Vietnam

Severní a střední Vietnam

Chci se vydat do Vietnamu

Zájezd obsahující hlavní město Hanoj, rýžová políčka a místní lidi v horské Sapa, zátoku Halong Bay kde máte pocit, že hory stojí na špičce a na konec odpočinek i historii v Hai An.

Vietnam mapa sever a střed

Den 1. (x) Hanoj

Po příletu v (6:40) vyzvednutí na letišti, transfer do hotelu. Půl denní okruh po Hanoji elektrickým autem – okolo Západního jezera, několik pagod včetně návštěvy Thran Quoc Pagoda (nejstarší pagoda v Hanoji a chrám Quan Thanh. (-/-/-)

Den 2. (x) Hanoj

Po snídani se vydáte s průvodcem do dopolední Hanoje a jejího okolí. Zvládnete návštěvu pagody One Pillar z 11. století, Etnografického muzea, jenž je centrum výstav a místem ideálním k poznání 54 etnických skupin Vietnamu. Následuje krátký přejezd autem do chrámu literatury z roku 1070 císařem Ly Thanh Tong jež uznával čínského filozofa Konfucia. O šest let později byla založena první univerzita v zemi. Další zastávkou je Haon Kiem Lake – nejkrásnějšího jezera v Hanoji, dále chrám Ngoc Son z devatenáctého století. Okružní cyklo jízda po historickém centru staré Hanoje s 36 uličkami pojmenovaných po zboží, jenž se zde stále prodává na trhu Hang Be. Oběd si vychutnáte v jedné z místních restaurací. Noc v hotelu v Hanoji. (s/o/-)

Den 3. (x) Hanoj – Hoa Lu – Tam Coco

Zhruba 3 hodiny jízdy do bývalého hlavního města Vietnamu z 9. století. Pozůstatky tohoto honosného města se rozkládá na 3 km2. Návštěva dvou chrámů. Přejezd do Tam Coc, kde si také dáte oběd. Projížďka na řece a návštěva jeskyně Tam Coc. Návrat do Hanoje. (s/o/-)

Den 4. (x) Hanoj – Ha Long – Hanoj

Průvodce Vás vyzvedne v hotelu a vydáte se do Ha Long Bay (na seznamu UNESCO). Čeká čtyřhodinový transfer do zátoky Ha Long Bay. Cestou můžete sledovat místní život s farmami, vodními violy a lidi při práci. Lehký odpočinek Vás čeká v manufaktuře s výšivkami. V Ha Long si dáte oběd a nalodíte se na jednu z místních lodí na odpolední vyjížďku po smaragdových vodách mezi vápencovými skalami. Navštívíte dvě jeskyně, z nichž jedna sehrála důležitou roli v historii Vietnamu a druhá Vás zaujme stalagmity a stalaktity. Večerní návrat do Hanoje, kde Vás průvodce doprovodí na nádraží. Noční cesta vlakem do Lao Cai (Sapa) – čtyřlůžkové kupé. (s/o/-)

Den 5. (x) Lao Cai – Sa Pa – Cat Cat – Sin Chai – Sa Pa

Příjezd vlaku do Lao Cai je v ranních hodinách. Vyzvednutí a transfer do města v mlze Sa Pa. Cesta se vine stále vzhůru mezi terasami svahů a borovicovými lesy. Uložení zavazadel v hotelu. Dopolední odpočinek s možností procházky na místní trh. Po obědě pěší výlet do dvou menších vesnic (cca 6 km). Cesta vede kolem vodopádu a vodní elektrárny. (s/o/-)

Den 6. (x) Sa Pa – Lao Chai – Ta Van – Sapa

Po snídani transfer autem do lao Chai, vesnice kmene H´Mong. Krátký procházka do další vesnice Ta Van, kde žije kmen Dzay. Oběd u místních lidí. Dále budete pokračovat k Red Dao minoritě ve vesnici Giang Ta Chai. Transfer do Sapa a přenocování. (s/o/-)

Den 7. (x) Sa Pa – Ham Rong – Ma Tra – Lao Cai

Po snídani se vyšplháte na horu Ham Rong odkud je krásný výhled na celou oblast Sapa. Po obědě v místní restauraci transfer do Lao Cai se zastávkou v Ma Tra u H´Mong kmene. Příjezd na nádraží odjezd vlakem do Hanoje. Noc ve vlaku. (s/o/-)

Den 8: (x) Hanoj – Hoi An

Příjezd vlaku v ranních hodinách kde Vás vyzvedne Váš průvodce a společně posnídáte. Transfer na letiště a odlet do Danang. Po příletu do Danagu Vás vyzvedne řidič a následuje transfer do hotelu v Hoi An. Volný čas a relaxace. Máte možnost sami poznat Hoi An, kde se velice dobře nakupuje oblečení. (s/-/-)

Den 9.-12. : (x) Hoi An

Odpočinek na pláži v resortu. Poslední den transfer na letiště Da Nang a přelet do Hanoje. (s/-/-) FAKULTATIVNĚ: možnost výletu na čajové plantáže a za místními etniky. Cena výletu 4.160,-Kč /os

Den 13 : (x) Hoi An – Hanoj

Po brzké snídani transfer na letiště a odlet do ČR. Odlet v 8:25. (s/-/-)

Tříhvězdičkové hotely. Tento příklad je pro 3 člennou rodinu. Hotely v Hanoi, Sapa i Hoi An.

Cena bez letenky 34.300,- Kč Aktuální cena letenky je 15.800,- Kč

Co je v ceně? ↓

Orientační cena zahrnuje:

 • Ubytování ve třílůžkovém pokoji
 • Tříhvězdičkové hotely
 • Jídlo dle programu
 • Transfery privátním autem dle programu
 • Zpáteční jízdenku Hanoj – Sapa – Hanoj (4 lůžkové kupé)
 • Vnitrostátní let Hanoj – Danang – Hanoj
 • Anglicky hovořící průvodce mimo relaxační část
 • Lodní výlet Mekong Delta
 • Zákonné pojištění CK.
Orientační cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění,
 • Dálková letenka,
 • Nápoje a jídlo nezahrnuté v programu,
 • Víza (poplatek za vízum na letišti 45 USD),
 • Spropitné.

Vždy je nutná individuální kalkulace pro daného klienta!!!

Příklad dálkové letenky: Finnair AY 716 Praha – Helsinky 11:35 14:40 AY 97 Helsinky – Hanoj 16:30 #06:40+1den AY 98 Hanoj – Helsinky 08:25 15:20 AY 717R Helsinky – Praha 17:35 18:45

Podobné poznávací zájezdy

Okolí Saigonu - 3 noci

Vietnam

Ideální začátek dovolené na jihu Vietnamu. Díky několika dnům se Vám představí způsob života lidí této části světa. Ideální kombinace pro Mui Ne či přelet na ostrov Phu Quoc.

Sever a jih Vietnamu

Vietnam

Poznávací zájezd pro ty co chtějí poznat velkou část Vietnamu. Na severu si prohlídnete hlavní město Hanoj, pak vlakem přejedete do horské a jedinečné Sa Pa...

Vietnam 19 nocí

Vietnam

Poznávací zájezd po celém Vietnamu. Během této doby poznáte sever i jih včetně několika památek UNESCO - např. Hoi Ai či zátoku Halong.


Nahoru