Poznávací zájezd po celém Vietnamu. Během této doby poznáte sever i jih včetně několika památek UNESCO – např. Hoi Ai či zátoku Halong.

Vietnam mapa dlouhý program 19 dní

Den 1. Hanoj

Po příletu vyzvednutí na letišti, transfer do hotelu. Půl denní okruh po Hanoji elektrickým autem – okolo Západního jezera, několik pagod včetně návštěvy Thran Quoc Pagoda (nejstarší pagoda v Hanoji a chrám Quan Thanh. (-/-/-)

Den 2. Hanoj

Po snídani se vydáte s průvodcem do dopolední Hanoje a jejího okolí. Zvládnete návštěvu pagody One Pillar z 11. století, Etnografického muzea, jenž je centrum výstav a místem ideálním k poznání 54 etnických skupin Vietnamu. Následuje krátký přejezd autem do chrámu literatury u roku 1070 císařem Ly Thanh Tong jež uznával čínského filozofa Konfucia. O šest let později byla založena první univerzita v zemi. Další zastávkou je Haon Kiem Lake – nejkrásnějšího jezera v Hanoji, dále chrám Ngoc Son z devatenáctého století. Okružní cyklo jízda po historickém centru staré Hanoje s 36 uličkami pojmenovaných po zboží, jenž se zde stále prodává na trhu Hang Be. Oběd si vychutnáte v jedné z místních restaurací. Noc v hotelu v Hanoji. (s/o/-)

Den 3. Hanoj – Hoa Lu – Tam Coco

Zhruba 3 hodiny jízdy do bývalého hlavního města Vietnamu z 9. století. Pozůstatky tohoto honosného města se rozkládá na 3 km2. Návštěva dvou chrámů. Přejezd do Tam Coc, kde si také dáte oběd. Projížďka na řece a návštěva jeskyně Tam Coc. Návrat do Hanoje na nádraží a čas na večeři s průvodcem. Cesta vlakem do Lao Cai ve čtyřlůžkovémkupé. (s/o/-)

Den 4. Lao Cai – Sa Pa – Cat Cat – Sin Chai – Sa Pa

Příjezd vlaku do Lao Cai je v ranních hodinách. Vyzvednutí a transfer do města v mlze Sa Pa. Cesta se vine stále vzhůru mezi terasami svahů a borovicovými lesy. Uložení zavazadel v hotelu. Dopolední odpočinek s možností procházky na místní trh. Po obědě pěší výlet do dvou menších vesnic (cca 6 km). Cesta vede kolem vodopádu a vodní elektrárny. (s/o/-)

Den 5. Sa Pa – Lao Chai – Ta Van – Sapa

Po snídani transfer autem do lao Chai, vesnice kmene H´Mong. Krátký procházka do další vesnice Ta Van, kde žije kmen Dzay. Oběd u místních lidí. Dále budete pokračovat k Red Dao minoritě ve vesnici Giang Ta Chai. Transfer do Sapa a cesta vlakem zpět do Hanoje. (s/o/-)

Den 6. Hanoj – Ha Long

Vyzvednutí autobusem a výlet do Halong Bay. Návštěva farmářů s vodními buvoly a lidmi při práci.Odpolední výlet lodí po Halong Bay. Na fotky zachytíte ostrovy Dog Island, Incense Burner Island Fighting Cock Island a další. Návštěva jeskyně Sung Sot. Vykoupete se na pláži Titov. Západ slunce na lodi stejně tak i večeře. Noc strávíte na lodi. (s/o/v)

Den 7. Ha Long – Hanoi

Ráno přivítáte kávou a čajem včetně koláče. Plavba pokračuje mezi malými loďkami místních. Návrat v odpoledne, kdy vás autobus zaveze do Hanoje. (s/brunch/-)

Den 8: Hanoj – Danang 

Snídaně v hotelu, vyzvednutí a návštěva Ho Chi Minh mauzolea, prohlídka dalších zajímavých míst Hanoje a okolních zahrad, One Pillar pagoda. Transfer do Dong Ho vesnice (výroba papíru). Návrat do Hanoje na oběd. Transfer na letišti a odlet do Danangu odkud máte transfer do Hoian. Zde také přespíte. Hoi An (UNESCO) je ideální místo pro nechání si ušít obleku či šatů. (s/o/-)

Den 9. Hoi An

Lodní výlet po řece Thu Bon s návštěvou tradiční vesnice. Odpoledne procházka po centru Hoi An s tradiční architekturou a mostem Japanese Covered (400 let starý), pagody, chrámy, trh. Čas pro nákupy. (s/o/-).

Den 10. Hoi An – My Son

Odjezd do My Son, nejdůležitějšího města za vlády dynastie Champa. Památka je také na seznamu UNESCO. Menší chrámové město než známější Angkor v Kambodže. Návrat do hotelu a odpočinek. Noc v Hoi An. (s/o/-).

Den 11. Hoi An – Danang – Saigon

Volný čas na odpočinek na pláži. Let do Saigonu a transfer do hotelu. (s/-/-)

Den 12. Saigon – Cai Be – Can Tho

Ranní odjezd 8:30 ze Saigonu do delty Mekong. Po příjezdu do Cai Be, Vás čeká první plavba lodí po řece Tien na plovoucí trhy. Od tří hodin ráno jsou vory a lodě přeplněné, neboť tento plovoucí trh je jeden z největších v regionu. Obchodníci žijí na řece v lodích a plovoucích domech. Ideální k nákupu čerstvého ovoce, rýže, kokosového cukroví, vína POběd je pro Vás připraven v Mekong Riverside Restaurant. Po obědě máte čas na relaxaci a procházku po okolí. (s/o/-)

Den 13. Mekong Delta – Saigon

Po snídani Vás čeká cesta do cíle regionu Mekong a to do ovocných sadů Cai Rang a Ba Cong. Opět budete moci nakupovat na plovoucím trhu. Místní restaurace je ideálním místem pro oběd. Po chvílích volna opět návrat do Saigonu. (s/o/-)

Den 14. Saigon

Po snídani Vás čeká prohlídka města – katedrála Notre Dam neboli bazilika Panny Marie z roku 1863 až 1880; poštovní centrum v centru města (koloniální stavba), místní muzeum války. Oběd a odpočinek v restauraci. Návštěva čínské čtvrti, místní trh. Návrat do hotelu. (s/o/-)

Den 15. Saigon – Phan Tiet – Mui Ne

Ještě chvíle volna před transferem autem do oblasti Phan Tiet a destinace Mui Ne (Havaje Vietnamu), relaxace a odpočinek. (s/-/-)

Den 16.-20. Mui Ne

Relaxace na pláži v Mui Ne. Poslední den transfer autem do Saigonu a odlet.

tří hvězdičkové hotely  

Základní cena 55.960,- Kč Optimální cena letenky cca 20.000 Kč

Co je v ceně? ↓

Orientační cena zahrnuje:

 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (při skupině 2 osob)
 • Tříhvězdičkové hotely
 • Jídlo dle programu
 • Transfery privátním autem dle programu
 • Cesta vlakem Hanoj – Sa Pa – Hanoj
 • Přeletová letenka Hanoj – Danang – Saigon
 • Anglicky hovořící průvodce
 • Výlety dle programu
 • Zákonné pojištění CK.
Orientační cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění,
 • Dálková letenka,
 • Nápoje a jídlo nezahrnuté v programu,
 • Víza (poplatek za vízum na letišti 45 USD),
 • Spropitné.

Vždy je nutná individuální kalkulace pro daného klienta!!!

Dálková letenka (příklad): Airoflot SU2013 Praha – Moskva 13:20 18:55 SU 290 Moskva – Hanoj 20:50 08:55+1 den SU 293 Saigon – Moskva 11:05 18:45 U3306 Moskva – Praha 00:10 23:5

Podobné poznávací zájezdy

Sever a jih Vietnamu

Vietnam

Poznávací zájezd pro ty co chtějí poznat velkou část Vietnamu. Na severu si prohlídnete hlavní město Hanoj, pak vlakem přejedete do horské a jedinečné Sa Pa...

Severní a střední Vietnam

Vietnam

Zájezd obsahující hlavní město Hanoj, rýžová políčka a místní lidi v horské Sapa, zátoku Halong Bay kde máte pocit, že hory stojí na špičce a na konec odpočinek i historii v Hai An.

Golf a relaxace na jihu Vietnamu

Furama Resort
Užijte si dovolenou ve Vietnamu na golfových hřištích a k tomu poznejte kousek historie této země.

Nahoru