Fran. Polynésie

Luxusní ráj Pacifiku
Chci se vydat do Francouzské Polynésie

Vítejte ve Francouzské Polynésii, nebo chcete-li jednoduše Tahiti. V souostroví korunovaném mechem porostlými vrcholky, zdvihající se k modré obloze. Nekonečná zeleň, pláže s tyrkysovými lagunami plnými pestrobarevných ryb, pohostinnost, přívětivost, květiny, mořské želvy, delfíni, velryby … to vše sem patří a stojí za to se sem vydat a zpomalit na zdejší tempo života. Jednoznačně doporučujeme kombinovat k pobytu několik ostrovů.

Málokdo ví, že třeba Tahiti má zejména černé vulkanické pláže, že Moorea společně s Tahiti je rájem pro treky. Bora Bora a Tahaa jsou místem maximálního luxusu, ale i místem nespočtu aktivit. Tajemný je ostrov Huahine s divokou přírodou a původní kulturou bez masového turismu. Rangiroa je pro změnu propadlý atol s lagunami plnými korálů, života a také perlorodkami. A k tomu všechny ostrovy jsou rájem odpočinku a jedinečných lagun a scenérií.

Videa z naší cesty Moorea, Bora Bora, Tahiti, Huahine 

PODMÍNKY CESTOVÁNÍ COVID

HLAVNÍ SEZÓNA
cestujte březen až listopad
prosinec – únor nejvíce prší
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně…
cena letenky běžně od 40.000,–Kč / os.
DELEGÁT
anglicky hovořící reprezentant
OČKOVÁNÍ
není třeba
DOKLADY
není vízová povinnost
pas musí být platný ještě 6 měsíců po návratu
při letu přes USA povolení ESTA
ČASOVÝ POSUN
– 12 hodin (-11 hodin v zimním čase)
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění

Mapa a více informací o destinaci ↓

Tahiti je sice jméno hlavního ostrova, ale spousta cestovatelů takto nazývá celé seskupení celkem 118 ostrovů a atolů vulkanického původu rozkládajících se na ploše zhruba 4.000 km2. Dělí se na 5 souostroví: Společenské ostrovy, Markézy, souostroví Tuamotu, Gambier a Austral.

Nejznámější jsou Společenské ostrovy, které jsou díky mezinárodnímu letišti na ostrově Tahiti z Evropy nejdostupnější. Mezi Společenské ostrovy patří již jmenované Tahiti, dále Moorea, Bora Bora, Huahine, Raiatea, Tahaa, Maupiti a další méně známé ostrůvky (celkem 14 ostrovů, většina z nich je hornatých).

Souostroví Tuamotu je známé zejména díky atolu Rangiroa který patří k největším atolům na světě a je rájem pro milovníky krásných pláží a moře. Celé souostroví je seskupením téměř 80 ostrovů a atolů, největší seskupení atolů na světě. Někdy se jako součást souostroví Tuamotu považuje také souostroví Gambier.

Souostroví Austral a Bass leží jižně od Společenských ostrovů a jejich 7 ostrovů je zároveň nejjižnější oblastí Francouzské Polynézie.

Nejseverněji a zároveň nejdál od ostatních leží ostrovy Markézy (Marquesas Islands).

Mezi jednotlivými ostrovy i napříč souostrovími se cestuje pomocí sítě vnitrostátních letů od společnosti Air Tahiti. Spojení tato letecká společnost poskytuje rovněž mezi Francouzskou Polynésií a ostrovem Rarotonga, který je součástí Cookových ostrovů, pobyt lze rovněž nakombinovat. Byl by hřích sem letět jen na skok, doporučujeme si plánovat svou cestu minimálně na 14 nocí pobytu. Na našich stránkách máme luxusní a střední varianty ubytování, z nichž jsme většinu osobně navštívili a vyzkoušeli. Ve Francouzské Polynésii se setkáte i s množstvím penzionů a ubytování nižší kategorie, které pro naše klienty po osobní inspekci nedoporučujeme.

Zastáváme názor, že pokud vynaložíte 40-50.000 Kč / os. na letenku a absolvujete takto dlouhou cestu letadlem, očekáváte od této destinace něco speciálního. Je dobré si pobyt zde náležitě užít a dopřát si kvalitnější ubytování, abyste nebyli zklamaní. Rozpočet na dovolenou do jedné z nejkrásnějších destinací světa je tomu tedy také vhodné přizpůsobit. Doprava sem je složitější a hlavně dlouhá, proto sem nemá smysl cestovat na týden. Lety z Prahy i Vídně jsou s přestupem v Paříži či Londýně, dále se stopem v Los Angeles či San Francisku, odkud pak pokračujete na hlavní ostrov Tahiti do hlavního města Papeete. Z Tahiti se dá pak pokračovat vnitrostátními lety či trajekty, nebo na pár dní zastavit i zde (někdy to ani jinak nejde).

Počasí: Do Francouzské Polynésie můžete cestovat prakticky celoročně. Oficiální deštivá sezóna trvá od listopadu do dubna. Zejména však hraniční období jsou pro cestu naprosto v pořádku, jelikož déšť většinou chodí formou rychlých přeháněk a není tak častý, sami jsme vyzkoušeli během naší cesty začátkem dubna. Doporučujeme se vyhnout prosinci, lednu a únoru, kdy většinou přichází nejvíce přeháněk a nelze vyloučit ani celodenní deště. Jiná období bychom pro cestu nevylučovali, každé z nich má svoje. Od srpna do konce října se u tahitských ostrovů objevují velryby, zároveň období od července do září mívá nejméně srážek a je chladnější oproti ostatním měsícům. Období našeho podzimu (říjen a listopad) bývá ideální počasí, krajina však může být touto dobou mírně sušší. Úplně nejlepší dobou k cestě je za nás období od dubna do června, kdy bývá nejtepleji a zároveň je krajina po období dešťů krásně zelená a rozkvetlá.

Four Seasons Resort Bora Bora *****/*

Absolutní špička na prstenci kolem ostrova Bora Bora. Nechte se hýčkat v ráji.

St. Regis Bora Bora *****

Jeden ze špičkových resortů světově proslulého ostrova Bora Bora. Nejvyšší standard služeb Vás bude rozmazlovat.

The InterContinental Bora Bora Resort & Thalasso Spa *****

Patří mezi nejluxusnější resorty na Bora Bora a také v celé Francouzské Polynésii. 

Conrad Bora Bora Nui *****

Naše srdeční záležitost, doporučujeme pro náročné cestovatele jako odpočinkovou variantu na prstenci Bora Bora.

Le Meridien Bora Bora *****

První z resortů na prstenci atolů u ostrova Bora Bora, což zaručuje nejlepší výhled na horu Otemanu.

Le Bora Bora by Pearl Resorts ****

Resort na prstenci ostrova Bora Bora. Všechny vily na pevnině mají vlastní uzavřenou zahradu a bazén. 

Sofitel Bora Bora Privat Island ****

Sofitel Bora Bora Privat Island je kvalitní varianta se super šnorchlováním na jižní straně prstence kolem Bora Bora. Užijte si krásné přírody a hlavně sami sebe.

Maitai Polynesia Bora Bora ***

Ekonomická varianta s kouzlem Bora Bora. Vydejte se na trek do vnitrozemí nebo si zašnorchlujte kousek od pláže.  

The Brando *****/*

Nejluxusnější resort v celé Francouzské Polynésii se nachází na panenském atolu Tetiaroa pouhých 20 minut letu od Tahiti. Hýčkat vás budou široké služby All Inclusive.

Hilton Moorea Resort ****/*

Hilton Moorea je další kvalitní varianta ubytování na ostrově Moorea s pěknou pláží a super šnorchlováním. Ubytování v prostorných vilách.

Sofitel Kia Ora Moorea ****/*

Námi preferovaná varianta na ostrově Moorea leží na jednoznačně nejkrásnější pláži. Super šnorchlování.

Manava Resort Moorea ****

Manava Beach resort je jednodušší čtyřhvězdičkovou variantou ubytování na ostrově Moorea. Ideální základna pro aktivní dovolenou na ostrově a treky do místní přírody.

Le Taha´a by Pearl Resorts *****

Jeden z nejluxusnějších resortů Francouzské Polynésie. Resort na malém atolu nedaleko mateřského ostrova Tahaa.

Vahine Island ****

Kvalitní resort patřící do Small Luxury Hotels se nachází na jednom z atolů prstence kolem ostrova Tahaa.

La Pirogue Api ***/*

Střední kategorie ubytování na atolech kolem ostrova Tahaa. Ideální místo pro milovníky šnorchlování a podmořského života.

Kia Ora Resort & Spa ****

Ubytování na atolu Rangiroa, který nabízí skvělé koupání i potápění. V resortu je klid, odpočinete si ale zároveň nabízí hodně aktivit abyste se nenudili. 

Maitai Rangiroa ***

Ekonomická varianta ubytování na jednom z ostrůvků atolu Rangiroa.

Maitai Lapita Village Huahine ***

Kvalitní tříhvězdička na ostrově Huahine, v docházkové vzdálenosti městečko. Ubytování v bungalovech v zahradě nebo na břehu jezera, krátká pěkná pláž.

Le Mahana Huahine ***

Nejlepší z hotelů s nejhezčí pláží na ostrově Huahine. Kvalitní tříhvězdička, ubytování v bungalovech kousek od moře.

Intercontinental Tahiti ****/*

Intercontinental Tahiti je nejlepší resort na ostrově určený pro náročné. V umělé laguně zažijete nejlepší šnorchlování na Tahiti.

Le Tahiti by Pearl Resorts ****

Kvalitní varianta ubytování na ostrově Tahiti u černé vulkanické pláže. Ideálně na 1-2 noci.

Tahiti la Ora Beach by Sofitel ****

Čtyřhvězdičkový resort na hlavním ostrově Tahiti patří k větším. Je vhodný pro krátké poznání hlavního ostrova.

 

Manava Suite Tahiti ***/*

Kvalitní ekonomická varianta na ostrově Tahiti. Menší hotýlek s velmi příjemnou atmosférou je ideální základnou pro poznávání ostrova.

Royal Tahitien **/*

Jednoduchá ekonomická varianta na hlavním ostrově Tahiti u černé vulkanické pláže.

Tikehau Pearl Beach Resort ****

Resort na atolu Tikehau, kde najdete klid a nádhernou přírodu kolem. Vodní radovánky v tyrkysové laguně už na vás čekají.

TAHITI

 Tahiti je jedním z nejznámějších ostrovů v Polynésii jehož břehy omývá Tichý oceán nebo chcete-li Pacifik. Je nejlidnatějším ostrovem souostroví a zároveň se zde nachází mezinárodní letiště a hlavní město Papeete. Ač se vám to na první pohled nemusí zdát, i Tahiti stojí za návštěvu a je vhodné ho zařadit na pár dní jako aklimatizaci po příletu s pár lehkými výlety. Sice nejlidnatějším ostrovem Polynésie, ale v porovnání s jinými zeměmi má stále co dohánět. Zástavba se nachází pouze podél pobřeží, přičemž vnitrozemí ostrova zůstává nedotčené s impozantními horami porostlými zelení. Hory se zvedají až do výšky 2241 m.n.m. (nejvyšší hora Mt. Orohena). I díky horám je vnitrozemí těžko přístupné a silnice vede prakticky jen podél pobřeží. Ostrov se dělí na větší ostrov Tahiti Nui a menší Tahiti Iti, oba jsou spojené krátkým pruhem pevniny u města Taravao. V nejširším bodě měří cca 40 km, v nejužším cca 22 km, s délkou pobřeží cca 190 km. Tahiti má černé vulkanické pláže a některé části pobřeží jsou skalnaté. V období od srpna do října se u jeho pobřeží vyskytují velryby, za kterými doporučujeme určitě udělat výlet lodí. Popř. bydlíte-li v resortu Intercontinental či Pearl Beach, můžete je spatřit rovnou z břehu.

Vnitrozemí ostrova vybízí k zajímavým trekům – na začátek doporučujeme volit lehčí varianty vzhledem k horku a vlhku, doporučujeme jednoznačně průvodce jelikož trasy zde nejsou vůbec značené. Nechcete-li se příliš namáhat, zvolte zajímavý výlet čtyřkolkami napříč vnitrozemím ostrova, při kterém spatříte několik vodopádů, krásnou přírodu plnou zeleně, a hlavně zažijete spoustu legrace. Určitě nevynechte magické archeologické místo Marae Aruhurahu s polynéskými sochami a chrámem přímo v záplavě zeleně pod horami. Také je pěkné půjčit si auto a objet ostrov kolem dokola s návštěvou vodopádů Vaiharuru a skalisek kousek od něj, kde podmořská jeskyně vytváří zajímavé vlnobití. Klidnější Tahiti Iti s krásnou pláží Maui a místní vyhlášenou restaurací, a surfařskou lokalitu Teahupo. V jižní části většího ostrova Tahiti Nui: Vaipahi Spring Garden, muzeum Gaugina, botanická zahrada, jeskyně Mara´a Grotto… Na Tahiti na vás dýchne ruch „velkoměsta“ a máte šanci poznat, jak místní tahiťané žijí v dnešní moderní době.

MOOREA 

Sourozenecký ostrov Tahiti je ostrovem zelených hor, bílých pláží, tyrkysových lagun a nenuceností. Laguny jsou vhodné k pozorování podmořského světa a to prakticky kdekoliv. Vydat se sem mohou milovníci kitesurfingu, pěší turistiky i klasické relaxace. Jde o levnější variantu, než je Bora Bora a přitom zažijete téměř vše, co na známějším ostrově. Celý ostrov je zhruba 15 km dlouhý a 12 km široký a na jeho severu jsou dva zálivy, Cookův a Opunohu. Cookova zátoka je ukázkou chybného pojmenování, protože kapitán Cook ve skutečnosti zakotvil v zátoce Opunohu.

Mezi oběma zátokami leží Moorea Tropical Garden, která je rájem pro milovníky sladkostí. Z vypěstovaného ovoce tu totiž vyrábějí nejrůznější marmelády, ale také sušené ovoce, zmrzlinu a jak jinak vanilku. Hory na Mooree stoupají do výšky 1207 m.n.m. s nejvyšším vrcholem Mt. Tohiea, a ať se zrovna nacházíte kdekoliv na ostrově, poskytují úchvatné pozadí zdejší krajině, na kterou je těžké se vynadívat. Kolem celého ostrova vede silnice jejíž délka je zhruba 60 km s možností odbočení serpentýnami do hor na hlavní vyhlídku ostrova Belvedere v údolí Opunohu. Dopřejte si zde čas a nechte se unést krásou celého údolí, které je tvořeno kalderou původního kráteru sopky. Nejlepším způsobem je udělat si zde kratší procházku či vyloženě trek, celé údolí je protkáno krásnými stezkami skrz tropické lesy či podél bublajících potůčků, s dech beroucími výhledy. Nejsnadnější je cca 3,5 hodinový trek „ke třem kokosům“, který je krásně značený. Ostatní trasy mají značení horší a doporučujeme průvodce. Okruhu údolím Opunohu se rovněž přezdívá Route d´Ananas, jelikož se zde nachází spousta ananasových plantáží. Najdete zde i koňský ranč, kde si můžete domluvit projížďku na koních (menší vzrůst, nevhodné pro těžší osoby). A milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet lanový park. Zkušení turisté se mohou vydat i na složitější výšlapy, horolezecké výstupy či zkusit canyoning.

V zátoce Opunohu se pořádá rovněž potápění se žraloky. Výlety za pozorováním velryb jsou nejlepší dělat od srpna do října, na delfíny můžete narazit po celý rok. Hotely také nabízejí výlety za šnorchlováním i speciální potápěčské výpravy. V Intercontinental Resort se nachází přímo delfíní centrum, jenž určitě stojí za zastávku, zejména pokud máte děti. Pro rybáře jsou k dispozici speciální aktivity, ať už rybaření v laguně nebo hlubokomořský rybolov.

Oblíbenými aktivitami hostů většiny resortů jsou projížďky na kajaku, či šlapadle. Lze zařídit i projížďku na koni, čtyřkolky, či výlet na elektrických kolech. Pro náročné opět od roku 2018 je možný vyhlídkový let nad ostrovem helikoptérou.

Určitě si nenechte ujít návštěvu tzv. Lagoonaria, což je ve skutečnosti malý opuštěný ostrůvek Motu Ahi severně od vesničky Afareaitu, na který vás dopraví tradiční tahitská loď. Je obklopen bohatým korálovým útesem skýtajícím krásné šnorchlování. Díky velmi silným mořským proudům je třeba ručkovat po natažených lanech mezi jednotlivými bójemi. Když zastihnete čas krmení ryb, který bývá v 10:30 a 14:00 (čas si ověřte!), odměnou vám bude setkání s útesovými žraloky černo-ploutvými, rejnoky či s dalšími velkými rybami.

Gurmánské organizované výlety za tradičními pokrmy jsou směřovány do restaurace Moorea Beach Café nebo Holy Steak House.

BORA BORA

Vulkanický ostrov s prstencem ostrůvků kolem sebe je místo s jednou z nejkrásnějších lagun na světě. Výhled z resortů na mystickou horu Otemanu (727 m.n.m.) v středu Bora Bora je doplněn bílým pískem a kokosovými palmami v zahradách. V lagunách se střídají barvy safírové, indigové, tyrkysové, jenž doplňují svěží zelené barvy ostrova. Bora Bora je díky idylické výbavě volbou číslo jedna pro zamilované páry. I když je primárně klidným místem, můžete však dělat mnohem více než jen zamilovaně tokat.

Můžete svou dovolenou snů obohatit o potápění, šnorchlování, plachtění, procházky či projížďky 4×4 do vnitrozemí. Kromě klasického potápění jsou zde i ponory pro laiky s helmou na hlavě. Veliká část aktivit se zde točí ve zdejší klidné a idylické laguně – ať už safari za rejnoky či žraloky, romantické výpravy na lodi při západu slunce, či aktivnější vyžití jako třeba vodní lyžování, kitesurfing, rybaření v laguně či hlubokomořský rybolov, parasailing… V laguně u Anau je také jedno z nejlepších míst pro pozorování majestátních mant. Mají zde čistící stanici a mezi potápěči je toto místo velice oblíbené. Sledování velryb je možné v období srpna až října. Opět se sem vrátila možnost scénického letu helikoptérou (privátní či sdílené).

Ostrov Bora Bora je zhruba 7 km dlouhý a 3 km široký (silnice dokola 32 km), s prstencem plochých ostrovů, tzv. Motu, kolem sebe. Právě na Motu se nachází ty nejluxusnější a nejdražší resorty, jelikož zde zažijete to pravé Bora Bora s úchvatnými výhledy na horu Mt. Otemanu. Hlavním sídlem na Bora Bora je vesnice Vaitape (západní pobřeží hlavního ostrova), kde naleznete bankomat, obchůdky i přístav. V neděli dopoledne zde místní prodávají ve stáncích místní jídlo. Bydlení na hlavním ostrově Bory jsme vyzkoušeli a nevidíme zde žádnou přidanou hodnotu oproti např. Mooree, spíše naopak, proto jednoznačně doporučujeme na Boře zvolit jeden z resortů na prstenci. 

HUAHINE 

Huahine vypadá jako jeden ostrov, ve skutečnosti jsou to ostrovy dva (Huahine Nui větší na severu a Huahine Iti menší na jihu), jenž jsou spojeny krátkým mostem. Celkově oba ostrovy měří zhruba 6 km na šířku a 10 km na délku. Ostrovy jsou hornaté s nespočtem členitých zálivů a lagunami s bílým pískem. Místní lidé jsou hrdí na archeologické naleziště, jenž se nachází na ostrově Huahine Nui (Maeva) i Huahine Iti (Parea). Celý Huahine je velice klidné místo s pomalým tempem s minimem hotelů. Je ostrovem, kde ještě stále dýchá velmi autentická atmosféra vesnického způsobu života. Celkový okruh kolem ostrova je dlouhý zhruba 60 km. Návštěva hlavní vesnice Fare, kterou pro nás komicky místní obyvatelé označují městem, připomíná cestu zpátky časem. Poklidná vesnička s trhem a několika obchůdky. Uprostřed ostrova pod horou Mt. Turi (669 m) je vyhlídka, jenž otevírá scenérii na nespočet lagun a zákoutí ostrova. Na jihu ostrova Nui se nachází plantáže voňavé vanilky.

I když si lze pronajmout auto, je lepší zde absolvovat výlet s průvodcem. Vynikající je paní Poe, která dělá jak půldenní, tak celodenní výlety a vše vám ukáže okem místní ženy, která se zde na tomto malebném ostrůvku narodila. V rámci celodenního výletu se podíváte i k ní domů, kde vás naučí uvařit tradiční pokrm a ukáže další zajímavé věci z každodenního života místních. Na ostrově si můžete vyjet na koni, vydat se na procházku po archeologické oblasti Maeva, zarybařit si, či se potápět. Surfaři si přijdou na své na vlnách před útesy proti Fare a Fitii.

KOMBINUJTE OSTROVY

Ideální dovolená ve Francouzské Polynésii by měla být vyváženým mixem relaxu, moře, šnorchlování a výletů / aktivit. Nejlepším způsobem jak poznat krásy této úchvatné země Pacifiku, je kombinace více ostrovů, díky čemuž máte šanci zjistit, že každý z nich je trochu jiný. Většina cestovatelů touží vycestovat do Polynésie, aby spatřila proslulý ostrov Bora Bora, to je však pouze část Polynésie. A bez doplnění ostatních ostrovů byste tuto zemi nepoznali tak, jak si zaslouží. Co můžete zažít a vidět na jednotlivých ostrovech, jsme již detailně popsali v sekci „Kam se podívat“. Bora Bora by měla být tečkou za aktivnější částí dovolené, kde na pár dní absolutně vypnete a necháte se hýčkat službami luxusních resortů.

ŠNORCHLOVÁNÍ, VELRYBY …

Francouzská Polynésie je vynikajícím místem pro nejrůznější vodní sporty a jedním z nejkrásnějších míst na světě pro pozorování podmořského světa – ať už pouze se šnorchlem, nebo rovnou potápění s přístrojem. Korály jsou zde ještě živé a hemží se životem. Krásný podmořský svět spatříte prakticky na všech ostrovech.

Celoročně se v místních vodách objevují delfíni a období mezi srpnem a říjnem patří velrybám! V určitých sezónách také narazíte na manty (na ostrově Maupiti se vyskytují celoročně a vídány jsou pravidelně 2x denně!). Své místo zde má také rybolov.

AKTIVNĚ PO OSTROVECH

Místní nedotčená příroda přímo vybízí k trekům a procházkám, místní silnice jsou stavěné i na jízdní kola. Lze domluvit projížďky na koni, či terénní jízdy čtyřkolkami. Nelze opomenout místní vynikající kuchyni, díky které si budete odnášet bohaté gastronomické zážitky. Pohyb mimo resort je ve Francouzské Polynésii bezpečný a vřele doporučujeme zkoušet nejrůznější pouliční stánky či restaurace. Součástí místní kultury je beze sporu tanec, který zde má velmi pevné kořeny a je oblíbenou aktivitou místních. Nenechte si ujít tradiční taneční představení, které se většinou pravidelně koná i v jednotlivých resortech.

GOLF

Golfisté zde rovněž nepřijdou zkrátka, 18-jamkové hřiště s krásnými výhledy najdete jak na ostrově Tahiti, tak na ostrově Moorea. Menší hřiště je rovněž na ostrově Raiatea, a minigolf spíše pro pobavení např. v resortu Conrad na Bora Bora.

PERLY Z TAHITI, VANILKA

Francouzská Polynésie je proslulá díky černým perlám, které zde pěstuje zejména na ostrovech Tahaa a Rangiroa – zde lze také navštívit perlové farmy (nicméně perly a šperky z nich lze zakoupit na jakémkoliv ostrově souostroví). Cena perel se odvíjí od jejich velikosti, barvy, tvaru, dokonalosti povrchu a vrstvě perletě. Lze zakoupit jak hotové šperky, tak si nechat na počkání zhotovit vlastní šperk dle přání. Poradíme vám, kde perly nakupovat a jak uplatnit odpočet daně.

Dalším důležitým artiklem je vanilka, jejíž plantáže jsou zejména na ostrovech Tahaa a Huahine.  

 

SVATBA V POLYNÉSII 

Oficiální svatbu umíme zařídit na ostrovech Tahiti, Moorea a Bora Bora. Snoubenci musí nejprve absolvovat obřad na úřadě daného ostrova (povinné). Poté doporučujeme neoficiální obřad ve vašem resortu, kde si můžete splnit sen o svatbě na pláži a nafotit krásné svatební fotografie na památku. Cena oficiálního obřadu začíná na 14.500 Kč, k tomu navíc balíček svatby v resortu (ceny i rozsah se liší). Detaily o průběhu svatby a co vše je třeba zařídit předem, rádi sdělíme na vyžádání. Svatba ve Francouzské Polynésii se musí plánovat s velikým předstihem, ideálně alespoň 4 měsíce.

Podobné destinace

Maledivy

Kuramathi Island Resort

Malé korálky v moři, kde nic nedělání a odpočinek jsou tím pravým důvodem dovolené. Vezměte si sem knížku, šnorchl a milovanou osobu.

Réunion

ostrov Reunion

Hlavním lákadlem je příroda snad se stovkami vodopádů a vulkánem s lávovým polem. Aktivní dovolená v tropech - to je Réunion.

Malajsie

Malajsie

Malajsie je země kontrastů nabízí velkoměsta s moderní i historickou architekturou, bílé pláže s vilkami nad vodou, džungle i golfová hřiště.

Havaj

Havaj

Havajském souostroví je vhodné pro milovníky nedotčené přírody a zejména aktivnější dovolené včetně treků. Uspořádáme i legální svatbu.


Nahoru