Poznávací zájezd pro ty co chtějí poznat velkou část Vietnamu. Na severu si prohlídnete hlavní město Hanoj, pak vlakem přejedete do horské a jedinečné Sa Pa…

Vietnam mapa sever a jih 14 dní

Den 1. Hanoj

Po příletu Vás průvodce vyzvedne na letišti v Ha Noi, který Vás zaveze do hotelu ve staré čtvrti Hanoje. Již nyní budete moci nasát atmosféru stromy lemovaného bulváru, francouzské koloniální architektury, i kouzla chrámů a pagod. Ubytování v hotelu. (-/-/-)

Den 2. Hanoj

V hotelu snídaně. Dopoledne volný čas pro relaxaci a odpočinek po letu nebo prozkoumání okolí hotelu. Odpoledne v 13:30 Vás vyzvedne průvodce v hotelu a vezme na návštěvu Etnografického muzea jenž je centrum výstav a místem ideálním k poznání 54 etnických skupin Vietnamu. Následuje krátký přejezd autem do chrámu literatury u roku 1070 císařem Ly Thanh Tong jež uznával čínského filozofa Konfucia. O šet let později byla založena první univerzita v zemi. Další zastávkou je Haon Kiem Lake – nejkrásnějšího jezera v Hanoji, dále chrám Ngoc Son z devatenáctého století. Okružní cyklo jízda po historickém centru staré Hanoje s 36 uličkami pojmenovaných po zboží, jenž se zde stále prodává na trhu Hang Be. Večeře v jedné z místních restaurací. Následný transfer do hotelu. (s/-/v)

Den 3. Ha Noi – Hao Lu – Tam Coc – Lao Cai

Po snídani Vás vyzvedne průvodce a vydáte se společně do Hao Lu což bylo legendární starobylé hlavní město Vietnamu. Navštívíte chrámy věnované císaři Dinh Tien Hoang Dinh z dynastie (968-980) a císaři Le Dai Hanh (980-1009). Starobylá citadela Hoa Lu kdysi měla rozlohu 3 km2 . Půlhodinová procházka na horu Yen Ma Vás obohatí nádherným výhledem do okolí. Přejezd do Tam Coc, kde Vás po obědě sveze soukromá loď po řece mezi poli až k posvátné jeskyni Tam Coc. Odpolední transfer do Hanoje, kde si ještě budete mít čas na večeři. Cesta vlakem do Lao Cai (lůžkové kupé pro 4 osoby). (s/o/-)

Den 4. Lao Cai – Sa Pa – Cat Cat – Sin Chai – Sa Pa

Příjezd vlaku do Lao Cai je v ranních hodinách. Vyzvednutí a transfer do města v mlze Sa Pa. Cesta se vine stále vzhůru mezi terasami svahů a borovicovými lesy. Uložení zavazadel v hotelu. Dopolední odpočinek s možností procházky na místní trh. Po obědě pěší výlet do dvou menších vesnic (cca 6 km). Cesta vede kolem vodopádu a vodní elektrárny. (s/o/-)

Den 5. Sa Pa – Lao Chai – Ta Van – Sa Pa – Lao Cai – Ha Noi

Po snídani pěší návštěva vesnice Lao Chai s minoritní skupinou Hmong a dále do Ta Van s obyvately Dzay. Oběd formou pikniku. Tento den si užijete přírody i místního života. Odpoledne volný čas a transfer na nádraží v Lao Cai. Nočním vlakem opět návrat do Hanoje. (s/o/-)

Den 6.  Hanoj – Ha Long – Hanoj

Průvodce Vás vyzvedne na vlakovém nádraží a společně posnídáte v místní restauraci. Poté Vás čeká čtyřhodinový transfer do zátoky Ha Long Bay. Cestou můžete sledovat místní život s farmami, vodními violy a lidi při práci. Lehký odpočinek Vás čeká v manufaktuře s výšivkami. V Ha Long si dáte oběd a nalodíte se na jednu z místních lodí na odpolední vyjížďku po smaragdových vodách mezi vápencovými skalami. Navštívíte dvě jeskyně, z nichž jedna sehrála důležitou roli v historii Vietnamu a druhá Vás zaujme stalagmity a stalaktity. Večerní návrat do Hanoje, kde také přenocujete v hotelu. (s/o/-)

Den 7.  Hanoj – Ho Či Minovo město zvané Saigon

Po snídani ještě několik zastávek v blízkosti Hanoje, mauzoleum, poutní místo, umění práce s papírem ve vesnici Dong Ho. Během návratu do Hanoje zastávka na oběd a následný odlet do rušného Saigonu. Vyzvednutí na letišti a ubytování v hotelu ve městě. (s/o/-)

Den 8. Saigon – Cai Be – Can Tho

Ranní odjezd 8:30 ze Saigonu do delty Mekong. Po příjezdu do Cai Be, Vás čeká první plavba lodí po řece Tien na plovoucí trhy. Od tří hodin ráno jsou vory a lodě přeplněné, neboť tento plovoucí trh je jeden z největších v regionu. Obchodníci žijí na řece v lodích a plovoucích domech. Ideální k nákupu čerstvého ovoce, rýže, kokosového cukroví, vína NOběd je pro Vás připraven v jedné z místních rodin. Po obědě máte čas na relaxaci a procházku po okolí. Odpoledne dojedete do Can Tho, kde přenocujete v hotelu. (s/o/-)

Den 9.  Can Tho – Saigon

Po snídani Vás čeká další cesta do cíle regionu Mekong a to do ovocných sadů Cai Rang a Ba Cong. Opět budete moci nakupovat na plovoucím trhu. Místní restaurace je ideálním místem pro oběd. Po chvílích volna opět návrat do Saigonu, kde také přespíte v hotelu. (s/o/-)

Den 10. Saigon

Po snídani Vás čeká prohlídka města – katedrála Notre Dam neboli bazilika Panny Marie z roku 1863 až 1880; poštovní centrum v centru města (koloniální stavba), místní muzeum. Oběd a odpočinek v restauraci. Návštěva čínské čtvrti, místní trh. Návrat do hotelu. (s/o/-)

Den 11.-15. Saigon – oblast Phan Tiet – Mui Ne

Transfer autem ze Saigonu do hotelu v Mui Ne (Havaje Vietnamu), relaxace a odpočinek.  Snídaně. Zde již bez průvodce. Poslední den opět transfer na letiště v Saigonu.

1.-10. den tří hvězdičkové hotely 11.-15. den Hoang Ngoc Beach Resort  či jiný

Základní cena 36.920,- Kč Optimální cena letenky cca 20.000 Kč

Co je v ceně? ↓

Orientační cena zahrnuje:

 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (při skupině 4 osob)
 • Tříhvězdičkové hotely
 • Jídlo dle programu
 • Transfery privátním autem dle programu
 • Cesta vlakem Hanoj – Sa Pa – Hanoj
 • Přeletová letenka Hanoj – Saigon
 • Anglicky hovořící průvodce
 • Výlety dle programu
 • Zákonné pojištění CK.
Orientační cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění,
 • Dálková letenka,
 • Nápoje a jídlo nezahrnuté v programu,
 • Víza (poplatek za vízum na letišti 45 USD),
 • Spropitné.

Vždy je nutná individuální kalkulace pro daného klienta!!!

Dálková letenka (příklad): Korean Air Praha 19:50 Soul 14:05 /+1 Soul 18:40 Hanoj 21:40 Saigon 23:55 Soul 6:50/+1 Soul 14:30 Praha 18:05  

Podobné poznávací zájezdy

Okolí Saigonu - 3 noci

Vietnam

Ideální začátek dovolené na jihu Vietnamu. Díky několika dnům se Vám představí způsob života lidí této části světa. Ideální kombinace pro Mui Ne či přelet na ostrov Phu Quoc.

Severní a střední Vietnam

Vietnam

Zájezd obsahující hlavní město Hanoj, rýžová políčka a místní lidi v horské Sapa, zátoku Halong Bay kde máte pocit, že hory stojí na špičce a na konec odpočinek i historii v Hai An.

Vietnam 19 nocí

Vietnam

Poznávací zájezd po celém Vietnamu. Během této doby poznáte sever i jih včetně několika památek UNESCO - např. Hoi Ai či zátoku Halong.


Nahoru