmíme na fitness centrum, kanoistiku, wakeboarding, kite, rafting či jízdu na banánu.

Rodiny ocení dětský klub Camp Safari a pro větší je E-Zona určená teenagerům. Pro ty nejmenší lze dohodnout hlídání.

SPA Cenvaree nabízí útočiště pro všechny smysly, s nabídkou masáží a komplexní  ájurvédské terapií, které využívají domácí produkty a jejichž rozmanitost je odrazem krásy ostrova.

Navíc jsou připraveny výlety, potápěčské výpravy, návštěvy památek i říční safari. Rybolov je možný na otevřeném moři i v řece.

K dalším službám patří Wi-Fi, zdravotnická služba, praní prádla i směnárna. Pro firemní klientelu má Cenatara Ceysands zázemí konferenčních prostor o rozloze 130 m2.

Superior pokoje (37-43 m2) – pokoje mají výhled na řeku Bentota a nezničený mangrovový porost podél jejího břehu. Pokoje jsou dekorovány do zemitých tónů s doplněním zářivých barev. Postele velikosti king-size nebo dvě samostatná lůžka poskytují dostatek pohodlí.

Superior pokoje s výhledem na moře (37-43 m2) – pokoje mají stejné dekorace i vybavení jako Superior pokoje. Výhodou je jen jejich orientace na moře.

Deluxe s výhledem na oceán či na bazén (42-44 m2) – klidný výhled na oceán. Příjemný design pokojů a větší terasa jsou devizami tohoto typu pokoje.

Pro rodiny pak jsou vhodné Family Residence o rozloze 65 m2, kdy dokáží ubytovat až 4 dospělé osoby nebo 2 dospělé a 2 děti. Tento typ pokoje má navíc vanu.

Pro nejnáročnější jsou k dispozici Deluxe One Bedroom Suite nebo Royal Suite.

 • dovolená snů 165 pokojů a suite
 • dovolená snů klimatizace, fén, minibar, kávovar, trezor, větrák, TV, telefon, Wi-Fi (zdarma)
 • dovolená snů řeka, oceán, balkon či terasa
 • dovolená snů snídaně až AI

Restaurace Café Bem je hlavní restaurací hotelu Centara Ceysanos Resort. Její nabídka je k dispozici od snídaní až po večeře. Nabízí se tradiční Srí Lanská kuchyně, speciality Asie i mezinárodní dobroty. Vše je servírováno formou švédských stolů.

360° Seafood restaurace je určena pro vychutnání si výhledu na oceán i řeku. Objednat si můžete rybí speciality i dary moře. Otevřena je jen ve večerních hodinách.

Ceylon Club servíruje lehké občerstvení, svačiny a odpolední čaj.

Dále dva bary jsou určeny k menšímu občerstvení, ale hlavně k podávání nápojů.

Pokrmy lze objednat i na pokoj.

 


Nahoru