Fran. Polynésie

Maitai Lapita Village Huahine ***

Chci bydlet v tomto hotelu

Resort Maitai Lapita Village je kvalitní tříhvězdičková varianta na ostrově Huahine ve Francouzské Polynésii. Je ideální volbou pokud jste rádi v dosahu městečka, ale zároveň chcete klid. Kouzelné jsou zejména jeho bungalovy na břehu jezera ve kterém hojně kvetou lekníny různých barev. Nezapomeňte však přibalit repelent! V hotelové restauraci velmi dobře vaří. Stejný majitel vlastní i top luxusní resorty Intercontinental a Brando (několik resortů na různých ostrovech Francouzské Polynésie, jde spolu i nakombinovat). Tříhvězdičkový resort Maitai je rovněž na ostrovech Rangiroa a Bora Bora.

 • kratší písečná pláž, vchod z restaurace
 • bungalovy v zahradě / u jezera
 • autentický a klidný Huahine
 • pěkné šnorchlování
 • kousek do městečka
 • děti do 15 let
 • výlety po Huahine
 • velmi klidný ostrov
 • doporučujeme na 3 noci
 • propojení bungalovů pro větší rodiny

Resort Maitai Lapita Village leží na větším ostrově Huahine Nui a je vhodný zejména pro ty, kteří si rádi dojdou pěšky do městečka a zároveň jsou v klidu. V resortu si můžete zapůjčit zdarma kajak a vybavení na šnorchl. Na kratší písečnou pláž je vstup z restaurace. Kousek od břehu jsou k vidění pěkné korály a rybičky. Toto místo lze doporučit i pro děti, hned u pláže je voda mělčí, poté spadá více do hloubky ale nejsou zde mořské proudy a koupání je bezpečné. Doporučujeme boty do vody vzhledem k drobným úlomkům korálů. K dispozici je i dobře udržovaný bazén.

Aktivnější jedinci si mohou i půjčit kola a projet si ostrov kolem dokola. Popř. si poznávat ostrov sami s půjčeným autem, nicméně zde je lepší průvodce. Velmi zajímavý je výlet s paní Poe (Poe Island tour), buď na celý den nebo jen půl dne. Lepší je celý den, protože vás vezme i k sobě domů a naučí vás vařit místní jídlo a např. zaplétat věnce. Výlety můžete volit rovněž lodí, ať už za šnorchlováním, rybařením nebo na okolní ostrůvky. Zajímavé jsou místní vanilkové plantáže kde zakoupíte domácí produkty (nejen z vanilky). Resort Maitai nemá vlastní SPA, ale spolupracuje externě s masérkou žijící nedaleko.

Dříve se na Huahine hojně pěstovaly perly, v tuto chvíli je produkce pozastavena.

 

Resort Maitai Lapita Village nabízí ubytování v bungalovech s doškovou střechou ponořených do zelených zahrad, což utváří kouzelnou atmosféru. Zejména je malebná kombinace bungalovů na břehu jezera porostlého kvetoucími lekníny.

Garden bungalov celkem 12 bungalovů nacházejících se v tropické zahradě. Jsou vždy po dvou, tedy jednu stěnu sdílí se sousedním bungalovem. Každou dvojici je možné vzájemně propojit dveřmi pro větší rodiny. Kapacita jednoho bungalovu jsou 2 dospělí a 1 dítě. Hezky řešená koupelna. Samozřejmostí je terasa s posezením, pro soukromí obklopená zelení. Lze vyžádat variantu s oddělenými postelemi nebo manželským lůžkem.

Premium Garden bungalov větší bungalovy, vždy samostatně stojící. Jejich interiér je inspirován místní kulturou a vzory a je velmi prostorný. Koupelna je řešená spíše pro páry, vše je prosklené a v jednom prostoru. Ložnice s vysokým stropem má vždy manželskou postel a sofa. Prostorná terasa s výhledem do zahrad. WiFi zdarma. Kapacita 2 dospělí + 2 děti do 15 let nebo 3 dospělí a 1 dítě.

Premium Lake bungalov celkem 15 bungalovů, nejvyšší kategorie. Identické jako Premium Garden bungalov, s rozdílem umístění. Jsou rozesety na břehu idylického jezera s lekníny, obrovské terasy přímo nad jezerem.

 • dovolená snů celkem 32 bungalovů
 • dovolená snů minibar, sejf, kávovar/ rychlovarná konvice, TV, toaletní potřeby, ručníky, klimatizace
 • dovolená snů zahrada, jezero
 • dovolená snů snídaně

V resortu Maitai Lapita Village najdete pouze jednu restauraci a bar. Restaurace Omai vám nabídne francouzskou a lokální kuchyni formou á la carte, vaří zde dobře. Pravidelně 1-2x týdně pořádají polynéské večery s ukázkou místních tanců. Restaurace je otevřená po celý den. Hned vedle restaurace je bar Oaoa (zároveň přímo u bazénu a pár kroků od pláže), kde si můžete vychutnat např. osvěžující koktejl.

Na snídaně nebývá bohatý výběr a není obměňován v průběhu týdne. Zcela chybí zelenina, místní nejsou zvyklí zeleninu jíst a jsou omezeni i dovozem.


Nahoru