Bali

Komaneka at Bisma ****

Chci bydlet v tomto hotelu

Komaneka at Bisma je vsazený do tropické zahrady s vlastním rýžovým políčkem. Rozprostírá se na 5 hektarech a nachází se 10 minut od centra v klidné části kulturního a uměleckého centra Bali, Ubudu. Má úchvatný výhled do zalesněného údolí řeky, palmový háj a tropickou vegetaci a ikonický 33 metrový bazén. V rámci ubytování můžete vyzkoušet též služby sesterských resortů v Ubudu. Komaneka resorty jsou butikové hotely, které si zachovávají ráz podmanivého světa a kultury na Bali. Vyznačují se balijskou pohostinností a pěknou moderní architekturou, která je jednoduchá a přitom silná, přírodní přesto stylová, dřevo a ostatní materiály jsou v dokonalé harmonii. Resorty jsou zařízeny a zdobeny mnoha indonéskými prvky.

  • Klidná část Ubudu
  • 33 metrový bazén vhodný k plavání
  • V bujné vegetaci s top výhledem
  • Prostorné pokoje respektující místní kulturu
  • Vlastní Spa a svatební kaple
  • Možnost praktikovat jógu a naučit se místním zvykům a dovednostem

Hned několik druhů romantických večeří, piknik v botanické zahradě, odpolední čajové dýchánky, hodiny jógy, vaření, vyřezávání ze dřeva, výuku balinéských tanců, vyzkoušíte si tvorbu předmětů z palmových listů.

V Komanka at Bisma vás čekají ádherné procházky po okolních rýžovištích a atmosféru kulturního Ubudu s mnoha restauracemi, obchody a uměním (dostupné pěšky, ale kyvadlová doprava v ceně).

Navštívit musíte též místní Wana Jiwa lázně, které leží přímo na břehu řeky v resortu. Wana znamená les a jiwa duši. V nabídce je hned několik ozdravných a zkrášlujících procedur vycházejících především z prastarých indonéských a balijských technik. Především se tu ale budete cítit jako v tropickém ráji, bez ohledu na váš věk, či zda budete cestovat jako pár, kamarádi, nebo rodina.

Všechny suity a vily Komaneka at Bisma jsou více než prostorné a mají výhled do údolí řeky na rýžová políčka, palmový háj a bujnou tropickou vegetaci. Vily mají vlastní bazén.

Bisma Suite – Jednoložnicová Suite o rozloze 88m2 s manželskou postelí případně se 2 samostatnými lůžky, pohodlným obývacím prostorem, velký pracovním stolem a balkónem s jídelním prostorem a lehátky. Interiéry jsou z velké části ze dřeva a naleznete zde velké množství typicky indonéských prvků. Luxusní koupelna s vanou a oddělenou sprchou s tropickým deštěm. Plně vybaveno. Možnost propojení pokojů.

Family Suite – Rodinná Suite o rozloze 128m2 s výhledem na rýžová políčka a palmový háj. Manželská postel případně 2 samostatná lůžka s dalším 1 samostatným lůžkem, ideální pro menší rodinu. Luxusní koupelna s dvěma umyvadly, s velkou vanou a oddělenou sprchou. Pohodlná obývací místnost se sofa, pracovním stolem a kuchyňkou s lednicí. Velký balkón s jídelním prostorem. Plně vybaveno.

One Bedroom Pool vila – odloučená jednoložnicová vila o rozloze 210m2 s vlastním bazénem 12 m na 2,5 m a terasou na slunění. Pohodlný obývací a jídelní prostor. Manželská postel může být předělána na 2 samostatná lůžka. Luxusní koupelna s vnitřní a venkovní sprchou, vana s výhledem do zahrady. Kuchyňka s lednicí. Ideální pro páry a novomanžele. Plně vybaveno.

Family Duplex Pool vila – prostorná dvoupodlažní a dvouložnicová rodinná vila o rozloze 195m2 s vlastním bazénem 13 m na 2,5 m. Manželská postel případně oddělená lůžka s možností dalšího samostatného lůžka. Pohodlný obývací prostor se sofa, pracovním stolem a kuchyňkou. Venkovní jídelna vedle bazénu a terasy na slunění. Plně vybaveno.

Two Bedroom Pool vila – dvouložnicová vila o rozloze 336m2 s vlastním bazénem 8,5 m na 2 m a velkou dřevěnou terasou s lehátky. Hlavní ložnice a ložnice s oddělenými lůžky, každá s vlastním sofa, pracovním stolem a pohodlným obývacím prostorem. Luxusní koupelny s vanou a oddělenou sprchou. Společná jídelna a společenská místnost s kuchyňkou a komorou. Zahrada s jezírkem s okrasnými rybami. Plně vybaveno.

  • dovolená snů 44 pokojů a vil v 5 kategoriích
  • dovolená snů WiFi zdarma, klimatizace, velká plochá LCD, DVD přehrávač, APPLE TV, telefon, trezor, lednička, minibar, příslušenství na přípravu kávy a čaje, fén na vlasy.
  • dovolená snů údolí s tropickou vegetací
  • dovolená snů snídaně

Resort má sice jen jednu restauraci, ale o to lepší. Navíc v blízkém okolí resortu naleznete další výborné restaurace. Restaurace Seneng Kitchen rozmazluje svoje hosty vybranou mezinárodní a indonéskou kuchyní. Je pojmenována po manželské dvojici Seneng, která obdělává rýžová políčka v údolí pod resortem. Během jídla si můžete nejenom vychutnávat zdejší speciality, ale též neuvěřitelnou scenérii zdejších rýžových políček.

Kateřina K.

S „Dovolenou snů“ jsme se vypravili na naši druhou dovolenou, tentokrát na Bali. Paní Burianová pro nás opět našla optimální letecké spojení a zařídila transfery na místě a hotely, které jsme měli vyhlédnuté. Na doporučení kanceláře jsme se v Ubudu ubytovali v hotelu Komaneka at Bisma. Hotel se nachází nedaleko centra, a přesto má člověk pocit, jako by byl ubytovaný v džungli. Z hotelového pokoje se vyklubalo velmi prostorné apartmá s velikánskou koupelnou a terasou s výhledem na hotelová rýžová políčka a nekonečnou vegetaci. V hotelu je velmi milý personál, dobře vaří a má krásný 33m dlouhý bazén. Doporučuji si zajít v hotelu na masáž, kterou si vychutnáte u malého vodopádu.

Z hotelu je to procházkovým tempem 15 minut do Opičího lesa. Když si s sebou vezmete ovoce pro makaky, uvidíte, jak budou nadšení. Ubud je kulturním centrem Bali, odkud se dají dělat výlety do okolí. Je tam divadlo, galerie, obchody s uměním a nábytkem a dobré restaurace. Gurmetům doporučuji zarezervovat si s dostatečným předstihem místa v Locavore. Komu se nepoštěstí se tam dostat (což byl náš případ), tomu nabídnou výbornou sesterskou restauraci Nusantara specializovanou na indonéskou kuchyni. Jejich rýžová kachna pečená pět hodin v hliněné krustě byl kulinářský zážitek, kvůli kterému bych tam jela okamžitě znovu. Komaneka je malá rodinná hotelová síť a pokud si vyberete jiný z jejích hotelů, budete určitě také velmi spokojení.

Děkuji mockrát paní Burianové za její perfektní servis. Byla jsem zvyklá cestovat po vlastní ose, ale paní Burianová mě rozmazlila.


Nahoru