Hotel Le Mahana Huahine je za nás nejlepším z hotelů na ostrově Huahine ve Francouzské Polynésii, a to jak díky dlouhé písečné pláži lemované palmami, tak díky úžasné lokalitě. Je situován na menším ostrůvku Huahine Iti který je od hlavního ostrova oddělen mostem. Na Huahine Iti bývá slunečnější počasí než na větším ostrově. Zároveň „Iti“ je mnohem klidnější a velmi autentický. Pravý ráj pro milovníky klidu a panenské přírody kontrastující s idylickou modří oceánu. *na ostrově Huahine jsou pouze 3 hotely, z nichž dva tříhvězdičkové a jeden hodnotíme na 2,5 hvězdy. Každý z nich má svoje.

 • nejlepší na Huahine
 • pěkná dlouhá pláž
 • ubytování v bungalovech
 • skvělé šnorchlování
 • pravidelně manty
 • kapacita bungalovu 4 dospělí!
 • kvalitní tříhvězdička
 • autentické, místní styl
 • pravidelně udržován, renovován
 • klidná lokalita uprostřed přírody
 • 5 min chůze obchůdek
 • větší rodiny – propojení bungalovů
 • roční uzavírka (2.1.2024-13.2.2025)

Z resortu Le Mahana si můžete udělat cca 15 minutovou procházku k pěkné archeologické památce Marae přímo u pobřeží, 5 minut chůze od hotelu je malý obchod. Pláž podél pobřeží resortu patří k nejhezčím a nejdelším na Huahine. Moře je ze začátku mělčí, poté ale přechází do hloubky kde se pravidelně kolem 16h objevuje manta (žádné organizované výlety za mantou zde nejsou bohužel k dispozici).

Majitel Le Mahana Huahine vlastní privátní katamarány s 2-4 kajutami, na kterých lze udělat např. několikadenní okružní plavby – nutno rezervovat dopředu. V resortu si můžete zapůjčit zdarma paddle board, kajak a vybavení na šnorchl. Nedoporučujeme tento resort pro klienty kteří rádi plavou v bazénu, je malý a není dobře udržovaný.

Pro brzké příjezdy a pozdní odjezdy je přímo u recepce toaleta se sprchou.

Určitě doporučujeme udělat výlet po ostrově Huahine, který se od hlavních ostrovů Francouzské Polynésie (Tahiti, Moorea, Bora Bora…) liší zejména tím, jak je klidný a autentický. Je zde pouze jedno „větší“ osídlení, kterému místní říkají město, pro nás ale spíš malá vesnička. Zbytek ostrova je zejména pokryt panenskou zelenou přírodou a hory se zde zvedají do výšky kolem 600 metrů nad mořem. Na Huahine doporučujeme výlet s průvodcem, bez průvodce byste se mohli ztratit (neznačeno).

 

V Le Mahana Huahine je ubytování v bungalovech s tradičními střechami zařízenými v polynéském stylu. Některé bungalovy jsou po dvou, tzn. jedna společná stěna s vedlejším bungalovem. Chcete-li samostatně stojící bungalov, pak je třeba volit takovou kategorii, která má v názvu „Deluxe“. Do každého bungalovu se vejdou až 4 dospělé osoby – dvě mají klasickou postel, plus se přidají dvě samostatné přistýlky. Vhodné i pro skupinu přátel, pokud nevadí že sdílí společně jednu ložnici. Toaleta je uzavíratelná klasickými dveřmi a oddělená od koupelny. Při příjezdu dostanete 1 láhev vody zdarma.

V bungalovech není WiFi připojení, to je k dispozici pouze na recepci (zdarma).

Garden bungalow (26m2): bungalovy s vlastní terasou umístěné v zahradě. Vždy po dvou, některé dvojice je možné vzájemně propojit pro rodiny.

Deluxe Lagoon view bungalow (48m2): samostatně stojící bungalovy jsou umístěny v druhé řadě domečků od pláže. Jsou postaveny cik cak, takže mají přímý výhled na oceán a k pláži je to opravdu jen pár kroků. Moc pěkná je koupelna s polootevřenou sprchou a výhledem do maličké oplocené zahrádky.

Deluxe Beach bungalow (48 m2): zcela identické jako Deluxe Lagoon view bungalov, ale v první řadě přímo u pláže.

Tradiční domeček Fare (48 m2): v resortu pouze jediný takový domeček, vřele ho doporučujeme jako krásné bydlení např. pro novomanžele na svatební cestě. Je situován na pevnině, ale terasu má už nad vodou se schůdky do moře. Je velmi autentický polynéský a má své kouzlo. Jako jediný v resortu má střechu z palmových listů a místních stromů, což je výhoda že lépe větrá (u ostatních bungalovů vypadá stejně, ale je to umělý materiál).

Lagoon Front bungalov: samotný bungalov je na pevnině, terasa nad vodou se schůdky do moře. Celkem v resortu pouze 4 takové bungalovy, jsou vždy po dvou (sdílí jednu stěnu se sousedním). Na terase jsou uzamčené dveře, lze je otevřít a vytvořit tak propojenou variantu pro větší rodiny.

 • dovolená snů Bungalovy v několika kategoriích
 • dovolená snů Klimatizace, větrák, televize, telefon, fén
 • dovolená snů Moře, pláž, zahrada
 • dovolená snů Bez stravy, snídaně, polopenze, plná penze

V rámci resortu je jediná restaurace a bar. Restaurace je otevřena po celý den, má i venkovní část na pláži s úchvatnými výhledy na tyrkysové barvy laguny. V restauraci vám nabídnou zejména francouzskou a místní kuchyni se spoustou čerstvě ulovených ryb. Bar má také otevřeno po celý den, vychutnejte si tu např. koktejl při západu slunce!

Chcete-li zkusit lokální kuchyni na ulici, naproti přes ulici je maličký snack bar otevřený pouze na večeře. Ač jsme ho neměli možnost vyzkoušet, z jiných míst víme že místní jídlo na ulici bývá výborné. Přibližně 5 minut chůze od resortu je malý obchůdek, kde koupíte např. balenou vodu, sladkosti, místní pečivo…

Na snídaně nečekejte extra výběr, sortiment jídel je jednodušší a není obměňován v průběhu týdne. Co nám zde chybělo byla zelenina. Místní nejsou zvyklí zeleninu snídat a rovněž dovoz na ostrovy je omezený. Můžete se zkusit zeptat obsluhy, zda by vám pár kousků nepřipravili.


Nahoru